Sprawdź nas też tutaj

News

NLE Choppa: „Nagroda w Polsce szybciej niż w USA? To szalone!”

19-latek z USA komentuje przyznanie mu nagrody.

Opublikowany

 

fot. @konradwele

W niedzielę w Warszawie swój pierwszy polski koncert zagrał NLE Choppa – na zakończenie występu raper odebrał osobiście statuetkę Popkillera za Odkrycie Roku 2020, którą wygrał w 2021 roku. Na jego profilu pojawił się za to emocjonalny wpis poświęcony tej wygranej.

NLE Choppa bardzo entuzjastycznie zareagował na ubiegłoroczne wyróżnienie – przygotował na galę Popkillerów specjalne video, w którym dziękował fanom za głosy, żałował, że nie może odebrać nagrody osobiście i obiecywał wspólną zabawę na europejskiej trasie. Również w niedawnych zapowiedziach występu prosił, by wszyscy, którzy na niego głosowali pojawili się w Warszawie pod sceną. Na zakończenie występu grający z Choppą DJ Booker wywołał na scenę Mateusza Natali z Popkillera, który wręczył statuetkę raperowi, a ten jeszcze raz podziękował polskim fanom za wsparcie.

NLE Choppa: „That’s my Grammy!”

Wczoraj wieczorem na obserwowanym przez 5 milionów osób profilu NLE Choppy na Instagramie pojawił się za to wpis, który ukazuje jak duże znaczenie ma ta nagroda dla rapera:– Wygrałem nagrodę Odkrycia Roku w Polsce i odebrałem ją wczoraj na koncercie. Wygrać nagrodę za Oceanem wcześniej niż w USA to szalona opcja. To chyba sposób Boga, by dać mi moje preludium do Grammy. Ogromnie wdzięczny, dziękuję Wam.

Na Instastory Choppy znajdziemy również relację z wręczenia statuetki, gdzie na końcu można usłyszeć jak mówi do członków swojej ekipy: „That’s my Grammy!”.

Popkiller: „Reakcja NLE Choppy dobitnie pokazuje, że warto”

Całą sytuację skomentował też serwis Popkiller: – Od początku czytamy przy okazji Popkillerów komentarze mówiące jak to bez sensu są zagraniczne kategorie – bo oni przecież się o tym nie dowiedzą, a jak dowiedzą to co ich to obchodzi, że ktoś w Polsce im przyzna nagrodę. Reakcja NLE Choppy dobitnie pokazuje jednak, że warto. Nigdy nie spodziewalibyśmy się aż takiego odbioru, a ten wpis pozostawił nas w sporym szoku, podobnie jak wcześniejszy pomysł teamu Choppy, by statuetkę wręczyć mu na scenie w trakcie występu.

NLE Choppa – nowa fala ulicznego rapu

NLE Choppa to 19-letni raper z Memphis, będący jedną z najpopularniejszych postaci nowej fali ulicznego rapu. Mimo młodego wieku ma już na koncie sporo osiągnięć – w wieku 16 lat otrzymał pierwszą Platynę za singiel „Shotta Flow”, jego debiutancki album „Top Shotta” pokrył się Złotem, a przy wsparciu Warner Music założył już swój własny label, No Love Entertainment. W Warszawie wystąpił w ramach Lata w Plenerze organizowanego przez Winiary Bookings, przed nim swój koncert zagrał Smokepurpp a supportem byli Waima i Mattz Fresh.

 


10 komentarzy
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Guwno z kibla
9 miesięcy temu

Cweltino zazdrosny pewnie .

B1Lą
9 miesięcy temu
Reply to  Guwno z kibla

No właśnie, czy to nie ciekawe.
Sentino już tyle lat na scenie, trzy kraje, niby taki międzynarodowy, haj-lajf, talent tryska niczym iskra z ogniska (hehe) – i praktycznie bez żadnego znaczącego sukcesu.

A tu wbija 19-letni, świeży, jeszcze niezbyt znany raper z USA (a przynajmniej w PL, tak mi sie wydaje. osobiscie dla mnie to totalnie nowa ksywa) i zagarnia JEDNĄ JEDYNĄ nagrodę, w której był nominowany.

Podczas gdy w połowie kategorii dostępnych dla polskiej sceny, Sentino nie ma nawet nominacji (a w których to też są świeżaki tej sceny).

Czaicie to?
To praktycznie potwarz dla takiego 'talenta’ i nawet nie strzał z liścia, tylko synchroniczny high kick + low kick 😀

Ale nawet mi go nie żal 🙂 Nawet gdyby miał nomine, to pewnie i tak by się obraził na Popkillery, 'bo to, bo tamto, bo siamto, jestem internaszonal, robie na innym poziomie’… i inne tego typu instagramowe blablabla.

Beatnik
9 miesięcy temu

No i fajnie, że popkillerowi się to udało

Spółka z o.o.
9 miesięcy temu

Jakby chłop wiedział, że ta nagroda jest warta tyle co muzyka Kizo, to by tę statuetkę wziął i Matiemu Nataliemu w łeb nią walnął xd

EBE EBE
9 miesięcy temu

pierwszy

Ross
9 miesięcy temu

Piersze słysze o bambusie. Hahahahahaha

Chirurg plastyczny cyców Leosi
9 miesięcy temu

Ciekawe czy puknął jakąś polkę na tej gali…

B1Lą
9 miesięcy temu

A co, Linkiewicz nie było? 😉

Popularne