Sprawdź nas też tutaj

News

O.S.T.R., Miły ATZ, Jarecki i Sara gośćmi Mięthy

10 nowych numerów od Mięthy.

Opublikowany

 

fot. Paula Potocka

Wyczekiwana przez słuchaczy duetu Miętha, rozszerzona aż o 10 utworów wersja najnowszego albumu “36,6” już w serwisach streamingowych. Premierę “36,6 (Extended)” zapowiadają single “Stolik dla dwojga” z Miłym ATZ, tzw. fan favourite – numer “Nie pytaj” oraz utwór “Jak to jest”, powstały z O.S.T.R.

Tak o współpracy z Ostrym wypowiada się Skip, ½ Mięthy: – Od początku chcieliśmy zaprosić Adama na ten numer – beat cofnął nas w czasie do „Jazzu w wolnych chwilach”. Wiedzieliśmy, że Ostry będzie miał coś do powiedzenia w tym temacie. Jeden telefon, rozmowa o numerze, potem pogaduchy o muzyce i zdanie „dobra za tydzień wysyłam zwrotkę”. Mega nas tym zaskoczył, ale z drugiej strony wystarczy spojrzeć na jego dyskografię” – opowiada.

„36,6” to każdy z nas i każda z naszych twarzy

Przypomnijmy, wydawnictwo “36,6” zadebiutowało na 10. miejscu OLiS i aż na 3. pozycji najchętniej kupowanych winyli.

– Musieliśmy zaufać sobie i naszym odbiorcom, którzy byli w stanie poczekać dodatkowe rok na ukazanie się naszej płyty – opowiada AWGS. – Wykorzystaliśmy ten czas na wytężoną pracę nad utworami, eksperymentując z brzmieniem, formą czy dynamiką kawałków. Pozwoliliśmy sobie na bezkompromisowy wylew twórczości, która zamyka się w jedną całość w formie 25 utworów. I mimo tego, że nie jest to krążek o pandemii, to ewidentnie przyczyniła się ona do powstania wersji „36,6 (Extended)”, która mamy nadzieję, wynagrodzi ten czas – dodaje.

Za warstwę tekstową całego wydawnictwa tradycyjnie, w pełni odpowiada Skip wraz z jego gośćmi, muzyka to dzieło AWGS’a, a także, po raz pierwszy Skipa. Niektóre numery zostały stworzone w całości przeze mnie, a potem powędrowały na „tunning” do AWGS’a. Dlatego czuję, że „36,6” to każdy z nas i każda z naszych twarzy – opowiada. Miksu i masteringu “36,6” podjął się ENZU. Za wizualną warstwę większości utworów odpowiada Roger Wanke, z kolei cover art to dzieło Beaty “Barrakuz” Śliwińskiej.

Płytę “36,6” zapowiadało łącznie aż 12 singli, w tym “Kumitsu”, “Wino”, “Czeka na mnie”, “Guilty Gucci” z gościnką Palucha, tytułowe “36,6” z Otsochodzi oraz hit “Zanim pójdziesz”. Ten ostatni, powstały we współpracy z Natalią Szroeder, na samym YouTube zainkasował już ponad 2 mln wyświetleń, a przez kilkanaście tygodni utrzymywał się w czołówce Listy Przebojów new once. W międzyczasie, zespół zgarnął dwie nominacje do nagród Polish Hip-Hop Music Awards (w tym za EP “Szum”), a jego nagrania na Spotify odsłuchano już ponad 8 mln razy.

2 komentarze
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dollo Popierdollo
5 miesięcy temu

O.H.U.J, Miły Trans, Jebany i Suka gośćmi Pięthy.
10 nowych kąpieli od Pięthy.

PATOlog
5 miesięcy temu

Niestety odtwarzacz odmówił mi odtworzenia tego, ponieważ jest zsynchronizowany z planem dnia.

Popularne