Sprawdź nas też tutaj

News

Nowa płyta Kalibra 44? „Nie może być robiona na siłę i dla pieniędzy”

Abradab mówi o szansach na pojawienie się wspólnej płyty z Joką.

Opublikowany

 

Kaliber 44
Abradab i Joka

Blisko trzy lata temu kultowa formacja Kaliber 44 wróciła po szesnastu latach z albumem „Ułamek Tarcia”. W listopadzie natomiast solową płytę „048” zaprezentował Abradab. Z tej okazji raper udzielił kilku wywiadów, w których nie zabrakło wątku o K44.


„Kolejna płyta musi być bardziej Jokowa”.

W rozmowie z  Marcinem Misztalskim dla Red Bull Muzyka Abradab przyznał, że mieli z Joką duże obawy odnośnie powrotu ze wspólną płytą. – Spodziewałem się lawiny komentarzy, że po co to w ogóle ruszamy. Dostaliśmy natomiast gigantyczną ilość wiadomości i podziękowań z powodu naszego powrotu. Byłem więc przerażony, gdy płyta wjeżdżała na półki sklepowe! Wyszło nadspodziewanie dobrze, naprawdę wcześniej myślałem, że sprzedaż będzie na niższym poziomie, a koncertów zagramy znacznie mniej. Okazało się jednak, że płyta znalazła blisko 30 tysięcy nabywców, zagraliśmy prawie 200 koncertów i na tym wcale nie koniec. Wciąż gramy – tłumaczy raper.

Czy jest zatem szansa na kolejny krążek Kalibra? – Jest na to szansa, ale zarówno ja, jak i Joka, mamy zupełne inne tempo pracy. Bardzo chciałbym zrobić nowego Kalibra, jest już nawet nagranych kilka nowych kawałków. Nasza kolejna płyta musi być jednak dużo bardziej „Jokowa”. Musi być dużo bardziej wygenerowana jego zajawką. To nie może być płyta robiona na siłę, dla pieniędzy, albo dlatego, że czas nas goni. Kaliber zupełnie nie na tym polega – wyjaśnia Dab. 
Kliknij i skomentuj
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne