Sprawdź nas też tutaj

News

Marvel i Hip-Hop to jedno podwórko

Raperzy pojawiają się w komiksach, a świat Marvela w tekstach utworów.

Opublikowany

 

Eminem komiks Punisher Marvel
Fragment okładki komiksu o Punisherze, na której jest Eminem

Wiecie o tym, że Eminem wystąpił w jednym z komiksów o Punisherze? Odniesień do muzyki, a w szczególności do hip-hopu, w komiksach o superbohaterach jest bardzo dużo.

Postać Eminema pojawiła się w krótkim zeszycie o Punisherze w 2009 roku tuż przed wydaniem albumu „Relapse”. Punisher, w tym zeszycie, poluje m.in. na artystę oraz kilku jego kolegów z branży. Slim Shady kreską panów Van Lente i Larroca D’Armata wygląda jak z prawdziwy. Szerokie spodnie, bluza z kapturem, a na nogach klasyczne, uwielbiane przez rapera Nike Air Max – z lekko zmienioną łyżwą.

Marvel wielokrotnie sięgał po takie właśnie zabiegi i wkładał referencje do prawdziwego świata na rysunki swoich zeszytów. Co więcej, robił to często właśnie przy okazji ważnych i aktualnych wydarzeń w świecie popkultury.

Co więcej, świat muzyczny nie pozostaje dłużny i w teledyskach raperów znajdziemy sporo referencji do komiksów. Utwór „Slept on tony” Ghostface Killah to przecież jasne nawiązanie do Tony’ego Starka, czyli Iron Mana. A$AP Rocky nagrał kawałek „Superheroes”, w którym wspomina m.in. Spidermana, Cyclopsa czy Wolverine’a i Batmana. Public Enemy rapowali o Thorze w kawałku „Raise The Roof”. O Tym samym bohaterze wspominał również Eminem w utworze „Rap God”, a ostatnio także nagrał specjalny utwór przed premierą kinowej wersji Venoma – tytuł kawałka nie może zmylić, bo brzmi „Venom” i był singlem nowej płyty Marshalla.

Ogromny obraz z Notoriousem w serialu "Luke Cage"

Ogromny obraz z Notoriousem w serialu „Luke Cage”

Nawiązania do hip-hopu znajdziemy w adaptacji serialowej komiksu „Luke Cage”, którego dwa sezony można znaleźć na Netflixie. W jednej ze scen na ścianie widać olbrzymi portret Notoriousa. Tak, dokładnie ten ikoniczny, w koronie. Bohater – Luke Cage – po mieście pomyka w odzieży Carhartta, tak mocno kojarzonej przecież i z rapem i streetwearem. Niejednokrotnie jego bluza zostaje całkowicie podziurawiona, ale logotyp Carhartta pozostaje doskonale widoczny.

Powyższe przykłady pokazują, że nie da się rozłączyć tych dwóch światów, popkultura, muzyka, komiks, ubrania – to wszystko idzie w parze, a Marvel wie jak wykorzystywać różnego rodzaju współprace i robi to po prostu doskonale.

 
8 komentarzy

8
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
WUTANG

„A$AP Rocky nagrał kawałek „Superheroes”, w którym wspomina m.in. Spidermana, Cyclopsa czy Wolverine’a i Batmana.” brawo redakcja, to jest kawałek chief keefa a rocky jest tylko na ficie

kurt_rolson

Czego się spodziewać ja kto pewnie skiurkosky im to sprawdzał wszystko

JANusz PAWulon DWójA

Dobrze, że w komiksach nie ma tych gównoYoungów i lilów bo oni co najwyżej mogliby zostać superpizdami. A tęczowy pedofil Tekashi mógłby grać kite kucyka Pony co najwyżej.

Igor Stuleja

Luke Cage dobry serial, gdyby target byl starszy to mogliby rozwinac watki forensics i psychologiczne, super bylo chwilowe zalamanie Misty Knight w pierszym sezonie, i super postac Cottonmouth, hustlera i artysty, postac tragiczna.

Smigifingaz

Wszystkie tytuły odcinków pierwszego sezonu Luke Cage to też tytuły kawałków Gangstarr!!!!

Innertia

Kolejny powód dla którego wole dc

yknow

Obydwa celują w ten sam target czyli dzieci.

cydży

jak rzuciłem okiem na tekst o raperem tam jest tylko asap rocky

Popularne