Sprawdź nas też tutaj

News

Margaret na Times Square

Artystka jest ambasadorką Spotify EQUAL.

Opublikowany

 

Polska artystka Margaret pojawiła się na słynnym nowojorskim Times Square w ramach dołączenia do programu Spotify EQUAL obchodzącego właśnie rocznicę swojego działania w Polsce.

Program EQUAL, do którego dołączyła Margaret to globalna inicjatywa Spotify służąca wsparciu kobiet w branży muzycznej. W ramach programu na platformie działa globalna playlista, na której znajdują się wyłącznie utwory stworzone przez kobiety. Firma wprowadziła także jej lokalne wersje, w tym już od ponad roku EQUAL Polska. W ramach swojej inicjatywy serwis wspiera także prokobiece organizacje na całym świecie. Wpływ programu jest również widoczny w statystykach Spotify.

Silniejsza pozycja kobiet w branży muzycznej

W Polsce, od maja 2021 r. do końca kwietnia 2022 r., liczba artystek, które pojawiły się na playlistach redakcyjnych Spotify wzrosła aż o 32% w porównaniu z poprzednim okresem od maja 2020 r. W ciągu pierwszego roku działania EQUAL na redakcyjnych playlistach Spotify zadebiutowało o 48% więcej artystek.Ambasadorki EQUAL odniosły w minionym roku duży sukces. LUNA, pierwsza polska ambasadorka EQUAL, w ciągu ostatniego roku zwiększyła liczbę swoich miesięcznych słuchaczy o 388%. Innym przykładem jest laureatka Fryderyka 2022 Kaśka Sochacka, artystka EQUAL w grudniu, która od momentu przystąpienia do programu zwiększyła liczbę swoich miesięcznych słuchaczy o 72,4%. Kolejnym przykładem jest Hania Rani, ambasadorka lipca i kolejna laureatka Fryderyka 2022, która jest jedną z najbardziej eksportowych polskich artystek i jest często umieszczana na niepolskich playlistach redakcyjnych Spotify, takich jak Classical Reading, Atmospheric Piano, Van LIfe, Soft Piano, Classical X, Sad Classical i wielu innych, co doprowadziło do tego, że obecnie jej rynkiem nr 1 są Stany Zjednoczone, a nr 3 Niemcy i nr 4 Wielka Brytania. Kolejnym ambasadorem, który odniósł sukces jest trzykrotna laureatka Fryderyka 2022 Daria Zawiałow, która od momentu zostania ambasadorem EQUAL w sierpniu i wydania swojego pierwszego albumu zdołała przekroczyć próg 1 miliona miesięcznych słuchaczy.

Duże znaczenie inicjatywy Spotify EQUAL komentując swoje dołączenie do programu podkreśla też Margaret.– To dla mnie bardzo ważne, bo siostrzeństwo jest dla mnie ultra ważne. Wspieranie kobiet w branży i poza nią stało się moim hobby, od kiedy zdałam sobie sprawę jak często bywamy nieczułe i ostre dla siebie. Playlista poświęcona kobietom i ich wrażliwości jest dla mnie osobiście bardzo ważnym komunikatem, tym bardziej cieszę się że mogę być tego częścią – tłumaczy Margaret.

– Myślę, że zarówno w muzyce jak i w życiu, najciężej jest o harmonie. O to, by stawiać na swoim, ufać sobie i swoim instynktom, ale też nie walczyć ze światem. Sama się tego uczę i życzę tego wszystkim początkującym artystkom – dodaje artystka kierując swoje słowa do kobiet będących na początku swojej kariery artystycznej.

Margaret jako Ambasadorka miesiąca pojawiła się nie tylko na billboardzie na Times Square, ale także na okładce playlisty EQUAL Polska. Na majowej liście odtwarzania EQUAL Polska słuchacze znajdą także jej najnowszy singiel zatytułowany „Cry In My Gucci”.

O Spotify

Spotify odmieniło na zawsze sposób słuchania muzyki, gdy zostało uruchomione w 2008 roku. Odkrywaj, zarządzaj i udostępniaj za darmo ponad 82 miliony utworów, w tym ponad 3,6 miliona tytułów podcastów lub zaktualizuj usługę do Spotify Premium, by uzyskać dostęp do wyjątkowych funkcji muzycznych, w tym: lepszej jakości dźwięku, możliwości słuchania muzyki na żądanie, w trybie offline i bez reklam. Obecnie Spotify jest najpopularniejszą na świecie usługą subskrypcji strumieniowego przesyłania muzyki z 406 milionami użytkowników, w tym 180 milionami abonentów, na 184 rynkach.

6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
GLAM RAPPER
4 miesięcy temu

WSPIERANIE KOBIET… A I TAK WYRUCHA CHLOPAKA KOLEZANCE, SMIERDZACA PIZDA

Guova
4 miesięcy temu

Mnie nie dali. Powiedz im Mooonika!

Tygrys Bengalski
4 miesięcy temu

margaret na moim chuju

Normiki zawsze na propsie
4 miesięcy temu

Ta co pluła na Polaków a później łapę po kasę z tarczy wyciągła…HaaTffuuu

ebać
4 miesięcy temu

Morda w kubeł cebulo z Polski B

Michas
4 miesięcy temu

Seksistowska organizacja!!!

Popularne