Sprawdź nas też tutaj

News

Nowa płyta B.O.K. przesłuchana. Bisz ujawnił, że pisał teksty symultanicznie

Zobaczcie zdjęcia z oficjalnego odsłuchu albumu „Symetria”.

Opublikowany

 

Okładka albumu B.O.K. "Symetria" / Dariusz Kawka/ZPAV

17 Września 2018 roku w warszawskim Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy ZPAV-u – „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem zaproszeni goście uczestniczyli  w przedpremierowym odsłuchu najnowszego albumu zespołu B.O.K pt. „Symetria”.

Zgromadzeni w Studio U22 dziennikarze oraz zwycięzcy konkursu organizowanego przez serwis TIDAL, mieli szansę wysłuchać nagrań z albumu „Symetria” na cztery dni przed jego oficjalną premierą. Odsłuch odbył się na systemie aktywnych kolumn głośnikowych produkcji Sveda Audio i towarzyszyła mu rozmowa z zespołem B.O.K, którą poprowadziła Kasia Rodek  z Radia Kampus. Grupa stawiła się na spotkanie w składzie: Bisz, Oer, Kay, Dj Paulo, Bartyna, Bromba, Pestka oraz Pox.

„Symetria” to wypadkowa wielu indywidualności, gdzie lider grupy – Bisz, wycofuje się, aby dać pole do popisu pozostałym członkom swojego zespołu. Aranżacja muzyczna oraz ułożenie warstwy tekstowej nie jest przypadkowe, a wręcz celowo ,,symetryczne”. Raper podkreślał, że pisał teksty symultanicznie, co oznacza, że wszystkie pomysły na piosenki były uzupełniane wersami równolegle. Nowy album projektu różni się od poprzednich nie tylko warstwą tekstową, ale również muzyczną. Zaproszeni na album goście oraz dodatkowe instrumentarium wyrywa płytę z wszelkich szuflad czy gatunków.

To było dla mnie totalnie nowe doświadczenie, ponieważ musiałem miksować po 80 ścieżek  w jednym utworze. Czasem dochodziły do tego nagrania instrumentów, które grały w tym samym czasie tworząc wspólnie unikatowy feeling danej chwili. To zupełnie inny rodzaj postprodukcji niż ten, do którego przywykłem. – opowiadał OER, odpowiedzialny m.in. za realizatorską stronę nagrań „Symetrii”.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, zebrani w U22 goście mieli szansę usłyszeć krótki DJ set w wykonaniu jednego z członków grupy B.O.K – Pawła Molendy znanego jako DJ Paulo. Atmosferę spotkania podgrzewał jak zwykle bar Ballantine’s serwujący drinki na bazie swego trunku.

Spotkanie z albumem „Symetria” odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Album „Symetria” ukazał się 21 września.

Autorem zdjęć jest Dariusz Kawka/ZPAV.

 
8 komentarzy

8
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Imie

Nie ma Co sobie zawracac glowy jakies glamrockowe pedryle ala Limp Bizkit czy Blink 187.
Hipstery podjarane

   

zdjęcia z odsłuchu, ja pierdole

Trotylo

Symetria jest tylko jedna świeżak

kalafior z pola

naprawde mega info szkoda ze nie pisał tekstow przy pomocy mikrofonu przystawionego do odbytnicy 🙂

ProfesorNauk

Wielki panicz kurwa go mać

XXXX

B.O.K. MEGA PROPS, SZKODA ŻE GIMBY WOLĄ SŁUCHAĆ PEDAŁÓW TYPU ZJEBSON, SIURAS, FB GAYFIJI, ZAMIAST NICH.

JAY COP

Trudne słowo jak na poziom artykułów na glamrapie, ctrl+c, ctrl+v?

cydży

co to kurwa za wiesniaki

Popularne