Sprawdź nas też tutaj

News

O.S.T.R. na festiwalu przełamujący tabu śmierci

Na imprezie wystąpi także m.in. Abelard Giza czy Michał Szpak.

Opublikowany

 

fot. Anita Ostrowska

O.S.T.R., Abelard Giza, Polskie Znaki, Vito Bambino, Michał Szpak, Meek, Oh Why?, Matylda Damięcka, Klub Komediowy, Dj Kebs – to tylko niektóre gwiazdy festiwalu, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Festiwal Rzeczy Ostatnie startuje ze swoją pierwszą edycją.

Wydarzenie porusza tematy tabu jakimi są odchodzenie, śmierć, strata i żałoba. Koncerty, przedpremierowe, pokazy filmowe i stand-up to wydarzenia, które w dniach 30 października – 1 listopada zagoszczą w nowo otwartej przestrzeni Fabryki Norblina. To wszystko, by oswoić jeden z większych lęków towarzyszących nam od narodzin, aż po… śmierć.

– W życiu pewnych jest tylko kilka rzeczy, a ta ostatnia budzi w nas najwięcej niepokoju. Rzadko zadajemy sobie pytania o to „Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że to Twój ostatni dzień?”, „Z kim chciałbyś porozmawiać i co po sobie zostawić?” albo „Czy uważasz, że przeżyłeś szczęśliwe życie?”. – mówi Patrycja Słomczyńska z Fundacji Fabryki Norblina.

– Chcemy to zrobić poprzez kulturę: pokazy przedpremierowe filmów uznanych twórców związane z tematem, lekkie formy teatralne, stand-up i koncert z udziałem gwiazd. Festiwal Rzeczy Ostatnie to pierwsza tego typu impreza w Polsce, realna alternatywa dla halloweenowych zabaw i tradycyjnych koncertów zaduszkowych. Impreza ważna i potrzebna, gdyż istnieje w tym temacie ogromna luka. Nie ma się czego bać. Zapełnimy ją razem. – dodaje Radek Łukasiewicz, jeden z występujących artystów, który także współtworzy festiwal programowo.

11 komentarzy
11 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
PejaTVN
7 miesięcy temu

O to ten prawilny ostatni bastion hip hopu występujący z Michałem Szpakiem na scenie.

Komar to jest zwierzę
7 miesięcy temu

Ciekawe czy jak się spotka ze szpakiem na backstage’u to będzie piszczał „michaś, te teksty o pedełach lubiących róż to tylko fikcja literacka”

ja to ja
6 miesięcy temu

sami pierdolnięci niedorozwoje sie tu udzielają w komentarzach, w tym ja

Liz mi łyntę
7 miesięcy temu

ZAWSZE MYŚLĘ, ZE TO OSTATNI DZIEŃ JAK MAM OSTRE SRANIE PO KEBABIE I RUCHANIU KURWISZONÓW DZIEŃ WCZEŚNIEJ.

TW Łysa Kurwa
7 miesięcy temu

Chuj mu w płuco

Tomasz Lis
7 miesięcy temu

B.D.S.M. na festiwalu przełamujący tabu fistinguNa imprezie wystąpi także m.in. Alberto z Gizy czy Michał Wack

H.W.D.P., Alberto z Gizy, Polskie Wacki, Vito Cwelino, Michał Wack, Weeck, Dlaczego kurwa?, Matylda Namiętna, Klub Gejowych, Dj Kebab – to tylko niektóre gwiazdy festiwalu.

JeffOne to marka
7 miesięcy temu

Żabson – Młody Boss (prod. Magiera)
https://youtu.be/PneCRxYs1Jw

guwno
7 miesięcy temu

weź spierdalaj

Popularne