Sprawdź nas też tutaj

News

Obywatel MC ft. Paluch „Błąd” – singiel i teledysk

Klip promuje płytę „Star dust”.

Opublikowany

 

paluch i obywatel mc
fot. @damianchmielix

Raperzy Obywatel MC i Paluch poznali się w 2013 roku, na 16-tych urodzinach JWP. Ich znajomość właśnie dziś owocuje premierą, pierwszej wspólnej produkcji jaką jest Błąd¸ która jest kolejnym singlem z nadchodzącej płyty Obywatela MC pt. Sturdust.

Numer Błąd to historia o walce dobra ze złem i tego, że paradoksalnie dzięki popełnianym błędom budujemy naszą świadomość i możemy stawać się lepszymi ludźmi. Istotą świata jest dualizm, ścieranie się dwóch przeciwstawnych sił – światła i ciemności, dobra i zła. Każdy z nas ma w sobie te dwie wartości, każdy z nas ma w sobie dobrego i złego wilka, którzy ze sobą walczą. Natomiast to my je dokarmiamy i to od nas zależy, czy wygra dobry, czy zły wilk. – W ten sposób raperzy przedstawiają klip.

Symboliczny, kojarzony w Polsce na pewno nie ze sportem, kij do baseballa w teledysku, do którego ujęcia były kręcone we Wrzeszczu – dzielnicy, w której mieszka Obywatel MC – miał w klipie posłużyć za metaforę przebicia balonika tzw. napinki , a sam obraz być przyjazny.

Producentem zarówno tego singla, jak i całego albumu, jest Maciej Macios Wikliński, z którym artysta współpracuje od 2014 roku, kiedy to razem nagrali numer Lecę. W nagraniu udzielają się też za gramofonami DJ Chmielix i Dj Cut Man Doo. T.

Okładkę do singla Błąd zaprojektował Shake (@shakeocb) – artysta, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z A$AP MOB, Snoop Dog Wiz Khalifa czy Prodigy.
Co ciekawe cover jest też jedną z prac charytatywnego wernisażu, który odbędzie się 8 listopada w Gdańsku i będzie połączony z odsłuchem albumu Stardust.

 
14 komentarzy

14
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
skarpetkazdrowanieuciskowa

paluch grzebaluch ejkej ej jebany hipokryta!

Odb

Obywatel WC: Paluch to błąd.

xXos3213

Paluch nie wymachuj tym bejbolem …… Smiech kurwa na sali

Pan Stasio

Groźny bejzbol, zero nawijki i transach i rafalali suabo trochę//
Ale stary deluks był kozacki prawie jak kąpiele w wannie u rafalali

don hujan

Jak edukacja to broń to jesteś bezbronny xD tĄ i złĄ a nie tom i złom kurwa naucz się końcówków

Czudzy

Instrumental zostawić resztę wyjebać

Prawda

NEWSObywatel MC ft. Paluch „Błąd” – singiel i teledysk
Klip promuje płytę „Star dust”.

Opublikowany 1 dzień temu / 17 Październik 2019 Przez Redakcja

00:53 7

podobną

Do felietonu odniósł się Paluch, zgadzając się z założeniami, które zostały w nim opisane. – Wczoraj mieliśmy w studio podobną rozkminę. Mezo i kilku innych wtedy ciśniętych raperów wyprzedziło czas, a dziś wielu robi dużo gorsze rzeczy (pod względem warsztatu czy kiczu) i to jest normalne i „podziwiane”. I chociaż raczej nie wpisuję się w nurt pop rapu to takie są fakty. Dlatego wypada to powiedzieć – #przepraszmmezo. – napisał poznański raper.
https://templerun2.io/

Zdechły osa

Słynny kauer spraubut który prężnie ściga złodziei samochodów wraz z Gdańska policją i wie o tym pół trójmiasta a i tak z tą pytą która dyma kolegom baby dalej gadają

bmi calculator

Thank you for providing this interesting and very interesting topic. I will update your next post often. bmi calculator

FrancMaurer

Brawo Przemek..

jak zawsze opłacony temat tylko jak zwykle nie przekłada się to na większy sukces
poprzednie single i kawałki po 200k wyświetleń nie dały do myślenia że nikt nie chce tego słuchać, do nagrywek nikt cię nie zaprasza, płyta nie wejdzie na olis ale cię stać więc dalej nagrywasz bo lubisz komentarze: że kiedyś to było, że pcp, że graffiti

Niestety twój rap jest na tym samym poziomie co boks izu ugonoh więc najwyższa pora na podjęcie tej samej decyzji dla kariery co on podjął..

Real HH 90

No to czekam na tą płytę Obywatel Mc zawsze na wielkim propsie za PCP Deluks kawałek Waco feat. Deluks & Kosi – Graffiti Klasyk.

Mieciu

fuck lechja danzig

atak podlasia na glamrap

Zobaczcie jak tede sie bawił na podlasiu u konona xD
https://www.youtube.com/watch?v=5HVfqhYpGpI

Popularne