Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

O.S.T.R. – „Brzydki, Zły i Szczery” (Książka)

Autobiografia łódzkiego rapera.

Opublikowany

 

Okładka O.S.T.R. "Brzydki, Zły i Szczery"

Data premiery: 15.05.2019

Artysta z tak bogatym życiorysem, dyskografią i historią koncertową nie powinien wyrażać się tylko na polu muzycznym. Anegdoty, opowieści i krótkie historyjki to nic nowego dla tych, którzy znają Adama osobiście, a w grono to wliczają się nie tylko bliscy i współpracownicy, ale często także liczni słuchacze uczęszczający na koncerty. Krótko mówiąc, Ostry jest skarbnicą słowa nie tylko za mikrofonem.


Nakładem wydawnictwa “Wielka Litera”, 15 maja ukaże się oficjalna, osobista i własnoręcznie napisana autobiografia O.S.T.R. pod tytułem “Brzydki, zły i szczery”. Narracja autora obejmuje okres od pierwszej fascynacji hip-hopem w szkole, aż po dramatyczny przełom w życiu rapera jaki miał miejsce w czasie pamiętnego koncertu w Bielsku-Białej. Ostry na kartach książki wykazał się ciętym piórem i humorem, dzięki czemu kolejne rozdziały pożera się w błyskawicznym tempie z nieznikającym uśmiechem na twarzy. Wiele szczegółów nieznanych było nawet rodzinie artysty, a lata jakie minęły od wydarzeń nie osłabiły pamięci Ostrego.

Oprócz regularnego wydania, książka dostępna jest także w dwóch wersjach limitowanych, wzbogaconych o historyczne i autentyczne demo O.S.T.R. “Epidemia 99” na CD oraz kasecie magnetofonowej. Nagrania te nie będą dostępne osobno na nośniku fizycznym. Zarówno CD jak i kasecie towarzyszyć będzie kod do pobrania wersji digital.“Epidemia 99” – oficjalne, historyczne demo O.S.T.R. nagranie w roku – oczywiście – 1999. Ostry nagrał materiał w czasie “urlopu w szkole”, a następnie rozdał osobiście sto egzemplarzy tej demówki wśród bliższych i dalszych znajomych. Nagrania nie znalazły się potem na debiucie “Masz to jak w banku”, ale niektóre elementy w nich zawarte można rozpoznać w późniejszych nagraniach artysty.

O.S.T.R. o książce

„Żaden ze mnie Sienkiewicz, ale uparłem się, że sam osobiście napiszę tę książkę bez pomocy zawodowców. Nie chciałem iść jak większość na łatwiznę udzielając obszernego wywiadu profesjonalnemu redaktorowi, który swoim piórem ubierze moją historię w ładne zdania. Pomysł powstał trzy lata temu i mimo, że jego realizacja zajęła trochę czasu, w końcu mogę pochwalić się jego ukończeniem. Będzie mi bardzo miło jeśli ktokolwiek zdecyduje się na przeczytanie tej książki. Uczciwie, konkretnie bez lania wody po prostu Brzydki, zły i szczery.”

Okładka książki: Andrzej Wąsik, foto: Oskar Szramka)

 
7 komentarzy
7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
3 lat temu

Brzydki O.S.T.R. i zła książka (szczerze)

Bezimienny
3 lat temu

Slyszałem że pomidor też pisze książkę

Dymek Pacjent
3 lat temu

Pojebało ich z tymi książkami? Kali, quebo, a teraz o.s.t.r

Ooo makarena
3 lat temu

Teraz książka nie ma takiej wartości. To nie to co 20-30 lat wstecz. Równie dobrze może wydać Kukon swą bio i co?

aaa
3 lat temu

Wielka Literatura. xD bo jebne. Jutuberom pozazdrościł Wiadomo, koncerty coraz słabiej, o płytach nie wspominam, to może książką się zmonteryzuje?

WuZ
3 lat temu
Reply to  aaa

Koncerty słabiej i sprzedaż płyt? Jebniety jesteś? Chyba Ci się pojebalo z tym drugim ostrym z bezimiennych

Kub
3 lat temu
Reply to  WuZ

Barany! Ten typ jest bardziej inteligentny niż wszystkie ogry z waszych klanów.. Kupię i przeczytam z przyjemnością bo szanuje tego kolesia. Jest i zawsze był prawdziwy!! Szacunek!!

Popularne