Sprawdź nas też tutaj

News

Małolat wraca po 3 latach z płytą

Znamy producenta nowego materiału.

Opublikowany

 

Małolat
Małolat / fot. Michał Zachwieja

Wydany w 2015 roku krążek „Więcej” nie przyniósł Małolatowi komercyjnego sukcesu. Album dotarł do 8. miejsca krajowej listy Olis i nie zdobył też najwyższych not w recenzjach. – Pomysłu na solo nie mam, ale mam pomysł na drugi album z Pezetem – mówił Małolat przed rokiem w rozmowie z Interią. Kolejnego albumu braci póki co nie będzie, pojawi się za to solowa płyta Małolata.

Zrobiliśmy z Auerem połowę płyty, jaram się! Jeszcze w tym roku puścimy pierwsze single – poinformował na FB Małolat.

Nadchodzący album Małolata i Aurera będzie trzecim solowym w karierze rapera. Dwa poprzednie „W pogoni za lepszej jakości życiem” i „Więcej” ukazały się kolejno w 2005 i 2015 roku. Małolat ma też na koncie wspólny album z Pezetem „Dziś w moim mieście” wydany w 2010 roku.

„Problem z pisaniem tekstów”

Chociaż Małolat jest na rynku od 20 lat, nie jest zbyt płodnym artystą i na koncie ma (nie licząc nielegala „Żądło”) tylko dwie solowe płyty plus jedną ze starszym bratem. Po nagraniu pierwszej płyty w 2005 roku, Małolat zaprzestał nowych nagrywek i odsunął się na jakiś czas na bok, a jego późniejszy powrót do muzyki był bardzo powolny. Raper zaczynał początkowo od koncertowania z Pezetem. Po pięciu latach od „W pogoni za lepszej jakości życiem” na rynku ukazała się wspólna płyta braci Kaplińskich, która po dwóch latach od premiery pokryła się złotem. – Myślę, że ta ogromna ilośc imprez i kasa, która z nimi przyszła, sprawiły, że trochę osiadłem na laurach – mówił raper tuż po wydaniu ostatniej solówki „Więcej” w rozmowie z magazynem Hiro.

Młodszy z braci Kaplińskich przyznał, że próbował kilkukrotnie przysiąść nad nową płytą, jednak nie szło mu to najlepiej. – Miałem ogromny problem z pisaniem tekstów. Po kawałku „Moi ludzie” zrobiłem sobie roczną przerwę. Nagrałem go gościnnie na projekt Parias, a napisanie tekstu zajęło mi kilka miesięcy. Nie potrafiłem ułożyć wersu. Siadałem nad kartką i jeśli mi nie szło, po godzinie odpuszczałem – tłumaczył. nagranie ostatniego solowego albumu zajęło Małolatowi półtora roku.

 
12 komentarzy

12
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Analne Podszepty

Może dołoży się bratu na benzynę

Gunwno

Płyta z Ajronem do dzisiaj słucha, później już tylko beka z gościa, który w miejsce dotyczącym zawodu wpisuje „brat Pezeta”.

PioterOlk

Xdddd jebać Raiffeisena

111111

Jebac ciebie-ty nawet nie bedziesz mial nawet okazji sie sprzedac

głos rozsądku

A wystarczyło napisać coś o blantach I jebany psow

Monar king

Zrobil polowe plyty w 3 lata i jara sie, kurwa wspaniale!

cydży

te kurwa ale to nie ten chujograjec ze zmywaka

xxx

a mature juz zrobil?? niech wypierdala nieudacznik, kurwa na ajrona bitach

AntyFan

Trzeba powiedzieć szczerze że Małolat nie ma takiego talentu jak jego brat Pezet który wersami rozwalał scenę

ObrońcaPokornych

No

Vampa

Czekam na nową płyte, „Więcej” jest bardzo dobra, z chęcią słucham jej co jakiś czas. Nawet bardziej mi leży niż pierwsze legendarne solo. Między swoimi solowymi projektami faktycznie nie miał najlepszej formy ale solówki jak do tej pory warte sprawdzenia (dlatego nową też na pewnie kupie i posłucham), płyta z bratem też na plus, wróciłem do niej nawet przedwczoraj akurat.

Andżej

Czyżby kupił jakąś nową książkę Siwca i z pomocą brata w końcu coś napisał ?

Popularne