Sprawdź nas też tutaj

teledysk

MaRina wydaje album w rapowym brzmieniu

Gościnnie w utworach usłyszeć możemy czołówkę polskiej sceny rapowej.

Opublikowany

 

„Nie Prowokuj” to czwarty teledysk z płyty Warstwy. MaRina na własnych zasadach i nakładem własnej wytwórni MaRina Music przedstawiła trzeci album pod tytułem „Warstwy” z udziałem takich raperów jak Kabe, Young Igi, Smolasty, Mr. Polska czy Gverilla.

MaRina „Warstwy” (2020) to trzeci po „Hard Beat” (2011) i „On My Way” (2017) album artystki, tym razem po raz pierwszy utrzymany w rapowym brzmieniu. Gościnnie w utworach usłyszeć możemy czołówkę polskiej sceny rapowej: Kabe, Young Igi, Smolasty, Mr. Polska, Gverilla. Link do albumu:

“Warstwy” to album, na którym MaRina nie boi się sięgać po nowe środki artystycznego wyrazu. Najlepszym tego przykładem jest utwór „Zobacz to”, gdzie wokalistka rapuje, lub wiele innych kawałków, w których z premedytacją przemyca wciąż kontrowersyjny w Polsce „mumble rap” charakteryzujący się celowo trudnym do zrozumienia w pierwszym odsłuchu tekście. Artystka zdecydowała się nagrać pierwszy polskojęzyczny album na własnych zasadach.“Warstwy” to symbol charakteru, który MaRina odkrywa przed słuchaczami za pomocą swojej muzyki. Artystka jest na tym albumie odważna i bezkompromisowa, ale pokazuje również swoje delikatniejsze, rodzinne oblicze. Album jest jednocześnie zakończeniem okresu, który opisywała już w tekstach na płycie “On My Way” i który dobitnie musiał zostać podsumowany również w języku polskim.

“Album “Warstwy” to moja artystyczna forma upustu emocji, które mną szargały w ostatnim czasie…Miałam wrażenie, że kilka kwestii wisiało gdzieś w powietrzu i należało się do nich w jakiś sposób odnieść” – powiedziała MaRina. “Obiecałam moim fanom i słuchaczom album w tym roku – słowa dotrzymałam. Choć czasy są bardzo ciężkie dla nas wszystkich i rozważałam przeniesienie premiery albumu na bardziej radosny – odpowiedni moment, to jednak czuję się zobowiązana dopełnić, w pewnym sensie, mój artystyczny obowiązek i dostarczyć słuchaczom rozrywkę w postaci muzyki. Choć pandemia bardzo utrudniła proces tworzenia, udało mi się zorganizować warunki do pracy tak, aby spełnić obietnicę. Stworzyłam studio gdzie w warunkach domowych skomponowaliśmy i nagraliśmy wokale wszystkich utworów, aby później dostarczyć je do profesjonalnego studia i dokończyć produkcję. Podróżowałam stale między Warszawą, a Turynem, aby to wszystko się udało i bym mogła wręczyć moim słuchaczom świąteczny prezent, w postaci mojego pierwszego albumu po polsku. Album “Warstwy” dedykuję wszystkim, którzy nie mają odwagi by zaryzykować, którzy myślą, że czasem czegoś już nie wypada, nie przystoi, że już za późno, a może nie ma sensu… Nigdy nie jest za późno by spełniać marzenia” – podsumowała MaRina.14 komentarzy
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Pogromca kurew
1 rok temu

Ładnie doi z milionów Wojtka Szczenę Szczęsnego. Wojtuś daje ci chociaż anala czy płacisz te miliony za klasyka raz na miesiąc? Za parę lat przepuści całą twoją kasę i się kopnie w dupę.

Kolo
1 rok temu

Warto też zaznaczyć, że Maryna mama małego Lajamka jest pierwszą kobietą na świecie która przyszła na randkę by oznajmić, że nie przyjdzie. Jest też taka sama jak inne wachlarz z pieniędzy niezbyt przystojnego ale znanego sportowca pozwolił jej w oka mgnieniu zmienić zdanie. Czyli w skrócie: to blachara.

RADŻASTAŃSKI KSIĄŻĘ
1 rok temu
Reply to  Kolo

Ciekawe czy mimo $$$ czasami boli ją ta facjata Wojtka…

Jan Paweł IV
1 rok temu

Co za kurwa turbo gówno.

Codeina
1 rok temu

Co trzecie słowo wstawione po angielsku, bo po polsku za trudno było skleić całość – ale to taki niby celowy zabieg artystyczny;)
„Wbijam na scenę jak men in black, rest in peace bo twój styl jest dead”.
Toż to chyba sam VNM stoi za tym tekstem.

Swoją drogą, tak właśnie dzieci tworzą zdania w języku obcym, którego się dopiero uczą, i jak np. znają jakieś słówka, a pozostałych nie – to tworzą takie zdania, np. „Mam two eyes, two legs and kolana”.

Więc może #ArianaGrandeWannabe powinna nagrywać płyty dla przedszkolaków? np. 'English dla kids z Mariną’. Nie ma za co:)

Hjk
1 rok temu

Nie marina wydaje tylko Wojtek nieszczęsny wydaje

Waco
1 rok temu

Podczepila się pod Rap, jak pod kutasa Szcześniaka.. Ale nic jej to nie da, bo nikt tego gowna nawet nie posłucha.. może Wojtek kupi z 1000 płyt żeby Marinka nie miała focha..

8oskiTad3kRozj38anyZwi3racz
1 rok temu

Tranzol duka i myśli że coś znaczy

Stary Włodka
1 rok temu

Zły krok widzimy to
Każdy pancz to jeden nabój
Ty lepiej tańcz weź nie rapuj
Chcesz się stać żywą tarczą
Porzuć rap dołącz do tych co tańczą
Co Ty skąd żeś się urwał
Zrób mądrze weź mnie nie wkurwiaj

JA JEBE
1 rok temu

kurwa jakie to sztuczne na tych pozyczonych patentach zza oceanu.
zenada

Belzebub
1 rok temu

Marina ze mlyna co dupsko wypina

Elmondziak
1 rok temu

MELINA WYDAJE ALBUM W WANNIE REKLAMUJĄC RAFAELLO

Mirka
1 rok temu

Kurcze o co chodzi że ludzie jej nie lubią? Ja zresztą też, więc nie ważne co nagra i tak nie posłucham… Sory

Pani
7 miesięcy temu

Popularne