Sprawdź nas też tutaj

News

Mezo o Peji: „Wyprowadził mnie, Libera, Owala i Ascetoholix na szerokie wody”

Mezo mówi o dzisiejszych relacjach z poznańskim raperem.

Opublikowany

 

mezo peja

Na początku muzycznej drogi, Mezo, Liber, Doniu czy Owal współpracowali z Peją. Pojawili się m.in. na jego płycie „Na legalu?”, a także z nim koncertowali. Współtwórca Slums Attack od lat niepochlebnie wypowiada się na ich temat. Jakie obecnie są relacje Meza z Peją?

AllStars Poznań

20 lat temu, Peja z DJ-em Decksem zaprosili do współpracy kilku młodych raperów. Mezo, Owal oraz Liber i Doniu pojawili się w numerze „I moje miasto złą sławą owiane…”. To wtedy po raz pierwszy pojawiła się nazwa AllStars Poznań.– Wtrąciłem w swojej zwrotce AllStars dla podkreślenia faktu, że nagrało razem tak wiele osób. Później zarówno Owal jak i Mezo, Asceci zaczęli nadużywać tego terminu w twórczości własnej, podkreślając przy tym prawie w każdym kawałku, że Poznań i że coś tam coś tam. Było im to mocno potrzebne by wypromować się zarówno w Poznaniu, jak i poza jego obrębem. Swoją drogą bardzo dobry pomysł. W końcu współtworzyli kawałek z platynowego krążka Peji i Decksa. To powinno budzić szacunek i uznanie. Mojego jakoś nie wzbudziło… Mówienie o tym, że współtworzyliśmy jakiś mocny team, to nieporozumienie. – mówił Peja w jednym z wywiadów przed paroma laty.

– Owszem były pomysły na wspólne kawałki i płytę nawet. Ale projekt nie wyszedł poza pomysły. Dałem z Decksem tym ludziom duży kredyt zaufania i tyle. To, co dziś robią, nie powinno rzutować na kawałek z mojej płyty, gdyż uważam go za dobry utwór. Część raperów bliżej związanych z SLU tacy jak Medi Top Glon, Oko czy Mientha od początku byli przeciwni takim kolaboracjom, ale posłuchali nas w końcu i zgodzili się dograć do tego kawałka. Zauważ, że ten kawałek zaczyna się od udziału MC’s z UMC Records, później dopiero ekipa z PC Parku i na końcu Ski Skład, czyli Wiśniowy i ja. Gdybym wtedy posłuchał chłopaków, dziś nie byłoby pytania o ten cały All Stars he, he… Jeśli chodzi o raperów, sam nie wiem czy powinienem ich takimi nazywać, to praktycznie jako twórców nie szanuję żadnego z nich. – dodał.

Mezo o Peji: „Był dla mnie guru”

W czwartek, Mezo pojawił się gościnnie w programie Małgorzaty Domagalik na Kanale Sportowym. Jeden z widzów zapytał rapera odnośnie jego relacji z Peją.– Z Peją właściwie nie mam teraz żadnych relacji, ale nie mamy do siebie żadnych negatywów. Z perspektywy czasu jestem mu wdzięczny. Peja to była postać w Poznaniu, która była już popularna na przełomie lat 90-tych. Wysyłałem mu pierwsze demówki, był dla mnie guru poznańskiej sceny, byłem mu wdzięczny za to, że wprowadził mnie, Libera, Owala, Ascetoholix na większe wody, przez ponad rok jeździliśmy i supportowaliśmy Rycha. Potem Peja jak większość sceny wypiął się na nas (hehehe). Do dziś nasze relacje są załamane. Myślę, że Rychu uważał, że nie pasujemy wizerunkowo do jego twórczości i dlatego tak się stało. – wyjaśnił autor „Mezokracji”.

Pytanie od widza o Peję 1:05:02.

Peja: „Mezo, Owal i Asceci to następcy Maryli Rodowicz”

Po zakończeniu współpracy z częścią poznańskich raperów Peja nie wypowiadał się dobrze na ich temat i nie żywił do nich sympatii. Chociaż warto tutaj wtrącić, że to on pokazał Meza i Ascetoholix Remikowi z UMC Records.

– Poznań to nigdy nie byłem tylko ja i wielokrotnie to powtarzałem, choć mógłbym sabotować wiele poczynań innych tylko, po co pytam? Wolałem raczej coś zainicjować, pokazać kogoś na scenie i gnoje powinny o tym pamiętać. Ja wybrałem majka i prawdziwe słowo. Oni wybrali drogę na skróty, działając sposobem uproszczeń, słabymi singlami, muzyką. To prawdziwe oblicze UMC. Nigdy nie starali się o wysoki poziom nagrań, tak naprawdę jest to muzyka na wiejskie festyny. – mówił Peja przed laty.

– Owal, Mezo, Asceci to nowi następcy Maryli Rodowicz i Krzysztofa Krawczyka. Sami wybrali tę drogę. A za to nie można obdarzyć kogoś szacunkiem czy choćby uznaniem. Na początku chodziło nam tylko o to, żeby w Poznaniu była scena z prawdziwego zdarzenia. Chcieliśmy żeby do głosu doszło jak najwięcej raperów. Niestety te aspiracje doprowadziły do powstania monstrum o nazwie UMC, a co za tym idzie praktycznie zwrotu o 180 stopni artystów dla nich nagrywających. Oni nie znają słowa obciach. Idą tam gdzie położysz byle jakie pieniądze. W tym radiu w przerwie tej audycji („Bless Da Mic”” – nazwa zresztą wyszła od nas) spytałem Jacka (Mezo) czy jak im zapłacimy to przyjadą zagrać na wesele do mojego kolegi… Nawet się nie oburzył… Oni wiedzą, że wdepnęli w gówno, teraz mogą tylko z tego gówna wyciągnąć ile mogą póki, co. Ale szacunku za to nie kupią… – dodał.

Warto wspomnieć, że obecnie Peja współpracuje z Remikiem i jego wytwórnią MyMusic (dawne UMC) na stopie dystrybucyjnej.

35 komentarzy
35 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ty łysa szmato
1 rok temu

Co za pierdolony wychechłaniec xDDDDDDDDDDDD Meza i Libera nie ma za raperów, ale jang kultiego już tak xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Co za jebany zakłamany śmieć bez kręgosłupa moralnego! A, tfu.

Znak równości
1 rok temu

A teraz peja nagrywa z young multi young igi i bawi sie w agenta w tv i te jego niby ” amerykanskie” wstawki w polskie zdania jak by chcial pokwzac ze jest triple OG z harlemu. Oj peja obciachem to ty przebileś meza i libera ze 100 razy

eryk
1 rok temu

REMIK RZUCIŁ PARE GROSZY I PENER PRZYSZEDŁ Z PODKULONYM OGNEM. ODWIECZNA BEKA Z PENERA HIPOKRYTY MEZO > PENER

Ty łysa szmato
1 rok temu

Łysa szmato, jak rano wstajesz i myjesz gębę to możesz sobie uczciwie spojrzeć w twarz? Szczerze wątpię. Kurwiłeś na Remika, a potem sam do niego polazłeś. Ja pierdole, jak można kogoś jebać, a potem robić z nim deal? Inni jak z nim mają układ to się kurwią, ale jak ty z nim robisz interesy to nie jest kurwienie się tylko progres, co łysielcu? Buahahaa. O jechaniu Meza nie będę się wypowiadał, gdyż ta kwestia była poruszana tutaj wiele razy. Oni grali 100 koncertów w ciągu roku, a ty, eldo i reszta rapowych śmieci w ogóle nie grała koncertów i po prostu dupy wam żal ściskał, że oni kosili kasę, a wy nic nie mieliście. A po czasie sam namaściłeś multiego i uwiarygodniłeś taką kurwę. Co za zjeb z ciebie to ja nawet nie. No i na koniec polazłeś do Agenta TVN, a żeby było śmieszniej to kilka lat wcześniej udzieliłeś wywiadu dla 40kilovinyli, gdzie powiedziałeś, że masz wiele ofert do zarabiania pieniędzy, w tym propozycje z programów, ale masz na tyle dużo siana, że nie musisz się kurwić!

Ty łysa szmato
1 rok temu

„Oni nie znają słowa obciach. Idą tam gdzie położysz byle jakie pieniądze”

Powiedział sprzedajny śmieć, który poszedł się kurwić do TVN-U jako AGENT. TW WYCHECHŁANIEĆ, A TFU TY FARMAZONIE.

Gundi gunda
1 rok temu

XD
Peja ty kurwa przygłupie, opluwasz Mezo, porównujesz go do krawczyka, czyli jego tesz opluwasz, a jak krawczyk zmarł to pierwszy skomlales w internecie jaka to strata dla całego naroooduuuu XDDD kurwa imbecyl

Tom
1 rok temu
Reply to  Gundi gunda

Ale to są słowa Rycha jak jeszcze Krawczyk żył…

Ty łysa szmato
1 rok temu
Reply to  Tom

Ty debilu…

Chodzi o kontekst. Skoro powiedział o Mezo i Liberze, że są discopolowcami i przyrównał ich do Krawczyka to, to nie był komplement tylko miało zabarwienie pejoratywne i miało na celu ośmieszenie Meza i Libera, po czym, gdy Krawczyk zmarł to opiewywał jego zajebistość czyli tak jak napisał użytnik Gundi gunda, pejka łysy śmieć sam sobie zaprzeczał, a jak Krawczyk zmarł to dla klików wylizał mu dupę, by zgarnąć trochę atencji. Zwykła kurwa, która dla profitu zrobi wszystko. Za życia będzie obrażać, ale po śmierci będzie zgrywać największego fana, który ma wszystkie płyty, zna wszystkie piosenki i nawet zdecyduje się załadować jęzor w kakao byle o sobie przypomnieć w nagłówkach. Żałosne, ale w sumie czego innego można się spodziewać po takim hipokrycie?

Andżej
1 rok temu

Pener-największy hipokryta branży, człowiek regularnie zaprzeczający sam sobie i swoim „zasadom”. Co gorsza, człowiek zawistny i mały, z kijem w dupie, nie potrafiący podejść do niczego na luzie i dystansie (nie liczę pseudodystansu). Osoba obrażalska, o rozbuchanym ego.

Sobol
1 rok temu

Paluch przeprosił mezo

Anal izator
1 rok temu
Reply to  Sobol

No to w pyte. Szkoda tylko, że jak Mezo nagrywał, to każdy miał w chuju co mówi paluch. To nie on był wyznacznikiem światopoglądu w tamtych czasach bo był kojarzony lokalnie tylko. Ci co powinni się kajać, obecnie nagrywają gorsze ścierwa a zjeby to łykają.

XDDD
1 rok temu

Brawo Rysiu! Rozpowszechniłeś hiphopolo XD

diler z bloku
1 rok temu

Nagrywasz z young multim i young igim, to ciebie nie mozna traktowac powaznie. Ascetoholix przy tym to był real rap 

flak Tedego
1 rok temu

mianownik   peja
dopełniacz   pei
celownik   pei
biernik   peję
narzędnik   peją
miejscownik   pei
wołacz   peja

Człowiek dobry
1 rok temu
Reply to  flak Tedego

wołacz pejo

dobry ryszard
1 rok temu

piękna historia

Gryzoń KRI
1 rok temu

Ten Typ Mezo o Penerze „Wyprowadził mnie, Libida, Orala i Analoholix na szerokie gangbangi”

Tede
1 rok temu

Rychu mordo, nagrajmy coś.

Kot Prezesa
1 rok temu

Ciekawe czy podobnie myśli o Popku ,,Gang Albanii,, Sokole ,,w Aucie,, i innych zjebach którym dał featy lub gościł… zobaczymy za 5 lat jak się hajsy skończą…

Egon
1 rok temu

No tak przecież Ryszard jest ojcem chrzestnym tego gówna zwanego hip hopolo

Łysa kurwa
1 rok temu

Przeproś kurwo z piątkowa meza

Gza,, Rza
1 rok temu

A teraz młodzi utrzymują Ryśka

Julek
1 rok temu

Co do tych festynów wiejskich to miał Peja racje. U mnir na wsi na dzień gminy przyjechał i koncert zagrał .

YO..
1 rok temu

28 min. TemU

18:45 29

Opublikowany 30 minut temu 29 października 2021Przez Michał Moch

_aqq_
1 rok temu

jeszcze raz, bo do głąbów chyba nie dotarło :)))

Pytanie: Jak duże w stosunku do głównych bogów są bóstwa opiekuńcze (dżiny)?
Odpowiedź: Każde z głównych bóstw co jakiś czas występuje jako bóstwo opiekuńcze. Należy to wręcz do ich obowiązków jako bóstw kierujących losem całej ludzkości. Problemem jest tylko host, który musi udźwignąć ciężar tak wielkiej „drugiej połówki”, i otoczenie hosta, które musi zaakceptować jego boską część natury.

_aqq_
1 rok temu
Reply to  _aqq_

Pytanie: Dlaczego obecność demona jest obciążeniem dla hosta?
Odpowiedź: Silna biologiczna strona demona zmusza go do walki o dominację – również z hostem. Jeżeli host jest słaby i nie potrafi postawić granicy, dochodzi do konfliktu. #stan posesyjny

_aqq_
1 rok temu
Reply to  _aqq_

Pytanie: Czy ludzkie otoczenie hosta akceptuje jego boską część natury?
Odpowiedź: Nie zawsze, ale zawsze złe traktowanie hosta spotyka się z karą. Za ukrzyżowanie Bambosza pod nóż poszedł prawie cały naród żydowski (był to zresztą główny dowód na boskość Jezusa). Tysiąc lat później w Ameryce Środkowej zginął host jednego z Wanów (prawdopodobnie Inanny). W odpowiedzi do Ameryki Środkowej napłynęli z północy Aztekowie, którzy – w imię bogów – urządzali rytualną rzeź lokalnej ludności tak, by krew spływała po kamieniach (ważne!). Najwyraźniej jednak ta kara była zbyt mała, bo na początku XVI wieku konkwistadorzy przynieśli do Ameryki Środkowej choroby, które wytłukły 90% lokalnej populacji, a 50-60% rdzennej ludności pozostałych Ameryk (wpływ #Lamashtu).

Bo się zastanawiam
1 rok temu
Reply to  _aqq_

A ty jesteś hostem, demonem, dżinem czy Bogiem? Tak z ciekawości pytam.

Popularne