Sprawdź nas też tutaj

News

Paluch pochwalił się wyróżnieniami

Kolejne platynowe płyty w kolekcji poznańskiego rapera.

Opublikowany

 

Paluch

Paluch to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów w kraju. W jego przypadku popularność idzie też z bardzo dobrą sprzedażą płyt. Od lat jego krążki pokrywają się największymi wyróżnieniami w Polsce. Raper pochwalił się teraz najnowszymi platynami w kolekcji.

Platynowy Paluch

Jeżeli będziecie kiedyś potrzebowali metali szlachetnych, jak w dym możecie uderzać do Palucha. Ma on bowiem w dorobku naprawdę imponującą kolekcję platynowych płyt. Dzisiaj raper zaprezentował kolejne wyróżnienia, które otrzymał. Wydany w 2016 roku album „Ostatni krzyk osiedla” zdobył potrójnie platynową płytą, a wydana rok później „Złota owca” zdobyła podwójną platynę. Oba albumy łącznie sprzedały się w 150 tysiącach kopii.

Raper czeka na kolejne wyróżnienia

Nie zapominajmy też, że ostatni album Palucha „Czerwony dywan” z grudnia ubiegło roku ani na krok nie odstaje od jego poprzednich płyt pod względem popularności. Na chwilę obecną sprzedał się on w 60-tysięcznym nakładzie zdobywając podwójną platynową płytę. Raper jest jednak pewny, że krążek uzyska potrójną platynę dlatego nie składa jeszcze wniosku o przyznanie wyróżnienia w formie fizycznej. – Podwójna platyna za „Czerwony Dywan” już jest ale czekamy na potrójną – poinformował.Ile trzeba sprzedać nośników, żeby otrzymać wyróżnienie?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi. Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta. Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 300 tysięcy zł, Platynę – 600 tysięcy i Diament – 3 mln.

15 komentarzy
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
WIESŁAWA_MAGNUSZEWSKA
3 lat temu

CZY KTOŚ MOŻE MI WYTŁUMACZYĆ FENOMEN PALUCHA? PYTAM SERIO! NIGDY GO NIE SŁUCHAŁEM, DWA DNI TEMU DOSTAŁEM ZA FRAJER CZERWONY DYWAN. STEK POPULIZMOW I OPOWIEŚCI JAK ON TO NIE LUBI FEJMU I PIENIĘDZY? TO NA CHUJ SIĘ CHWALI 3XPLATYNA I NOSI OKULARY ZA 5 KOŁA? SKĄD TAKI FANBASE? O CO CHODZI?

BruntanyMarek
3 lat temu

FANBASE SIĘ ZJEBAŁ KIEDYS MIAŁ NORMALNY I BYŁO GIT ALE KIEDY PRZYSZŁY WIELKA KASA NAGLE FEJM HAJP I FANBAASE ZWIĘKSZYŁ SIĘ O MILION PROCENT

A WIADOMO JAK TO JEST LUDZIE CIE KOCHAJĄ I NIE WAZNE CO NAGRASZ I TAK CIE KOCHAJĄ I SPRZDAŻ ZNOWU 2 X PLATYNA …

Z OSTATNIJ 3 PŁYT MÓŻNA BY ZROBIĆ 1 DOBRĄ PŁYTE TAK Z 12 KAWALKÓW …..

Wasz Ziom
3 lat temu

Slucham rapu od czasow jak jeszcze zyl 2Pac I nie pojmuje tego fenonemu. Akord chyba sprawia ze jest wszedzie wiec ludzie sluchaja tego co akurat modne

ProfesorNauk
3 lat temu
Reply to  Wasz Ziom

Kurwa nie no bo kiedyś truski jak nawijali że bieda to nie pokazywali płyt. Zresztą każdy raper to hipokryta i jedno mówi w tekstach a drugie robi tak na prawdę a czasami na jednej płycie są wersy co się nawzajem wykluczają wielkie mi halo. A Paluch robi po prostu dobre nuty. Jest to rytmiczne, na czasie. I nie ma gościa co poleci tak elegancko na niektórych bitach jak on.

Odb
3 lat temu

Paluch pochwalił się wypróżnieniami

lol
3 lat temu

niech sobie kurwa jeszcze loda zrobi

Hej
3 lat temu
Reply to  lol

On woli te płyty oblizywać niż siura

Wasz Ziom
3 lat temu

Jakis on jest kurwa biedny umyslowo. Typowy pozer co ma w dupie wyswietlenia ale jedyny jego argument na to ze jest „dobry” to sprzedarz plyt. Zapomnial juz ze polski sluchacz ma huja w uszach.

BruntanyMarek
3 lat temu

PALUCH NIE WAZNE CO NAGRA POPROSTU MA TAKI HAJP ŻE NIE WAZNE CO NAWIJA I TAK SPRZEDAZ OD HUJA PŁYT

CZYSTY PRZYKŁAD PYRY LUBIĄ DUŻO SOSU …

KIEDYS NAPIERDALAŁ ŻYCIÓWKI NA SWOICH PŁYTACH I LUDZIE SIĘ Z TYM UTOŻSAMIALI I DOPRACOWYWAŁ PŁYTY NA MAKSA

A TERAZ MA TAKI FEJM ŻE MA WYJEBANE ….. ZROBIŁ Z SIEBIE KRÓLA RAPU BOR NAJLEPSJI I WSZYSCY NAJGORSI OCZYWIŚCIE …..

dwulicowych grzebaluch
3 lat temu

Na trackach nawija, że ma wbite w wyróżnienia, ale ciągle pucuje się z tymi płytami. Ma chyba jakiś fetysz na tym punkcie. Niby wyjebka, ale ciągle o tym gada i wrzuca nowe fotki.

DAWID
3 lat temu

I beka z kolesi którzy hejtuja typa za to że ma okulary za 5 koła. Życzę wam żebyście wszyscy w takich chodzili

DAWID
3 lat temu

Siemanko po tym co tutaj czytam podpisuje się pod pewnymi słowami „miarą sukcesu w tym kraju jest ilość hejtu”

KRISTAPS PORZINGIS
3 lat temu

TEGO CHUJA TO KURWA SZCZERZE NIENAWIDZĘ

TheBill
3 lat temu

W DUPIE MAM PALUCHA

xRxxxx
3 lat temu

ODWOŁUJE

Popularne