Sprawdź nas też tutaj

News

Nagrywanie dla dużych marek? Sokół: „Nie musisz rapować o chipsach”

Raper popiera tworzenie muzyki pod dany produkt.

Opublikowany

 

sokol
Sokół / fot. Krystian Łupiński

Warszawski raper przyznał w najnowszym wywiadzie, że nie miał żadnej pewności, że jego solowa płyta przyjmie się wśród słuchaczy. – Nie wiedziałem, czy wyprzedam salę na 400 osób, czy 4000 – mówił w audycji „Między Słowami” w TOK FM. – Po pięciu latach, wydając solową płytę, jestem w zupełnie innej rzeczywistości – dodał.

„Można zarobić sporo pieniędzy”

Przed premierą albumu „Wojtek Sokół” raper brał udział w kilku projektach, za którymi stały poważne marki. Chodzi m.in. o Projekt Tymczasem EB. Według niego w dzisiejszych czasach raperzy nie powinni się wstydzić tego typu współpracy. – Super jest to, że w dzisiejszych czasach to nie jest reklama, tylko branded content. Tak naprawdę to robię pełnoprawne kawałki, które dla mnie są super i nie jest to skażone działaniem wbrew sobie. A jeśli mogę dostać na to duże wsparcie i zarabiam, do tego realizuję swoje cele, to takie partnerstwo to najlepsze, co mogło nam się zdarzyć – mówił raper.

Sokół przyznał, że podczas pracy nad płytą nie może regularnie zarabiać. – Dlatego w treściach robionych z markami można zarobić sporo pieniędzy, a do tego czasami zrobić rzeczy większe i lepsze niż samemu. Nie musisz rapować o chipsach, to są zupełnie inne czasy. Na pewnym poziomie to ty dyktujesz warunki, które ktoś przyjmuje lub nie. Można robić fajne rzeczy za pieniądze marek – tłumaczył.

Hip-hopowcy mają łeb do interesów

Prowadzący audycję Kamil Wróblewski przyznał, że artyści hip-hopowi potrafią jako jedyni monetyzować swoją wartość. – Nasz pierwotny pomysł na biznes wyglądał tak, że muzyka marketingowo świetnie się sprawdzała. Robiliśmy to, co kochaliśmy. Na muzyce promowaliśmy ubrania. A sprzedaż ubrań pozwalała nam zarobić na dalsze robienie muzyki. Takie perpetum mobile – mówił Sokół dziwiąc się też, dlaczego inni tak nie robią. – Chcą na siłę pokazywać, że są niekomercyjni i niezależni, czy też są takimi pierdołami, że nie potrafią tego robić? – zapytał na koniec.

 
17 komentarzy

17
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
sokół to bydlak i hipokryta

sokół to najwiekszy hipokryta w polskiej rapgrze, przypominam

sss

jestem tu tylko po to, żeby zminusowac analnego

jsjkajc

Widzisz Wojtuś. Nie każdemu tak bardzo zależy na hajsie jak Tobie. Takie Pięć Dwa dla przykładu…goscie od lat robią swoje i tam liczy sie muzyka i słowa ktorę płyną z serca.Nawet jesli mniej na tym zarabiaja. Ty robisz piosenki tylko pod kase.A niby miałes nie być po drugiej stronie szyby, w senie na sprzedaż 🙂 Kupić by Cie mogły nawet firmy produkujące papier do dupy 🙂

Mam małego dlatego jestem pasywem.

Nawet zasmiane

SOKÓŁ NIE PIERDOL

…!!! 🙂

Odb

Sokół nagrywa o czipsach, a duży Marek rapuje bo musi

Ruspect

Ale.ten Sokół jest fałszywy.Nagrywał dalej dla Axe pseudo uliczniku.

pancze w cieście

dobrze że nie rapuje o chipsach jak abradab ale słabo że promuje piwo EB które jest sikami dla żuli zamkniętymi w puszce. Rozumiem gdyby reklamował jakieś piwko z mniejszego browaru a nie wciskał januszom farmazon że mocz jest zdatny do picia.

Ja jebe

NIECH SPIERDALA

Jebacpseudoprawilniakow

Wojtek jesteś inteligentny ale przestań pierdolic bo uszy wiedna.
Oportunizm tu z ciebie wypływa niestety.
Kiedyś cię szanowalem ale bardzo mi to utrudniles…
Widziałem jak się ostatnio chwaliles że pewnien pizdus z pedalenu który falszuje swoje imię dostał od ciebie sztywna bluzę prosto vistula i się odnosił z tym po necie. To dobitnie pokazało że dla pieniędzy zrobisz wszystko!
Nie sądziłem że taką życiową trasę obierzesz… Czekamy na taniec z gwiazdami bo na fame mma za cienki jesteś fizycznie.
Cmok

Yung wirt

Co kolejne

CREON

Tylko geje z kompleksami ubieraja sie w odziez Supreme aby podbudowac swoje niskie ego!

Jurekj

Opublikowany 1 dzień temu Przez Mariusz Jop
sokol

22:22 7

zwrzk

https://www.youtube.com/watch?v=BtF_7Omjboo napiszcie jakies mile komentarze przy mojej piosence!

Analny

Nagrywanie analu dla dużych marek? Sokół: „Nie musisz rapować o dildosach”

elo

weź już spierdalaj

SYN ABDULLAHA.

STUL PIZDE LAMUSIE NAJPIERW TO TRZA MIEĆ CHUJA TWARDEGO JAK SOSNA I DŁUGIEGO PO KOLANA A POTEM MOŻNA WYMAGAĆ ANALU A NIE KURWA 10 CM W ZWODZIE OGÓRKA POLACZKU

Popularne