teledysk
Otsochodzi ft. Pezet „Aha” – teledysk
– Jest jednym z niewielu raperów z nowej gwardii, którego śledzę.
Otsochodzi to bez wątpienia postać wyróżniająca się w polskim hip-hopie. Doskonale przyjęty debiut, tytuł Młodego Wilka i kontrakt z Asfalt Records to tylko część osiągnięć młodego rapera dokonanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Dziś premierę ma kolejny album Otsochodzi zatytułowany „Nowy kolor” oraz wideoklip do nagranego wraz z Pezetem utworu „Aha”.
Otsochodzi nie bez powodu został okrzyknięty jedną z największych nadziei polskiego hip-hopu. Młody raper w 2015 roku swoim wydanym własnym sumptem podziemnym debiutem niemal natychmiast przyciągnął uwagę szerokiej publiczności. W tym samym roku nadano mu tytuł Młodego Wilka portalu Popkiller. Popularność szła w parze ze wzmożoną aktywnością artystyczną rapera, dzięki czemu w 2016 roku zauważony został przez rodzimą wytwórnię Asfalt Records, gdzie wydał swój pierwszy długogrający album zatytułowany „Slam”. Dziś światło dzienne ujrzało drugie wydawnictwo Otsochodzi „Nowy Kolor”, skąd pochodzi nagrany wraz z Pezetem numer „Aha”.
Otsochodzi omija banał szerokim łukiem jednocześnie trafnie puentując rzeczywistość, w której się porusza. Inteligentne, przemyślane teksty łączy z bardzo przyjemnym wyluzowanym flow. „Nowa płyta to zabawa konwencją i odejście od ciężkiego stylu”, choć bez odcinania się od swoich korzeni. „Pozostałem tym samym, starym Jankiem” mówi Otsochodzi o swoim najnowszym muzycznym dokonaniu. Album bez wątpienia wprowadza nowe barwy w dotychczasowe tempo i dźwięki prezentowane przez młodego rapera. Dowodem na to jest najnowszy teledysk do singla „Aha”, który wyprodukowany został przez absolwenta Red Bull Music Academy, LOA.
„Sam numer, jak i teledysk to nowa jakość. Natomiast klip był niemałym wyzwaniem. Wymagał podstawowej, ale jednak gry aktorskiej – materii do tej pory mi obcej. Kilkanaście godzin na planie dało w kość, ale było warto”, mówi Otsochodzi dzieląc się swoimi wrażeniami z planu zdjęciowego. Wideoklip przywodzi na myśl najlepsze gangsterskie kryminały. Długie ujęcia, kolorystyka oraz scenariusz, za którym stoi Filip Bartczak sprawiają, że nie można oderwać od niego wzroku aż do ostatniej klatki.
Gościnnie w numerze „Aha” rapuje Pezet, który pytany o kooperację z młodym raperem nie kryje zadowolenia. „Od razu zgodziłem się na współpracę z Otsochodzi. Z wielu względów. Po pierwsze bardzo szanuję tego artystę, po drugie jest jednym z niewielu raperów z nowej gwardii, którego śledzę. Gość fenomenalnie odnajduje się w nowej, jak i starej szkole rapu” – mówi doceniając umiejętności Otsochodzi. Jednak nagranie wspólnego utworu nawet dla tak doświadczonego rapera jak Pezet było pewną próbą sił. „Dla mnie numer „Aha” był wyzwaniem! Ja raczej nie funkcjonuję na co dzień na newschoolowych bitach, ale według mnie wyszedł nam sztosik!” – komentuje zadowolony z efektu końcowego Pezet.
teledysk
Ekipa D12 wróciła z Xzibitem i B-Realem – klip i zapowiedź płyty
Klasyczny rap w starym klimacie Detroit.
D12 znowu daje o sobie znać. Kultowa ekipa związana z Eminemem wypuściła nowy numer “Tear It Down”, który promuje nadchodzący album “D12 Forever”.
W kawałku pojawili się Xzibit i B-Real, więc skład mówi sam za siebie. To klasyczny rap z ciężkim refrenem i klimatem w starym Detroit.
Nowy singiel wygląda jak jasna deklaracja tego, czego można spodziewać się po całym projekcie. “Tear It Down” ma bardzo monumentalny charakter – od agresywnego klimatu po refren, który wręcz prosi się o koncertowe wykonania przed ogromnym tłumem. D12 stawia tutaj na energię i klimat, który najmocniej kojarzy się z erą największej dominacji grupy.
Sporym atutem numeru są gościnne zwrotki. Xzibit dorzuca swój charakterystyczny, surowy styl. Jest także B-Real z Cypress Hill. Niestety, wielkimi nieobecnymi są tu Eminem, Mr. Porter oraz Bizarre.
Dla wielu słuchaczy sam fakt powrotu D12 to już duże wydarzenie. Ekipa przez lata zapisała się jako jeden z najważniejszych składów związanych z Detroit i cieniem kariery Eminema, ale też grupa, która miała własny styl, własny humor i bardzo mocny wpływ na rap z początku lat 2000.
Jeżeli cały album “D12 Forever” utrzyma poziom i energię z “Tear It Down”, fani klasycznego amerykańskiego rapu mogą dostać jeden z ciekawszych nostalgicznych powrotów tego roku.
teledysk
Pazzy i Macias to kowboje, którym życie wystawiło rachunek
Raperzy zapowiadają płytę, która może namieszać w undergroundzie.
Pazzy otwiera zupełnie nowy rozdział w swojej karierze. Do sieci właśnie trafił singiel “Życie wystawia rachunek” – sentymentalny, a jednocześnie bangerowy numer, który jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego albumu artysty.
“Życie wystawia rachunek” to fuzja charakterystycznego, emocjonalnego stylu Pazzy’ego z bezkompromisową energią Maciasa. Udział reprezentanta White Widow to nie lada gratka dla słuchaczy – jest to jedna z niewielu gościnnych zwrotek Maciasa, jakie usłyszymy w tym roku.
Ten singiel to dopiero wierzchołek góry lodowej. Nadchodzące wydawnictwo Pazzy’ego zapowiada się na jedną z ciekawszych pozycji tegorocznego undergroundu. Na trackliście ma pojawić się śmietanka polskiej sceny niezależnej, tworząc przekrój najświeższych brzmień w kraju.
Start preorderu płyty i dedykowanego merchu 08.05.2025 – www.dirtytown.pl
Roxie odsłania kolejną kartę swojego muzycznego rozwoju. Singiel „Chciałam Ciebie więcej” to ostatnia zapowiedź długo wyczekiwanego albumu „Błękit”, którego premiera zaplanowana jest na 19 czerwca. Do współpracy przy utworze artystka zaprosiła White’a 2115, tworząc wyjątkowe połączenie popu, rocka i rapu.
„Chciałam Ciebie więcej” to energetyczna kompozycja oparta na drapieżnych gitarach i chwytliwej melodii. Utwór wyróżnia się potężnym, natychmiast zapadającym w pamięć refrenem Roxie, który kontrastuje z autentyczną i charakterystyczną zwrotką White’a 2115. To świeże brzmienie, łączące pop-rockową estetykę z rapową ekspresją, redefiniuje brzmienie młodej sceny muzycznej.
Na płycie znajdą się m.in. hitowe już utwory „Błękit” oraz „Na Szeroką Wodę”. Wydawnictwo zapowiadane jest jako najbardziej dojrzały projekt w karierze Roxie. Artystka stawia na szczerość i autentyczność, poruszając w tekstach tematykę relacji – nie tylko miłosnych, ale także międzyludzkich i duchowych.
Kolejne zapowiedzi, w tym duet z White’em 2115, tylko podsycają oczekiwania wobec płyty, która zapowiada się jako różnorodny i przebojowy materiał, mający szansę na trwałe zapisać się w historii polskiej muzyki pop.
teledysk
Gural bije grabę z Abradabem – dla weteranów niebo jest pułapem
Raperzy promują album „Stromo”.
Niektórzy mówią, że „sky is the limit”. Dziad i Abradab na bicie Chrisa Carsona udowadniają, że sufit jest znacznie wyżej niż nam się wydaje.
„Niebo jest pułapem” to spotkanie legend, którzy nie muszą nic udowadniać, a i tak rozwalą wasze głośniki.
Kolejna wiosna, kolejny album Dziadziora wjeżdża na głośniki. Kolejne kilkadziesiąt minut rapowego rzemiosła najwyższej próby, dla wszystkich fanatyków rasowego rapu. donGURALekso mimo 30 lat na scenie, nie zwalnia tempa i zrzuca kolejną porcje rymów na miasto.
Album „Stromo” się ukaże 15 maja 2026.
teledysk
Nizioł wraca dziesiątą płytą w karierze o skromnym tytule – „10”
Do sieci trafił premierowy singiel.
Raper zapowiada nowe wydawnictwo – „10”. Tytuł ten nie jest przypadkowy, to jubileuszowa, dziesiąta już jego płyta z kolei, na której znajdzie się dziesięć, w pełni solowych utworów, co czyni ten projekt wyjątkowym w dorobku artysty.
Jeden z nich właśnie zagościł na Youtube. To wyprodukowany przez BassVandalz! nietuzinkowy storytelling „Jackpot”.
Preorder albumu jest dostępny tutaj. Wydawnictwo trafi do słuchaczy w całości 29 maja.
-
News3 dni temuSzczotka do włosów, do której rapował Szpaku – Cancer Figters ruszyło z aukcjami
-
News2 dni temuMata to nie Quebonafide. Wyprzedał Narodowy czy nie? (tylko u nas)
-
News4 dni temuTaco Hemingway wciąż boi się pytań, ale dał 1-minutowy wywiad
-
News2 dni temuSentino złożył gratulacje kibicom Wisły, chwilę po nietypowej manifestacji na stadionie
-
News3 dni temuStudenci z Częstochowy protestują przeciwko koncertowi Fagaty. „Wstyd na całą Polskę”
-
News2 dni temuJosef Bratan wygwizdany na Fame 31. Wygrał z Bojanem, bo miał dużo szczęścia
-
News2 dni temuJosef Bratan przegrał finałową walkę o BMW M5 warte ponad pół miliona zł
-
News2 dni temuKoziołek jak Popek – wygrał z Murańskim, ale jedną ręką