Sprawdź nas też tutaj

News

Małpa z ogromnym wyróżnieniem

To pierwsza taka nagroda w karierze rapera.

Opublikowany

 

Małpa
Małpa / fot. splotmedia

Ponad dwa lata musiał czekać toruński raper na wyróżnienie za ostatni album. W dniu 21 listopada ZPAV przyznał krążkowi „Mówi” status platynowej płyty. Oznacza to, że krążek sprzedał się w 30-tysięcznym nakładzie. To pierwsze tego typu wyróżnienie w karierze Małpy. W jego dorobku jest jeszcze złota płyta za „Kilka numerów o czymś” z 2009 roku.

Album „Mówi” ukazał się 5 lutego 2016 roku nakładem Proximite. Dotarł on do 1. miejsca krajowej listy Olis i zebrał pozytywne recenzje od krytyków i słuchaczy. Gościnnie pojawili się m.in. Włodi, Jinx i Mielzky.

Złota, Platynowa i Diamentowa Płyta – ile trzeba sprzedać nośników?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.

Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.

Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 20 tysięcy zł, Platynę – 40 tysięcy i Diament- 200 tysięcy.

 
9 komentarzy
9 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Domcior
3 lat temu

Brawo

sada
3 lat temu

z OGROMNYM wyróżnieniem ? czarnoskórym bananem w dupie

OLDGLAMRAPprzypominajka
3 lat temu

Małpa słaby jest jak skurwysyn, wiadomo pierwsza płyta spoko jak na tamte czasy i jego wiek a teraz to chuj mu do dupy, a swoja droga ciekawe kiedy laski jeszcze zaczna nosic brody.
Wie ktos co ten kretyn robi na co dzień? magazyn? biedra?

Bonsok
3 lat temu

ROBI TWOJĄ MATKĘ JAK BORIXON PANNĘ TEDEGO KASZTANIE PIERDOLONY

art
3 lat temu

zyje z muzyki

Ten Typ Giez
3 lat temu
Reply to  art

Z pizdy, z muzyka ma tyle wspolnego co ty z wyksztalceniem

cydży
3 lat temu

małpy do zoo

Tata cydżego
3 lat temu
Reply to  cydży

cydży do lachy!

Popularne