Sprawdź nas też tutaj

Opublikowany

 

Na kanał #GM2LTV trafił nowy singiel Malika Montany „Teraz i Tu”. Gościnnie w numerze wyprodukowanym przez Ostera pojawili się Sobota i Yogi. Teledysk promuje ostatni album Malika Montany „Tijara”, wydany 25 maja 2018 roku. – Nowy materiał to kompletna petarda, która wyznaczy nowy kierunek w muzyce trapu. Malik dał się poznać jako kreator specyficznego nurtu, który jest szczególnie dla niego charakterystyczny, co przekłada się na tysiące sprzedanych płyt i milionowe wyświetlenia na Youtube. Na albumie można się spodziewać zarówno imprezowych kawałków, które będą bujać kluby, ale nie zabraknie też mrocznych propozycji – mogliśmy przeczytać w informacji prasowej albumu.

Tracklista

1. TIJARA/INTRO (prod. Fast Life Sharky)
2. MIELI (prod. OLEK + GeezyBeatz)
3. MÓWILI (prod. Michał Graczyk + Newlights)
4. 1-WSZY NOS (prod. BeJotKa)
5. TERAZ I TU feat. Sobota, Jogi (prod. OSTER)
6. CENA SŁAWY feat. Białas (prod. OLEK + 2K)
7. LASSIE WRÓĆ (prod. OLEK + FRIZ)
8. PELIKAN (prod. Kesz)
9. MUFASA (prod. MICHAŁ GRACZYK + Kamil Kolenda + Olek)
10. 6.3 AMG (prod. Worek)
11. WHO YOU MAM (prod.Psr)
12. POWIEDZ CO? (prod. Worek)
13. BABY SAME PRZYJDĄ (prod. OLEK)
14. KE6Z feat. Kiki (prod. OLEK)
15. ENTLICZEK PENTLICZEK (prod. OSTER)
16. KING feat. Lanberry (prod. OLEK)
17. W IMIĘ LEPSZEGO JUTRA feat. Kiki (prod. OLEK)
18. MAMUSIU… (prod. 2K)
19. CHMURY PŁACZĄ feat. Diho (prod. August)
20. IDŹ SPAĆ (prod. OLEK)
BONUS:
1. SIATKI Z ZAKUPAMI feat. OLEK (prod. OLEK)
2. 15KOA feat. DIHO (prod. SWIZZY)
3. JAK WIERZYĆ? (prod. OLEK + Michał Graczyk) –
4. AZRAEL (prod. OLEK)
5. NULLEN REMIX feat. MR. POLSKA

Uliczny, a nawet patologiczny styl

Malik Montana postrzegany jest jako ten, który lubi chwalić się pieniędzmi. Sam uważa jednak, że do statusu bogacza dużo mu jeszcze brakuje. – Ludzie twierdzą, że ja się chwalę nie wiadomo czym, a każdy przecież chyba słyszy w moim rapie, że jestem pier***m biedakiem – mówił raper kilka tygodni temu w rozmowie z newonce.net.  Autorowi „Tijary” często zarzucany jest brak autentyczności. Wujek Samo Zło nazwał go nawet „fejkiem”. Malik zapytany czy zabolały go te słowa, odparł: „Nie wiem kto to jest”. Twierdzi natomiast, że jego styl jest w pełni autentyczny. – Mój styl jest mega uliczny. Mega patologiczny, nawet tak bym go nazwał. Tylko że ludzie w Polsce zwracają uwagę na rzeczy, na jakie zwracają uwagę biali – w cudzysłowie, żeby to nie zabrzmiało źle. Ja mam inną mentalność. Mnie interesują pliki pieniędzy, fajne auto i ciuszki. W Polsce, jak ktoś ma już fajne ubrania, to znaczy, że ma też zajebisty dom i zaplecze finansowe. A ja jestem hip-hopowy. Jak zobaczysz chłopaków na Harlemie, to oni nie są bogatymi ludźmi, ale codziennie zapierdalają w nowych trampkach. Przez to uważam że jestem jednym z najprawdziwszych motherfuckers w grze w Polsce, bo naprawdę to, o czym rapuję, jeśli chodzi o outfity i wszystko inne – jest w stu procentach autentyczne. Mordko, ja potrafię wyjść z domu w outficie za osiemnaście tysięcy, chodząc sobie po moim osiedlu, które jest kojarzone z patologią i biedą. Bez ochrony i bez żadnego anturażu wychodzę w łańcuchu za ponad 30 tysięcy po nocach. Przez pewien okres w moim życiu nie miałem pieniędzy i kiedy to się zmieniło, po prostu się tym cieszę – wyjaśnił.

 

teledysk

Szwed Swd, Rosalie., Kwiatek Haze i Oskar83 pokazali „Konwalie”

Niespodziewane połączenie.

Opublikowany

 

Przez

szwed swd

Pierwszy producencki album Szweda „Producerad Av Szwed” będzie naszpikowany połączeniami, które na pierwszy rzut oka mogłyby się nie wydarzyć. Po doskonale przyjętym pierwszym singlu z gościnnym udziałem Maciasa, Szwed prezentuje kolejny numer.

“Konwalie” to bez wątpienia jeden z najbardziej klimatycznych i zaskakujących momentów na polskiej scenie muzycznej w tym roku. Szwed Swd stworzył idealną przestrzeń, w której mogły spotkać się uliczny sznyt Kwiatka i Oskara z eterycznym refrenem Rosalie. Wszystko zostało okraszone filmowym klipem. 

Otrzymujemy kolejne potwierdzenie, że nie da się skategoryzować Szweda jako rapowego bitmejkera, to producent z prawdziwego zdarzenia.

Czytaj dalej

teledysk

MaKo CEO i VNM w bangerowym „Beetlejuice”: epidemie bielactwa, jak wam wszystkim pisze Białas

„Tak samo niefajnie w Polsce pisze się panczlajny”.

Opublikowany

 

Przez

mako ceo

Pezet wręczył mu dziką kartę w programie Rap Generation na Prime Video, sygnalizując tym samym, że mamy do czynienia z kimś, kogo nie powinniśmy zignorować. Od tamtej pory MaKo CEO konsekwentnie buduje swój wizerunek i gra według własnych zasad: CEO movement, motywacyjny mindset i konkretne podejście do muzyki.

„Beetlejuice” to pierwszy singiel artysty i zarazem zapowiedź kolejnych ruchów raopera. Tytuł nie jest przypadkowy – to przydomek, który przylgnął do MaKo CEO dzięki innemu z jurorów – nadał mu go Malik Montana. MaKo wziął to hasło na warsztat i stworzył z tego mocny, rapowy track.

Gościnną zwrotkę położył VNM –  jeden z najbardziej cenionych technicznie raperów w Polsce, artysta, którego warsztat od lat budzi szacunek zarówno wśród słuchaczy, jak i środowiska. VNM w swoim stylu dowozi absurdalnie poskładaną zwrotkę zbudowaną na wielokrotnych rymach, co po zmieszaniu w tyglu z szalonym stylem MaKo CEO – skutkuje prawdziwym koktajlem świeżości dla fanatyków technicznego rapowania. 

Czytaj dalej

teledysk

Rydawarrior – ciocie zaopiekowane, czas na mamy

„Jestem ulubieńcem twojej mamy”.

Opublikowany

 

Przez

rydawarrior

Rydawarrior szturmem wbił się na polską scenę i nie bierze jeńców. Polsko-irakijski raper przejął TikTok i singlem “Nowe Ciocie” osiągnął niespełna 600 tysięcy kreacji. Styl, dzięki któremu nie da się go pomylić z żadnym innym raperem, oryginalny głos i nieoczywisty background.

“Ulubieniec twojej mamy” to jasne stanowisko głoszone przez rapera. Uliczny banger z bezczelnym poczuciem humoru i absolutną pewnością siebie, która potrafi przekonać każdego malkontenta. Za podkład odpowiada niezawodny CUZCO$, dzięki czemu utwór buja od pierwszej sekundy. 

Czego jeszcze możemy się spodziewać po Rydzie? Czas pokaże, ale na pewno będzie to coś unikalnego.

Czytaj dalej

teledysk

Kubańczyk był w Marbelli u Sentino i przywiózł z nim klip – „Baby”

„W ostatnim czasie graliśmy wspólnie kilka koncertów”.

Opublikowany

 

Przez

kubańczyk sentino

Kubańczyk i Sentino powracają! Po ogromnym zeszłorocznym sukcesie tego duetu i dwóch singlach ‘Casablanca Remix’ i ‘ Złodziej z Telewizji’ utrzymujących się kilka tygodni w top50 Polska raperzy postanowili umilić słuchaczom również tegoroczne lato.

Kawałek „Baby”, który staje się coraz większym viralem na TikToku brzmi jak wakacje i jest idealnym wyborem na urlopowy – beztroski czas.

– W ostatnim czasie graliśmy wspólnie kilka koncertów więc powstanie kawałka „Baby” wyszło naturalnie. Szybka wycieczka do Marbelli połączona z odwiedzinami u Sento i tak powstał klip.

To na pewno nie ostatnia współpraca na linii Kubańczyk – Sentino. Producentami utworu są nbalvcky i KacperSuperSwag, teledysk zrealizowała ekipa MZQ media.

Czytaj dalej

teledysk

Malik Montana: „J*bać policję. Na przesłuchaniu wmawiam im, że robię fikcję”

Szef GM2L łączy siły z dwujęzycznym raperem z Londynu.

Opublikowany

 

Przez

malik montana tyk

Malik Montana udowadnia, że nie ma w rękawie asa, tylko całą ich talię. Gościnnie w „Bez listy” pojawia się raper z Londynu – TYK.

Z precyzją szwajcarskiego zegarka szef GM2L wypuszcza singiel za singlem, które idealnie trafiają w indeksy popularności i regularnie lądują na szczytach list.

“Bez listy” nie jest od tego wyjątkiem – hardkorowy, uliczny banger w stylu Montany. Gościnnie udzielił się TYK, czyli dwujęzyczny raper z Londynu, który złapał doskonałą chemię z Malikiem i doskonale uzupełniają się na trackach. 

„J*bać policję. Na przesłuchaniu wmawiam im, że robię fikcję” – nawija Malik, kilka dni po tym, jak został zatrzymany przez służby, a Kazior został zakuty w kajdanki.

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2026.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: