Sprawdź nas też tutaj

News

Najpopularniejsze klipy na Youtube 2020: raperzy i rapujący prezydent

Platforma Youtube podsumowała miniony rok.

Opublikowany

 

Jakie wideo i teledyski najczęściej oglądaliście na YouTube w tym roku? Aż 6 pozycji na polskiej liście to produkcje związane z popularną akcją #hot16challenge2. Celem muzycznego wyzwania, zainicjowanego przez rapera Karola „Solara” Poziemskiego, była zbiórka funduszy na rzecz personelu medycznego i walki z koronawirusem. W inicjatywie wzięli udział nie tylko muzycy, ale również aktorzy, ludzie mediów, sportu czy polityki. W ramach akcji nagrano ponad 1400 rapowych zwrotek i zebrano ponad 3,5 miliona złotych na walkę z pandemią. W naszym zestawieniu najpopularniejszych wideo znajdziecie “szesnastkę” Marcysi Ryskalskiej, WERSOW, MURCIX, a także Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wyzwanie przyjął również Szpaku, a jego rymy otwierają listę najpopularniejszych teledysków z liczbą ponad 53 milionów wyświetleń. Na liście muzycznej jest jeszcze jeden klip #hot16challenge2, tym razem na miejscu 9. i jest on autorstwa Young Igiego.

Na pierwszym miejscu zestawienia 10-ciu najpopularniejszych wideo uplasował się Karol Friz Wiśniewski, który wraz z ekipą przejmuje internety. To nie jedyny film popularnego twórcy – miejsce 9. zajmuje bowiem materiał TO KONIEC… (FINAL ODC. 12). Oczko wyżej znalazł się popularny komik Łukasz Lotek Lodkowski i jego BAŁAGAN NA STRYCHU. Zestawienie zamyka inny stand-uper – Rafał Pacześ ze swoim programem BANG 2. Jednak muzyka i rozrywka to nie jedyne tematy obecne na tegorocznej liście. Na 6. miejscu znalazł się dokument Zabawa w chowanego, kolejna produkcja Tomasza i Marka Sekielskich, która porusza trudny temat pedofilli w kościele. Zaś na miejsce 7. trafiła produkcja Reżysera Życia Znikające dzieci, nastoletnia depresja – wideo przedstawia historię młodych ludzi cierpiących na depresję.

Na liście najpopularniejszych teledysków, oprócz tych związanych z muzycznym wyzwaniem #hot16challenge2, znajdziecie jeszcze kilka klipów raperów – ReTo z Billy Kid (3. miejsce), Taco Hemingway i Polskie tango (5. miejsce), Malik Montana i Niedostępny (7. miejsce), Masno i Gang (8. miejsce). Listę zamyka Quebonafide – SzubienicaPestycydyBroń. Na 2. miejscu listy pojawiła się jedyna kobieta w tym zestawieniu – sanah z utworem Melodia. Do zestawienia trafiły również dwa teledyski disco-polo Dr. SWAG z Zerujemy 07 (4. miejsce) oraz Vivat – Oddam Ci wszystko (6. miejsce).(1)

Poniżej możecie sprawdzić pełną listę najpopularniejszych wideo i teledysków na YouTube w Polsce w 2020 roku.

Najpopularniejsze teledyski w Polsce 2020

 1. GUGU – Szpaku #Hot16Challenge2
 2. sanahVEVO – sanah – Melodia (Official Video)
 3. ReTo DzikaKorea – ReTo – Billy Kid (prod. Kubi Producent)
 4. DoktorSWAG – Dr. SWAG – ZERUJEMY 07
 5. Taco Hemingway – Taco Hemingway – POLSKIE TANGO (prod. Lanek)
 6. Disco Polo Lajf – Vivat – Oddam Ci wszystko (Oficjalny Teledysk)
 7. Malik Montana – temat – Niedostępny (prod. by Olek)
 8. Masno – Masno – GANG (Official Music Video)
 9. Young Igi – YOUNG IGI #HOT16CHALLENGE2
 10. QueQuality – Quebonafide – SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ

Najpopularniejsze wideo w Polsce 2020

 1. Karol Friz Wiśniewski – EKIPA x WIP BROS – PRZEJMUJEMY JUTUBY (Official Music Video)
 2. W Pałacu Prezydenckim – Andrzej Duda #Hot16Challenge2
 3. Marcysia Ryskala – MARCYSIA #Hot16challenge2
 4. WERSOW – WERSOW #Hot16Challenge2
 5. MURCIX – MURCIX #hot16challenge2
 6. SEKIELSKI – ZABAWA W CHOWANEGO (2020) – cały film braci Sekielskich (napisy PL)
 7. Reżyser Życia – ZNIKAJĄCE DZIECI, NASTOLETNIA DEPRESJA ‚ Reżyser Życia
 8. Łukasz Lotek Lodkowski – Łukasz Lotek Lodkowski – „BAŁAGAN NA STRYCHU” (całe nagranie) | Stand-Up | 2020
 9. Karol Friz Wiśniewski – TO KONIEC… (FINAL ODC. 12)
 10. Rafał Pacześ – Rafał Pacześ – „BANG 2” (2020) (całe nagranie)

 
21 komentarzy
21 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Pelson, ten którego nikt nie zna
2 miesięcy temu

Duda raper nr 1

Bang
2 miesięcy temu

Jednak nikt tak nie wjeżdża jak Conrado Moreno do studia 😀

https://www.youtube.com/watch?v=79z7VgqA-Pk&ab_channel=Cris

TPS TPS TPS jebał cie jebał cie jebał pies
2 miesięcy temu

Ej ale serio kim jest kurwa pelson?

Pelson, ten którego nikt nie zna
2 miesięcy temu

Nic nie znaczącym anonimem

Miauuu to fakt!!
2 miesięcy temu

Takim typke co wylizał mei cipke gdy tej leciał dżem

B1Lą
2 miesięcy temu

MEMINEM

fiutello
2 miesięcy temu

HALO ORGIA ALERT UWAGA OGŁOSZENIE czy nie zastanawiacie sie może nad tym co właśnie obecnie w Kijowie w jednym pokoju robią Quebonagej, szMata, Michał Wiśniewski, Kukon i Sokół??????? Może zainteresuje w końcu redakcje temat gejostwa w naszym narodowym rapie????????????

Filozof
2 miesięcy temu

Gdzie ci raperzy?

Andżeja
2 miesięcy temu

Cytując klasykę: „to wiele mówi o naszym społeczeństwie”.

fiutello
2 miesięcy temu

HALO UWAGA OGŁOSZENIE czy nie zastanawiacie się może co do chuja obecnie robią w Kijowie w JEDNYM POKOJU Quebonagejol, szMata, Michał Wiśniewski, Kukon i Sokół?????

Budda Zorba
2 miesięcy temu

kaczorboss

żENADA
2 miesięcy temu

Z wanny znam jednego, dowożącego temat Rafalali już od 99

_aqq_
2 miesięcy temu

głąby nie wiedzo :)))

Sprawiedliwość – „uczciwe, prawe postępowanie”. Jedno z podstawowych pojęć etycznych i prawnych, oznaczające cechę przypisywaną jednostkom (osoba sprawiedliwa), działaniom (sprawiedliwe postępowanie) czy instytucjom społecznym (sprawiedliwe prawa, sprawiedliwy ustrój, sprawiedliwy wyrok), wiązaną najczęściej z odpowiednim rozdziałem dóbr lub bezstronnością.
W ujęciu potocznym przyjmuje się, że osoba starająca się działać sprawiedliwie przykłada do siebie i innych ludzi zawsze tę samą miarę moralną i stara się w relacjach z nimi postępować zawsze zgodnie z wyznawanymi przez siebie zasadami etycznymi. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których występuje konflikt interesów.
Słowo to jest też używane przy ogólnej ocenie stosunków społecznych i prawnych występujących na danym obszarze. W tym sensie mówimy, że w danym kraju panuje sprawiedliwość, jeśli system prawno-polityczny panujący w tym kraju traktuje w równy, uczciwy i zgodny z wyznawanymi przez oceniającego normami etycznymi wszystkich ludzi znajdujących się na jego terytorium.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwo%C5%9B%C4%87

_aqq_
2 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Rzymianie wyraźnie odróżniali od siebie prawo ludzkie jako akt władzy państwowej (lex) i prawo w znaczeniu idei sprawiedliwości (ius), ale jednocześnie wskazywali na ścisły związek pomiędzy nimi – to pierwsze bez drugiego bywa bowiem bezduszne i okrutne, natomiast to drugie bez pierwszego jest w gruncie rzeczy bezradne i puste. Po drugie, nawet jeśli nie byli w stanie precyzyjnie zdefiniować uniwersalnej sprawiedliwości (iustitia), to doskonale wyczuwali, czy np. konkretny wyrok sądu jest zgodny z regułami słuszności (aequitas) – słuszność była bowiem dla nich sprawiedliwością nie w ogóle, lecz sprawiedliwością osiągniętą w konkretnym przypadku.
https://filozofuj.eu/jerzy-zajadlo-sprawiedliwe-prawo-prawna-sprawiedliwosc/

_aqq_
2 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Człowiek jest istotą społeczną. Oznacza to, że powinien uwzględniać dobro stada, a często przedkładać je nad własne, osobiste dobro.
Ludzie są w stanie zaakceptować surowe prawo pod warunkiem, że jego celem jest dobrostan ich własnej społeczności. #dura lex sed lex
Ważne: prawo musi być stosowane w sposób sprawiedliwy, czyli obowiązywać wszystkich w równym stopniu. #zasada uniwersalności

Jak już głąby wiedzo, natura ludzka w równym stopniu składa się z rozumu i biologicznej rywalizacji. Do opanowania zwierzęcego instynktu rywalizacji potrzebna jest nie wiedza encyklopedyczna, ale PRAWO – sprawiedliwe i egzekwowalne.

I żeby nie było wątpliwości – nikt was, dwunogie małpy, nie wypuści daleko w kosmos, jeżeli nie nauczycie się tworzyć i stosować PRAWO – bo bylibyście zagrożeniem dla innych. :)))

_aqq_
2 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Padło pytanie:
Najszybszą metodą rozwoju infrastruktury internetowej w Afryce byłoby stawianie masztów 4G/5G z autonomicznym zasilaniem – czyli instalacjami fotowoltaicznymi (tu ukłon w stronę projektu Loon). Czy jesteśmy w stanie zabezpieczyć takie instalacje przed kradzieżami?

Odpowiedź:
Oczywiście. Islam nakłada na wiernych obowiązek rozwoju, a z drugiej strony szariat karze złodziei obcięciem dłoni.
Na terenach muzułmańskich umma jest w stanie wyegzekwować bezpieczeństwo infrastruktury.

Dla przypomnienia – tereny muzułmańskie w Afryce:
https://benbyerly.files.wordpress.com/2010/04/africa-religious-composition-map.png?w=474

Z oczywistych względów na terenach zasiedlonych przez ludność nie-muzułmańską wpływy ummy są małe.
Rosja – mająca wpływy w Afryce Środkowej – zadeklarowała już, że wprawdzie zainwestuje w infrastrukturę, ale posiada własne instrumenty ekonomii cyfrowej, które zamierza na tym terenie implementować.
W reszcie Afryki widać wpływy Chin (Kenia, Uganda, Etiopia), ale przede wszystkim wpływy tandemu RPA-Bengaluru.
Oczywiście, zamierzamy współpracować z RPA. Mamy jednak pytanie: czy są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo infrastruktury na terenach Afryki Południowo-Zachodniej? :)))

Normalny
2 miesięcy temu

Raperzy co się sprzedali szatankowi za pieniazki i chwile sławy nikt nie zrobi kariery jak nie podpisze cyrografu.Pozdrawiam.

Krįss
1 miesiąc temu

Jeszcze powinien bùc z teamu písíorkowego kaczor się dograc

Ruairidh
24 dni temu

Karol „Solar” Poziemski really did a great job on raising funds for medical supplies to help fight against Covid19. There are a lot of negativity going around the world and news like this will really gives a smile on your face. Anyway Carol is a great rapper and I really enjoyed his latest album. download now to play https://chrome.google.com/webstore/detail/dragoncity/epaodncpnnhfagcimabiidgnlkcfbnai the dragon city game and start hunting resources to upgrade your dragons and become a player with the most epic or legendary dragons https://chrome.google.com/webstore/detail/junes-journey-pc/kgfiahobnkjmbnpnimgakgnokceaklcm

Bang
2 miesięcy temu

Jednak nikt tak nie wjeżdża jak Conrado Moreno do studia 😀

https://www.youtube.com/watch?v=79z7VgqA-Pk&ab_channel=Cris

AnalnaKaroca
2 miesięcy temu

Bo tylko z moim gangiem lece w trip
Bo kazdy w moim gangu to jest swiiiirrrr

Popularne