Sprawdź nas też tutaj

News

Numer Karol G i Nicki Minaj trzeci na światowych listach

Najnowsze wieści ze Spotify Global Top.

Opublikowany

 

„Tusa” – wspólny utwór Karol G i Nicki Minaj jest pierwszym kobiecym utworem latino, który trafił do pierwszej dziesiątki Spotify Global Top. Obecnie utwór zajmuje trzecią pozycję wśród najpopularniejszych kawałków na świecie w serwisie.


Karol G kończy rok na szczycie Billboard’s Top Latin Female Artist, czym udowadnia, że jest bardzo liczącą się siłą w świecie zdominowanym przez mężczyzn – odnotowuje magazyn „Billboard”, a w „PAPER” czytamy: „Karol G to liderka nowej fali urbano”. Posłuchaj utworu „Tusa” w duecie z Nicki Minaj tutaj: 
16 komentarzy
16 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Richardo Carvalio
3 lat temu

Ktoś może pamięta, kto to tak kiedyś pisał nagminnie o spoconej Nikki i jej „kapsku”?

Multi = Gówno
3 lat temu

Cydży, ale ten nieprawdziwy

Oliwia Szmidt To Coorva 69
3 lat temu

Kocham Nicki Minaj

skarpetkazdrowanieuciskowa
3 lat temu

NIECH ZGADNE… OLIWIA DALA DUPY KOMUS INNEMU PRZEZ CO WPADLES W NA TYLE GLEBOKA DEPRESJE ZE TWOJ NICK SWIADCZY O TYM JAK BARDZO CIE EMOCJONALNIE ZNISZCZYLA… PRZYPUSZCZAM TEZ ZE TA OLIWIA URODZILA NA PRZELOMIE 99 – 2002 DLACZEGO? BO KAZDY WTEDY CORKE NAZYWAL ALBO WIKTORIA ALBO OLIWIA… DZIEKUJE ZA UWAGE…

Odb
3 lat temu

Numer o trzech listach Karola G do Nicki Minaj.

skarpetkazdrowanieuciskowa
3 lat temu

karol g pchnal nozem swoja konkubine 3 razy a nastepnie przywlaszczyl sobie jej rente…

_aqq_
3 lat temu

Przestrzeń kulturowa gongów w Wietnamie – przestrzeń kultury obejmująca muzykę i taniec towarzyszący rytuałom życia społecznego siedemnastu społeczności etnolingwistycznych w pięciu prowincjach wietnamskiego Płaskowyżu Centralnego.
Charakterystyczną cechą dla kultury społeczności prowincji centralnych jest użycie gongu jako pośrednika pomiędzy ludźmi, bóstwami i światem nadprzyrodzonym. Każdy gong symbolizuje bóstwo, którego moc rośnie w miarę jak gong się starzeje. Każda rodzina posiada przynajmniej jeden gong, który świadczy o jej statusie materialnym.
Gongi używane są podczas wszystkich rytuałów życia społecznego: podczas obchodów Nowego Roku, budowy nowego domu komunalnego, uroczystości pożegnania żołnierzy i świętowania zwycięstw wojennych, składania rytualnej ofiary z wołu czy święcenie ryżu. Podczas składania rytualnej ofiary z wołu dźwięki gongu wprowadzają w trans młodych mężczyzn, którzy dźgają woła przywiązanego do drzewa, aż ten padnie – ofiara ta ma ubłagać duchy, by zapewnić dobre zbiory i długie życie. Dźwięk gongu towarzyszy najważniejszym wydarzeniom w życiu – narodzinom w ceremonii thoi tai („dmuchania w uszy”), ślubom i pogrzebom w ceremonii bo ma („opuszczania grobu”) przenoszenia zmarłego w zaświaty. Dźwięki i rytmy dostosowywane są do charakteru uroczystości. Gongi różnią się wielkością – stosowane są instrumenty o średnicy od 25 do 80 cm.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przestrze%C5%84_kulturowa_gong%C3%B3w_w_Wietnamie

https://i.pinimg.com/originals/

_aqq_
3 lat temu

Najbardziej oczywistą reakcją na atak Chin byłoby wysłanie bojowników TIP na granicę chińską – tyle, że ta akcja, promowana przez Emiraty i Grecję(!!!) – to pułapka.

#Kazachstan
#Kirgistan

https://image.ceneostatic.pl/data/products/50657152/i-defenders-pulapka-myszy-lapka-na-myszy-stv-100.jpg

#Здесь Кавказ, а значит есть маза!

właściwa ścieżka biegnie do Chin nie przez północny zachód, ale przez południowy wschód :)))

_aqq_
3 lat temu

przyjrzyjmy się wizerunkowi Ereshkigal:

https://elkgroveses.com/image/78635-full_list-of-mesopotamian-deities-wikiwand.jpg

Siedzi na wyplatanym koszyku, ma długie włosy i hełm z rogami swoich ulubionych zwierząt ofiarnych – wołów/bawołów.

Rozdaje gałązki z drzew iglastych (#wiecznie zielone), gałązki bezlistne są ukrywane/odrzucane.

Europejskim odpowiednikiem jest bez wątpienia nordycka Hel, a muzyką folk metal.

przykłady:

https://www.youtube.com/watch?v=Nn0Ca3MFf4c

https://www.youtube.com/watch?v=DD65K4VR6Lw

_aqq_
3 lat temu

Kult przodków – praktyka religijna oparta na wierze w życie pozagrobowe przodków, ich wpływ na życie ziemskie oraz możliwość komunikowania się z nimi poprzez określone rytuały. Celem takich rytuałów jest zazwyczaj oddawanie zmarłym czci, dbanie o ich samopoczucie w życiu pozagrobowym (np. poprzez składanie ofiar, patrz: obiata), a także zwracanie się do nich o radę, błogosławieństwo lub protekcję. Za pozareligijne, społeczne funkcje kultu przodków uważa się podtrzymywanie więzów rodowych i rodzinnych, tj. lojalność, szacunek wobec starszych (patrz: nabożność synowska) czy ciągłość pokoleń.
Kult przodków jest szczególnie rozwinięty w regionie Dalekiego Wschodu i Azji Południowo-Wschodniej, w krajach takich jak Chiny czy Wietnam. W Wietnamie, jest praktykowany poprzez wyznawców różnych religii (buddyzmu) stanowiąc jedną z najbardziej charakterystycznych składowych kultury wietnamskiej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kult_przodk%C3%B3w

Kult przodków (wietn. tho cung tho tien, nho on ong ba) stanowi jeden z najważniejszych aspektów wietnamskiej kultury, zarazem przynależący do sfery tradycji jak i wietnamu, wykazujący niesłabnącą żywotność. Z perspektywy socjologii porównawczej bądź też antropologii kulturowej, kult przodków stanowi lokalny przejaw spotykanego w różnych miejscach na świecie zjawiska okazywania czci, przywiązania czy też szacunku zmarłym krewnym i powinowatym. Z punktu widzenia społeczeństwa wietnamskiego, kult przodków może być zaś uznawany za element rdzeniowy k

_aqq_
3 lat temu
Reply to  _aqq_

Z punktu widzenia społeczeństwa wietnamskiego, kult przodków może być zaś uznawany za element rdzeniowy kultury wietnamskiej, jako praktyka uprawiana zasadniczo przez wszystkich Wietnamczyków, niezależnie od wyznawanej przez nich religii czy też podzielanych poglądów politycznych.
https://www.religie.424.pl/kult-przodkow-w-wietnamie,2728,article.html

https://cdn.britannica.com/48/4048-050-2724E165/Vietnam-map-boundaries-cities-locator.jpg

_aqq_
3 lat temu

głąby nie wiedzo :)))

The calypso caliphate: How Trinidad and Tobago became an ISIS recruiting hotspot.
https://www.eurekalert.org/pub_releases/2019-03/uok-tcc030719.php

https://www.youtube.com/watch?v=bElogwejsAk

Kells
All of the people out there with me right now
Raise your muthafuckin flags
See this is the beginning,
This is ours,
This is black flag

https://image.shutterstock.com/image-photo/islamic-state-iraq-levant-flag-260nw-491345392.jpg

analinios
3 lat temu

dobrze już nie bede mówił szczesliwego nowego roku yo dbaj o interesy

Popularne