Sprawdź nas też tutaj

News

Oskar: „Nawijałem udając intonacje dziecka, ale brzmiało to komicznie”

PRO8L3M opowiada o kulisach powstawania „Art Brut 2”.

Opublikowany

 

fot. Instagram.com/PRO8L3M

W dobie zalecanej izolacji domowej PRO8L3M postanawia się podzielić kulisami procesu twórczego nad ich najnowszym wydawnictwem, które obecnie plasuje się na podium listy OLiS.

Moc tego kawałka uderzyła mnie dopiero po jego napisaniu – nie kminiłem długo, po prostu to zrobiłem. – pisze Oskar o „Domach z betonu” na fanpage’u PRO8L3Mu.

Po nagraniu prewki przeczytałem tekst i wyobraziłem siebie grającego to na koncercie. Pomyślałem: kurwa nie chciałbym tam stac na tej scenie i sie rozpłakac. Wahałem się też przez chwilę, bo jest to trudna i osobista historia. Z drugiej strony bardzo cenię tego typu przekaz, więc po przegadaniu tematu z Piotrkiem uznaliśmy, że warto czymś takim otworzyć album. Jeśli chodzi o flow to nie chciałem za bardzo kombinować, rym na 3,5 i po temacie. Natomiast przy pierwszych tejkach nagrywkowych nawijałem udając intonacje dziecka, ale brzmiało to komicznie, więc zastosowałem po prostu delikatną arytmię zamiast dziecięcej interpretacji. To sugerowało, że mówi to dziecko, jednak ustami dorosłego człowieka. – dodaje.

Steez o warstwie muzycznej

Inspiracją do całej kompozycji był legendarny numer Martyny i Andrzeja Jakubowiczów pt. “W domach z betonu nie ma wolnej miłości”. W oparciu o sampel zbudowaliśmy refren, ale fragmenty możecie usłyszeć także we wstępie do kawałka. Poza samplami położyliśmy dużo brzmień rodem z syntezatorów z lat 80, a bit to 100% analogowy automat perkusyjny. Bit powstał pod wpływem impulsu w trakcie jednej sesji studyjnej. Jest to jeden z ostatnich bitów jakie wyprodukowaliśmy na ten album. Muzykę ilustrują autentyczne zdjęcia z naszych rodzinnych archiwów. – komentuje producent.

Duet zapowiada regularne wrzucanie informacji o kolejnych kawałkach oraz zapowiada wyjaśnienie definicji konceptu Art Brut.

 
16 komentarzy

16
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
45 pesos

A gdzie news o bronionego lbelmondo i jego nocnej akcji z pokazywaniem waginy i fiutka?

Odb

Oskar: „Nawijałem udając intonacje rafalali, ale brzmiało to zajebiście”

Znawca_Fussballu

Świetny kawałek, najlepszy w polskim rapie od czasu płyty Sokoła.

Inteligentny, przystojny- z przyszłością

Niech ktoś to podeśle jego starej, bo szkoda chłopaka, widać, że mu grubo siadło na łeb od prochów i nie ma kto mu pomóc

steve

Belmondo?

Janek

Ludzie opanuucie sie naprawde

arianapham

To był dobrze skonstruowany post i doceniam, że wybrałeś tutaj wyjątkowy styl pisania url

Matias

Oszczał:kąpiąc się udawałem intonację dziwki,ale wyglądało to komicznie.

fnaf

Thank you for your share! Your shared information is very helpful to me and many people are looking for them just like me! The problem seems simple, but through your pen, it impresses me!
vin lookup

martuska

Seks kamerki chat skype!
Nowy portal oferujący Randkę Online S.E.X online oraz inne udogodnienia!

Nie trać czasu poznaj panią juz dziś online!
http://www.paniedzis.pl

A może trafisz na piękną sąsiadkę!

Jebac cieplote

A trafiasz juz w bit czy dalej fałszujesz jak chuj!?

Andżej

Ta płyta i w ogóle ich twórczość to pragmatycznie obliczony na zarobek produkt. Jasne, samo w sobie to nic złego, ale nich nikt nie udaje, że jeśli chodzi o wyrachowanie, to Problem się różni czymś od Żabsonów i innych hejtowanych, modnych raperzyn.

Zorro

JEBIE MNIE TO DEBILE PIERDOLONE PLUJE NA WAS HAAA TFU OBCZAJCIE TWGO ŚMIECIA CO OSJEBAL https://youtu.be/zUQPccBVY0Y

Bobi

Morda geju

TwojaStaraSraDoGara

Morda ojszczany pedale z klocem na klacie

Inteligentny, przystojny- z przyszłością

Niech ktoś to podeśle jego starej, bo szkoda chłopaka, widać, że mu grubo siadło na łeb od prochów i nie ma kto mu pomóc

Popularne