Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Największym ​​minusem​​ całego​​ “StoproCampu” ​​jest​​ niewykorzystanie​​ jego ​​potencjału

Pierwszy sezon za nami – czas na podsumowanie.

Opublikowany

 

Po świetnie przyjętym “Wskocz do tego” oraz “Pompuj rap”, Stroprocent wychodzi z całkiem nową inicjatywą promocyjną “StoproCam”. Tym razem kolejni utalentowani raperzy zamykają się w szczecińskim studio, aby w ciągu paru dni wraz z towarzyszącymi im producentami stworzyć całkiem nowy numer, do którego zrealizowany zostaje klip. W sezonie pierwszym udział wzięli Duchu, Senti, EMuody, Dead Baron, Dan, Profeat oraz KPSN. Produkcją bitów zajęli się natomiast: Juicy, Feliepe x Milo, Mienski, Premier Arena, Cries In Spanish i sam uczestnik KPSN.

KPSN ​”Taki ​chooj” ​(prod. ​KPSN)

Podsumowanie zaczniemy numerem KPSNa, od którego nadchodzący materiał ukaże się już na dniach. Reprezentant klasycznego rapu, bezkompromisowo robi najlepszą robotę w swoim klimacie. Nie ma nikogo w polsce, kto potrafi tak jak on wprowadzić powiew świeżości do swoich numerów, pozostając przy starszym brzmieniu. “Taki chooj” to realtalk, oparty na tematyce swojej dotyczasowej kariery muzycznej. KPSN pokazał, że nie tylko jest w formie przed nadchodzącą EPką, ale również potrafi się pozytywnie wyróżnić wśród zawodników “StroproCampu” bez ubiegania się do aktualnie popularnych zabiegów. Dalej co prawda lepszy z niego producent niż raper, jednak wokalnie idzie to w dobrym kierunku.

Dan ​x ​Profeat ​x ​Dead ​Baron ​”Palewave”​ ​(prod.​​Cries​​In​​Spanish)

Będąc zupełnie szczerym, jestem mocno rozczarowany. Ekipa Palewave nigdy nie słynęła z nienagannej liryki, nadrabiali to jednak poprzez flow i styl. Dan rzucił prawdopodobnie jedną ze swoich najgorszych zwrotek w przeciągu ostatnich 2 lat. Profeata natomiast, którego jeszcze nie tak dawno mieliśmy okazję zobaczyć w akcji #StepPick, gdzie wypadł podobnie jak tutaj – mocno średnio. Mam wrażenie, iż tylko Baron rozwija się aktualnie w ekipie. Miejmy nadzieję, iż to tylko chwilowy spadek formy raperów i już wkrótce usłyszymy kolejne tracki większej warte uwagi.

EMuody ​”Bloozgi” ​(prod. ​Premier ​Arena)

Bragga bracie. Nie wiem co prawda, po co mu te rękawiczki, miejmy jednak nadzieję, że nie próbuje naśladować Bezczela. Do tego potrzebna jest jeszcze spora dawka alkoholu przed wejściem na scenę (śmiech). Refren to jesteś pośmiewisko. Polega on głównie na powtarzaniu “ratatatatata” co ma inicjować strzelanie… z palców? Jeszcze chwila i zacznę się zgadzać z Kacprem Gta, odnośnie nowego pokolenia. A może to nawiązanie do Rychu Peji? Słyszałem jego wcześniejsze numery, które jakby nie patrzeć wypadają o niebo lepiej. Doceniam szczerość w tekście, jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Duchu ​”To ​historia” ​(prod. ​Juicy)

Przykre jest to, jak młody talent musi się łapać kolejnych akcji promocyjnych, aby zgarnąć i tak mierne wyświetlenia. Tegoroczny młody wilk popkillera wychodzi do nas tym razem z bardzo spokojnym numerem. Warstwa liryczna skupia się na jego determinacji do muzyki, co świetnie uzupełnia śpiewany refren. Swoista forma rozgrzewki przed nadchodzącym albumem. Nie jest to numer, który będziemy x razy zapętlać, jednak dobrze pokazuje, czego możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości. Osobiście, czekam.

Senti ​”Takich ​poznałem ​jak ​Ty ​/ ​Zapytaj” ​(prod. ​Feliepe ​x ​Milo, ​Mienski)

Senti był moim faworytem. To, że nie został wcześniej doceniony to jakiś kiepski żart. W tym przypadku dostaliśmy dwa numery bazujące na bliźniaczo podobnych patentach. “Zapytaj” to numer, który bezapelacyjnie pozostawił resztę uczestników w cieniu. Pozytywna energia i kipiąca zajawka. Tego przede wszystkim brakuje, dzisiejszym wschodzącym graczom. Do tego nienaganna liryka oraz spore doświadczenie. Technicznie to rzecz jasna popisówka. Jednak to właśnie chciałem zobaczyć w “StoproCampie”.

Zdecydowanie całej akcji brakuje czegoś w formie uzupełnienia. Chociażby w postaci video z samych sesji naraniowych, jak robi dla przykładu popkiller przy promocji “młodych wilków”. Jak piszą organizatorzy, poprzez teledyski mieliśmy poznać bliżej uczestników akcji… czegoś nie rozumiem? Jak oglądanie bujającej się przez 3 minuty garstki ludzi, ma nam ich przybliżyć? Nie byłby przypadkiem lepszy wywiad, nawet grupowy? Największym minusem całego “StoproCampu” jest niewykorzystanie jego potencjału. Jakie są jednak zalety tej inicjatywy? Każdy kawałek pokazuje prawdziwe możliwości muzyka, poprzez parodniową współpracę na linii raper-producent. Aspekt, o którym w dzisiejszych czasach zapomina się coraz częściej. Lanek ostatnio powiedział, że w polsce nie ma prawie producentów. I ja się z nim zupełnie zgadzam. Są beatmakerzy. Osoby klepiące kolejne bity, a następnie sprzedają je komukolwiek. Producent natomiast bierze czynny udział podczas tworzenia utworu od samego początku, aż po sam koniec. Dzięki czemu sami muzycy mogli spokojnie odnaleźć się w swoim klimacie, bez sytuacji pokroju “wybierz jeden z 3 bitów i nagraj zwrotkę”. To jest aspekt, który pozytywnie wyróżnia akcję promocyjną stoprocent wśród reszty podobnych inicjatyw. Na sam koniec warto spojrzeć również na to, czy tak właściwie jest sens ciągnąć “StoproCamp” dalej. Patrząc na wyświetlenia, to niespecjalnie. Dla samych artystów jest to zapewne jednak całkiem ciekawe doświadczenie. Nic więcej.

 
19 komentarzy
19 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
tadzia za 5 minut
3 lat temu

[i]Komentarz usunięty przez moderatora.[/i]

XDDDDD
3 lat temu

XDDDDDDDDDDDDDDDDD

tadzia za 5 minut
3 lat temu
Reply to  XDDDDD

[img]https://s1.fotowrzut.pl/4PHIRZHF85/1.jpg[/img]

Kredens
3 lat temu

POZIOM LAKOW TAK WYJEBAL W SKALE! ZE SERWERY GLAMRAPU PADLY NA CALA NOC!

.........P.RAWDZI...
3 lat temu

………………..

Elo
3 lat temu

Mojsa elo

fddfgdfg
3 lat temu
Reply to  Elo

witam dzisiaj na szybciej objawila mi sie cyfra „9” (nie zostala narysowana, po po prostu tak sie samo ulozylo)

Liczba 9. Liczba ta, zamykająca Skalę Numerologiczną, mówi nam o dojrzałości duchowej, o osiągnięciu najwyższego etapu w rozwoju duchowym i o zrozumieniu,’ że jedynie miłość otwiera drzwi ku nowym wymiarom ludzkiej egzystencji.

Tomekstefanski
3 lat temu

O co wam chodzi ?

Ron Paul
3 lat temu

STOPROCENT SIĘ SKOŃCZYŁO, WINI SOBIE ODPUŚCIŁ INWESTYCJĘ W WŁASNĄ FIRMĘ, WINI JAK TO CZYTASZ CZEKAM KURWA NA NOWE ZAJEBISTE ALBUMY, SOBOTA SPOCZĄŁ NA LAURACH, TY MIAŁEŚ POTENCJAŁ I NAGRAŁEŚ DOBRE ALBUMY JAK BÓG JEST MIŁOŚCIĄ JEDNAK TWÓJ OSTATNI MIXTAPE TO GÓWNO. PROMOCJI ZA CHUJA NIE UMIESZ ROBIĆ, W SB MAFIJJI CZY QUEQUALITY TE ZIOMKI Z PALCEM W DUPIE BY MIAŁY PO 100 KAFLA WYŚWIETLEŃ, U CIEBIE W STOPRO RAPERZY SIĘ MARNUJĄ.

.........P.RAWDZI...
3 lat temu
Reply to  Ron Paul

inwestuje w ubrania oraz wydawanie płyt CD oraz spożywka i rzeczy codziennego użytku typu sprzęt

CHUJOW100
3 lat temu

Największym ​​minusem​​ całego​​ “StoproCampu” ​​jest​​ jego powstanie.
Dziękuję.

WSKOCZ
3 lat temu

WSKOCZ DO TEGO XDDDD

kime
3 lat temu
miras x
3 lat temu
Djxhevaixb
3 lat temu

Żenada autor.
Zjebales wszystkich od a do z.
Co za śmieć.
W Stanach by u każdego szukali plusów.
Tutaj w Polsce mamy właśnie takich lesczy

.........P.RAWDZI...
3 lat temu

………

Catarina
3 lat temu

Garantimos os resultados de AmoraCaps.

Aqui é meu site da Web :: como tomar quitoplan: https://www.youtube.com/watch?v=iTJxBXiEzK4

Brady
3 lat temu

Den of Thieves English Film Cost-free watch Den of
Thieves online – https://denofthievesfull.com: https://denofthievesfull.com/ – Online.

Corrine
3 lat temu

The helρ and support of thоsе aгound addicts iss іmportant foг
log term tips t᧐ start the directon tߋ recovery: * Addiction is not а
‚terminal’ disease. Thеre is a lot of wayѕ ɑ person migһt find treatment tto stⲟp porn addiction.
А comment ‚sexy’ is taken lіke a compliment not realizng tһat it’s ɑ blatant judgmennt passed
ߋn yoսr image and appearance, reducing yоu to ԁefinitely thee status
᧐f the mere commodity.

Alѕο visit my homеpaɡe deathbycaptcha: https://www.deathbycaptcha.com

Popularne