Sprawdź nas też tutaj

News

Monika Brodka została reżyserką

Co z jej muzyczną karierą?

Opublikowany

 

monika brodka
fot. materiały prasowe

Swoją twórczością zaskakuje praktycznie na każdym kroku. Jej prace już dawno wyszły poza sferę muzyczną – artystyczna działalność Brodki obraca się wokół tak wielu stylów, narzędzi i środków wyrazu, że nie daje się jednoznacznie sklasyfikować. Coraz większa fascynacja historiami wizualnymi sprawiła, że Brodka oficjalnie dołączyła do grona reżyserów i reżyserek reprezentowanych przez Papaya Films.

Monika Brodka z nagrodami za reżyserię

Brodka zadebiutowała jako reżyserka już w 2016 roku, kiedy stanęła za kamerą teledysku do utworu „Santa Muerte” z jej płyty „Clashes”. Od tamtego momentu jej kariera rozwinęła się w wielu obszarach. Fani Brodki zdążyli się przyzwyczaić, że jej muzyka przełamuje standardy, a teledyski ilustrujące wybrane utwory zaskakują publiczność odważnymi i nieszablonowymi pomysłami.

Dzisiaj na koncie Brodki są̨ kolejne wizualne dzieła, takie jak współreżyserowane przez nią wideoklipy do utworów “Hey Man” czy „Up in the Hill”. Może pochwalić się także prestiżowymi nagrodami filmowymi – wyreżyserowany przez nią teledysk do pochodzącego z najnowszej płyty „BRUT” utworu „Game Change” otrzymał prestiżową Berlin Music Video Award, a klip do „Annuszki” wyreżyserowany przez Brodkę wspólnie z Przemkiem Dzienisem dla Krzysztofa Zalewskiego nagrodzono Fryderykiem 2021.

Artystka eksperymentuje także z reżyserią reklam. W ramach współpracy z markami Dell i Intel wcieliła się w rolę dyrektorki kreatywnej, scenarzystki i reżyserki kampanii konkursu XPS Revolt. Kreatywnie działała również z markami Ballantine’s i Reserved.

Wokalistka nie rezygnuje z muzyki

Mimo rozwoju na nowych polach Brodka zaznacza, że nie rezygnuje z kariery muzycznej, ale oficjalnie rozszerza pole swojej działalności o reżyserię.

– Obraz podobnie jak muzyka to medium, które zawsze bardzo silnie na mnie oddziaływało. Interesuje mnie multidyscyplinarna forma opowiadania historii, często abstrakcyjnych, zabierających widza w podróż, która jest nie tylko wizualna. – wyjaśnia artystka.

Współpraca Brodki i Papaya Films to przypieczętowanie jej drogi i rozwoju w kierunku twórczości audiowizualnej. Obecność w Rosterze twórców i twórczyń jest okazją do współpracy artystki z branżą kreatywną rozumianą szerzej niż tylko muzyka.

– Mało jest tak odważnych i otwartych na eksperymenty artystek w Polsce jak Brodka. Jestem pewien, że jej multidyscyplinarność, innowacyjność i płynność poruszania się w świecie cyfrowych inspiracji odpowie bezbłędnie na potrzeby naszych klientów i widzów – mówi Staszek Chyla-Smyk, Head of Papaya Roster.

Papaya Films

Papaya Films to największy dom produkcyjny w Polsce. Obecnie działa na całym świecie poprzez biura w Warszawie, Londynie, Nowym Jorku i Lizbonie. W trakcie 16 lat obecności na rynku firma zrealizowała filmy fabularne i krótkometrażowe oraz ponad 2000 kampanii w kilkudziesięciu krajach dla największych światowych marek.

12 komentarzy
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Doniz
3 miesięcy temu

W końcu coś o rapie

Tps
3 miesięcy temu
Reply to  Doniz

Rap z najwyzszej półki. Poprosze jeszcze news o raperach Pectus i o braciach Cugowskich.

Vito Bambino OG
3 miesięcy temu

Hahahaha az cie kurwa wstyd podpisac pod tym newsem co cieplota?

redaktor ciepłota zawsze na propsie
3 miesięcy temu

Zniszczę cię

anżej
3 miesięcy temu

ta brodka to jest całkiem niezła sraka tylko ma to klasyczne warszawskie lewicowe pierdolenie. no ale przecież z kutasem w japie by nie gadała za dużo… hm, nie wiem pomyślę o tym i dam wam znać.

Meksykaniec
3 miesięcy temu

DŁUGOPIS ZAMIAST SZLUGA [TO DZIAŁA – RZUCANIE] . Od 3 minut nie chce mi sie iść po pake bo mam zero teraz. Kurwa to działa!!!

Kobra
3 miesięcy temu
Reply to  Meksykaniec

zajebiscie nie ma co palić kurwa mózg mozesz sobie hakowac na wiele sposobów i podświadomość tak samo

Alvaro morata
3 miesięcy temu

Ale bym jom wyruchał w cipe

Kolec
3 miesięcy temu
Reply to  Alvaro morata

A można w coś innego?

Chuj
3 miesięcy temu

Kukonowi pędzel ciągnęła

Konrad Karczewski
3 miesięcy temu

MONIKA B.+KONRAD K.MONIKA B.+KONRAD K.MONIKA B.+KONRAD K.MONIKA B.+KONRAD K.=W.N.M.KARCZEWSCY!!!TO TYLKO FORMALNOŚĆ!!!NARKA!!

Konrad Karczewski
3 miesięcy temu

BRODKA!!! NIE WSTYĆ SIĘ CO BYŁO W SRARGARDZIE SZCZECINSKIM PRAWDZIWY ,,KRÓL CI WYBACZY!!!+BRODKA TRZYMAJ SIĘ NIE POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWA!!OPINIA JEST ŻE WOLISZ KRYSTIANA NIE PANIKUJ KRÓL CI WYBACZY!!DO TEGO DNIA!!!NARKA!!!NARKA!!NARKA!!!

Popularne