Sprawdź nas też tutaj

News

Numer Raz zniknie ze świadomości sporej grupy słuchaczy? Sprostowanie

Audycja rapera wciąż będzie dostępna.

Opublikowany

 

Numer Raz
fot. Czwórka

Aktualizacja/Sprostowanie: Okazuje się, że audycja radiowa Numer Raz na Fali nie znika całkowicie z anteny radiowej Czwórki. Będzona ona wciąż dostępna, ale w godzinach nocnych. Programu będzie można słuchać w każdy wtorek o 22.00 na antenie Czwórki – link do programu.


Treść artykułu:

Przyglądając się karierze Numera, można odnieść wrażenie, że wisi nad nią swego rodzaju fatum. Całkiem niedawno nie został zaproszony na koncert „Historia polskiego hip-hopu” Jimka, choć leciał tam filharmonijny set Warszafskiego Deszczu. Albumów bohatera tego tekstu próżno szukać na streamingach. Jakby mu było mało problemów, to w grudniu padł ofiarą czystki w Polskim Radiu i jego audycja zniknęła z anteny rozgłośni. Jest to o tyle absurdalne, że robią tam cięcia w momencie, gdy przepalono w piecu grube miliony złotych na SwipeTo.pl – portal, który kręci wyświetlenia na granicy błędu statystycznego, o czym przeczytacie niebawem oddzielny tekst.Wydawać by się mogło, że Numer nigdy nie był specjalnie konfliktowy (poza spiną z Tede), ani tym bardziej nie popełnił dziwnych ruchów muzycznych w stylu Monopolu Jędkera. Jednak obecnie zbiera takie cięgi z każdej strony, że mi po ludzku jest go szkoda, nie zasłużył na aż tyle ciosów. Można oceniać różnie jego solowe dokonania, jednak statusu legendy polskiego rapu i współtwórcy jednej z najważniejszych płyt lat 90-tych nikt mu nie zabierze.

„Nastukafszy” bez problemu znajdziecie na serwisach streamingowych, ale nie można tego napisać o dwóch autorskich albumach Numera, wydanych sumptem Wielkiego Joł. Amba Fatima – nie ma ich i tyle. Podobnie było z letnim koncertem Jimka. Wkład Tedego w „Nastukafszy” jest nieporównywalnie większy, przede wszystkim udowodnił, że jest zdolnym producentem. Ale WFD to TDF oraz Numer i gdzieś tam z boku Jan Marian. Jimek wygumkował bohatera tego tekstu, ot tak. Trudno sobie wyobrazić, że zwaśnieni raperzy mieliby razem nawijać na scenie, ale sorry – albo jednodniowy rozejm i razem, albo wcale.

Numer Raz mógł z tego przyciąć bekę i zadać cios w projekt Jimka, ale nic takiego nie miało miejsca i po prostu olał temat. Na jego nieszczęście po kilku miesiącach sam dostał gonga i jego audycja spadła z rowerka Czwórki. Portal Wirtualne Media zapytał rzeczniczkę Polskiego Radia, dlaczego z anteny stacji zniknęło kilkanaście audycji. – Ma to związek z wprowadzanymi zmianami – odpowiedziała Monika Kuś. W praktyce oznacza to, że Numer stracił ostatnią poważną antenę do interakcji ze słuchaczami i dla młodszego pokolenia może się stać, niestety, wkrótce postacią anonimową.

 
86 komentarzy
86 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
TEN TYP MEZO
27 dni temu

NUMER RAZ, ZRÓB DOBRY NUMER RAZ

anty michalczewski social club
27 dni temu
Reply to  TEN TYP MEZO

on rapuje jakby rafalala go do tego zmuszała

ADMlN
27 dni temu

Źródło
Mezo – Panczlajner
youtu.be/po3KOb1LuBk

TEN TYP MEZO
27 dni temu
Reply to  ADMlN

Coś się na ciebie znajdzie Numer Raz
Jeśli umiesz zrób dobry numer raz
Zresztą oszczędzę ci większych szykan
Jedna rzecz – zawsze byłeś cieniem Tedzika w 3H
Tak to idzie Mezo, Tabb, DJ Hen wiem
Słuchasz tego z zapartym tchem
Bo to spektakl, sekta na promocji
Rozumiesz, czy mam dać przekład na polski?

Ten typ
27 dni temu
Reply to  TEN TYP MEZO

Zbyt krótkie zdania. Wypadniesz z każdego bitu. Słabe lirycznie i katastrofalne rymy Pozdrawiam.

Jorgen
27 dni temu
Reply to  Ten typ

On cytował mezo-panczlajner

Borykson klekson
27 dni temu
Reply to  TEN TYP MEZO

Przecież Mezo tymi kilkoma linijkami zjadł go i wysral.

Dario
27 dni temu
Reply to  TEN TYP MEZO

😀

UkUk
27 dni temu

ale panowie ten gosc praktycznie nigdy nie istnial jako raper tylko wlasnie taki wywiadowca cos jakis aktywista hiphopowy cos tam sobie nagral owszem ale troche za bardzo mu dodajecie on nie byl jakas wielka gwiazda nie byl jakims dominujacym graczem na scenie nawet w czasach gdy cos tam dukal do mikrofonu byl marnym pionkiem smialo mozna to powiedziec. Ludzie mojej daty cos tam go kojarza a mlody tez tak bardzo nie jestem i naprawde przesadziliscie w tym artykule mocno gosc sie nie ujawnial muzycznie przez X lat i siedzial w tym radiu pierdu pierdu robil cos tam pogadal jakies opinie dawal co i tak malo kogo obchodzily. Tak takie postacie jak on moga odejsc kompletnie z zycia publicznego on nie jest potrzebny do niczego nie jest aktywny na scenie jest starym dziadem juz bez pomyslow na siebie stracil robote fakt to przykre ale takie jest zycie… xD

Beka z idioty
27 dni temu
Reply to  UkUk

A można po polsku?

Zdzichu
27 dni temu

Kurde w miarę mądry tekst,nie o jakis patusach,porno szmatach,tylko o rapie i raperze na glamrapie?co to się stanęło? cytując klasyka

Masakra
27 dni temu
Reply to  Zdzichu

To tylko podbicie zasięgu przed fame mma. Walka z pondemią ustawiona xD

Prokurator Pompka
27 dni temu
Reply to  Zdzichu

Wacki typu Sentino zapomniały zrobić przelewu glamrapowi to im glamrap na złość postanowił zrobić i napisali o prawdziwym raperze, czyli przeciwieństwie tych wacków.

PS: pamiętacie jak kiedyś tutaj propsowali ciągle Kukona jak im płacił? Potem zaczęli go jechać xd

beka z pszygupa
27 dni temu
Reply to  Zdzichu

wyebane mam na to

Wojtek
27 dni temu

Niech zrobi kanał na yt i robi taka audycje jak robił w radio, jak będzie miał patronów czy sponsorów to przetrwa. Jak nie to zostanie politykiem. Osobiście jest mi on obojętny, nie uważam, że jest on jakaś ikoną. Pozdrawiam i zapraszam do rzeczowej dyskusji.

B1Lą
27 dni temu
Reply to  Wojtek

On sam ikoną nie jest, ale w legendarnym, dla polskiego rapu, składzie był.
To w sumie taki sam przypadek jak Joka z K44 – też jest już od dawna cieniem samego siebie.

Zenek
27 dni temu
Reply to  B1Lą

Joka miał lepsze rymy i dużą charyzmę. Nie poszedł za tym niestety rozum i spierdzielił sobie karierę.

Wojtek
27 dni temu
Reply to  B1Lą

Był, ale Tede pisał mu teksty. To tak jak zapytam Cię ilu członków ma 3wymiar i podpowiem że odpowiedz trzech jest błędna

Krzysiek osobiście
27 dni temu

Czemu nie budował własnego kanału YouTube przez ten czas ? Może po prostu jest leniwy dla tego spada z drzewa !

branża farsz z dupska
27 dni temu

niech znika to może wkońcu bedzie więcej gości ze skillami a nie po kolegach kiepów

Elko
27 dni temu

Ej numer raz weź nagraj dobry numer raz

Krthvxx
27 dni temu

Pijak

mlk
27 dni temu

ten gosciu jest tak słaby że nawet mezo go dissował i wygrał

Ten typ
27 dni temu

Żeby coś zniknęło ze świadomości słuchaczy musi się w niej najpierw pojawić.

NUMERO UNO
27 dni temu

Kurczę ale przyznajcie, że chłop jest przegrywem na własne życzenie. Wątpię oczywiście, że sam sabotuje swoją karierę ale tak się zachowuje i chyba każdy to widzi? Miałem kolegę który zawsze gdy Numer Raz coś robił lub nagrywał wysyłał mi to do pośmiania się i faktycznie to było śmieszne. Ja rozumiem, że TEDE pewnie nie jest łatwą osobą do tworzenia z nim długodystansowych przyjaźni ael błagam, NUMER zachowuje się jak jakiś uległy simp.

_poland_
27 dni temu

I kogo to obchodzi ??

MIREK CWIREK
27 dni temu
Reply to  _poland_

KOGO OBCHODZI BEZZEBNY NUMER?

Aby
27 dni temu

A to on coś wydawał żeby miał zniknąć ze świadomości?? Kogo to wgle obchodzi, a po co to?

Nikt
27 dni temu

Ja moge zrozumieć wszystko tylko jednego nigdy nie pojmę kim jest tede jak miałem 15 lat i kupiłem płytę wielkie joł to wyjeba..m ją.
Kojarzę ze tedego zawsze lubiły osoby które nie pasowaly do reszty nie potrafili się bić i seplenili tak jak on tede to banan z wyymaginowaną rzeczywistością i jeśli mam być szczery to doniu Mezo są od niego lepsi Tede od 1 płyty do ostatniej umysłowo się nic nie zmienił tak naprawdę to tylko drin za drinem mu się cudem udało każdy jest lepszy od tedego numer raz nawet jedker lepiej mi się kojarzy proszę nie piscie ze tede to dobry raper bo naprawdę żeby go zrozumieć to trzeba teksty drukować i pewnie też wam płaci by wspomnieć o nim o człowieku który ośmiesza polską scene

Obuchowy analfabetów
27 dni temu
Reply to  Nikt

Nikt o nikim! Tak trzymać!!

Andrzej KK60
27 dni temu

TPW – Tylko Pełna Współpraca.
Wszyscy zjednoczeni w dobrym przekazie pełnej współpracy z organami ścigania.
PDP PDP – Pozdrowienia Do Policji, Pozdrowienia Do Prokuratury.
Pozdrawiam wszystkie dobre mordy z prokuratur, z fartem śledcze wariaty, je.bać tych co okłamują organy ścigania, szacunek za pełne strony szczegółowych zeznań. Elo!

Mietek bez skarpetek
27 dni temu

kiedyś był Numer Raz teraz jest Diho Raz 😀

Tdf
27 dni temu

WFD to TDF i JMI a Numer to się tam znalazł bo go TDF za Ceubine przygarnął bo ten wolał ciuchy szyć..jak JMI odszedł to WFD się skończyło..ich kolejne płyty już bez JMI nie stały się ,,klasykami,, ,,Powrócifszy,, jeszcze ma przebłyski ale ,,IV,, to reaktywacja trupa, pewnie gdyby nie to,że Ceubina na ciuchy zmienił branżę to Numer by nigdy nic nie nagrał a tak to dzięki TDF miał swoje 5 minut.

Beka z idioty
27 dni temu
Reply to  Tdf

Ty debilu, Numer Raz był na płycie Trials X z 1995 roku i przed WFD nagrywał z DJ Zero, jego utwór jest na Smak Beat

Zenek
27 dni temu
Reply to  Beka z idioty

No i co z tego? Pewnie wzięli go z litości. Równie dobrze mógł się pojawić na płycie Karramby i Nagłego Ataku Spawacza.

stare czasy
27 dni temu
Reply to  Zenek

Jak nie masz pojęcia o tamtych czasach, to nie pisz. Numer się z TDFem zblatowali bodajże przez Volta a skumali się dlatego, że jako jedni z niewielu wówczas w Wwa nie mieli ochoty robić HH tylko i wyłącznie o j$%niu policji, piciu na ławkach i sztywniutkich zasadach

Sentino
26 dni temu

Godzina 07:53 jestem pod Lwowem. Wlasnie sciagam ze snajpery jakiegos banderowskiego generalka. Mój wujek Putin dobrze mnie nauczyl fachu. Wy wierzycie w mój wykreowany image, synowie ku.rwy tu chodzi tylko o hajs, wladze i wplywy. MOK juz plywa z rybami na Morzu Beringa.

Rewolwerowiec Alec 'Litr' Baldwin
27 dni temu

Wchodze naj.3bany na plan jakiegos chu,,owego filmu, wszystkio mnie napie33rdala od niewyspania, przymusowej trzezwosci i detoksu, sila mocnych ciagów, wiek, czuje upadek, problemy rodzinne, problemy psychiczne jakis mafiozo od 5 lat mi wydzwania o hajs za cos. inne afery..jedyne, ze cos tam zjadlem i poj33balem ranoo. Jakas lewaczka alternatywka mi daje gnata i mówi, ze jest bezpieczny, mi sie nie chcialo sprawdzac ku,,rwa mac… do tego nie cierpialem i rezysera i tamtej baby, chcialem se zazartowac i zrobic wejscie jamesa bonda ale giwera wypalila…slysze tylko krzyki i piski. Nawet w tym stanie wiedzialem co sie odje.,,,balo. Od razu caly zwierzecy instynkt mocy na alternatywke, namierzyc i wyeliminowac. Dosieglem ja i kilka prostych w czule punkty czakry, ale ochrona mnie dojechala. Reszte juz znacie. Chcieli mnie wrobic. Alternatywka nie wie tylko, ze jej przerobilem samochód i pogram sobie dzisiaj w GTA.

kwasniewski_KUCZMA_W_BAGOLU
27 dni temu

haha zaj….e hahah Bena pijaczyny trochę szkoda to musiał być ostry kac a ta alternatywke powinni od…c

kwasniewski_KUCZMA_W_BAGOLU
27 dni temu

Hannah Gutierrez hahah a to alternatywka w praktyce zamordowała piekna kobiecine ciekawe czy ja dojada

wasze mienie
27 dni temu

hahah na rauszu sobie świrujesz Jamesa Bonda hu hu ha celujesz niby replika czy tam pistoletem ze ślepakami bum i nagle jakaś lalka pada chyba bym nie wytrzymał.

Majkel z jordanu
27 dni temu

Numer raz zawsze spoko,Chicago bulls

Psychiatra Carycy
27 dni temu

Podobno tede cisnoł go od 60tki

Karol W bo rodo
23 dni temu

Uprosił heh

Karol W bo rodo
23 dni temu

ta pasta o postrzale na planie Rust była smieszna wkleji ktos jeszcze raz numer raz ?

Kenedi Kid
22 dni temu

TEN ARTYKUŁ TO TAKA BEKA, ŻE NAPISZĘ NA KAPSLOKU!! TA AUDYCJA ZAWSZE BYŁA NOCNA!!

Benedykt 17 z Afazji dzielnia lulu
27 dni temu

Rób swoje i dołącz do klasy,papiery i mydło trochę popity i jadła,fajurka,drapichrusta nurka

kwasniewski_KUCZMA_W_BAGOLU
27 dni temu

Troszke go szkoda :-[ jaranie rozleniwia

fsdfs
27 dni temu

WIDZIAŁEM NUMERA RAZA PARE DNI TEMU NA SPACERZE Z ŻONĄ

TenTypMez
27 dni temu
Reply to  fsdfs

Z CZYJĄ ŻONĄ?

Jewgienij Nowikow
27 dni temu
Reply to  TenTypMez

Z RZONĄ OJCA TEDEGO

Adam Małysz
27 dni temu

Kłamstwo! Flaczak ma dwie matki

pannaMigotka
27 dni temu
Reply to  fsdfs

A ja wczoraj widziałam wiewiórkę w lesie, kto pytał?

Ludzie w lesie
27 dni temu
Reply to  pannaMigotka

Basia baaaasia

Loool
27 dni temu
Reply to  fsdfs

Przecież żona go zostawiła….

Dzielnicowy Miszum Zawierucha
27 dni temu

Aluminium szeleści spłuczka mi się zepsuła i nie mam za co naprawić,co ja teraz zrobię w kiblu nasrane aż gęsto,górnospłuk przez 3 doby wiadrem z obory zastąpiony i konwą,ale sprzedam kreszowy dres i pociągne was do odpowiedzialności karnej w prokuraturze na Czechosłowacji w Wąchklocku.

Malfoi
27 dni temu

Numera zawsze lubiłem, szczególnie jego album „Muzyka, bloki, skręty” katowany był mocno lata temu

Glamrapowicze
27 dni temu

„(…)gdy przepalono w piecu grube miliony złotych na SwipeTo.pl – portal, który kręci wyświetlenia na granicy błędu statystycznego, o czym przeczytacie niebawem oddzielny tekst.”
Michalczewski, błagamy, nie rób nam tego! Żadnych nowych tekstów!

Leczo Zakoladze
27 dni temu

Michalczewski prawie nie skumalem ze to Ty pisałeś, więc robisz postępy.

Bonus RPK
27 dni temu

pełnia szczęścia muzyka blanty i słodycze NUMER PROPS

Wąski
27 dni temu

Autor tekstu bita pała, a numer nagraj dobry numer, raz.

grubx p0lxx
27 dni temu

KUHWA MAC KUPILEM SE WORLD OF WARCRAFT DRAGON FLIGHT I POWIEM WAM ZE TO NAJWIEKSZY BLAD MOJEGO ZYCIA, CO DRUGI NPC TO ALBO CZARN00CH ALBO K00BIETA, AZ SIE GRAC ODECHCIEWA #KOMPROMITACJACFELA

GERWACEL
27 dni temu
Reply to  grubx p0lxx

KOMPROMITACJA EHH MOGLES KUPIC KOSZULKE WYKOPU

na hawajach willa, w garażu GTR GODZILLA
27 dni temu
Reply to  GERWACEL

NIE MAM KASY

KILKA OSÓB MA U MNIE DŁUGI ŁĄCZNIE NA KIKKA TYSIĘCY

KABLE Z AMERYKI DO GRAMOFONU KUPILEM

GERWACEL
27 dni temu

TAK SIE KONCZY POZYCZANIE
KOMPROMITACJA JAK FILIPEEEKA
A PO CO CI GRAMOFON XDDD
PALUCH NA WINYLU

na hawajach willa, w garażu GTR GODZILLA
27 dni temu
Reply to  GERWACEL

NJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ZGUBILEM TWOJA PASTE „JESTEM MYSLICIELEM, WOLNO MYSLOWCEM COS TAM COS TAM – JESTEM UZYTKOWNIKIEM PORTALU WYKOP PL” A CHCIALEM WKLEIC

GERWACEL
27 dni temu

SŁUCHAM PALUCH CZERWONY DYWAN LESZCZE A WY CO,DALEJ BEDOPISDY I RAFALALE

na hawajach willa, w garażu GTR GODZILLA
27 dni temu
Reply to  GERWACEL

PRZEGRALEM

PRZEGRALEM W ZYCIE

ITS OVER

Popularne