Sprawdź nas też tutaj

ranking

NA PÓŁMETKU 2016. NAJLEPSZE ALBUMY WYDANE PRZEZ WYTWÓRNIE

Opublikowany

 

Najlepsze albumy wydane przez wytwórnie w pierwszym półroczu 2016 roku.

Pierwsze sześć miesięcy tego roku upłynęło już kilka tygodni temu, czas więc na małe podsumowanie tego, co w tym czasie wydarzyło się w polskim hip hopie. Po zaprezentowaniu najciekawszych albumów, raperów, którzy mocno zaznaczyli swoją obecność na scenie oraz nacjeikawszych gościnnych występów – czas na najlepsze albumy wydane przez wytwórnie (kolejność przypadkowa).

 

DeNekstBest – Cywinsky/Dorian „CD Player”

VNM poszedł na swoje i miał nosa co do wydawanych albumów. Mixtape nadal jest dla mnie najbardziej przehajpowaną płytą tego roku, ale zarówno Flojd jak i Cywinsky to dwa ciekawe wydawnicze strzały. Z jednej strony mocno trueschoolowy Flojd przywołujący w głowie wspomnienia związane z rapem sprzed dekady, z drugiej Cywinsky mający zadatki do tworzenia R&B. W „CD Player” się zakochałem i nie ważne czy zaciąga po polsku, angielsku, czy coś nuci.

 

Prosto – The Returners „Nowa stara szkoła”

Posypało się Prosto – VNM poszedł na swoje, KęKę też… Znaleźli się tu Returnersi z albumem producenckim i wciągnęli płyty Fusznika i Małacha z Rufuzem. „Nowa stara szkoła” zrobiła tracklistą wrażenie, a w dniu premiery przypieczętowała jakość. Genialne występy Mielzkego, Włodiego, Janka, Kubana, Kuby Knapa, Sławów, BBQ – do tej płyty chce się wracać. Życzę więcej tak dobrych płyt Prosto w katalogu!

 

StoPro Rap – Bonson „Znany i Lubiany”

Wiosna w Stoprocent nie należała do zatłoczonych. Spod ich szyldu wyszedł album Bonsona „Znany i lubiany” oraz „Buc” Wu. Pomimo tego, że Bonson nie narobił takiego szumu jak Bonsoulem to i tak nagrał krążek, który Stoprocent może z dumą promować. Konkurencji też wielkiej nie miał, bo wydaje mi się, że Wu to co najmniej klasa rapowa niżej… A jeżeli darzycie sympatią obydwu panów to odsyłam do „Wkurwu”.

 

Step Records – Sztoss „81”

Przeciętne półrocze dla Step Records. Oczywiście pod względem jakościowym, bo na ilość pozycji nigdy nie ma co narzekać. Ich katalog skupia w sobie dwa projekty Popka – płytę z Matheo „Król Albanii” oraz drugą część Gangu Albanii „Ciężki Gnój”, które stoją na bardzo niskim poziomie. Idąc dalej dochodzimy do przeciętnego Pawbeatsa i jeszcze bardziej przeciętnego Bezczela. Ten pierwszy z rozmachem zrobił „Orchestrę” – tyle, że pod względem eventowym. Dostaliśmy jeszcze stepową składankę i nowy nabytek opolskiego wydawnictwa – Kaz Bałagane. Problem w tym, że żadna z tych płyt nie miała takiego przebicia jak „81” młodziutkiego Sztossa. Single promujące album przyjęły się świetnie, lecz premiera całości jak gdyby została nieodpowiednio poprowadzona marketingowo i nieco przeoczona.

 

QueQuality – Quebonafide/2sty „Elektryka”

Tak chwaliłem QueQuality, że aż przechwaliłem. Podobnie jak w przypadku Step Records – ilość, a nie jakość. Na wyróżnienie zasługuje Emas, Klarenz za mixtape, i PlanBe za materiał z Lankiem. Trochę śmieszny jest fakt, że przy 8 wydanych pozycjach najchętniej wracam do blendtape’u. Kobik z Kid Inkiem, Sztoss z Justinem Bieberem, Sylwia Dynek z The Weekend , Otsochodzi z Major Lazer, K-Leah z Calvinem Harissem, a w tym wszystkim Que i 2sty. Jest dużo ciekawszych rzeczy niż polski rap, na przykład polski rap z muzyką klubową i amerykańskim minstreamem. Tylko ten hosting jakiś z dupy, Krzysiek, Jaro i Rado lepiej to zrobili.

 
25 komentarzy

25
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
MLODYD

Chuja wiecie

ddddd

ELEKTRYKA XDDDDD

ddddd

[img]https://zawody.kwalifikacjezawodowe.info/img/exp_wo3/5/22/zawod-Elektryk-obrazek_duzy_107522.jpg[/img]

FB GAYFFIJA

A GDZIE JEST KURWY SZAD?

ŚnieżnyPyton

A GDZIE PR08L3M?

ObozowyKapo

POWAŻNIE TO MAJĄ BYĆ NAJLEPSZE ALBUMY NA PÓŁMETKU TEGO ROKU?
PRZECIEŻ SZTOS TO NIEZŁE GÓWNO, KTÓRE NALEŻY ZALICZYĆ DO KATEGORII POP, BO Z RAPEM NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO. BONSON? PRZECIEŻ TEN TYP ZAMIAST NAGRAĆ PŁYTĘ W JEDNYM KLIMACIE ZROBIŁ PÓŁ NIUSKUL I PÓŁ TRUSKUL, BY SIĘ PRZYPODOBAĆ ZARÓWNO ODBIORCOM STAREJ JAK I NOWEJ SZKOŁY, OCZYWIŚCIE DZIAŁANIE ZAMIERZONE, BY PRZEZ NIKOGO NIE BYŁ KRYTYKOWANY I, BY KAŻDEMU SIĘ PRZYPODOBAŁ. ELEKTRYKA PRZECIEŻ TO BLENDTEJP, BEZ NOWYCH NUMERÓW – POZA ZWROTKAMI GOŚCI, KTÓRE NOTABNENE SĄ CHUJOWE, TYLKO KOBIK DOBRZE DAŁ.

die aine kaine

trzbea być zjebanym żeby komentować te płyty. a co dopiero ich posłuchać

ObozowyKapo

NAPISAŁEM, ŻE TEGO SŁUCHAŁEM? ZACYTUJ, PROSZĘ TO WAŻNE.

die aine kaine

TEN TYP ZAMIAST NAGRAĆ PŁYTĘ W JEDNYM KLIMACIE ZROBIŁ PÓŁ NIUSKUL I PÓŁ TRUSKUL.
TYLKO KOBIK DOBRZE DAŁ.

skąd to wiesz, jak nie słuchałeś?

ObozowyKapo

ODNOŚNIE BONSONA TO WIELOKROTNIE O TYM DAŁO SIĘ PRZECZYTAĆ NA GLAMIE W WIELU NEWSACH…A ODNOŚNIE KOBIKA TO NA YT KTOŚ WRZUCIŁ JEGO ZWROTKĘ WYCIĘTĄ, WIĘC SPRAWDZIŁEM, BO BYŁEM CIEKAW CO POKAZAŁ 😀

die aine kaine

no to skąd wiesz że tylko KOBIK DOBRZE DAŁ, jak innych nie sprawdziłeś?

ObozowyKapo

BO SPRAWDZENIE INNYCH BYŁOBY STRATĄ CZASU…JAKIEŚ ABLE, EMASY TO NIE DLA MNIE.

Boa Gasiciel

Kapo, weź ty już zamknij pysk.

demonis

obozowa NIE KURWA NIEDOROZWOJU!NIE NAPISAŁEŚ,ŻE TEGO SŁUCHAŁEŚ,ALE POWOLNE ROZKŁADANIE TYCH PŁYT NA CZYNNIKI PIERWSZE DAJE JASNY SYGNAŁ GŁUPCZE.
ZAUWAŻYLIŚCIE JAK OBOZOWEJ AKTYWNOŚĆ NA TYM ZJEBANYM PORTALU WZROSŁA ODKĄD BYŁA WZMIANKA O NIM W JAKIMŚ ARTYKULE?COŚ TAM PATUS WYCZYTAŁ NA FREJSIE I PRZYPUCOWAŁ SIĘ DO GR.MAM WRAŻENIE,ŻE OD TAMTEJ PORY WKRĘCIŁ SOBIE,ŻE JEST CZĘŚCIĄ REDAKCJI.SZKODA CHŁOPA,CHOCIAŻ Z DRUGIEJ STRONY STANOWI TYLKO BALAST DLA SPOŁECZEŃSTWA.

h

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mjfsj7dS2yI[/youtube]

ooo

Rozumiem, że nie braliście pod uwagę tych które wydały 1-2 albumy, ale gdzie np Asfalt, który wydał w tym roku kilka istotnych płyt, które odniosły jakiś tam sukces i chyba jako jedyna wytwórnia wypuścił w tym roku tyle tych płyt?
Wymyśliliście temat, na który nie ma nic do napisania, większość wytwórni wydała po 1-2 albumy, Pro8l3m wydaje w RHW Records, które poza nimi nic co odnosiłoby wiekszy sukces nie wydało, To samo Małpa który wydał w Proximite, Łona i Webber wydający w Dobrzewiesz Nagrania … tak mozna wymieniać dalej i w ten sposób najlepsze albumy tego roku w ogóle nie zostały tu uwzględnione,

Nie macie już kompletnie pomysłów chyba

ObozowyKapo

TU NIE CHODZI O BRAK POMYSŁÓW TYLKO TO JEST NEWS SPONSOROWANY. NIE TRZEBA MIEĆ WYSOKIEGO IQ, BY TO SKUMAĆ.

Latający dywan

Pierwszy raz się z Tobą zgadzam.
Co u tatusiów?

ooo

Jest to sponsorowane, to pewne, bo brakuje kilku istotnych wytwórni, co nie jest przypadkowe- po prostu nie zapłacili. ale ja mam w dupie czy artykuły są sponsorowane czy nie Ten po prostu razi nierzetelnością i jeśli ktoś chciał tu swoją wytwórnie i wykonawcę zareklamować to dla mnie jest to antyreklama bo ten artykuł jest chuja warty.

Latający dywan

Te płyty są chuja warte.

Boże kopsnij Rozumu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=L2cx3G2Beo8[/youtube]

uliczna strona

Nasz bedzie albumem w 2017 smiecie
[img]https://www.facebook.com/264973997181008/photos/a.265182773826797.1073741828.264973997181008/314550275556713/?type=3&theater[/img]

Mlody wariat

Sluchajcie potrzebujemy pomocy w rozpowszechnieniu bardzo „utalentowanego” rapera. Nie mamy na celu wysmiewac z nikogo celem tej akcji jest stworzenie rynku muzycznego ze „skoro tak nieudolny raper tak nawija to kazdy jest w stanie sie wybic. Oto filmik https://m.youtube.com/watch?v=2Z_vUzk7Wy8&feature=youtu.be

COKURWA

JEST TAM JEBANY SZTOSSSS KURWA MŁODA KREW A NIE UMIEŚCILIŚCIE PROBLEMU? HUJ

Popularne