Connect with us

Felieton

Moralny upadek |KOMENTARZ

Opublikowany

 

– Jesteś zjebem – pisze do mnie Rysiek.

Wczoraj na tablicy mojego Fejsbuka dojrzałem okładkę nowej płyty Ryszarda Andrzejewskiego vel. Peji. Jest na niej raper, osoba przebrana za katolickiego księdza oraz kobiety ustylizowane na ladacznice-zakonnice. Dziś chyba każdy słuchacz rapu kojarzy owe zdjęcie. Nie ukrywam, bardzo czekałem na kolejną płytę Peji, bo słucham jego muzyki od 1997 roku, wydaje mi się, że „żyję” twórczością Ryśka, pomimo upływu lat, zmiany trybów egzystencji, rodziny, żony, córki i tych wszystkich czynników, które u wielu ludzi doprowadzają do porzucenia zainteresowań i zajawek. Nie muszę mówić, że rzecz jasna posiadam płyty z autografami, etc., bo to dla słuchacza – fana oczywiste.

 

W pierwszej chwili owa okładka wywołała u mnie odruch zniesmaczenia, ale pomyślałem sobie, że przecież każdy ma prawo do prezentowania swoich poglądów i odpuściłem rozważanie na ten temat. Po dłuższej chwili wszedłem na Fejsbukowy profil Rycha, aby poczytać dyskusję związana z okładką. Ku mojemu zaskoczeniu, wśród dyskutujących żywo występował „oficjalny profil Peji” (nie wiem, kto administruje), który konsekwentnie i w niewybrednych słowach odpowiadał na wszelkie słowa krytyki. Powtarzam krytyki, bo nie nazywajmy „hejtem” każdego negatywnego słowa. Dziś to jest jakaś choroba, której uległ sam Peja, że każde stwierdzenie, inne od Twojego nazywane jest „hejtem”. Nie można stwierdzić „nie podoba mi się dany kawałek, poprzedni był lepszy”, prezentując swoją subiektywną opinię, bo zaraz zleci się kilku fanatyków z hasłem „hejt”.

 

No i ku mojemu zaskoczeniu ze strony twórcy/twórców padają określenia „jesteś zjebem” i podobne na tym poziomie. Ale niech będzie, niechaj Peja broni swojego zdania, szkoda tylko, że niezbyt konstruktywnie. Myślę sobie o tej okładce, powodowany dyskusją na fejsbuku, odnoszę to wszystko do ogromnego szacunku, jakim darzyłem Peję i dochodzę do takich wniosków, że Rysiek, człowiek, który zawsze uchodził za bezkompromisowego, legenda polskiej sceny rap, zapętlił się w swojej hipokryzji, która pchnęła go do moralnego upadku. Zaznaczam, nie wchodzę tu w sferę religii, wiary, poglądów, itd. Chodzi mi wyłącznie o szczerość, lojalność i zasady, które przez ponad dwa dziesięciolecia krzewił w swej muzyce wytrwały Ryszard.

Otóż Peja jest nagle antyklerykałem? A cóż to za szczyt owej hipokryzji? To człowiek, który kilka lat temu przyjął sakrament małżeństwa z rąk kapłana katolickiego, może mieć czelność takiego samego kapłana „cisnąć”? Może, skoro Ryszard jest taki szczery i otwarty, niech podskoczy do swojej parafii, powie wprost co myśli o księżach. Czy człowiek mieniący się członkiem jakiejś wspólnoty i – za przeproszeniem – srający na nią publicznie to człowiek szczery, wierny swym zasadom? Nie wydaje mi się, zwłaszcza, że Peja na swoich płytach gdzieś zawsze przemycał zasady lojalności, gdzieś tam napomknął o Bogu, etc. Jest to czysty fałsz. Co miała na celu okładka, okaże się po premierze płyty, ale czy sugestia, że ksiądz jest dziwkarzem, amatorem kobiecych wdzięków, a zakonnice ladacznicami przystoi człowiekowi pokroju Peji? Przecież to Ryszard sam o sobie mówił, że „chlał, ćpał, ruchał”, po czym doznał odmiany. Dziś ma żonę, dziecko, nie pije i nagle czuje się w obowiązku, by nawracać kler? Kim na tej płaszczyźnie jest Peja, by akurat tu oceniać ludzi? Bez względu czy to ksiądz, czy np. piłkarz? No i jaki procent duchowieństwa popada w te występki, że Peja śmie uogólniać? Czy ja mogę sobie mówić „raperzy to frajerzy”, co wstawia do tego kręgu również Ryśka? Stereotypy mają swoje dobre i złe strony, ale błędne ich rozpowszechnianie krzywdzi ludzi.

 

Źli ludzie znajdą się w każdej branży, bez względu na to, czy mówimy o księżach, raperach, kucharzach, nauczycielach, pielęgniarkach, kierowcach taksówek. Ohydnym jest, gdy ktoś próbuje czyny jednostek przerzucić na całą grupę społeczną. I dlaczego czyni to człowiek, który narzekał w mediach po „sprawie zielonogórskiej”, że padł ofiarą nagonki, stereotypu, fałszywego oskarżenia, szufladkowania, etc. Peja osiągnąłeś dno, robiąc dokładnie to samo. Czy teraz poszczególni księża mają uczynić to samo co Ty – ze łzami w oczach tłumaczyć się w telewizji ze swoich słabości i czystości? I skąd Ryszard jest tak świetnie poinformowany, iż służba zakonnic w zakonach wygląda jak na jego okładce? Nie wstyd mu, że księża też go słuchają? Sam znam dwóch takich jezuitów, z czego jeden ma wszystkie płyty Ryśka. Czy rozpowszechnianie takich oskarżeń jest w porządku do np. ks. Jakuba Bartczaka? Pytam, jakim prawem i logiką?

Bulwersuje mnie stosunek do fanów, w kontekście obraźliwych wypowiedzi i sugestii na profilu do osób, które negatywnie wyraziły się o okładce. Przecież Peja wiele razy sam powtarzał, że to co osiągnął, ma dzięki fanom i dla fanów, etc. To chyba fani mogą się wypowiedzieć, czy im się coś podoba, czy też nie, prawda? No i jeśli Peja czuje się w obowiązku po swojej moralnej przemianie, aby pouczać ludzi, zwłaszcza w aspekcie seksualności, to może wypadałoby w tej sferze zwrócić się do swojego środowiska. Okładka sugeruje problem cudzołóstwa/rozwiązłości seksualnej/pedofilii w domyśle, to może trzeba wreszcie Panie Ryszardzie zrobić porządek na „bekstejdżach”, bo „zabawy z piętnastkami” są dużym problemem po koncertach w twojej branży, a ty ich szukasz na plebaniach. Porządek zaczynamy od siebie, bo jest pewna prawda o belce w oku… No i tak oto właśnie hipokryzja Ryszarda Andrzejewskiego doprowadziła w moim odczuciu do jego upadku, gdyż czyni go obecnie raperem nieautentycznym, grającym na uczuciach „gimboateistów”, chwytającym się pozornej kontrowersji.

 

Może by tak „na grubo”? Dlaczego Peja nie obraża rabinów lub imamów? Zimna taktyka czy strach? Upadek, o którym piszę to sytuacja, w której historia zatoczyła koło, mianowicie każdy urażony okładką kapłan, czy też zakonnica może w twarz Peji zacytować jego słowa: „niby co ty o mnie wiesz, takie rzeczy opowiadasz”? Z wyrazami szacunku Słuchacz Peji z dziewiętnastoletnim stażem (wszystko ma swój kres).

__________

Tekst nadesłany przez czytelnika jeszcze przed premierą płyty. *Cykl "Komentarz" jest subiektywną oceną wydarzeń ze świata Hip-Hopu. Jeżeli Ty również chcesz podjąć się jakiegoś tematu, który ma zostać opublikowany w tym cyklu, prześlij do nas gotowy tekst na adres kontakt@glamrap.pl

 
167 komentarzy

Dodaj komentarz

167 komentarzy do "Moralny upadek |KOMENTARZ"

1500
najnowszy najstarszy oceniany

Peja po prostu propsuje styl życia glamrapowicza

Zjebales taka okazje pierwszego komentarza zeby pocisnac penerowi, zawiodlem sie na tobie Hadan

HAHAHA. GLAMRAP JEST TEDEGO. POTWIERZONE INFO

Przykro mi, ale 2016 należy do Rycha Peji. Propsy Peja!

[imgcomment image[/img]

RYSIEK JAK SIE TWOJA ZONA Z TOBA NIE ZGADZA TO TEZ JEJ MOWISZ ZE JEST ZJEBEM? DNO I WODOROSTY
[imgcomment image[/img]

won zjebie!!

ZNOWU TEN GIF JAK HUDY ANAL,MURZYNEK I BIAŁY JADĄ W POCIAG?TO TYLKO POTWIERDZA HOMOSEKSUALIZM TWOJEGO ANALA,A TE ZDJECIA Z DZIEWCZYNAMI TO TYLKO PRZYKRYWKA!POKAŻCIE MI ZDJECIĘ PRAWDZIWEGO RAPERA NA KTORYM ON I JEGO ZIOMKI ZAPINAJĄ SIĘ WE TRZECH NA RAZ!

Legenda polskiej sceny rap, zapętlił się w swojej hipokryzji, która pchnęła go do moralnego upadku.

Bardzo dobry tekst warto przeczytac ^^

RYSZARD WEŹ TABLETKI I WYŁĄCZ KOMPUTER

Do rycha peji to należy 95 a nie 2016, koleś zaliczył taki regres, że się w czasie cofnął.

przecież ta płyta jest chujowa jak sanki w lato

JEDYNY TAKI PORTAL, GDZIE NIE USWIADCZYSZ IMIENIA I NAZWISKA AUTORA TEKSTU.
PRZYPADEK? NIE SADZE. 🙂

JEDYNY TAKI PORTAL, GDZIE NIE USWIADCZYSZ IMIENIA I NAZWISKA AUTORA TEKSTU.
PRZYPADEK? NIE SADZE. 🙂

TA PŁYTA JEST KUREWSKO SŁABA :/ ŻENADA, RYSIU

INFO Z PIERWSZEJ RĘKI – KS. BARTCZAK PISZE DIS NA PEJĘ, BĘDZIE SIE DZIAŁO!!! NARESZCIE JAKIŚ BEEF!

i tak nie pomoże mu żadna ‚kontrowersyjna’ okładka gdy ta płyta jest mega chujowa a rysiu to raper co ma śladową ilosć skili.
ta okładka jest tak samo słaba jak ostatni klip gdzie wozi gandziora i swojego dj’a wielką limuzyną wynajmowaną na wesela i wiecvzory kawalerskie-to jest tak wieśniackie, że szok, z resztą juz nie pierwszy raz wynajmuje weselną limuzyne i udaje w niej księcia z jeżyc. wiocha jak nic! Kto mu kręci kurwa te śmieszne klipy, wszystkie one wyglądają identycznie.

[imgcomment image[/img]

HOODIE>PEJA
[imgcomment image[/img]

Nigdy nie myślałem że to napisze. Peja props. Przy tym zalewie gówna od łaków typu Sobota po Popka to jeszcze ta Pyra trzyma styl.
[imgcomment image[/img]

Jebać te cioty w rozruchanych rurkach które wjeżdżają na penera. CHuj wam w złote jeansy i brokat na włosach. PŁYTA NISZCZY ŁAKÓW!

niestety patusów jest coraz mniej biorąc przekrój społeczny, to nie te czasy, teraz jest roba, są możliwości, może i nawet PL wiadomo zawziętość, chęć poprawy bytu z czasem na pewno coś da radę, oczywiście nie na poziomie hipokrytycznych kosmicznie typów andrzejewski i jasczomp, ale zwykłe normalne życie….coś a la zwykła codzienność, zamiast iść w tym kierunku to widzę jakiegoś łysego dewiata z uszami zasłaniającymi kadr ps. czy można prosić o jakiegoś gifa z tym przegrywem życiowym plis, aż się prosi, na pewno weszło by to annałów beki z rapsów i upadku ryszarda aka księcia w jednej kurtce całą zimę aka stary pchał Cię w dupę to jesteś SLU…..kurwa ten łysek z uszami jak system rozpoznania radiolokacyjnego wygląda jak ofiara gwałtu na nieletnim

nie wiem jak można nie lubić Ryśka, on jako jeden z nie wielu robi nadal RAP a nie hiphopolo czy dancerap. większa połowa Polskiej sceny to gówno ale on akurat nadal robi to co robił.

ALE SIĘ JAKIŚ PEDAŁ ROZPISAŁ, I NAWET SIĘ NIE PIZDA PODPISAŁ. HAHAHAHA

JAKIŚ PEDAŁ SIĘ ROZPISAŁ, I NAWET SIĘ NIE PODPISAŁ. HAHAHAHA

RYSZARD PEJSON NIE WYTRZYMUJE TEGO, ŻE PRZEZ JEGO DYKTATORSKIE ZAPĘDY I UWAŻANIA SIĘ ZA ŻYWĄ LEGENDĘ TRACI SWOICH LUDZI I FANÓW. JEŚLI KTÓRYŚ ROK Z RZĘDU NAGRYWASZ CHUJOWĄ WTÓRNĄ PŁYTĘ MUSISZ SIĘ LICZYĆ Z TYM, ŻE PRÓCZ PROPSÓW OD SAJKO POLECĄ TEŻ NEGATYWNE OPINIE. RYSZARD UWAŻAJĄC SIĘ ZA PROTOPLASTĘ RAPU W POLSCE NIE POTRAFI TEJ KRYTYKI PRZYJĄĆ DO SIEBIE I JEGO UMYSŁ PRZYSWAJA TO JAKO ZWYKŁY HEJT, GDY JESZCZE PRZYKLASKUJE MU GRONO OGRÓW KTÓRZY NAWET JEGO PIERDZENIE DO MIKROFONU KATOWALI BY W GŁOŚNIKACH TO CZUJĘ SIĘ PEWNIE I WTEDY WYCHODZĄ TAKIE KWIATKI. RYSZARD TO TEŻ CZŁOWIEK Z NIZIN SPOŁECZNYCH, OGRÓW MOCNYCH W GRUPIE NA OBSKURNYCH PODWÓRKACH. JEST PRZYZWYCZAJONY ŻE SWOJE ZDANIE MOŻE KOMUŚ NARZUCIĆ PRZEMOCĄ LUB WYZWISKIEM, CZŁOWIEK MOŻE WYJŚĆ Z PATOLOGII ALE PATOLOGIA Z CZŁOWIEKA JUŻ NIE. DO TEGO DOCHODZI NARASTAJĄCA FRUSTRACJA WYNIKAJĄCA Z WIELU OSTATNICH SUKCESÓW MUZYCZNYCH I FINANSOWYCH JEGO RYWALA, JACKA.

hahahaha MORALNY UPADEK BO DWA RAZY WULGARNIE ODPISAŁ JAKIMŚ PEDAŁOM. OJEJKU, TYLKO SIĘ NIE ROZPŁACZCIE. HAHAHAHA
OJ, JAKI TEN PEJA JEST ZŁY. TRZEBA NAPISAĆ O NIM CAŁĄ KSIĄŻKE JAKI ON NIE DOBRY

a żebyś wiedział, że można napisać książkę o tych jego patologicznych zachowaniach-o tym jak pucował się przed latkowskim pod żabką, o tym jak namówił ludzi do pobicia 15latka, bo pokazał ryskowi faka, o ruchaniu scen i lafirynd na Wilczaka, odwoływaniu koncertów tedemu, o zablokowaniu kanału cgmu za nieprzychylną opinię płyty, o patologicznej wizycie u wojewódzkiego, no i właśnie o okładcę płyty, która kolejny raz udowoniła jakim jest hipokrytą. Znalazłoby się o wiele więcej, byłaby to bardzo gruba książka o tym jakim jest zakłamanym i niekonsekwentnym debilem.

WARTO DODAĆ JAK W KLANIE PUCOWAŁ SIĘ ŻE NAJEBAŁ KLIENTKĘ W AUTOBUSIE JAKBY TO BYŁ NORMALNY ODRUCH MĘŻCZYZNY – WYJEBAĆ KOBIECIE BO SIĘ SADZIŁA. A TERAZ BUZI ŻONCE, DZIECKO NA RĄCZKACH I PAJACÓWA W WILII ZA SIANO TYCH KTÓRYCH JEDZIE OD ZJEBÓW NA SWOICH FP.

kwestia chwili bylo to, ze pojawi sie jakis sajko fan tej grubej szmaty i zacznie pierdolic glupoty

Penera jaka by nie była i nieważne czy miał na to wpływ czy nie ale wychował się bez mamy, tata też alkoholik, on sam też się stoczył w pewnym momencie i jak wygląda jego życie? Jakie są jego osiągnięcia? W sprawach rodzinnych, żona, dziecko, strzelili sobie z decksem domy, nie pije, nie ćpa, od zera doszedł do czegoś. Jacek nadal styl imprezowy i wiem co zaraz napuszą jego fani, że zazdroszczę, że się bawi, że ma zajebiście…nie, nie ma. Jego wygląd tylko to potwierdza. Te panienki, które go nie szanują, ten później (co jest ewenementem) dissuje je. Kompleks małego członka. Samochodami to nadrabia.

MORALNY UPADEK BO:
-UDERZYŁ KOBIETE, NAWET SIE TYM CHWALIŁ
-NIEMAL CAŁE ZYCIE BRAŁ KOKS I PIL WODE
-DOPROWADZIL DO ZLINCZOWANIA 15 LATKA
-NIE MOZNA MU POWIEDZIEC SLOWA KONSTRUKTYWNEJ KRYTYKI BO WYZYWA CIE OD ZJEBOW ITP
-WYJEBAL DECKSA NA HAJS
STARCZY? BO NIE CHCE MI SIE WIECEJ ROZPISYWAC.

No właśnie, z tym uderzeniem kobiety i wyruchaniem Decksa to też klasyki w karierze Rysia. On to naprawdę miał farta, bo normalnie ktoś tak patologiczny nie dorabia się takiego hajsu-powinien podziękować „Blokersom”.

WYRUCHAŁ TO TEDE DJ TUNIZIANO, DJ MARIO, KOŁCZA,
z tym drugim, co go dissował z 50Zet problem
z WDK problem w chuj i prawie ciąganie po sądach
z BRO problem

DECKS NIGDY NIE POWIEDZIAŁ,ŻE RYCHU Z NIM SIĘ Z CZEGOŚ NIE ROZLICZYŁ,ZA TO TWOJA STARA POWINNA CI NAPĄKNĄĆ,ŻE ZA OSTATNIĄ ROBOTĘ NIE DOSTAŁA ODE MNIE 15ZŁ.

Oraz dlatego , ze to Paulina nosi spodnie w tym związku

Mistrz xD

[img]https://imgur.com/DAHHupc[/img]

[imgcomment image?1[/img]

trzymać to on może, ale kutasa gandziora w ryju. Ten łak się już do niczego nie nadaje, niech wraca do alkoholizmu.

trzymać to on może, peto gadziora w ustach, nic więcej

NA SERIO > DDA

WCZORAJ IDĘ SOBIE ULICĄ I PATRZE JAKIEŚ PEDAŁY W RURKACH, OCZYWIŚCIE TO FANI TEDEGO BYLI. WIĘC ZAJEBAŁEM IM W RYJ, ZABRAŁEM STRAJFONY, PORTFELE I POSZEDŁEM KUPIĆ PŁYTĘ PEJI, WÓDE, ŚLEDZIE I OGÓRKI 🙂

a potem obudziłeś się z plamą w majtkach 🙂

nie, póżniej wyruchałem twoją panne 🙂

HEHEHEH, OD RAZU WIDAĆ ŻE PISAŁ TO TEDE ZE SWOIMI PEDAŁAMI TYPU: ZGRYWUS I WUWUNIO

[imgcomment image[/img]

[img]https://www.facebook.com/Sentinosway/photos/a.454401614685564.1073741828.454346801357712/853201421472246/?type=3[/img]
Sosa la biznessa

JA PIERDOLE JAKI TEN PENER JEST PLYTKI.. JEDYNE CO UMIE TO ZWYZYWAC KOGOS, A WY GO TRAKTUJECIE JAK LEGENDE RAPU. PRZECIEZ ON NIE ROBI ZADNEGO PROGRESU, CALY CZAS NAWIJA TAK SAMO O TYM SAMYM. TO ZE SIE ZACZYNALO W LATACH 90 TO NIE ZNACZY ZE Z MIEJSCA JESTES BOGIEM RAPU.
A PLYTA DDA OCZYWISCIE CHUJOWA.

wyjdź i nie wracaj pedale

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7PDZqiRB6A8[/youtube]

dla każdego urażonego zachowaniem tej przećpanej hipokrytycznej kurwy kartoflanej, na pocieszenie mam potwierdzone info, mianowicie pener po rozpierdoleniu sobie gospodarki hormonalnej koksami nigdy nie dojdzie do żadnej formy, kurwa te nagrywki z siłowni…beka w chuj, tarczyca jest tak rozjebana, widać po obwisłej grdyce, że jakiekolwiek ćwiczenia tylko zwiększają szansę choroby wieńcowej, kurwa już do końca życia będziesz marną kopią Wieprza, poza tym Jaca jest za inteligentny, żeby się dać wmanewrowywać w taki pijar, przynajmniej takie sprawia wrażenie, pener raczej nic nie wyda w najbliższym czasie bo wiadomo bez Decksa dużo traci w chuuuuuj, i już widzę jak ma łątę kotleciarza, patusa co w domu wychowuje bananiarza kurwa ale jaja, chyba ktoś nim steruje bo to kurwa pośmiewisko w jeszcze większy chuj

RACJA, SLUMS ATTACK, A BITY MA MU ROBIĆ BRAHU, KTÓRY PRZEZ 5 LAT TAK SIĘ NAPRACOWAŁ, ŻE NAGRAŁ CHYBA ZE 3 ZWROTKI Z TEGO JEDNĄ NA PROSTO MIXTAPE CZTERY. DARIO JUŻ SWOJE ZAROBIŁ I ZAROBI WIĘCEJ, BO TYP JEST DOBRY. TERAZ RYSIU DAJE SZANSE INNYM KOLEGOM, CHOCIAŻ SZKODA, ŻE ROBI TO NA PEŁNYM REGRESIE.

Trzeźwość mu chyba nie służy. Wróć do wódy Rysiek.

JAK MOŻNA PISAĆ TAKIE RZECZY! NIE ŻYCZE NIKOMU MIEĆ ALKOCHOLIKA W RODZINIE!

Można.

Alkoholika *

„alkoCHolika” – hahaha, ortografia na poziomie Ryśka xD jebany gimb

niech pić zacznie bo i tak rapsy mu nie wychodzą, dno dno dno głębsze dno niż jak byl na odwyku, wracaj rysiek do wódy i tak Cię to w końcu czeka jak płyta się nie przyjmie

[imgcomment image[/img]

A DAJTA MI SPOKOJ

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=csoyTNwgXrQ[/youtube]

tylko długiej parówy tam brak

CHUJ MNIE TO PODOBA I KURWA NIE MOW MI TEGO
PRZYPOMINAM NAJWIEKSZY KLASYK
[imgcomment image[/img]

rysiu nadal choruje na ah24n2

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xvcQdkogg7o[/youtube]

Ryszard wychodzi z założenia, że płyta i tak się sprzeda więc może obrażać każdego, bo jeden fan w tą czy tamtą – bez różnicy. Taki jest właśnie szacunek ludzi ulicy.

Najprosciej smiac sie z ksiezy 🙂 JAKIE TO PROSTE prawda ?:) ciekawe cy by sie smial z imamow lub rabinow? 🙂 Jak juz nie wiadomo jak zwrocic na siebie uwage to sie robi taka chamska i tania promocje a gimbaza rzuci sie na to i bedzie wachac towar z plytki ryska i sie jarac okladka plus tekstami z moralnego upadku – moralny upadek Peji pokazuje wlasnie ta okladka, a zreszta gdzies jest filmik w necie gdzie pokazane sa gwoazdy polskiej sceny muzycznej gdzie rysiu jest wymeniony jako Illuminati 🙂 jakos mnie to nie dziwi – Pamietajcie ze na koncu nie wezmiecie nawet euro do kieszeni na tamta strone wiec zajmijcie sie tym co wieczne a nie tym co przyziemne i krotkie – Pozdro !

Ryś wie, że już nie poprogresuje, więc się ratuje kontrowersją. Kto wie, może sobie nawet wytatuuje oczy?

bo co kurwa? każdemu można jechać? ale księdza nie? aaa zapomniałem! papież to nie był człowiek. to był święty. jechałeś całować jego ciżemki jak umarł? ty kurwo bez godności i mózgu???

Ale progres to nie dopasowywanie się do większości odbiorców, bo widzę, że Ty tak to rozumiesz. ;]?
[imgcomment image[/img]

Dla mnie progres w rapie, to coś takiego kiedy raper potrafi mnie czymś zaskoczyć. Rymami, tematyką, metaforą czymkolwiek. Ryszard mnie zaskakuje jedynie swoją umiejętnością niezaskakiwania. Elo.

Chyba nowi koledzy z Niemiec ktorzych maja teraz tam pelno wyjebali CIe w dupe kolego skoro zaslaniasz sie atakami na ksiezy 🙂 a moze siorka ciagnie jak ta szmata tym murzynom ze semrud czy jak to gownao sie nazywa 🙂 Rozepnij guziki przy samej szyji bedzie Ci lepiej 🙂

peja nigdy nie progresował

Skończ ujadać, klerykalna kurewko, albo idź do księdza na zakrystię, żeby ci pokazał grzybka spod sutanny. Przez takie kureewstwo rządzi nami kato-komuna

BEDZIE BEEF RYSIU
ZNISZCZE WSZYSTKICH ZOBACZYSZ MEDIUM BEZBOZNIKOW WYCZYSCI
[imgcomment image[/img]

ZNISZCZE WSZYSTKICH ZOBACZYSZ MEDIUM BEZBOZNIKOM BUTY WYCZYSCI

[imgcomment image[/img]

xDDDDDDDDDDDDD

Weźcie kurwa glamrap nie sięgające juz więcej dna i nie publikuje takich sieciowych rozkminy całe życie hejt dla glamrap! Jebac ten pudelek

DLACZEGO MAJĄ NIE PUBLIKOWAĆ OBIEKTYWNEJ KRYTYKI NADESŁANEJ PRZEZ FANA RYŚKA? DLACZEGO? BO SIĘ Z TYM NIE ZGADZASZ? BO STAWIA W ZŁYM ŚWIETLE PENERA? TO ZWYKŁA OPINIA NAPISANA Z TREŚCIĄ, BEZ BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH I WYZWISK, A TAKIE TEKSTY TO TUTAJ RZADKOŚĆ! TY PODOBNIE JAK PENER-NA SŁOWA KRYTYKI PEWNIE TYLKO ZWYZYWAŁBYŚ OD ZJEBÓW I KUREW, JEDNOCZEŚNIE JAK NAJSZYBCIEJ WRZUCAJĄC TO POD DYWAN. JUŻ TAK BYŁO Z ZIELONĄ GÓRĄ, PO KTÓREJ PEJA UDAWAŁ, ŻE NIC SIĘ NIE STAŁO, A GDY TEDE GO SKRYTYKOWAŁ, TO TEN ZWYZYWAŁ GO OD KUREW Z TVNU… PENER NA TYM FACEBOOKU JEST BARDZO NIEMIŁY DLA SŁUCHACZY, KTÓRYM NIE PODOBA SIĘ JEGO KAWAŁEK/ALBUM/OKŁADKA ITP.-DZIWI MNIE TO, ŻE NIE SZANUJĘ OPINII SWOICH FANÓW-PRZEJEDZIE SIĘ NA TYM. ALE ZA TO CIESZY TO, ŻE ZNAJDUJĄ SIĘ TACY LUDZIE JAK AUTOR TEGO ARTYKUŁU-MYŚLĄCY NIE BOJĄCY SIĘ WYRAZIĆ SWOJEGO ZDANIA.

Lipa jeest

PEJA TO HOJ

PEJA SIE NAJEBAŁ

PEJA DOŻYWOTNI PROPS, OLŁEJS NA POLSKICH DZIELNIACH, ALE DO 2011.

POTEM SAME DENNE AKCJE, TYPU CGM, KOSA Z DECKSEM ITP. NO I TERAZ TO.
KONIEC. KURWA DNO. NA STARE LATA ODJEBAŁO JAK WAŁĘSIE.

PS. OD X LAT NAJLEPSZY ARTYKUŁ NA GLAMRAPIE.PROPS

Okladka byla po to ze jest artykul wiecej na glownej wiec marketingowo git. Negatywnie, ale to I tak reklama. Dla malolatow nie ma skillsow, a dla starszych jest symbolem pato I tak juz zostanie. Wiecie co z nim zrobic

PEJA KRÓL!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=a-ssk1X8Mnc[/youtube]

Peja w formie!
to rozpierdol!:

Miazga! Wyjebal Decksa i radzi sobie duzo lepiej. To jest zajebiste!!

„jak ojciec wyruchał cię w dupę, to jesteś SLU” hahahahhaaha, Rysiek jak ty wpadłeś na tak przypałowy tekst???? hahahaha xD a jeszcze niektórym się to podoba, no masakra jakaś xD polski rap to w większości parodia 🙂

Wiesz dlaczego ten kawałek mi się podoba? Właśnie dlatego że każdy może zmienić swoje życie na lepsze, nawet jak za dzieciaka miał syf i wydawało mu się że jest sam i bezsilny. Rysiek jest dobrym przykładem, tego że każdy może coś osiągnąć. Gdyby przestał pamiętać, przestał nagrywać w tym stylu, to tak jakby zapomniał, a tego ulica nie wybacza. Zawsze pamiętaj skąd jesteś. Tylko wątpię byśmy byli w stanie to wytłumaczyć, żeby to zrozumieć trzeba chyba być „S.L.U”

Walić tego pejaca, niech na spacer lepiej idzie

„peja w formie”? przecież on tu reprezentuje ten sam poziom rymowania co taki Buczer/Bezczel/Sobota. Słabiutko.

ale i tak lepszy niż 90% tej pedalskiej słegowej sceny, gdzie każdy jest „najlepszy”

idioci zawiazane oczy wyjasniaja wszystko i nawiazuja do nas…

WIECIE CO SIE DZIEJE Z TUNIZIANO? SŁYSZAŁEM ŻE GO TEDE NA HAJS WYRUCHAŁ, A ON MU ZA TO MATKE I BYŁĄ WYRUCHAŁ

[imgcomment image[/img]
TEDE PEWNIE DALEJ PŁACZE I POCIESZA GO MAMUSIA ŻE NIE DOSTAŁ FRYDERYKA. HAHAHAHAHAHA

ale to Rychu w zeszłym roku po Fryderykach szopkę odstawiał na instagramie sadząc się do OSTRa. Myślisz, że TDF nie ma co robić tyllko takimi pierdołami jak Fryderyk się przejmuje.

TEDE GRAŁ W TEN WEEKEND 3 KONCERTY, MELANŻ MUSIAŁ BYĆ KONKRETNY, WIĘC TRUDNO UWIERZYĆ, ŻEBY PODCZAS TYCH IMPREZ ZAMARTWIAŁ SIĘ JAKIMŚ KURWA FRYDERYKIEM, HAHAHAHA. FRYDERYK TO POWINNA BYĆ NAGRODA DLA NAJBARDZIEJ AKTYWNEGO GIMBA NA GLAMRAPIE xD

zle zrozumiales tytul artykulu. ktos przyczail Taco z Fryderykiem – to jego partner, oczywiscie nieoficjalny.

[imgcomment image[/img]

wlasnie o taka promocje mi chodzilo

czy jego ryj nie przypomina wam hm……kartofla ?? kurwa jak można współżyć z takim wieprzkiem po nieudanej terapii sterydowej ??? Paula olej dewiata podziel majątek i odbij na swoje fajna jesteś lalka a takie to lepiej się czują obciągając kolesiowi z naturalnym 6 pakiem coś w deseń łysego z Brazzers a nie kurw takie to…to..

ps. primo kolejna płyta kartofla penera to (choć nie prędko) zapewne kolejny strzał w kolano, tytuł >>Dlaczego Peja Kurffą Jest>>czyli DPKF na bitach Dj Bobo i jego wielki powrót

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ARgIQLV7sDk[/youtube][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QZEJl1fSyLQ[/youtube]

Okładka jak okładka, przypierdoliles sie o nia z gimnazjalna retoryka (hurr durr ja wiem najlepiej, zla okladka, zmien ja bo sie nie sprzeda!) i dostałes gimnazjalna odpowiedz, tyle w temacie
Poplakales? To wykurwiaj
Ps. Peja od dawna jest antyklerykalem w jakimś tam stopniu, watki antyklerykalne przewijaja sie w jego kawalkach w zasadzie od początku

Dlatego wziął ślub kościelny?

Ja pierdolę, wtórny analfabetyzm szaleje. Co ma ślub kościelny do bycia antyklerykałem? Wiesz w ogóle, co to jest antyklerykalizm?

Wiem ale chętnie przeczytam twoją zjebana teorie bo dawno nie bylo dobrej beki na gr

Moze to, że udziela go właśnie ksiądz parówo

i cisza, temat zamknięty. Typowy brak argumentów.
JEEEEEEEEEEBAĆ PEEEEEEEJE CAŁA POLSKA SIĘ Z NIEGO ŚMIEJEEEEE

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jyjeRpgNpPA[/youtube]
Jebać wieprzo ino tłuste szlagiery

, https://www.youtube.com/watch?v=B1u30bpsW1s

Tylko chrześcijan można obrażać, na oficjalnym kanale Peji też jest ta nuta, tylko z ”cenzurą”

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Fv9VFkjvPa4[/youtube]
swag kodeina elo

Komentarz typu : Z taka chujowa okladka zlota nie dostaniesz, zasluguje na taka odpowiedz…
Peace!

Zasługuje na wyśmianie, ale nie na obraźliwe prymitywne komentarze

To komentarz gimby a odpowiada dorosły facet.. Poziom Rysiek to ma

Nauczcie się czytać gimby, autor pisze, że się nie wypowiadał na profilu penera i zwrócił uwagę na czyjś komentarz.

A co to kurwa zmienia? XDDDDDDDDDDDDD
Komentarze sa z jego oficjalnego profilu. Nie dosc ze nie szanuje fanow to jeszcze zachowuje sie jak typowy patus.
I ten typ jest legenda polskiej sceny HH?
JA PIERDOLE XDDDDDDDDDDDDD
ZAJEBISTEGO SOBIE WYBRALISCIE 2PAC-a.
MUSICIE MIEC ZAJEBISTA MENTALNOSC SKORO WIEKSZOSC Z WAS ZYJE BEEFEM POMIEDZY IDIOTA, PATUSEM, PIJAKIEM A BOGATYM STEKAJACYM GRUBASEM KTORY DOSTAL SIE DO HH SWIATA TYLKO DLATEGO BO JEGO OJCIEC BYL BOGATY I WSZYSTKO MU SPONSOROWAL.
JA PIERDOLE
Z WIEKIEM ROZUMU POWINNO PRZYBYWAC ALE WIDZE ZE PRZEZ TYLE LAT TEGO CHUJOWEGO PRZEPYCHANIA SIE, PLUCIA W WYWIADACH, NAKURWIANIA ZAJEBISTYCH PANCZY TYPU „CHUJ CI W DZIONSŁO” ALBO „straszyli mnie Penerem, ale był na spacerze z Lili” UWAZAM ZE W NIEKTORYCH PRZYPADKACH OWA TEZA JEST BLEDNA W CHUJ.

jaki wpływ miały pieniądze ojca Granieckiego na jego karierę w rapie? ŻADEN. Jego rodzice nie chcieli, żeby brał się za jakieś chujowe nagrywki-on sam się wybił w hiphopie swoimi umiejętnościami i miłością do tej muzyki. Więc nie zakłamuj rzeczywistości, bo rodzice mimo, że mieli hajs, to nie pomagali Tedemu w rapie.

A skad to kurwa mozesz wiedziec? Byles przy nim? JA PIERDOLE.
ROZRYSUJE WAM TO JEBANE ZJEBY
TYPEK Z BOGATEJ RODZINY I BARDZO WPLYWOWEJ WPIERDALA SIE DO KULTURY KTORA JEST DE FACTO ULICZNA. SAMO TO W SOBIE JEST BEKOWE W CHUJ.

I płyta Tedego miała jakieś wypasione klipy, a może była nagrana w świetnym profesjonalnym studio? Nie było żadnego klipu, a to świetne studio to studio radiowe nieprzystosowane do nagrywania muzyki. Może rodzice wygrali za TDFa bitwę płocką? Co to znaczy, że starzy mu coś załatwili- zamiast 2lat pół roku składał na MPC czy komputer…. Skąd Decks w tamtym czasie miał sprzęt muzyczny? Faktem jest, ze Decks wcale biedy nie reprezentował. Tede jeździł na desce, malował graffiti, chodził na imprezy hip hopowe, obracał się w tym towarzystwie, on sobie nie wymyślił, że będzie raperem. TDF mieszkał całe życie w zwykłym bloku, czy córka Peji będzie bananowcem? Mieszka od urodzenia w willi, kimkolwiek zaprafgnie być starzy na studia kasę jej dadzą, będzie chciała zostać np fotografem Rychu aparat kupi…. większy banan niż Tede

Jednych starzy pracowali, innych starzy chlali,
Ale każdy z nas zaliczał się do naszych, czaisz ?
Nikt z nas nie patrzył kim są kumpla rodzice,
Kurwa, mieliśmy przecież jedną piaskownicę,

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Mu4fS9fql7o[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=i9Es5xy3-d8[/youtube]

O JAKICH TY CZACACH WOGÓLE PISZESZ, 2001 ROK? KURWA ALE ZJEB Z CIEBIE. PO 2001 ŻADNEGO PROGRESU PEDE NIE ZROBIŁ, TYLKO ŻENADE.
OGLĄDAŁEŚ TĄ BITWE? POMOGŁY MU PIENIĄDZE OD MAMUSI NA KOKAINE. ZOBACZ JAKI ON BYŁ TAM NAĆPANY, CO DWA SŁOWA TO KURWA.

stracilers fana rysiu. kaplanow nie tykaj. rap to nie polityka.

No i wreszcie ktoś miał cywilną odwagę to napisać: HIPOKRYZJA! Zaczynałem słuchać polskiego rapu dwie dekady temu właśnie z uwagi na bezkompromisowość tekstów, mówienie prawdy w każdym aspekcie. Wiadomo wszędzie jest jakies zakłamanie, ale nasza scena przynajmniej w jakimś sensie zaczynała „prawdziwością”. Dziś to jakas paranoja, banda wyubieranych klaunów, którzy dla pieniędzy będą mówili wszystko i o wszystkich – byleby sobie nie zaszkodzić. I jak widzę teksty, że Rysiu jest tym bezkompromisowym to mi się śmiać chce. Jakby taki był, to by nie jechał na antyklerykalnej tematyce, tylko pojechał tych pseudo raperów od RPK, CS, GM i wielu innych gimboskładów, o których on i wielu innych raperów tak chętnie się wypowiada. Ale tego nigdy nie zrobią, bo by ciuszki, bilety i płyty nie schodziły… **bani hipokryci. I tu nie schodzi o to, czy Peja wybrał sobie księży, ogrodników, czy słuchaczy. Przeczy sam sobie i wszystkiemu, co wcześniej ludziom „wciskał”

dokładnie tak, popieram. Nie kupię tej płyty na 100%, tak mnie Rysiek wkurwił

TEDE MA CHOCIAŻ NA TYLE ODWAGI, ŻEBY POJECHAĆ PO KSYWACH. MYŚLĘ ŻE RYSIEK OD ZAWSZE NIE POTRZEBOWAŁ TAKIEGO PLANU NA PROMOCJĘ ALE PRZYSZEDŁ TAKI CZAS, ŻE TEJ WTÓRNEJ CHUJNI NIE DA SIĘ JUŻ SŁUCHAĆ TO TRZEBA NAROBIĆ SZUMU. DOKŁADNIE JAK JACEK, ON SIĘ Z TYM NIE KRYJE POCIŚNIE SOBIE W WYWIADZIE JAKIEGOŚ POCIESZNEGO PIONA JAK BONGUS BGC CZY BYŁĄ DUPKĘ CELEBRYTKĘ I NAWET PUDELEK O TYM WSPOMNI, W KTÓRYMŚ KAWAŁKU POLECIAŁ ŁADNIE PO KSYWACH KAŻDEGO KTO MIAŁ DO NIEGO O COŚ BÓL DUPY A RYSIU? WYZWIE FANA OD ZJEBÓW I WRZUCI OKŁADKĘ Z KSIĘDZEM ZAPOMINAJĄ ŻE KAŻDY KSIĄDZ TAK JAK ON TEŻ MA FIUTA I Z NIEGO KORZYSTA, JAK RYSZARD PRZEZ 3/4 SWOJEJ KARIERY PÓKI NIE ZROBIŁ SIĘ GRZECZNYM MĘŻEM I OJCEM.

Fajnym przykładem dziwnego zachowania Peji jest Zielona Góra. Rysiek dał plamę, po czym udawał, że nic się nie stało, nawet nie chciał za to przeprosić/wytłumaczyć się. Gdy Tede skrytykował jego zachowanie, to dopiero wtedy Rysiek zareagował-zwyzywał go od kurew…

Tak sobie czytam te wasze dowcipne żarciki i patrzę kto je wrzuca – głównie 12-15 lat tępaczki, cweliki z grzywką, fryzurką i żelem, obcisłe spodenki, białe buciki, gangsterzy kierwa i znafcy rapu hahhahaaha śmiech,

Jebać te dzieci ze szczotą na głowie, w rondlach i białych airforce’ach ale kim ty kurwo jesteś? patusem w everlaście i czapce wpierdolce a gdy idziesz twoje dresy z najacza szeleszczą głośniej niż przejeżdżający tramwaj? jebać cię tak samo gangsterze spod żabki, jak tacy jak ty chcą wysępić ode mnie szlugę to im mówię weź się kurwo łysa, zakało społeczeństwa do pracy. „hahhahaaha śmiech”

To jest kurwa właśnie bezkompromisowość, bo zrobić co chciał tępa dzido.

PRZECIEŻ TA PEJA TO OD ZAWSZE BYŁ PRZYGŁUP I TĘPAK A DO AUTORA TEKSTU DOTARŁO TO DOPIERO PO 19 LATACH. BRAWO

Hahahaha trufax

Ten maly kurdupel i tchorz nigdy nie odwarzyl by sie cisnac po Islamie i pokazac Imama z dziwkami.

Latwo cisnac po Chrzescijanstwie bo to dalo Wam wolnosc ale Islam zabierze.

A GDZIE ON CIŚNIE PO CHRZEŚCIJAŃSTWIE?

Bo PEJA KTORY NIE PIJE TO NIE PEJA TYLKO PIZDA JEBANA JAKAS

[img]https://gfycat.com/HeavenlyHotCormorant[/img]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uEiXANcaeaE[/youtube]

ALE WY JESTESCIE GLUPI XDDDDDDDDDDDDDD
PROPONUJE DALEJ SIE SPINAC O GLUPIA OKLADKE XDDDDDDDDDDDDDD
I TE CHUJOWE PYTANIA TYPU „CZEMU OBRAZASZ KOSCIUL?” ALBO „CZEMU NIE ZROBISZ O ISLAMIE?”
GRATULUJE ZAJEBISTEJ MENTALNOSCI,ZJEBY

WIDOCZNIE JESTEŚ ZA GŁUPI, ŻEBY ZROZUMIEĆ, ŻE TA OKŁADKA, TO KOLEJNY DOWÓD HIPOKRYZJI TWOJEGO IDOLA. PEWNIE POPATRZYŁEŚ NA NIĄ, NAWET NIE SKOJARZYŁEŚ FAKTÓW I NAWINIĘTYCH WCZEŚNIEJ TEKSTÓW RYŚKA. DLATEGO NIE ROZUMIESZ O CO TU CHODZI.
I NIE DZIWIĘ SIĘ, BO PEJA BAZUJE WŁAŚNIE NA TAKICH FANACH-NA BEZMYŚLNYCH, POTULNYCH OGRACH, KTÓRZY ZAWSZE PRZYTAKNĄ SWOJEMU BOGOWI.

JESTES STRASZNYM IDIOTA, SLYSZALES PEWNIE TO NIE RAZ W SWOIM ZJEBANYM ZYCIU.
OD KIEDY OKLADKA ALBUMU MUZYCZNEGO MUSI ODZWIERCIEDLAC JEGO PIERDOLONE PRZEKONANIA? SZUKACIE DZIURY W CALYM ZJEBY PIERDOLONE.
BTW NIE SLUCHAM RYSKA, TEDEGO TEZ NIE, WCALE NIE SLUCHAM POLSKIEGO RAPU PIERDOLONE ZERA – BO POLSKI RAP JEST DLA TYPOWYCH PRZEGRYWOW BEZ MOZGU.
GRATULUJE ZJEBANEJ MENTALNOSCI I ZYCIEM PIERDOLONYM 10 LETNIM BEEFEM RODEM DZIECI Z PRZEDSZKOLA. CHOCIAZ I ONE SA NA TYLE ROZGARNIETE Z CZASEM ZE PO PARU DNIACH POBAWIA SIE RAZEM I POGODZA KURWA.
POLSKI RAP TO CHUJNIA, PIERDOLE TA ROZMOWE
JEBAC WAS

Dobry tekst, pełna zgoda, propsy. Ta okładka jest podłością. Jak ktoś decyduje się na publikacje takiej grafiki, to albo jest zaciekłym wrogiem chrześcijaństwa, duchowieństwa, albo jest głupcem.

Albo chce sensacji i świadomie prowokuje by ratować słaba płytę..

dokładnie i jeszcze mieliśmy w Poznaniu uroczyste Zgromadzenie Narodowe potwierdzające naszą chrześcijańskość, a tu taki klops rysiu okazał się antyklerykałem idź może do lewaka gurala, choć nie ma po co, to cwańszy lis i rozpracował rysia kluskę kartoflaną na starcie, kto pamięta beffa, rysiu wyłapał kilka wersów i co…zwiną stragan i poszedł opychać swoje patologie innym naiwnym, strzał w stopiszcze, a może strzał w 10 na sensacjii na pewno zarobisz,

Zawsze lepiej głupcem, iż kurwą jak ty, pizdzielcu

Rychu to legenda i kawał historii rapu, ale od Reedukacji jego płyt nie kupuje, raz że muzycznie jest regres, dwa wkurwia mnie i jest w nim mnóstwo hipokryzji i rzeczy do których można się przyjebać.
– żałosne akcje typu odwoływanie koncertów, cgm nie potrafi przyjąć krytyki, nawet jeśli ta krytyka poparta jest argumentami
– Pamiętacie jak jechali po sobie z Sokołem, a teraz jak grunt pod nogami się pali to robi sobie foty z tymi po których jechał, zaraz będzie się tłumaczył z dissu na Tedego jak tłumaczył się z dissu na Liroya, że w sumie nic do niego nie miał, a nagrał to od tak bez powodu. No kurwa jak raper może powiedzieć ze jechał po kimś nie mając powodu i przekonania.
– Wielokrotne odwracanie kota ogonem, najbardziej śmieszyło mnie pod filmikiem z Icemanem jak ludzie się wczuwali, że się chłopaki pogodzili gdzie wy widzieliście zgodę na tym filmie nawet na siebie nie patrzeli HAJSMEN
– W dissach na Wieprza się przypieprzał o występy w tv, ale Tede jaki by nie był na płytach robi swoje, on nigdy nie mówił, że jest ulicznikiem, robił bragga i robi nadal, za to Rychu sam jest częstym gościem w TVN do tego dziś propsuje Gang Albanii…. Rychu i Paluch powinni być pierwszymi, którzy zjadą to gówno. Tak przypierdalali się o byle co a teraz kiedy ewidentnie GA szkodzi wizerunkowi rapu, miesza dzieciakom w głowach ci jeszcze go propsują. Teraz opłaca się siedzieć cicho to oni to robią Na gali Fryderyków gość z Asfaltu pocisnął wydaje mi się Popkowi, mówiąc że nie można kojarzyć rapu z prostactwem, inni raperzy też potrafią sie odezwać a najprawilniejsi siedzą cicho
– Rychu wielokrotnie zmieniał front i zdanie na dany temat. jak ktoś tego nie widzi to musi być ślepy.

[imgcomment image[/img]

Zgadzam się z Twoim postem, masz dobre argumenty. Co do Gangu Albanii: Rysiek myśli o hajsie-gdyby skrytykował Gang Albanii, to spadłaby na niego fala krytyki i hejtów od dzieci z podstawówek oraz ze wsi-tych samych wsi, które kiedyś na dyskotekach słuchały Głuchą Noc. On za bardzo boi się, że straci tych fanów, a co za tym idzie-straci hajs. Dlatego będzie siedział cicho jak większość. To jest już taka rapowa polityka 😉

TO DOWÓD NA TO ŻE TO JUZ NIE TEN PRAWDZIWY RAP. PAMIETACIE BITWE OBRONCY TYTULU-GIBGIBON? TO BYLA PRAWDZIWA BITWA BEZ ZADNEJ SZWAJCARII I POLITYKI. TAK SAMO EKIPA GURALA-SLU, MES-MEZO, PLOMIEN-TEDE I INNE BITWY. NIKT SIE NIE BAL MOWIC CO MYSLI, A TERAZ TAK JEST. SMUTNA PRAWDA.

Po tym jak Popek wrócił do Polski, to wielu raperów w trybie pilnym złożyło podanie o szwajcarskie obywatelstwo.

By nie zyc w tym samym kraju co ten przygłup Mikolajuw? Tez bym uciekł gdybym miał mozliwosc.

WARTO DODAĆ WERSY Z UTWORU „RADIO WOLNA EUROPA”

„ROBIŁBYM TO NAWET GDYBY NIE ZAPŁACILI ZA TO”

…dlatego odwołał sporo koncertów, gdyż mu nie zapłacili 😉

Co do Gangu Albanii: Tedzik myśli o hajsie-gdyby skrytykował Gang Albanii, to spadłaby na niego fala krytyki i hejtów od dzieci z podstawówek. wczesniej tyle pierdolil o bosskim i firmie, ze sie jara. firma upadla, to zaczal propsowac gang cweluchow, chociaz jest tam tak znienawidzony borixon i alibaba, teraz nie wysmiewa, teraz jest ok

No właśnie Tede z Alibaby i Borygi nadal drwi, a i o Gangu mówi wprost, że to gówno, choć brakuje jednoznacznej wypowiedzi wprost atakującej to dno, bo każdy kto nawet mówi coś nieprzychylnego zachowuje się jak dyplomata. Ale Tede w przeciwieństwie do Peji chociaż na FP nie wrzuca kawałków GA propsując je, bo to jest totalna porażka. Tak Rychu piętnował kommercję, a w TVN częściej niż Tede i to jebane disco prpopsuje.

– .. Dlaczego Jędker i jego zespół Monopol został wykluczony przez środowisko, a o Popku i Gangu Albanii nikt nie chce mówić?
TEDE: Bo wszyscy boją się Popka
– Mówisz poważnie?
TEDE: Oczywiście. Poznałem go kiedyś, nic nie mam do gościa. Tak naprawdę to Popek ciągnie cały ten Gang Albanii, bo do reszty zespołu swojego zdania nie zmieniłem. Jedno jest pewne – biznes mają wymarzony. Ile to jeszcze będzie funkcjonowało – nie wiem, ale finalnie to i tak Popek wyjdzie na tym najlepiej, bo jest artystą. Popek jest charakterystyczny, przykuwa uwagę, ma pomysł na siebie. Można powiedzieć, że jest szaleńcem, ale to dlatego, że jest prawdziwy. A wracając do twojego poprzedniego pytania – dziewięćdziesiąt procent raperów w tym kraju powie ci na osobności, że Gang Albanii to dno, ale nikt nie powie tego głośno, bo się boją. To wspomniane przeze mnie układy i koneksje, do których ja na szczęście nie należę i należeć nie muszę, sprawiają, że wszyscy klepią się po plecach, a tak naprawdę myślą zupełnie co innego. Ja Popka akceptuję, zaś o Gangu Albanii nie powiem, żeby to było jakieś wybitne dzieło.
https://facet.interia.pl/meskie-tematy/news-tede-nie-mam-zamiaru-wiecej-umierac,nId,1885495

Tede nie propsował Gangu Albanii, idioto, tylko Popka za postęp i łeb do robienia kasy 🙂 Oczywiście wszystko specjalnie poprzekręcałeś albo nie pamiętasz dobrze tego wywiadu, a się wypowiadasz. Głupi gimb.

Genialny biznes – mówi o Gangu Albanii Tede. W rozmowie z Michałem Bachowskim z F5 raper przyznał, że jest fanem uprawianego przez Popka podejścia do sztuki. Uważam go za artystę, co mówiłem już wiele lat temu. On zrobił mega progres, ma swój świat, pomysł na siebie i ogromny dystans do wszystkiego, co robi, szanuję to. Kiedyś się poznaliśmy, nie wiem, co on teraz o mnie myśli, ale to w ogóle nie jest istotne.

Popek stworzył zajebisty precedens na polskiej rap scenie, mówiąc, że muzyka jest dla niego zabawką – komentuje Tede i mówi o wpływie, jaki Popek wywarł na polskich raperów. Wszyscy koledzy Popka, którzy z taką spinką podchodzili do rapu, teraz sami sobie zaprzeczają. Stary, kolesie, którzy nagrywali numery w stylu „Nie żyj hedonistycznie”, „Nie pij alkoholu” czy „Nie bierz narkotyków”, robią sobie zdjęcia z Popkiem i linkują jego kawałki. Uwielbiam obserwować to, jak ci ludzie zmieniają poglądy na ten fach i oficjalnie dziękuję za to Popkowi. Skoro on może się bawić muzyką, to ja też i trzymajmy się tego.

TEDE musial mu polizac tyl, zeby ta sama publika co kupuje Gang Albanii kupowala tez i jego. Tak. To przeciez o hajs chodzi, nie o muzyke. Juz dawno o tym wiedza i dlatego robia taki szmal. Elo!

A PAMIETACIE JAK SAM PROSIŁ FANÓW ZEBY GŁOSOWALI NA JEGO KAWAŁEK ZEBY BYŁ W ESKA.TV ? A POZNIEJ PODAŁ DO SĄDU ESKE ZEPUSZCZALI KAWALKI BEZ JEGO ZGODY XD

JEZELI AUTOR WYPOCIN I JEGO POPLECZNICY MAJA PROBLEM Z ANTYKLERYKALAMI, TO DLACZEGO WYBRALI NA CEL PROSTEGO CHLOPAKA RYCHA PEJE? DLACZEGO SIE NIE SPRUJĄ DO JURKA URBANA? ALBO FRYDERYKA NICZEGO? HIPOKRYZJA, ZIMNA TAKTYKA CZY ZWYKLE TCHORZOSTWO?

Czekałem na płytkę, kupiłem i jestem zawiedziony i to mocno. Rozpakowałem, wkładam do odtwarzacza i dupa.. Chujowy kawałek, czekam na następny… To samo.. Ogolnie dziwie sie, ze zdecydował sie to w ogole wydać.

SERIO TAKI PROBLEM Z OKŁADKĄ MAJĄ GIMBY? URAŻENI BO STARA WYSYLA CO TYDZIEN DO KOSCIOLA? TAKI MIAL PEJA KAPRYS, JEST DOROSYŁY I TAKA OKLADKE WYMYSLIL. PEJA, NIE DAJ SIE. ROB TO CO UWAZASZ ZA STOSOWNE.

Wielcy obrońcy chrześcijaństwa. Pewnie ksiądz ich zapinał i im się podobało

Glamrap należy do wieprza

i dobrze, bo wchodząc tu dajesz mu hajs 🙂

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=icehSi3ORL4[/youtube]

JEBAĆ PENERA, TE JEGO PŁYTY I CHUJOWE OKŁADKI , TO JEST PATOLOGICZNY TRUSEK , KTÓRY JUŻ NIGDY NIE OSIĄGNIE CHOĆ MINIMALNEGO PROGRESU I BĘDĄC NAWET NAJBOGATSZYM POLAKIEM, NAWIJAŁ BEDZIE O JEŻYCACH, STASZICA, BRAMACH , PENERACH, BIEDZIE. JA PIERDOLE.

jebać? o ty geju 🙂

KTO KUPI PENERA TEN PIZDA

Wczoraj ledwo przesluchalem dwa kawalki texty rysiu dramat

Z calym szAcunek ale jebanie 16stek na backstage to raczej nie rysiu a Tede sie tym slawi:)

to, że Jeżozwierz z Jeżyc nie ma wcale dystansu do siebie to chyba każdy wie. Kiedyś delikatnie skrytykowałem go na fp podłączając się do dyskusji i po paru minutach byłem już zbanowany przez księcia…

bo piszecie takie durnoty drogie dzieci owej epoki,ze nam sie to w pale nie miesci:)

trzeba być skończonym imbecylem żeby napisać że peja to antykleryk. Ta okładka to taka przenośnia, kto raz płyte przesłucha ten będzie wiedział że nie jest z dupy dla promocji tylko coś za nią stoi.

CZAS ZAPIERDALA – ZEGAR TYKA/
MÓJ RAP JAK NAPALM LECI NA JEBANY VATYKAN/
KSIĄDZ SPUSZCZA CI SIĘ W RYJ – WYBACZ – JA TEGO NIE ŁYKAM/
PEWNIE DLATEGO,ŻE JEST W.I.L.K.,A NIE PELIKAN

TEDE > peja

Felieton

Follow-up, nawiązanie, przenośnia, a może już krzyżówka?

Cały rok wywołuję kontrowersję i konflikty. W związku z tym na przełom roku zamiast znowu wypunktowywać kogo popadnie, poruszę ciutkę milszy temat.

Opublikowany

 

Followup, nawiązanie, przenośnia, a może już krzyżówka? Gdzie jest granica pomiędzy dobrze złożonym wersem, a przekombinowaną linijką?

Pewnie dziś znowu coś zmaluję, mów mi Caravaggio
Jak znajdę coś to awanturę tak jak Caravaggio

Miałem ostatnio okazję napisać recenzję najnowszego albumu Deysa “Tape Of The Ninja”. W pierwotnej formie poruszyłem w niej aspekt licznych nawiązań oraz przytłaczającej ilości followup’ów. Moje przemyślenia jednakże zajęły stanowczo za dużo miejsca, więc naturalnie byłem zmuszony zmienić formułę artykułu. Temat jednak utkwił mi w głowie i przez dłuższy czas prosił się o własny felieton. No i się do doczekał. Warunki też okazały się do tego korzystne. Nadchodząca płyta Patokalipsy, vlog Zeusa oraz dobrze przyjęty sprzedażowo debiut Young Multiego. Mamy już elementy odniesienia, to przejdźmy do wyjaśnienia podstawowych w tym felietonie zwrotów. Myślę, że z czystym sumieniem podzielimy sobie wersy raperów na trzy kategorię. Pierwszą będą gry słowne. Tutaj, aż się prosi o zacytowanie Białasa “Wmawia ci, że zdobył to, o czym śnisz / A on nie ma sosu nawet na ryż”. Oczywiste użycie słowa sos jako określenie pieniędzy lub gęstego płynu stworzonego na bazie różnych składników. Proste, prawda? A cieszy. Kolejną kategorię stanowią followupy, gdzie sprawa już nie jest taka prosta. Słowo, którego często raperzy albo nadużywają, albo się nim bronią, albo błędnie definiują. Najprościej mówiąc Follow-Up, bo taka jest jego poprawna forma gramatyczna, jest swojego rodzaju parafrazą. Tede nawinął kiedyś “Nie ma rapu bez followup’u”. No i coś w tym jest. Bo ów forma pisanej linijki ma wiele zastosowań. Często jest wykorzystywana jako naprowadzanie na daną inspirację, czasem jako odniesienie do tematu. Zdarza się, że przybiera również formę zaczepki. Dochodzi jednak do tego, że zarzut kserowania kogoś zaczyna podchodzić pod “zajebisty follow’up mordeczko”. Jako jeden z prostszych przykładów, podam cytat ze wspomnianego wcześniej albumu Dawida: “Tape Of The Ninja, katana kill cam / Chudy, złoty, blady, za głodny na feedback”. Fani muzyka z miejsca skojarzą fragment z linijką “To tylko ja, chudy, złoty, blady skurwiel” pochodząca z nagranego wspólnie z Quebonafide numeru “Ciernie”. Przejdźmy dalej. Ostatnią kolumnę zapełnią nam słowa i zwroty, których znaczenia przeważnie nie znamy. Dzięki raperom każdy z nas już doskonale wie, co oznacza C’est La Vie. To jest jednak nic przy tym, jakie gdzieniegdzie muzycy potrafią rzucić słowa. Zazwyczaj wyszukane na siłę w słowniku wyrazów obcych lub pochodzące z łaciny. Dodaje to podobno uznania. Czy raperzy naprawdę potrzebują, aby ludzie postrzegali ich jako mądrzejszych, niż są naprawdę?

Teraz leży pieniądz jak pod Erytreą
Jestem epidemią z wizją dzieci emo

Fani zjawiska dumnie nazwanego Patokalipsa, uznają temat za wręcz śmieszny. Czy najlepsze nie są właśnie wielokrotne rymy i liczne dna, bez względu na który wers nie spojrzysz? Jest to przecież aspekt, który niewątpliwie odróżnia rap od reszty gatunków muzycznych. Największy nacisk, a przynajmniej teoretycznie, kładziony jest na warstwę liryczną. Pato wydając drugi wspólnym album “RAIN”, co nie powinno kogokolwiek dziwić, stawia właśnie na ten aspekt. Czy w takim razie pytanie zawarte w temacie felietonu, nie ma oczywistej dpowiedzi? No właśnie nie. Gdyż dochodzi do takich sytuacji, iż Young Multi nawija : “Na nadgarstku ma być Dziadek Mróz, ej”. Za nic nie zgadniesz o co Michałowi chodzi. Ostatecznie sam Multi musiał wytłumaczyć nurtującą fanów zagadkę – “Zegarki wysadzane diamentami wyglądają jakby były pokryte lodem a pierwsze co skojarzyło mi się z lodem w trakcie pisania tego wersu był Dziadek Mróz – stąd w taki sposób nazwałem ten rodzaj zegarka”. Tak przy okazji, warto wspomnieć, że Multi na swoim rapgeniusie osobiście ma status “Top Scholar”. Wracając jednak do tematu, czy przypadkiem nie przechodzimy z dobrego wersu do mocno przekombinowanego? Gdzie jest granica? Z podobnym problemem zmaga się Zeus. W jednym ze swoich QaA mówi: “Zawarłem mnóstwo podtekstów, których ludzie nie odkryli. Wręcz uważam, że najfajniejsze rzeczy, które napisałem nigdy nie zostaną odkopane i trzeba mi z tym żyć”. Przerost formy nad treścią? Po wejściu na geniusa zobaczycie przeogromną ilość tłumaczeń na jego profilu. Jednak Kamil dalej twierdzi, że to jeszcze nie to. Tutaj pojawia się kolejny aspekt, zupełnie odbiegający od pozostałych. Postawcie się na chwilę w roli takiego artysty. Wchodzicie do studia, nagrywacie wers, który ma prawie 10 znaczeń, a i tak słuchacze przejdą obok niego obojętnie. Frustrujące, prawda?

Mój fan ma na imię przechuj i czemuż tak to wplatam
Bo twój ma chuja w uszach i tylko potrafi sapać
 

Na sam koniec, trochę subiektywnej opinii na ten temat. Uważam, że każdy słuchacz ma własną granicę. Osoby czytające więcej książek, mają szanse na podłapanie innych nawiązań, niż zawzięty fan kinematografii. Zbyt idealistyczne podejście do wersów, kończy się jednak kompletnym niezrozumieniem ze strony słuchacza. Przejdźmy teraz na chwilę ze skrajności w skrajności. Rzucanie linijek mających znaczenie jedynie dosłowne jest zupełnym marnotrawstwem i dla wielu niewykorzystanym miejscem w tekście. Czy złoty środek jest pomiędzy? Też nie do końca. Nasuwa się więc tylko jeden wniosek. Niech każdy artysta pisze takie teksty, z jakich będzie dumny. Słuchacze sami wybiorą tego muzyka, który będzie im pod tym względem odpowiadał. Czasami mniej, znaczy po prostu więcej.

Czytaj dalej

Felieton

4 powody, dla których „Nowy kolor” Otsochodzi jest nowym kolorem gry

Całkiem nowy Otsochodzi.

Opublikowany

 

Nowy kolor to ja, kolor to ja nie wiesz co mam w planach – nawijał Młody Jan w tytułowym „Nowym kolorze”. Już wtedy metamorfoza z najbardziej oldschoolowego oldschoolowca młodego pokolenia na najbardziej oldschoolowego newschoolowca była mocno zaskakująca. Po tym jak żył w tempie boom do bap wyskoczył w kolorowych ciuchach na pastiszowym klipie z Taco Hemingwayem i wywrócił do góry nogami swój wizerunek. Jak się okazało w dniu premiery – to nie był jednorazowy zabieg. To całkiem nowy Otsochodzi, który maluje tęcze stylów nad polskim rapem. Tak więc dlaczego „Nowy kolor” jest nowym kolorem gry?

Bo jest nową perspektywą newschoolu.

Kolejna osoba po m.in. PlanieBe pokazuje, że newschool wcale nie musi kojarzyć się z trapem, skrrt i z deka debilnymi tekstami. Janek proponuje świetną alternatywę. Stanął gdzieś w rozkroku pomiędzy wszystkimi obecnymi trendami – z tym, że wyciągnął z nich to co najlepsze. I nieważne jakie zabiegi stosuje – stosuje je z głową i w dobrym tonie.  Można powiedzieć, że rodzima rap scena w końcu doczekała się grupy młodych osób, którzy nie kopiują bezmyślnie rapu zza Oceanu.

Bo to milowy krok żeby oderwać się od łatki Joey Badassa.

Szczerze mówiąc już nie mogłem przesłuchać porównań do małolata z Brooklynu. Na hasło Młody Jan pierwszy stwierdzeniem jakie słyszałem było kopia Badassa 1:1. Fakt, można znaleźć podobieństwa, ale czy do tego stopnia żeby to eskalować w pierwszych dwóch zdaniach na temat Otsochodzi? Chyba nie. „Nowy kolor’ to potężny krok żeby oderwać się od tej łatki. Zupełnie inne podziały rytmiczne, ponakładane efekty na wokale, podbitki, nawet sposób pisania tekstów (powtórzenia na zakończeniach etc.). Oldschoolowa nawijka została rzucona w kąt, a na piedestale staną nowy Janek, z nową wizją siebie.

Bo Janek tak jak nikt dogaduje się z weteranami.

Włodi, Pelson. Druga „fala” – O.S.T.R. i Pezet. Nie dlatego, że ładnie to wygląda na papierze i odwali za PR-owców połowę pracy. Dlatego, że z tego wychodzą naprawdę dobre rzeczy. Weźmy pod lupę współpracę z Włodim. To już trzeci wspólny numer – poprzednie „ĆpuNY” i „Przywilej” to jedne z najmocniejszych pozycji na kartach albumów „Nowa stara szkoła” i „Wszystkie drogi prowadzą do dymu”. Pelson? Piękna historia z zawieszeniem mikrofonu na kołku na płycie Janka (płyta Pjusa się nie liczy). Włodi i Pelson zrobili ukłon w oldschoolowym kierunku. Z kolei Ostry i Pezet poszli w zdecydowanie bardziej newschoolowe klimaty. Najbardziej w tym wszystkim podoba mi się konfrontacja dwóch zupełnie innych pokoleń. Tak duża różnorodność tylko in plus dla Janka.

Bo ta płyta jest wypełniona dystansem, kolorem, pozytywnym vibem.

Po prostu. Bez silenia się na sztuczny uśmiech.

Czytaj dalej

Felieton

Największym ​​minusem​​ całego​​ “StoproCampu” ​​jest​​ niewykorzystanie​​ jego ​​potencjału

Pierwszy sezon za nami – czas na podsumowanie.

Opublikowany

 

Po świetnie przyjętym “Wskocz do tego” oraz “Pompuj rap”, Stroprocent wychodzi z całkiem nową inicjatywą promocyjną “StoproCam”. Tym razem kolejni utalentowani raperzy zamykają się w szczecińskim studio, aby w ciągu paru dni wraz z towarzyszącymi im producentami stworzyć całkiem nowy numer, do którego zrealizowany zostaje klip. W sezonie pierwszym udział wzięli Duchu, Senti, EMuody, Dead Baron, Dan, Profeat oraz KPSN. Produkcją bitów zajęli się natomiast: Juicy, Feliepe x Milo, Mienski, Premier Arena, Cries In Spanish i sam uczestnik KPSN.

KPSN ​”Taki ​chooj” ​(prod. ​KPSN)

Podsumowanie zaczniemy numerem KPSNa, od którego nadchodzący materiał ukaże się już na dniach. Reprezentant klasycznego rapu, bezkompromisowo robi najlepszą robotę w swoim klimacie. Nie ma nikogo w polsce, kto potrafi tak jak on wprowadzić powiew świeżości do swoich numerów, pozostając przy starszym brzmieniu. “Taki chooj” to realtalk, oparty na tematyce swojej dotyczasowej kariery muzycznej. KPSN pokazał, że nie tylko jest w formie przed nadchodzącą EPką, ale również potrafi się pozytywnie wyróżnić wśród zawodników “StroproCampu” bez ubiegania się do aktualnie popularnych zabiegów. Dalej co prawda lepszy z niego producent niż raper, jednak wokalnie idzie to w dobrym kierunku.

Dan ​x ​Profeat ​x ​Dead ​Baron ​”Palewave”​ ​(prod.​​Cries​​In​​Spanish)

Będąc zupełnie szczerym, jestem mocno rozczarowany. Ekipa Palewave nigdy nie słynęła z nienagannej liryki, nadrabiali to jednak poprzez flow i styl. Dan rzucił prawdopodobnie jedną ze swoich najgorszych zwrotek w przeciągu ostatnich 2 lat. Profeata natomiast, którego jeszcze nie tak dawno mieliśmy okazję zobaczyć w akcji #StepPick, gdzie wypadł podobnie jak tutaj – mocno średnio. Mam wrażenie, iż tylko Baron rozwija się aktualnie w ekipie. Miejmy nadzieję, iż to tylko chwilowy spadek formy raperów i już wkrótce usłyszymy kolejne tracki większej warte uwagi.

EMuody ​”Bloozgi” ​(prod. ​Premier ​Arena)

Bragga bracie. Nie wiem co prawda, po co mu te rękawiczki, miejmy jednak nadzieję, że nie próbuje naśladować Bezczela. Do tego potrzebna jest jeszcze spora dawka alkoholu przed wejściem na scenę (śmiech). Refren to jesteś pośmiewisko. Polega on głównie na powtarzaniu “ratatatatata” co ma inicjować strzelanie… z palców? Jeszcze chwila i zacznę się zgadzać z Kacprem Gta, odnośnie nowego pokolenia. A może to nawiązanie do Rychu Peji? Słyszałem jego wcześniejsze numery, które jakby nie patrzeć wypadają o niebo lepiej. Doceniam szczerość w tekście, jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Duchu ​”To ​historia” ​(prod. ​Juicy)

Przykre jest to, jak młody talent musi się łapać kolejnych akcji promocyjnych, aby zgarnąć i tak mierne wyświetlenia. Tegoroczny młody wilk popkillera wychodzi do nas tym razem z bardzo spokojnym numerem. Warstwa liryczna skupia się na jego determinacji do muzyki, co świetnie uzupełnia śpiewany refren. Swoista forma rozgrzewki przed nadchodzącym albumem. Nie jest to numer, który będziemy x razy zapętlać, jednak dobrze pokazuje, czego możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości. Osobiście, czekam.

Senti ​”Takich ​poznałem ​jak ​Ty ​/ ​Zapytaj” ​(prod. ​Feliepe ​x ​Milo, ​Mienski)

Senti był moim faworytem. To, że nie został wcześniej doceniony to jakiś kiepski żart. W tym przypadku dostaliśmy dwa numery bazujące na bliźniaczo podobnych patentach. “Zapytaj” to numer, który bezapelacyjnie pozostawił resztę uczestników w cieniu. Pozytywna energia i kipiąca zajawka. Tego przede wszystkim brakuje, dzisiejszym wschodzącym graczom. Do tego nienaganna liryka oraz spore doświadczenie. Technicznie to rzecz jasna popisówka. Jednak to właśnie chciałem zobaczyć w “StoproCampie”.

Zdecydowanie całej akcji brakuje czegoś w formie uzupełnienia. Chociażby w postaci video z samych sesji naraniowych, jak robi dla przykładu popkiller przy promocji “młodych wilków”. Jak piszą organizatorzy, poprzez teledyski mieliśmy poznać bliżej uczestników akcji… czegoś nie rozumiem? Jak oglądanie bujającej się przez 3 minuty garstki ludzi, ma nam ich przybliżyć? Nie byłby przypadkiem lepszy wywiad, nawet grupowy? Największym minusem całego “StoproCampu” jest niewykorzystanie jego potencjału. Jakie są jednak zalety tej inicjatywy? Każdy kawałek pokazuje prawdziwe możliwości muzyka, poprzez parodniową współpracę na linii raper-producent. Aspekt, o którym w dzisiejszych czasach zapomina się coraz częściej. Lanek ostatnio powiedział, że w polsce nie ma prawie producentów. I ja się z nim zupełnie zgadzam. Są beatmakerzy. Osoby klepiące kolejne bity, a następnie sprzedają je komukolwiek. Producent natomiast bierze czynny udział podczas tworzenia utworu od samego początku, aż po sam koniec. Dzięki czemu sami muzycy mogli spokojnie odnaleźć się w swoim klimacie, bez sytuacji pokroju “wybierz jeden z 3 bitów i nagraj zwrotkę”. To jest aspekt, który pozytywnie wyróżnia akcję promocyjną stoprocent wśród reszty podobnych inicjatyw. Na sam koniec warto spojrzeć również na to, czy tak właściwie jest sens ciągnąć “StoproCamp” dalej. Patrząc na wyświetlenia, to niespecjalnie. Dla samych artystów jest to zapewne jednak całkiem ciekawe doświadczenie. Nic więcej.

Czytaj dalej
 

Tylko na Glamrap

Ostatnie newsy

News6 godzin temu

Pono i Koras zdradzają co robią prywatnie

Raperzy pracują nad nowymi płytami, ale nie tylko.

teledysk8 godzin temu

Bandura x Hellfield – „Ghetto Boyz” (prod. CrackHouse)

Solidna dawka ciężkiego trapu

News10 godzin temu

Kaen i Ewa Farna mają powody do zadowolenia

Duet zdobył wyróżnienie.

News12 godzin temu

Śliwa: „Jeszcze w tym roku namieszam”

Raper wyda album i... zakończy karierę?

News14 godzin temu

Dyskografia ZBUKA okryta platyną i złotem

Raper ma się czym pochwalić

News16 godzin temu

Eldo: „Wypadam z rynku muzycznego”

Wiemy czym raper chce się zajmować na muzycznej emeryturze.

News19 godzin temu

„ZIP Skład cały czas istnieje”

Doczekamy się nowego albumu legendarnej grupy?

Polecane1 dzień temu

Zelo – „Wszystko jedno” (prod. Zelo)

Kolejny utwór z albumu "Ostinato", który jest już w sklepach.

Singiel1 dzień temu

Bedoes & Chris Brown & Avicii – blend od 2sty’ego idealny na weekend

"Gustaw" w całkiem nowej odsłonie.

News1 dzień temu

Kali ze złotem

Raper sprzedał 15 tys. płyt.

teledysk1 dzień temu

Dudek P56 – „Oryginalne brzmienie” (prod. ZKO)

Album "My Tape D12" jest już w sklepach.

News2 dni temu

Zipera wraca. Jak odnajduje się teraz na scenie?

Pono, Koras i FU wracają po 14 latach jako Zipera.

teledysk2 dni temu

Robert M – „Follow You”

Producent szykuje nowe wydawnictwo.

News2 dni temu

Znamy kolejnych gości na płycie White House

Album "Connection" ukaże się 22 czerwca.

News2 dni temu

Drake dissuje Kanyego Westa i Pushę-T

Prawdziwy beef czy sprytny plan na promocję?

 

Popularne