Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Nizioł „Owoc żywota”

Liryczne combo z ulicznymi kawałkami przeplatanymi z obserwacjami szczęśliwej głowy rodziny.

Opublikowany

 

nizioł owoc żywota okładka

Data premiery: 29.11.2019

Przeszło dwa lata od ostatniego wydawnictwa, Nizioł wraca z bardzo mocnym rapowym albumem „Owoc Żywota”. Założyciel Banita Records oraz marki odzieżowej Banita Wear przygotował dla fanów szesnaście (w wersji Deluxe osiemnaście) zróżnicowanych brzmieniowo kawałków, którymi w charakterystyczny dla siebie sposób opisuje ostatnie dwa lata swojego życia. Jeśli chodzi o treść, fani otrzymają liryczne combo, gdzie uliczny, nierzadko gorzki storytelling, przeplatać będzie się z pozytywnymi obserwacjami szczęśliwej głowy rodziny. Cały album został napisany i nagrany pod czujnym okiem Szweda w Hemp Studio w Warszawie.

Pod koniec lutego 2018 roku doszło w Leicester do wybuchu w budynku, w którym mieścił się polski sklep – na skutek tego wydarzenia śmierć poniosło 6 osób, a o tragedii mówiły media całego świata. Tuż obok znajdował się lokal, w którym mieścił się mój sklep, a co ważniejsze – studio nagraniowe, które pomógł mi zbudować mój przyjaciel Szwed SWD (Hemp Gru). W wyniku zawalenia całej kamienicy i gaszenia powstałego pożaru pomieszczenie zostało zalane. Do studia mogłem wrócić dopiero po 2 miesiącach: okazało się, iż straciłem większość rzeczy, które szykowałem na nowy album – bity, teksty, całe numery. Było to dla mnie bardzo trudne doświadczenie, czułem jakby ktoś mi podciął skrzydła, dlatego potrzebowałem odpoczynku i spokoju. Po prawie dwóch latach zatęskniłem za muzyką, wrócił głód pisania tekstów – efektem tego jest właśnie „Owoc Żywota”. – w ten sposób raper opisuje przerwę wydawniczą.Na albumie swoje gościnne zwrotki położyła ścisła czołówka polskiego rapu – szczegółowe informacje pojawią już niebawem wraz z publikacją oficjalnej tracklisty.

Bity na albumie to w zdecydowanej większości dzieło wspomnianego wyżej Szweda SWD (Hemp Gru). Oprócz niego, po cegiełce dorzucili również Flame, Kriso NON Koneksja oraz Morfix. Fani mogą spodziewać się zarówno klasycznego, oldschool’owego sznytu, jak i bardziej nowoczesnej formy, w której charakterystyczny głos i flow Nizioła doskonale się odnajdują.Preorder

Limitowana wersja DELUXE albumu Nizioła „Owoc Żywota” kosztuje na preorder.pl 49,99 zł i zawiera:

  • album „Owoc Żywota” własnoręcznie podpisany przez artystę
  • dodatkowe CD – Banita Mixtape
  • 2 bonusowe utwory, które nie będą dostępne w wersji standard
  • 4 wyjątkowe wlepy
    Wersja DELUXE jest mocno limitowana i nie będzie dotłaczana – wszystkim zainteresowanym radzimy pośpiech!

Tracklista

TBA

Utwory

TBA

Artykuły

  1. Nizioł apeluje, żeby raperzy wpłacili swoje honoraria Bonusowi RPK
  2. Nizioł wraca z płytą

 


3 komentarze
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
3 lat temu

Nizioł”Obraz żygowin”

Odb
3 lat temu
Reply to  Odb

Nizioł „Oral zwyrola”

sodomita
3 lat temu

PREMIERY PŁYT Nizioł „Owoc analnego stosunku”

Popularne