News
Metro Boomin prezentuje soundtrack do „Spider-Mana”
„Metro Boomin to prawdziwy wizjoner”.
Film „Spider-Man: Poprzez uniwersum” nareszcie wchodzi do kin. Premierze towarzyszy oficjalny soundtrack, który jest już dostępny na platformach streamingowych.
Metro Boomin nie tylko wyprodukował utwory z albumu, ale i zgromadził na nim wielu muzycznych superbohaterów. Wśród nich znaleźli się m.in. Future, 21 Savage, Offset, Coi Leray, Don Toliver, Lil Uzi Vert oraz A$AP Rocky. Przez ostatni tydzień artysta ujawniał kolejne informacje o soundtracku publikując inspirowane „Spider-Manem” ilustracje.
Tracklista
- Annihiliate (Spider-Man: Across the Spider-Verse) (Metro Boomin & Swae Lee, Lil Wayne, Offset)
- Am I Dreaming (Metro Boomin & A$AP Rocky, Roisee)
- All The Way Live (Spider-Man: Across the Spider-Verse) (Metro Boomin & Future, Lil Uzi Vert)
- Danger (Spider) (Offset & JID)
- Hummingbird (Metro Boomin & James Blake)
- Calling (Spider-Man: Across the Spider-Verse) (Metro Boomin & Swae Lee, NAV, feat. A Boogie Wit da Hoodie)
- Silk & Cologne (Spider-Verse Remix) (EI8HT & Offset)
- Link Up (Spider-Verse Remix) Spider-Man: Across the Spider-Verse (Metro Boomin & Don Toliver, Wizkid feat. BEAM & Toian)
- Self Love (Spider-Man: Across the Spider-Verse (Metro Boomin & Coi Leray)
- Home (Metro Boomin & Don Toliver, Lil Uzi Vert)
- Nonviolent Communication (Metro Boomin & James Blake, A$AP Rocky, 21 Savage)
- Givin’ Up (Not The One) (Don Toliver & 21 Savage, 2 Chainz)
- Nas Morales (Metro Boomin & Nas)
Choć to dopiero pierwszy soundtrack w karierze Metro, artysta od dawna jest fanem filmowych i komiksowych suberbohaterów. Prezes ds. muzyki w Sony Pictures, Spring Aspers, komentuje: – Koncepcja kolejnej części przygód Milesa wymagała współczesnego i znaczącego kulturowo współpracownika. Metro Boomin był idealnym kandydatem.
Dana Sano z Film & TV Republic Records podkreśla: – Metro Boomin to prawdziwy wizjoner, który wciąż podnosi poprzeczkę. Z dziką pasją stworzył integralną ścieżkę do filmu „Spider-Man: Poprzez multiwersum”.
Dzieło Metro Boomin do „Spider-Man: Poprzez multiwersum” to następstwo soundtracku do „Spider Man Uniwersum” z 2018 roku. Album uplasował się na 2. miejscu listy Billboard 200, pokrył się podwójną platyną oraz przekroczył 10 mld odtworzeń – nie udało się to żadnej innej ścieżce dźwiękowej w tamtym roku. To właśnie z tego albumu pochodzi najczęściej nagradzany singiel wszech czasów, 17-krotnie platynowy „Sunflower (Spider-Man: Into the Spider-Verse)” autorstwa Post Malone i Swae Lee.
Miles Morales powraca – z Brooklynu trafia do multiwersum. Razem z Gwen Stacy spotykają innych Spider-Manów, którzy mają za zadanie ochronę świata przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.
Metro Boomin od 2013 roku definiuje nie tylko brzmienie, ale i kierunek hip-hopu. Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i artysta może pochwalić się diamentowymi certyfikatami i dziesiątkami przebojów. Jego dyskografia obejmuje „Jumpman” Drake’a i Future, „Bad and Boujee” Migosa z Lil Uzi Vert, „Congratulations” Post Malone z Quavo, „Mask Off” Future, „Bounce Back” Big Seana i wiele, wiele innych hitów.
Metro Boomin był współproducentem przeboju #1 The Weeknd, „Heartless”; stworzył także trzy inne utwory z albumu „After Hours” (2020). Po drodze połączył również siły z 21 Savage na przebojowym „Savage Mode” (2016) i jego następcy z 2020 roku, „SAVAGE MODE II”, który osiągnął szczyt listy Billboard Top 200, zdobył złoto i zakończył rok plasując się na wielu listach najlepszych wydawnictw. Inne uznane współprace to „Double or Nothing” z Big Seanem czy „Without Warning” z Offset i 21 Savage, z których oba wbiły się do pierwszej dziesiątki listy Top 200.
W 2018 roku Metro Boomin wydał pełnowymiarowy solowy debiut „Not All Heroes Wear Capes”. „The Wall Street Journal” słusznie zauważył, że jest „producentem rapu kształtującym muzykę popularną”. Jak na wszechstronnego artystę przystało, Metro Boomin założył także własną wytwórnię płytową, Boominati Worldwide we współpracy z Republic Records. Dwukrotnie otrzymał tytuł Producenta roku na BET Hip-Hop Awards, a na BMI R&B/Hip-Hop Awards przez cztery lata z rzędu – w tej kategorii może konkurować tylko z Kanye Westem.
W 2022 roku jego drugi album „HEROES & VILLAINS” zdobył szczyt list Billboard 200, Top Rap Albums i Top R&B/Hip-Hop Albums. Płyta już w pierwszym tygodniu od debiutu cieszyła się większym sukcesem niż jej poprzednicy. Zdobyła do tej pory ponad 2 miliardy streamów, a sam Metro Boomin spędził 10 tygodni na listach Billboard Hot 100 i Billboard Global 200. „Creepin” znalazł się na 3. miejscu, a „Superhero (Heroes & Villains)” z Future i Chrisem Brownem wspięły się na 8. miejsce – ten drugi niedawno pokrył się platyną w USA.
News
Tede składa przeprosiny w sprawie Sokoła i promptera
„Moją intencją nie było wprowadzanie was w błąd”.
Wypowiedź Tedego na temat Sokoła, który musiał na koncercie wspomagać się prompterem, odbiła się szerokim echem w środowisku. Raper postanowił jednak wystosować przeprosiny.
– Zauważyłem, że od rana rozchodzi się moja wczorajsza wypowiedź z poranka w Kanale Zero. Rozumiem, że budzi ona różnego rodzaju emocje, co jest w pełni zrozumiałem, ale jestem winny wszystkim przeprosiny. Moją intencją nie było wprowadzanie was w błąd, więc przepraszam wszystkich – oczywiście sytuacja, o której była mowa nie miała miejsca na Narodowym, tylko na Arenie w Gdańsku – powiedział TDF.
– Natomiast, jeśli chcielibyście usłyszeć jak gra się hip-hop bez promptera, tudzież bez playbacku, to zapraszam na wszystkie moje koncerty. Można mnie zweryfikować. Nie zdarzyło mi się jeszcze napi*rdalać hip-hopu z promptera, gdyż w hip-hopie nie ma promptera – dodał.
Co na to Sokół? Konsekwentnie milczy.
Drake dopisał do swojej kolekcji kolejny sukces. „ICEMAN” właśnie wyprzedził „Octane” Dona Tolivera i został najlepiej sprzedającym się rapowym albumem 2026 roku w Stanach Zjednoczonych.
„ICEMAN” przeskoczył „Octane”
Jeszcze przed premierą „ICEMANA” wielu zastanawiało się, czy Drake zdoła wrócić na sam szczyt. Po głośnym starciu z Kendrickiem Lamarem w 2024 roku i sporze prawnym z UMG nie brakowało głosów, że jego dominacja w mainstreamowym rapie dobiega końca.
Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Album, który ukazał się 15 maja, od razu przejął pierwsze miejsce listy Billboard 200 i utrzymał je przez cztery tygodnie. Dopiero później z pozycji lidera zepchnęła go Olivia Rodrigo.
Kolejny rekord Drake’a
Jak podaje Kurrco, wydawnictwo Drake’a jest obecnie najlepiej sprzedającym się rapowym albumem 2026 roku w USA. Tym samym kanadyjski raper wyprzedził Dona Tolivera i jego album „Octane”, obejmując prowadzenie w tegorocznym zestawieniu sprzedaży.
Na tym sukcesy się nie skończyły. Singiel „Janice STFU” wspiął się na pierwsze miejsce światowych zestawień, a sam „ICEMAN” osiągnął już próg sprzedaży wymagany do uzyskania statusu platynowej płyty.
Drake's 'ICEMAN' is now the #1 best selling rap album in 2026 in the United States, surpassing Don Toliver's 'OCTANE' pic.twitter.com/B1f6O69lMZ
— Kurrco (@Kurrco) June 25, 2026
Drake wciąż rozdaje karty
To rezultat, który robi wrażenie, zwłaszcza że od premiery „ICEMANA” minęło zaledwie kilka tygodni.
W cieniu tego albumu znalazły się natomiast projekty „HABIBTI” i „MAID OF HONOUR”, które nie wywołały porównywalnego zainteresowania słuchaczy. Wyniki sprzedaży pokazują, że to właśnie „ICEMAN” najmocniej trafił do odbiorców.
Po ponad dwóch dekadach od premiery WWO odebrało Platynową Płytę za swój legendarny debiut „Masz i pomyśl”. Grupa podzieliła się tą informacją w mediach społecznościowych, dziękując fanom za lata wsparcia.
Platyna po ponad dwóch dekadach
To jedna z tych płyt, które na stałe zapisały się w historii polskiego rapu. Choć „Masz i pomyśl” ukazało się we wrześniu 2000 roku, dopiero teraz album oficjalnie osiągnął status Platynowej Płyty.
WWO poinformowało o tym krótkim wpisem w mediach społecznościowych:
– Po 26 latach, dziś, nagle, otrzymaliśmy platynową płytę za debiut WWO – „Masz i pomyśl”. Dziękujemy słuchaczom.

Album, który zapisał się w historii
„Masz i pomyśl” był pierwszym studyjnym wydawnictwem WWO. Krążek trafił do sprzedaży 6 września 2000 roku nakładem BMG Poland i stał się jedną z najważniejszych pozycji w katalogu polskiego hip-hopu.
Za produkcję odpowiadali m.in. DJ 600V, Pele, Fu, WWO, Karton, Majki, Waco oraz Kuba O. Na płycie gościnnie pojawili się między innymi Młodszy Biały, Włodi i Felipe. Album dotarł do 8. miejsca listy OLiS.

Jak dziś przyznawane są Platynowe Płyty?
Obecnie o przyznaniu Złotej, Platynowej czy Diamentowej Płyty decyduje nie tylko sprzedaż fizycznych egzemplarzy. Liczą się również przychody generowane przez streaming.
W przypadku albumów wydanych po zmianie zasad obowiązujących od 1 marca 2017 roku obowiązuje przelicznik dochodowy. Każde 35 zł przychodu z wymienionych źródeł odpowiada sprzedaży jednego albumu. Sumowane są wpływy ze wszystkich utworów znajdujących się na danym wydawnictwie.
Jeśli chodzi o sprzedaż fizycznych nośników, progi pozostają niezmienne: 15 tys. egzemplarzy oznacza Złotą Płytę, 30 tys. – Platynową, a 150 tys. – Diamentową.
Tede komentuje, Sokół milczy
Wokół Sokoła zrobiło się w ostatnich dniach głośno za sprawą niefortunnego występu na Narodowym. Tede skomentował jego perfomance i to, że nie mógł się nauczyć jednej zwrotki swojego kawałka i korzystał z promptera.
Narrator wciąż milczy w tej sprawie, chociaż wielu słuchaczy urządza sobie po nim mocny przejazd.
News
Walka o pieniądze po śmierci Takeoffa. Rodzice spotkają się w sądzie
„Samotnie go wychowywałam”.
Po wygranej sprawie o zadośćuczynienie za śmierć Takeoffa jego rodzice weszli na wojenną ścieżkę. Ojciec rapera domaga się połowy odszkodowania, ale matka stanowczo sprzeciwia się takiemu podziałowi.
Matka rapera, Titania Davenport, wygrała sprawę w Teksasie i uzyskała odszkodowanie. Kwota ugody nie została ujawniona, jednak teraz do gry wkroczył ojciec Takeoffa, Kenneth Ball. Twierdzi on, że jako rodzic zmarłego powinien otrzymać połowę przyznanych środków.
Davenport nie zamierza się na to zgodzić. Według niej Ball przez lata praktycznie nie uczestniczył w życiu syna i nie ma podstaw, by dostał taką samą część pieniędzy.
Jak wynika z dokumentów sądowych, matka Takeoffa przekonuje, że ojciec zapewniał „znikome wsparcie finansowe i praktycznie żadne wsparcie emocjonalne swojemu synowi”. Podkreśla również, że samotnie wychowywała rapera, utrzymywała go i wspierała zarówno finansowo, jak i emocjonalnie, gdy rozwijał swoją muzyczną karierę.
Kenneth Ball uważa jednak, że jego nieobecność w życiu Takeoffa nie powinna mieć znaczenia przy podziale odszkodowania. Z tego powodu domaga się połowy pieniędzy.
To nie jedyna sprawa związana ze śmiercią członka Migos, która wciąż czeka na finał. Jeszcze w tym roku przed sądem ma stanąć Patrick Xavier Clark, oskarżony o zabójstwo Takeoffa.
Fani Wiza Khalify w Europie dostali fatalne wieści. Raper ogłosił, że z powodu ciągnących się problemów prawnych rezygnuje z całej europejskiej trasy, a wśród odwołanych występów są także koncerty zaplanowane w Czechach i Polsce.
Fatalne wieści dla fanów w Europie
Wiz Khalifa wyjaśnił, że sytuacja związana z jego sprawą sądową wciąż nie została zamknięta, dlatego nie jest w stanie pojawić się na europejskich scenach.
– Moja sytuacja prawna nadal trwa, więc przepraszam wszystkich fanów z Europy. Wrócimy, kiedy nie będą próbowali mnie zamknąć.

Wyrok w Rumunii
Cała historia zaczęła się latem 2024 roku podczas festiwalu Beach, Please! w Rumunii. Raper zapalił na scenie jointa, po czym został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze mieli znaleźć przy nim również ponad 18 gramów suszu.
Na początku sprawa zakończyła się grzywną wynoszącą około 830 dolarów. To jednak nie był finał.
Zaostrzona kara dla rapera
Rumuńska prokuratura złożyła odwołanie, a w grudniu 2025 roku sąd apelacyjny zmienił karę na 9 miesięcy pozbawienia wolności.
Wyrok ten powoduje, że raper nie może pojawić się w Rumunii, bo zostanie aresztowany. Wygląda też, że ma on duże obawy przed przemieszczaniem się po innych państwach Unii Europejskiej i tu także boi się zatrzymania.
Wiz Khalifa nie przyjedzie na Clout Festival
Informacja o rezygnacji z europejskich koncertów pojawiła się zaledwie tydzień przed czeskim Clout Festivalem i około dwóch tygodni przed jego polską odsłoną. Wiz Khalifa miał być jedną z największych gwiazd obu wydarzeń.
Z dobrych wiadomości, raper pracuje nad nową płytą „Cool Azz Summer”.
-
News4 dni temuPolak, który trafił na europejskie listy
-
News1 dzień temuTede pocisnął z Sokołem. Beef weteranów wisi w powietrzu?
-
News3 dni temuDJ Buhh znów chce pieniędzy i chyba je dostanie
-
News2 dni temuWiz Khalifa odwołał trasę, bo chcą go aresztować w Europie
-
News3 dni temuJaś Kapela ocenił kontrowersyjny występ Sokoła w Gdańsku
-
News14 godzin temuTede składa przeprosiny w sprawie Sokoła i promptera
-
News3 dni temuOjciec Maty o Trzaskowskim: „Nieosiągalny dla innych ludzi”
-
News3 dni temuMalik Montana pochwalił się 3 swoich dzieci. „Chcę przynajmniej siódemkę”