Sprawdź nas też tutaj

ranking

OLIS: Sarius i Kafar z wysokimi notami oraz debiut Emesa Milligana i Arcziego Szajki & Bonusa RPK

Opublikowany

 

Kilka nowości i dużo spadków.

W tym tygodniu na Oficjalnej Liście Sprzedaży Płyt w Polsce pojawiło się siedem wydawnictw Hip-Hop / R&B. Najwyżej wśród albumów z interesującej nas kategorii znalazł sę Sarius, a tuż za nim Kafar Dixon37. W tym tygodniu debiutują także Arczi Szajka & Bonus RPK oraz Emes Milligan. 

Sporo albumów opuściło zestawienie. Szczegóły poniżej.

 Listę opuściły albumy:
Pjus – "Słowowtóry" – 1 tyg. na liście
Adi Nowak & barvinsky – "Ćvir" – 1 tyg. na liście
TPS/Dack – "Cisza przed burzą" – 3 tyg. na liście
Białas & Lanek – "Polon" – 9 tyg. na liście
PlanBe – "Insomnia" – 5 tyg. na liście

 

OLIS z dnia: 30.11.2017

Notowanie obejmuje okres sprzedaży płyt od 17.11.2017 do 23.11.2017.

Pozycja Artysta/Album Tydz. temu Tyg. na liście Najwyżej
6 Sarius – "Antihype" nowość 1 6
7 Kafar Dix37 – "Panaceum 2: Trzeba żyć" nowość 1 7
19 Reto – "Kruk" 5 2 5
20 Arczi Szajka & Bonus RPK – "Eksperyment" nowość 1 20
22 Emes Milligan – "Self made man" nowość 1 22
31 Taco Hemingway – "Szprycer" 21 13 1
39 Quebonafide – "Egzotyka" 32 24 1

___

OLiS to oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, która istnieje od 23 października 2000 roku. Zestawienie powstaje w oparciu o dane sprzedaży sklepów uczestniczących w projekcie, do którego należą największe sklepy sieciowe np. Empik, Saturn i Media Markt, sklepy internetowe oraz sklepy niezależne. Dane odnoszą się do tygodnia poprzedzającego kolejne wydanie zestawienia i przedstawiają listę 50 najchętniej kupowanych płyt w danym tygodniu.

15 komentarzy
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
WU-TANG
5 lat temu

CO TO ZA CZASY ZE NA OLISIE TAKIE GOWNO
GDZIE WIEPRZ? XD

cfede,
5 lat temu
Reply to  WU-TANG

[img]https://pl.memgenerator.pl/mem-image/tede-i-olis-pl-ffffff[/img]

Jsjsj
5 lat temu

Tyle sa kurwa warte te wyswierlenia reta, planbei calej reszty tej pedaliady

halko24
5 lat temu
Reply to  Jsjsj

Prawda, już kurwa wolałem czasy jak hh był na Olis sporadycznie jak pisał Laik na Milczmenie i byli Pejson z Tedem, czasem Eldoka z Sokołem, bo to przynajmniej byli dobrzy reprezentanci jak na tamte czasy 5-7 lat temu i wcześniej. A teraz wstyd i żenada od czytania samych tytułów i ksyw, ja pierdolę.

sdfsdfsdf
5 lat temu

Wysokie noty? Czy to są kurwa skoki narciarskie? xDDDDDDDDDDDD
siuras po tygodniu się spierdoli! Płaczliwa pizda i frajer z tego gamonia.

_aqq_
5 lat temu

głąby nie wiedzo :)))

natura bytów wyższych – część poprzednia https://glamrap.pl/rk/44827-olis-reto-nawet-bez-podium

———————–

pytanie: skoro fizyka kwantowa potwierdza możliwość życia po śmierci https://glamrap.pl/rk/44460-olis-same-spadki-w-polskim-rapie
to czy jest możliwy stan posesyjny (opętanie)?

Jak wiemy, człowiek jest nośnikiem informacji. Czy jest możliwe zatem umieszczenie na tym nośniku informacji szkodliwej, zakłócającej dostęp do informacji lub oddającej kontrolę nad nośnikiem w obce ręce?

Oczywiście tak – w analogicznym świecie wirtualnym zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem jest zjawiskiem powszechnie znanym.

[img]https://itcsecure.com/wp-content/uploads/2017/06/petya-ransomware.png[/img]

konio
5 lat temu
Reply to  _aqq_

Ech, jak twe poglądy szybko ewoluują. Wczoraj mówiłaś, że nieśmiertelność wynika z teorii informacji, dziś że z fizyki kwantowej.
– Ciekawe co będzie jutro?
– Teoria względności 😉

Najłatwiejszy atak hakerski jaki można przeprowadzić na człowieku, to wstrzyknąć mu do genomu werset z apokalipsy św Jana. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków 🙂

[img]https://media.giphy.com/media/xSb3GVWgsak12/giphy.gif[/img]

_aqq_
5 lat temu
Reply to  konio

kolega konio obiecał, że nie będzie pierdolił głupot do czasu, aż zapozna się z wykładami profesora Susskinda

kłamał :(((

konio
5 lat temu
Reply to  _aqq_

Ja obejrzałem tylko 5 i pół odcinka, ale tak mi się coś zdawało, że profesorek pieprzy głupoty, więc postanowiłem najpierw pójść do wróżki, zweryfikować jego wiedzę i wiesz co… wróżka ma rację. Jak zrobisz sobie dziecko i przekażesz mu całą swoją wiedzę + geny, to prawo zachowania informacji nie zostanie złamane i możesz sobie spokojnie umrzeć. Gorzej jeśli będziesz miała bliźniaki, wtedy tylko jeden będzie mądry, a drugi będzie miał komplet kończyn 😉

_aqq_
5 lat temu

Wracając do postaci fińskiego boga Ukko https://glamrap.pl/rk/44827-olis-reto-nawet-bez-podium – jest to nietypowy bóg burzy.

Ukko poza tym, że jest najwyższym bogiem, jest bogiem mieszkającym w górnych regionach powietrza (nieba). Nazywa się go często ojcem lub dziadkiem.(…)
W pewnych fragmentach run mowa jest o tym, jak Ukko „sprawuje sądy w obłokach, na deszczach narady jasne”. Ukko nie może sprawować jednoosobowo sądów ani narad. Należy się więc domyślać, że wersy te odnoszą się do zgromadzenia większej liczby bogów.
Martti Haavio „Mitologia fińska”

Ukko jest fińskim odpowiednikiem Marduka, Zeusa, Jowisza, Odyna czy Indry, władcą piorunów mieszkającym w najwyższym niebie. Jednak – w przeciwieństwie do nich – [u]nie jest wojownikiem[/u].

[img]https://static.tezeusz.pl/images/774/774662/2.jpg[/img]

_aqq_
5 lat temu

Ku czci Ukko obchodzono na wiosnę święto, które miało zapewnić urodzaj rolnikom. Z zachowanych not sądowych wynika, że w czasie obrzędów „przynoszono kobiałki Ukko” i „pito z czary Ukko”.
Instytucja kobiałek ma w Finlandii długą tradycję. Członkowie okręgu zbierali się co roku w porze siewu na zgromadzeniu zwanym „vakka” – „kobiałka”. Przewodniczący okręgowi strażnik kobiałki czuwał nad przygotowaniami do biesiady, zgromadzeniem potraw i napojów, wśród których nie mogło zabraknąć piwa. W czasie vakkove zbierano daniny, odbywano sądy, składano też ofiary. „Kobiałka Ukko” była skrzynką, w której przechowywano ofiary złożone bóstwu pogody. Czy było w niej coś więcej niż należne starcowi z nieba części jadła ofiarnego? Nie wiadomo.
W czasie vakkove pito też „czarę Ukko”, tradycyjnie spełnianą piwem, napojem świętym w mitologii fińskiej.
https://szuflada.net/mitologia-finska-ukko-i-jego-kobialki/

czyli był Ukko patronem składkowych pijatyk :)))

Finntroll – Trollhammaren
https://www.youtube.com/watch?v=CJhi43RntJk

_aqq_
5 lat temu

Do spektakularnego zjawiska doszło w nocy z piątku na sobotę nad południową Anglią. Nocne niebo zostało rozświetlone przez dwa spadające meteoryty. Świadkowie opisują, że wszystkiemu towarzyszyło dudnienie porównywalne do serii wybuchów.
Pierwszy meteoryt został dostrzeżony krótko przed północą z piątku na sobotę. Kolejny pojawił się na niebie siedem godzin później. Obydwa obiekty w pewnym momencie spektakularnie eksplodowały, rozjaśniając nocne niebo. Świadkowie zgłosili sprawę Brytyjskiej Sieci Obserwatorów Meteorów (UKMON). Organizacja opublikowała dwa nagrania pokazujące eksplozje nad Wyspami.
Szczęśliwcy, którzy mieli okazję widzieć pierwszy upadek meteoru wspominają o towarzyszącym mu dudnieniu lub serii wybuchów trwających 2-3 sekundy. Eksplozja nastąpiła najpewniej na wysokości 30 km. – donosi Sky News.
Przedstawiciele UKMON przyznają, że eksplozja pierwszego z obiektów była najjaśniejszym tego typu zjawiskiem w Anglii od 3 lat.
https://wmeritum.pl/spektakularne-zjawisko-nad-anglia-wielkie-kule-ognia-rozjasnily-niebo-ludzie-slyszeli-wybuchy-dudnienie-wideo/211815

tagi: południowa Anglia, dwa meteory, tuż przed północą, o poranku

zadanie: zinterpretuj informację ze zdarzenia

hint: Gwiazda Poranna https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazda_Poranna

[img]https://www.standrewskingston.org/wp-content/uploads/2016/01/morgenster.jpg[/img]

Zamknij Pizde
5 lat temu

Miły widok jak Reto spierdala coraz niżej z olisu a niebawem wypierdaloli z olisu ten cwel Quebonacipe

NABUHODONOZOR
5 lat temu

A gdzie Palec?

Kelson
5 lat temu

Co jest z Białasem, nawet złota nie ma 😮

Popularne