Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Mercedresu – „Murdrera Jeden”

Nowy album weterana sceny.

Opublikowany

 

mercedresu okladka
Okładka płyty Mercedresu "Murdrera Jeden"

Data premiery: 18.01.2019

Mercedresu to weteran sceny miejskiej blisko związany ze środowiskiem hiphopowym. Autor i współautor takich bengerów jak “Uciułany giecik” czy “Raptowne realia” w ciągu ostatnich 12 lat zapowiadał wielokrotnie swój własny solowy album. Współpraca z Asfalt Records nad długo oczekiwaną płytą trwała ostatnie trzy lata.

Już 1 stycznia 2019 ukaże się singiel i teledysk “Jak” zapowiadający gotową już płytę Mercedresu pt. “Murdrera Jeden”. Wraz z premierą utworu rozpocznie się przedsprzedaż albumu. Egzemplarze przeznaczone do przedsprzedaży zostaną podpisane osobiście przez Mercedresu. Do oficjalnej sprzedaży krążek trafi 18 stycznia 2019 r. Autorem okładki jest pracownia forinstudio.com.

Pierwsze zapowiedzi płyty pojawiły się w 2014 roku. Co przez ten czas robił raper? – Zreorganizowałem i przearanżowałem materiał na płytę, a poza tym włóczyłem się i czekałem na splot dobrych okoliczności. W końcu się udało i nadszedł koniec mojego oczekiwania. Teraz już tylko finał – premiera płyty – mówi Mercedresu.Co oznacza tytuł płyty? – Murdrera to ja. Murdrera to Mercedresu. W niedalekiej przyszłości planuję zmianę ksywy z Mercedresu na Murdrera właśnie. – tłumaczy raper.

Mercedresu to jeden z ojców chrzestnych krakowskiej sceny hiphopowej i szara eminencja polskiego rapowego podziemia. Jeden z pierwszych dancehallowych wokalistów w Polsce oraz pionier muzyki ragga. Jego charakterystyczny wokal fani hip-hopu do dziś pamiętają z wielu kultowych kawałków. Współtwórca legendarnego składu PCP. Po latach wydawniczej ciszy wraca z pierwszym w pełni autorskim materiałem. Płyta „Murdrera Jeden” jest podsumowanie jego dotychczasowej twórczości oraz klamrą, którą spina całe swoje życie.

Tracklista

nieznana

Artykuły

Mercedresu: „Wyraźne są tylko skrajności” – wywiad
Mercedresu „Kraj” – teledysk
Mercedresu „Przyjaciel Wróg” – teledysk
Sokół o kontrakcie z Mercedresu
Mercedresu w Asfalt Records

Popularne