Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Mrozu „Złote bloki”

Na płycie pojawiają się m.in. Ras, Gural i Jarecki.

Opublikowany

 

mrozu złote bloki

Data premiery: 01.04.2022

„Złote bloki” to szósty album Mroza, który dodaje nowy wyrazisty kolor do swojej dotychczasowej twórczości. Po gorącym przyjęciu płyt „Zew” i „Aura” artysta zabiera słuchaczy na wyprawę po osiedlu, które tętni wibracją muzyki soul, funk i oldschoolowego r’n’b.

Krążek promują trzy single: przebojowe i nostalgiczne „Złoto”, zjednujący osiedlową familie „Galácticos” jak i zaskakująco – emocjonalne „Palę w oknie”.

Mrozu o płycie „Złote Bloki”: – Nagrywanie energetycznych, dobrze nastrajających kawałków było dla mnie najlepszym antidotum na trudne czasy, w których żyliśmy przez ostatnie 2 lata. Większość materiału powstawała wśród warszawskich bloków, a każda ucieczka z osiedla dawała podmuch gorącego inspirującego powietrza.

Mrozu do współprodukcji albumu zaprosił po raz kolejny Dryskulla i gitarzystę Piotrka ‚Rubensa’ Rubika, ale również DJ’a BRK czy Kubę Galińskiego. Za miks i master odpowiada znany ze współpracy z czołówką polskiej sceny muzycznej Marcin Bors, z którym Mrozu wykręca analogowe brzmienie od ponad dekady. Na płycie pojawia się kilku znakomicie współbrzmiących gości: donGURALesko, Vito Bambino, Jarecki i Ras, czyli Arek Sitarz, z którym Mrozu napisał większość tekstów piosenek.

„Złote bloki” to kontynuacja artystycznej ścieżki, którą Mrozu obrał na poprzednich albumach, ale śmiało można powiedzieć, że jako pełnokrwisty, doświadczony i kompletny artysta, z każdą płytą sięga po coraz śmielsze i ambitniejsze rozwiązania.

Za okładkę płyty po raz trzeci odpowiedzialny jest Forin – projektant graficzny i graficiarz związany do lat z polską sceną hiphopową. Premiera albumu 01.04.2022.

Tracklista

 1. Złoto
 2. Betonowy las
 3. Poligon feat. donGURALesko
 4. Galacticos
 5. Za daleko feat. Vito Bambino
 6. Nogi na stół feat. Jarecki
 7. Palę w oknie
 8. Zima
 9. Kalifornia
 10. 4 dni
 11. Bez świadków feat. Ras

Popularne