Sprawdź nas też tutaj

News

NOWY KLIP DONATANA – TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Opublikowany

 

Nie opadł jeszcze kurz po bojowym klipie Donatana i Trzeciego Wymiaru, a producent odpowiedzialny za album „Równonoc” szykuje prawdopodobnie kolejny trzeci teledysk o czym świadczą zdjęcia zamieszczane na jego profilu.


Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że premiera Równonocy przewidziana jest dopiero na jesień.

 

Kto pojawi się w trzecim singlu pozostaje zagadką.

 


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Sitek, Zbuku, Polska Wersja, Gural i inni będą koncertować o „Lepsze Dziś”

Wielkie rapowe wydarzenie na Dolnym Śląsku.

Opublikowany

 

Przez

W dniach 19-21 lipca w Marciszowie wystąpi plejada rapowych gwiazd w ramach charytatywnego festiwalu Lepsze Dziś.

Na scenie wystąpią: Polska Wersja, Donguralesko, Kaen, Zbuku, Sitek, Medusa, Ares, Letni Chamski Podryw oraz Pablo Tybori. Organizatorzy przygotowali także występy stand-up, potężną strefę gastro, licytacje, quady, wesołe miasteczko i inne atrakcje.

– Wydarzenie jest w pełni charytatywne, a wszystkie środki które podczas niego zbierzemy
trafią do podopiecznych Stowarzyszenia Lepsze Dziś, działającego i pomagającego potrzebującym w Kamiennej Górze już od 5 lat – informują organizatorzy.

Bilety są dostępne na stronie lepszedzis.pl.

Plakat festiwalu

Wydarzenie poprowadzi Andrzej Gliniak konferansjer gal FEN oraz twórca jednego z najpopularniejszych polski podcastów podróżniczych.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Aleshen traci w oczach fanów za nagranie z tym artystą

Duet reaguje na krytykę.

Opublikowany

 

aleshen

Aleshen połączył siły z Mr. Polską i lada chwila ich wspólny kawałek trafi do sieci wraz z klipem. Ta współpraca zdecydowanie nie przypadła do gustu fanom szefa Gugu Gangu.

Fani nie chcą Aleshena z Mr. Polską

Aleshen wbił z buta na scenę zdobywając największe przyrosty w tym roku. Współpraca z Mr. Polską może mu się jednak odbić czkawką. Jego słuchacze wyrażają sprzeciw odnośnie tej kolaboracji.

Mr. Polska udostępnił zajawkę klipu z Aleshenem zza kulis, anonsując go: „Mr. Polska x Aleshen zrobili razem bangera”. I wtedy się zaczęło. Fani Młodego Shena – całkiem kulturalnie – dali do zrozumienia, że nie podoba im się to połączenie:

  • Aleshen sprzedał og garaczy dla meinu.
  • Aleshen -10000 aury.
  • Już nie ten sam Olek…
  • Pomyśleć, że to ten sam chłop od nnutz.
  • Aleshen poszedł w pop.

Aleshen i Mr. Polska reagują na krytykę

Kiedy jeden z fanów Aleshena napisał pod TikTokiem Mr. Polski: „Aleshen, co ty robisz?” Otrzymaliśmy odpowiedź. – Mordo, tutaj udaje, że jest koniec świata. Wyluzuj się. Po prostu 2 ziomali co zrobili razem nutę – odpisał mu Mr. Polska.

Aleshen natomiast dodał taki wpis na swoich socialach:

Komentarz Aleshena

Premiera wspólnego singla Mr. Polski i Aleshena wraz z klipem ma się odbyć 19 lipca.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Members Only Camp – raperzy zamieszkają w lesie pod Warszawą

Bardzo nietypowa akcja polskiego festiwalu.

Opublikowany

 

Przez

Organizatorzy Members Only Festivalu przed tegoroczną edycją gromadzą wykonawców ze swojego line-upu na tydzień w jednym miejscu, efektem czego mają być 2 pełnoprawne albumy!

– Na przestrzeni ostatnich tygodni przygotowaliśmy dla was szeroko zakrojony projekt muzyczny, który odbędzie się jeszcze przed tegorocznym festivalem. Wykonawcy z naszego line-upu (ci ogłoszeni i ci, których dopiero poznacie) zamieszkają w kilku domkach w lesie pod Warszawą! To będzie teren campu! – podają organizatorzy.

Z opublikowanych w sieci stories możemy wnioskować, że za warstwę produkcyjną odpowiedzialni będą m. in. Deemz, Francis, Bahsick, Lister, Skibovicz i Yarski, a w gronie raperów pojawią się Sheder, Okekel, Skumaj, DDOT, Pazzy, Zuza, Bobin, Fekir i wielu innych.

Rok temu na swoich cypherach gościli m.in. Aleshena, Rusinę, Asstera, Vkiego, Yung Adisza i wielu innych wykonawców, więc możemy spodziewać się, że lista wykonawców na tegorocznym materiale będzie znacznie większa.

Cały projekt dostarczyć ma, poza albumami, również 7 klipów, daily vlogi oraz masę contentu różnego formatu. Wszystko śledzić będzie można na platformach społecznościowych Members Only Festivalu oraz Spotify. Start 28 lipca.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Łukasz Kowalski, były naczelny „Ślizgu” nie żyje

49-latek brał też udział przy produkcji programu „Żywy Rap”.

Opublikowany

 

łukasz kowalski ślizg

W wieku 49 lat zmarł Łukasz Kowalski, były redaktor naczelny magazynu „Ślizg”, a także zastępcą naczelnego „Machiny”. Słuchacze mogą go kojarzyć również z programu „Żywy Rap” produkowanego przez ekipę Diil Gangu.

– Bardzo smutne wieści. Tego Kolegi będzie brakować – napisał na Instagramie DJ 600V.

O śmierci Łukasza Kowalskiego dowiedzieliśmy się dziś w nocy. 49-latek w swojej karierze dziennikarskiej zajmował się nie tylko hip-hopem, ale był też cenionym publicystą sportowym, związanym przez całe życie z Warszawską Legią.

Kondolencje złożył m.in. DJ 600V

Tak Kowala wspomina Andrzej Cała, współautor „Antologii polskiego rapu”:

– Nad reaktywacją „Machiny” w pewnym momencie pracowaliśmy w czteroosobowym składzie redakcyjnym – naczelny Piotrek Metz, zastępca Łukasz Kowalski, starszy redaktor Sławek Belina i ja, wówczas 22-letni młodzian, już po trzech latach pracy dziennikarskiej, tuż przed premierą pierwszej książki, ale wciąż nieopierzony w pisaniu szerzej niż do środowiska „młodzieżowego” i hiphopowego, ewentualnie „wielkomiejskiego”. Oni mi tę konieczną naukę, wsparcie dawali. Nie mogę się pogodzić z tym, że od kilku lat nie ma już Sławka, a od wczoraj też Kowala. Panowie, czemu? Łukasz, spoczywaj w pokoju – napisał.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Pih złożył hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej

Raperzy raczej niechętnie poruszają ten temat.

Opublikowany

 

Tegoroczna rocznica ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców przebiega w wyjątkowych okolicznościach. Wszystko za sprawą łamiącej wszelkie możliwe konstytucyjne przepisy dwustronnej umowy, jaką Donald Tusk podpisał w poniedziałek z byłym prezydentem Ukrainy – Zełenskim (jego kadencja skończyła się w maju – przyp. red.). Dla sceny rapowej to wydarzenie okazało się zupełnie nieistotne, podobnie jak rocznica dramatu wołyńskiego; poza Pihem trudno zauważyć jakieś inne nawiązania do tematu.

Czy czytelników Glamrapu czeka wkrótce powszechna mobilizacja? Wczytując się w zapisy umowy Tusk – Zełenski, może być to nieuchronny scenariusz. Nawet dla części betonowego elektoratu Koalicji Obywatelskiej postanowienia tego paktu są szokujące, a o wpychaniu nas w wojnę ostrzega m.in. były pułkownik wywiadu Piotr Wroński. Mimo to polskie społeczeństwo bardziej ekscytuje się kolejną recenzją kebaba autorstwa Książula i wspomnieniami występu Taco na Openerze. Choć trzeba podkreślić, że chyba mało kto się spodziewał, że tuskowe 100 konkretów dotyczyło tak naprawdę naszych wschodnich sąsiadów, a nie Polaków.

I w tak nieszablonowych okolicznościach przypada kolejna rocznica Rzezi Wołyńskiej. Rzezi, której pomysłodawcy są ciągle bohaterami, zwłaszcza na zachodzie Ukrainy. Do wydarzeń sprzed ponad 80 lat nawiązał Pih we wpisie na Instagramie.

– Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. NIGDY NIE ZAPOMNIMY! – podkreślił na końcu, wbrew obowiązującej obecnie narracji, która ma na celu przemilczenie jednej z najtragiczniejszych kart polskiej historii.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Co z kanałem SBM Label? Wytwórnia z kolejnym komunikatem

Bezcenna reakcja środowiska rapowego na problemy wytwórni Solara i Białasa.

Opublikowany

 

Przez

solar białas helikopter

We wtorek kanały SBM Label na Youtube zostały zhackowane, a wszystkie filmy usunięto. Otrzymaliśmy dzisiaj kolejny komunikat od labelu, który jest tym razem pozytywny.

SBM poradziło sobie z hackerami

Kanał SBM oraz SBM Starter zostały przejęte przez osoby trzecie. Zmieniono im nazwę na „Tesla” oraz nadawano na nich transmisję z przemówieniem Elona Muska. Po kilkunastu godzinach od tych wydarzeń wszystko powoli wraca do normy.

– Udało się przywrócić kanały i wszystkie filmy. Minie jeszcze chwila zanim we wszystkich miejscach zmieni się nazwa. Dziękujemy wszystkim osobom z Sony Music Poland i YouTube za pomoc w szybkim rozwiązaniu sprawy. Dzięki też Wam za słowa wsparcia! Jedziemy dalej, do zobaczenia jescze w tym tygodniu – informuje label.

Bezcenna reakcja środowiska

Środowisko rapowe natychmiast zareagowało na problemy rapowego giganta. Wytwórnia QueQuality zmieniła avatar na Facebooku na Fiata Multiplę, a Malik Montana ustawił jako profilowe zdjęcie Tesli.

Humorystycznie do sprawy podszedł również Tomb. – SBM, macie zacząć wypuszczać moją muzykę, albo Elon Musk będzie pierdolił na Waszym kanale, aż nie zarobi na bazę na Marsie. Zrozumiano? – przekazał.

Natomiast Kinny Zimmer stwierdził, że to wszystko jego wina i dodał zdjęcie t-shirtu z napisem: „Kinny Zimmer kliknął w link ze współpracą Elona Piżmo 9 lipca 2024 roku.

Swoją cegiełkę dołożyliśmy również i my:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: