Sprawdź nas też tutaj

ranking

OLiS: Świetny wynik Schaftera i kiepska pozycja Frostiego Rege

Dzisiejsze zestawienie najlepiej sprzedających się płyt.

Opublikowany

 

fot. @nghtlog

W tym tygodniu na oficjalnej liście sprzedaży płyt w Polsce OLiS, znalazło się trzynaście albumów z kategorii Hip-Hop/Rap/R&B. To o trzy więcej niż w ubiegłym tygodniu. W zestawieniu pojawiły się trzy nowości, a dwa wydawnictwa musiały opuścić listę. Na pierwszym miejscu znalazła się składanka „Męskie Granie 2019”, a w pierwszej trójce zadebiutował album Schaftera „Audiotele”. Płyta Frostiego Rege „Midas” wydana nakładem Def Jamu pojawiła się dopiero w trzeciej dziesiątce, zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Sprzedaż Płyt w Polsce – OLiS – Hip-Hop/Rap/R&B 05.12.2019

Sprzedaż w okresie: 22.11 – 28.11.2019

Pozycja
Dziś
Wykonawca
Album
Ilość
notowań
2.Schafter – „Audiotele”N
7. V/A „Chada: Jesteś legendą” 2
8. Muzyka filmowa „Chada: Proceder” 2
13. Kamerzysta „Afirmacja” 12
16. KęKę „Mr KęKę” 11
23.Verba „Jesienne scenerie”N
24. Taco Hemingway „Pocztówka z WWA, Lato’19” 16
26. Pezet „Muzyka współczesna” 9
30. Żabson „Internaziomal” 4
31. Ero „Elwis Picasso” 8
32.Frosti Rege „Midas”N
45. White 2115 „Młody Książę” 4
48. Bonus RPK „Bloków Rezydent” 7

Zestawienie opuściły albumy:

Peja – „G.O.A.T.” (9 tyg.)
Hades – „Combo” (2 tyg.)

Co to OLiS?

OLiS to oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, która istnieje od 23 października 2000 roku. Zestawienie powstaje w oparciu o dane sprzedaży sklepów uczestniczących w projekcie, do którego należą największe sklepy sieciowe np. Empik, Saturn i Media Markt, sklepy internetowe oraz sklepy niezależne. Dane odnoszą się do tygodnia poprzedzającego kolejne wydanie zestawienia i przedstawiają listę 50 najchętniej kupowanych płyt w danym tygodniu.

Pełne zestawienie listy OLiS: 5 grudnia 2019

 
22 komentarze

22
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
panczlajner

Szaftera bierz te kurwę dziewczynę swoją Belmonde i widzimy się za pół godziny pod Jubilatem.

Odb

Kiepska pozycja Frostiego Rege do uprawiania seksu z schafterem

Profesor nieuk

Proofesornauk to pedofil

ProofesorNauk

P.S.
Nie ukrywam że jeśli trafi się jakis atrakcyjny okaz to zamierzam spróbować z jakimś seksownym tranzolem. A co! Raz się żyje. Świat idzie do przodu.

Przestawianie tytułów artykułów forever

Wannis: Świetna kąpiel Schaftera i kiepska pozycja kopulacyjna Frostiego Reggae

Sraczu

„W piatki leze w wannie” Taco i Podsiadło to jawna kpina z Belmondziaka. Jak oni z nim jada to serio przypal…

ZigiRozalski

Krosti zrozum w końcu, że jesteś typie ASŁUCHALNY W CHUJ. Narzekarz na Prosto, że promka chujowa itepe a prawda jest taka, że to twoje guwno obesrane to był najgorszy album w ich katalogu.
To tyle w kwestii wyjaśnień dzbanie.

Sernix

Nawet ładna ta shaftera

Pomidor Firma

Verba > Frosti Rege

Sutener Borixon

Verba wytłuszczonym drukiem to tak z sentymentu, „hiphopowcu” z redakcji?

Jurek to ja

Fajnie że zrobiliście tabelkę

Peja Ojciec Geja

Psst, to ja – Venom.

Kilka faktów o mnie, o których możesz nie wiedzieć:
Zasiedlałem największe głowy tego świata, kierowałem Wałęsą podczas strajku w 80 roku, dyktowałem „Wojnę polsko-ruską” Masłowskiej. Wszystko czego się dotknę ma charakter ponadczasowy.

Teraz jestem u ciebie kurwiu, ale się nie podniecaj, bo jeszcze nie wiem co z Tobą zrobię. Może rozjebiemy komuś ryj, a może podpalimy ratusz. Jedyne czego możesz być pewien to, że świat się o Tobie dowie.

das

120 rozpierdole sie na wszystkich

Fan ice mena

Oj jak Rysiu się spierdzial z olisa

Wasz Ziom

I TYLKO 3 RAPERÓW NA LIŚCIE. BONUS PEZET I ERO. RESZTA TO GEJE…

_aqq_

Źródłem potęgi i znaczenia Arabii Saudyjskiej jest wydobycie ropy naftowej i posiadanie na swoim terenie Dwóch Świętych Meczetów (w Mekce i Medynie). Znaczenie ropy spada, a światowe wydobycie rośnie, zatem kluczowe dla znaczenia Rijadu jest krzewienie islamu i rozwijanie turystyki religijnej. Z kolei Emiraty Arabskie – chcąc rozwijać turystykę i handel – prą do osłabienia wpływów religijnych i sekularyzacji społeczeństwa.
Nie powinny zatem nikogo dziwić pojawiające się między Rijadem a Dubajem tarcia i ochłodzenie stosunków.

przy okazji – mi również miło powitać HRH Księcia Korony Abu Dhabi 🙂

—————-

i przy okazji 2:

Ukraińscy „neonaziści” w Hongkongu?
https://eurokurier24.pl/index.php/world/item/265-ukrainscy-neonazisci-w-hongkongu

:))) #kozacka sława

https://www.youtube.com/watch?v=v60VXCbJSBY

Adolf Hejter

Dejs ich zmiecie

Prawda

15:02 17

Opublikowany 22 godziny temu 5 grudnia 2019 Przez Maxymilian Hozer

TRUE

Frosti i tak zamiata tą bandę

_aqq_

Boko Haram – zmilitaryzowana muzułmańska organizacja ekstremistyczna powstała w Nigerii, domagająca się wprowadzenia szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii (obecnie szariat jest oficjalnym prawem w północnych stanach z przeważającą populacją wyznawców islamu) i zakazania zachodniej oświaty; odrzuca także udział w wyborach. Nazwa bywa interpretowana jako „Książki to grzech”, „Zakazać zachodniej oświaty“, „Nowoczesne wychowanie to grzech” albo „Zwodzenie przez przytaczanie fałszywych faktów to grzech”.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Boko_Haram

Islam nakłada na wyznawców obowiązek samorozwoju (dżihad), więc nie stoi na drodze postępu cywilizacyjnego czy technicznego. Niewłaściwe jest natomiast utożsamianie postępu z europeizacją i amerykanizacją, a zwłaszcza odcinanie się od swoich historycznych i kulturowych korzeni. #oreo

Przykładem niewłaściwego podejścia do kwestii postępu jest Dubaj, który się niestety macdonaldyzuje. Emirat zamienił się w jedno wielkie centrum handlowo-rozrywkowe – ale kto chciałby mieszkać w centrum handlowym?

https://www.youtube.com/watch?v=CXA0I9UfWEU

_aqq_

dla niezorientowanych – https://glamrap.pl/pro8l3m-nagral-z-dawidem-podsiadlo-propozycje-przyjelismy-bez-wahania/

—————–

President Emmanuel Macron demanded West African leaders dismiss growing anti-French sentiment across the region if they want France’s military to continue operations against Islamist militants.
France, the former colonial power, has the West’s largest military presence waging counter-insurgency operations in Mali and the wider Sahel.
Rather than stabilising, security progressively worsened with militants linked to al Qaeda and Islamic State strengthening their foothold across the region, making large swathes of territory ungovernable and stoking ethnic violence, especially in Mali and Burkina Faso.
The French government faced criticism that its 4 500 troops are bogged down, while critical voices in the region increasingly scorn Paris for failing to restore stability and anti-French sentiment grown.
The most notable example of anti-French sentiment was last month when Salif Keita, a popular Malian musician, released a video on social media telling President Ibrahim Boubacar Keita to stop being subjected to the little kid Emmanuel Macron.
Macron invited the five Sahel leaders to Pau in France, where a regiment of last week’s fallen soldiers is based, on December 16 to discuss the issue.
https://www.defenceweb.co.za/joint/diplomacy-a-peace/macron-on-sahel-troops/

#ofensywa afrykańska ✅

_aqq_

Na początku XXI wieku odkryto w Mozambiku złoża ropy i gazu, a w 2010 r. włoska firma ENI ustaliła, że w na szelfie w pobliżu prowincji Kabo Delgado i granicy z Tanzanią znajdują się 14 co wielkości na świecie złoża gazu.
W całym kraju islam wyznaje 18% obywateli, a w Kabo-Delgado – połowę. I tutaj w 2017 r. pojawili się islamscy terroryści (miejscowi oraz z Tanzanii i Ugandy) z grupy Ahlu Sunnah Wal Jamo. Armia rządowa nie radzi sobie z napadami zupełnie. W tej sytuacji prezydent Nyusi zdecydował się wezwać na pomoc zagranicznych najemników.
Do Kabo Delgado wysłano Wagnerowców (rosyjskich najemników). Zmuszeni byli do odwrotu – 10 żołnierzy zabito, niektórym z nich poucinano głowy, w dodatku ostrzelała ich omyłkowo armia rządowa. W fachowych pismach i The Times’ie pojawiły się miażdżące opinie ekspertów. Jasmine Opperman (weteran walk w RPA) stwierdził, że Wagnerowcy zostali skierowani do piekła, na najgorszy odcinek walk, wykorzystani i izolowani. Tak więc do Rosji wróciło 10 ciał zabitych i nie bardzo wiadomo ilu rannych. I chociaż oficjalnie „ich tam niet” a Prigożyn cieszy się zaufaniem Kremla jest to kolejna afera z CzWK Wagner. Jeszcze nie przebrzmiały wśród opozycji echa bestialskiego mordu jakiego dokonali Wagnerowcy na bezbronnym Arabie a znów nowa afera z wojskami Prigożyna. Ciekawe, że nie nagłośniona w rosyjskich portalach uchodzących za opozycyjne.
http://rosjaorosji.blogspot.com/2019/11/wagnerowcy-w-mozambiku-czyli-przetarg-z.html?view=flipcard

Popularne