News
Małpa: „Ludzie zarzucali mi, że jestem fałszywie skromny”
Fragment wywiadu z książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”.

Seria książek „To nie jest hip-hop. Rozmowy” już na stałe wpisała się w krajobraz rodzimej sceny rapowej. Po sukcesie trzech pierwszych części, pod koniec października na rynku ukaże się czwarty tom bezprecedensowej publikacji z obszernymi wywiadami. Przedsprzedaż wystartowała tydzień temu, a dziś został ogłoszony pierwszy rozmówca – Małpa.
Wywiad z artystą został przeprowadzony w lutym w Toruniu i trwał ponad cztery godziny, co przełożyło się na 24-stronicowy materiał o objętości ponad 54 000 znaków. Podczas spotkania Małpa opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, jak wspomina naukę w liceum wojskowym, jaki biznes chciał założyć na studiach, dlaczego napisanie utworu zajmuje mu aż 50 godzin oraz jakie negatywne konsekwencje niósł za sobą ogromny sukces debiutanckiej płyty.
– Jak udzielałem pierwszych wywiadów po premierze [„Kilku numerów o czymś”], ludzie zarzucali mi, że jestem fałszywie skromny, ponieważ ciągle powtarzałem, że nie rozumiem, dlaczego mój debiut okazał się takim sukcesem. Tymczasem z mojej strony nie było w tym żadnej skromności, tym bardziej fałszywej; to był brak wiary w siebie. Z Tytusem [z Asfalt Records] podpisywałem umowy licencyjne na każdy kolejny tysiąc egzemplarzy i za każdym razem myślałem, że ten tysiąc będzie już ostatnim” – wspomina raper we fragmencie wywiadu, który został dziś udostępniony na stronie wydawnictwa No Dayz Off.
Z pełną treścią rozmowy będzie można zapoznać się już 29 października, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”. Czwarta część książki kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów czy wydawców. Kolejni zaproszeni goście będą ujawniani na profilach @tnjhhrozmowy w każde wtorek, czwartek oraz niedzielę do 17 października.

-
News4 dni temu
Pizza od Kizo w Żabce
-
News1 dzień temu
ZIP Skład nie dotarł na imprezę promocyjną Jurasa. Znamy powód
-
teledysk2 dni temu
Juras z huczną premierą, zmianą wizerunku i nawiązaniem do ReTo
-
News3 dni temu
Kizo ujawnia, kiedy i gdzie będzie można kupić jego pizzę „Sukcesiliana”
-
teledysk2 dni temu
Sentino z klipem: „Wszystko czego tylko dotknę, to staje się złotem”
-
News4 dni temu
Oliwka Brazil vs Young Multi – ostre słowa z obu stron i nowy konflikt
-
Singiel3 dni temu
„Midas” Sentino w sieci. Będzie wielki, letni banger?
-
teledysk3 dni temu
Szpaku: „Co to za pytania? Czy wydałem transa?”
Nie znam żadnej małpy. Znam Sentino, króla Sentino.
Małpa do dżungli!
16:56 29
.
Opublikowany 2 dni temu 14 września 2021Przez Redakcja