Sprawdź nas też tutaj

News

Małpa z ogromnym wyróżnieniem

To pierwsza taka nagroda w karierze rapera.

Opublikowany

 

Małpa
Małpa / fot. splotmedia

Ponad dwa lata musiał czekać toruński raper na wyróżnienie za ostatni album. W dniu 21 listopada ZPAV przyznał krążkowi „Mówi” status platynowej płyty. Oznacza to, że krążek sprzedał się w 30-tysięcznym nakładzie. To pierwsze tego typu wyróżnienie w karierze Małpy. W jego dorobku jest jeszcze złota płyta za „Kilka numerów o czymś” z 2009 roku.

Album „Mówi” ukazał się 5 lutego 2016 roku nakładem Proximite. Dotarł on do 1. miejsca krajowej listy Olis i zebrał pozytywne recenzje od krytyków i słuchaczy. Gościnnie pojawili się m.in. Włodi, Jinx i Mielzky.

Złota, Platynowa i Diamentowa Płyta – ile trzeba sprzedać nośników?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.

Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.

Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 20 tysięcy zł, Platynę – 40 tysięcy i Diament- 200 tysięcy.

 
9 komentarzy

9
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Domcior

Brawo

Brat cydżego
sada

z OGROMNYM wyróżnieniem ? czarnoskórym bananem w dupie

OLDGLAMRAPprzypominajka

Małpa słaby jest jak skurwysyn, wiadomo pierwsza płyta spoko jak na tamte czasy i jego wiek a teraz to chuj mu do dupy, a swoja droga ciekawe kiedy laski jeszcze zaczna nosic brody.
Wie ktos co ten kretyn robi na co dzień? magazyn? biedra?

Bonsok

ROBI TWOJĄ MATKĘ JAK BORIXON PANNĘ TEDEGO KASZTANIE PIERDOLONY

art

zyje z muzyki

Ten Typ Giez

Z pizdy, z muzyka ma tyle wspolnego co ty z wyksztalceniem

cydży

małpy do zoo

Tata cydżego

cydży do lachy!

Popularne