Sprawdź nas też tutaj

News

Meek Mill – „Face Down” ft. Wale, Trey Songz – teledysk

Opublikowany

 

Meek Mill udostępnił video do swojego nowego singla „Face Down” w którym gościnnie występuje Wale, Trey Songz i DJ Sam Sneak.

Utwór pochodzi z debiutanckiego albumu rapera „Dreams And Nightmares”.

 

Premiera krążka – 30 października.

 

Meek Mill – Face Down ft. Trey Songz, Wale & Sam Sneaker

https://www.youtube.com/watch?v=9JVjzC4KkxQ


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Macias zaczął odliczanie na www.0081.co – raper nadaje z Japonii

Macias popełnił „Seppuku”.

Opublikowany

 

Przez

macias seppuku

Na kanale YouTube White Widow pojawiły się pierwsze z serii wyjazdowych vlogów zrealizowanych w Japonii, a razem z nimi – garść konkretów dotyczących solowego projektu Maciasa.

Macias „Seppuku” – nowa płyta

– Nagrałem album. Nie bez powodu nazywa się “Seppuku”. Traktuję go jako moje odrodzenie po starym stylu życia i jako pretekst do większej zabawy muzyką – komentuje raper.

Dowiedzieliśmy się, że na trackliście pojawi się kilkoro gości, w tym członkowie White Widow.

Podróż do Japonii

– Od zawsze moim marzeniem było polecieć do Japonii. Udało mi się je spełnić, mało tego, podczas realizacji pierwszego albumu, co jest ku*wa czymś niesamowitym. […] Vlogi, sesje, teledyski, wszystko będzie zrealizowane w Japonii – dodaje.

W ramach ogłoszenia ruszyła specjalna strona 0081.co, gdzie zainteresowani kolejnymi szczegółami projektu mogą zostawić swój e-mail, by być osobiście przez Maciasa poinformowanym o nowościach – zanim dowiedzą się inni.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Pokazał, ile płaci mu Spotify. „Czekam na spektakularny upadek tej platformy”

Nie tylko raperzy narzekają na stawki serwisów streamingowych.

Opublikowany

 

Przez

spotify

Pod koniec minionego roku, Gural i Peja narzekali, że stawki Spotify są zbyt małe. Teraz inny polski muzyk ujawnił, ile dokładnie zarabia za konkretną ilość odsłuchów.

Limboski, wokalista związany z Krakowem może liczyć miesięcznie na 60 tys. słuchaczy na Spotify. Podzielił się on rozliczeniem z ostatniego miesiąca, które wysłała mu platforma. Spotify wypłaciło muzykowi 0,36 euro. Najwięcej udało mu się zarobić na piosence „Wonderful Life” – całe 0,25 euro za 2290 streamów.

– Podczas rozmów ze słuchaczami po koncertach często pojawia się pytanie: „Czy to ok, jeśli słucham twojej muzyki na Spotify?”. No. To jest ok. Ale jeśli chodzi o wynagrodzenie dla artysty wygląda to tak, jak na załączonym zdjęciu. Utwory, które nie osiągają ilości odsłuchań co najmniej kilkunastu tysięcy w miesiącu są zaliczane do gównianych i otrzymuję za nie 0,01 lub 0,00 euro.

– Tak dla rozrywki wrzucam to zdjęcie, bo mnie bawi ono co miesiąc. Ja też używam tej platformy. Artystów, którzy lądują na mojej liście ulubionych, wspieram, kupując ich winyle w internecie. Czekam natomiast na spektakularny upadek tej platformy. Niech ich pokona coś nowego, ktoś jeszcze sprytniejszy. I pamiętajcie. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS płaci artystom. Platformy streaming owe – nie. Nie dajcie się zwieść artykułom w prasie i kampaniom sponsorowanym przez BIG TECH, które mówią inaczej – dodaje.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Akash wyjaśnia, co z filmem na temat „płaskiej Ziemi”

Czy dokument kiedykolwiek powstanie?

Opublikowany

 

akash

Akash spolaryzował słuchaczy swoją teorią na temat płaskiej Ziemi. Od dłuższego czasu raper prowadzi na ten temat własne badania. Co z filmem dokumentalnym, który został zapowiedziany?

Akash o dokumencie na temat płaskiej Ziemi

Raper postanowił w końcu szerzej odnieść się do komentarzy fanów oraz osób zainteresowanych tematem. Na badania, które prowadzi Akash czeka bowiem sporo osób, co widzimy po licznych komentarzach na jego social mediach.

– Pod każdym postem jaki udostępniam, pojawia się pytanie: Kiedy film o „płaskiej ziemi”? lub „Kiedy udostępnisz film z balona?” etc. Odpowiedzi na podobne pytania jest mnóstwo, wielokrotnie wspominałem, że jesteśmy w trakcie prowadzenia różnorakich obserwacji – na lądzie i w powietrzu, obserwacji nieboskłonu itd. – informuje raper.

– Oczywiście pojawia się mnóstwo sugestii wróżbitów, którzy są przekonani, że żadne eksperymenty i działania nie są prowadzone. Musicie więcej praktykować wróżbiarstwa, ponieważ kiepsko Wam to idzie. Te wszystkie obserwacje, które prowadzimy od dłuższego czasu składają się na dokument, który chciałbym oddać do postprodukcji pod koniec roku, aby jak najszybciej ujrzał światło dzienne. Czeka Nas jeszcze kilka obserwacji i podróży, jak również produkcja czysto filmowa, cała forma merytoryczna i montaż więc bądźcie cierpliwi. Proces związany z obserwacjami wiąże się z bardzo dużym przygotowaniem czysto technicznym, metodą prób i błędów, stąd potrzeba więcej czasu by zrobić to prawidłowo i w odpowiedni sposób – dodaje.

Akash: „Działamy zgodnie z prawdą”

Raper podkreśla, że zamierza pokazać wyniki swoich badań takimi, jakie one są.

– Wy moi Drodzy, którzy Nam kibicujecie. Trzymajcie kciuki a Ci, którzy nie wróżą Nam dobrze- przyjdzie czas, by utrzeć Wam nosa i będziemy czekać cierpliwie na Wasze komentarze po ukazaniu się materiału. Działamy zgodnie z prawdą i w żadnym wypadku nie będziemy wprowadzać choć odrobiny kłamstwa. Wszystkie badania będą szczegółowo opisane i udokumentowane, co będzie można w prosty sposób zweryfikować. Na załączonych zdjęciach widać jakie m.in. robimy pomiary. Są to moje prywatne zdjęcia. Czuję, że taki przedsmaczek Wam wystarczy. Słowo ciałem się staje – kończy artysta.

Teoria Akasha na temat płaskiej Ziemi podzieliła jego odbiorców. Jedni uważają to za wierutną bzdurę, a inni mu przyklaskują. Widać też dużo głosów od osób kibicujących raperowi również za jego postawę, chęci udowodnienia swoich racji własnymi badaniami, które nie należą do najtańszych. Jak ujawnił niedawno raper, lot balonem kosztował go ok. 20 tys. zł.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Coś, czego nikt się nie spodziewał – Tau u Winiego

Wywiad, który po prostu trzeba zobaczyć.

Opublikowany

 

Przez

tau wini

Obecność Tau w programie Winiego to spore zaskoczenie. Panowie postanowili skonfrontować swoje światopoglądy.

Tau promuje swój najnowszy album pt. ,,Remedium II”, który ukazał się już w sklepach, na cyfrze oraz Youtube. Z tej okazji zgodził się przyjąć zaproszenie na wywiad od … Winiego, który przez lata mówiąc delikatnie nie sympatyzował z Tau.

– Gdyby ktoś jeszcze rok temu mi powiedział, że spotkam się z Winim na KULTURALNĄ rozmowę, to pewnie bym się uśmiechnął pod nosem i skwitował to milczeniem. Tak się jednak stało – przyjąłem zaproszenie’ – komentuje kielecki raper.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mei, RX, Dono i DJ Micky Move – kulisy pobytu w Neapolu

Relacja z powstania klipu z włoskimi raperami.

Opublikowany

 

Przez

W kolejnym vlogu z serii „Czysty Hip-hop”, wytwórnia SOCV Music zabiera nas za kulisy klipu, w którym udzielili się włoscy raperzy i legenda rapu z Nowego Jorku.

Tym razem ekipa w składzie Mei, RX, Dono i DJ Micky Move przenieśli nas na południe Włoch, za kulisy teledysku „Stockholm Syndrome” z udziałem Lil’Dapa z Group Home oraz Dope One i Oyoshe.

Premiera teledysku kręconego w Neapolu i Nowym Jorku odbyła się w kwietniu tego roku.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

„hip-hopowość hip-hopu” – Szczyl ujawnił ksywkę rapera, którego podziwia

Wojewódzki pyta: „Peja czy Pezet?”

Opublikowany

 

szczyl
fot. materiały prasowe

W oczekiwaniu na kolejną płytę Szczyla dowiedzieliśmy się, kto bardziej ukształtował rapera, Peja czy Pezet, a także poznaliśmy ksywkę rapera, którego reprezentant Sony Music najbardziej szanuje.

Peja czy Pezet?

Kuba Wojewódzki spytał Szczyla, który z raperów bardziej go ukształtował – Peja czy Pezet? Raper wskazał weterana z Poznania. – Na początku bardziej Peja. Poznałem go jako pierwszego i zacząłem słuchać – powiedział.

Szczyl szanuje Białasa

Gospodarz programu poprosił również o wskazanie najlepszego polskiego rapera.

– Raper, którego bardzo podziwiam, jeśli chodzi o charakter i „hip-hopowość hip-hopu”, czyli takie trochę zadzieranie nosa itd., to bardzo szanuję Białasa. Za to, jak potrafi rapować, jak potrafi siebie wyrazić i opowiedzieć o tym, co chce opowiedzieć – odparł Szczyl.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: