Sprawdź nas też tutaj

News

Paluch pochwalił się wyróżnieniami

Kolejne platynowe płyty w kolekcji poznańskiego rapera.

Opublikowany

 

Paluch

Paluch to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów w kraju. W jego przypadku popularność idzie też z bardzo dobrą sprzedażą płyt. Od lat jego krążki pokrywają się największymi wyróżnieniami w Polsce. Raper pochwalił się teraz najnowszymi platynami w kolekcji.

Platynowy Paluch

Jeżeli będziecie kiedyś potrzebowali metali szlachetnych, jak w dym możecie uderzać do Palucha. Ma on bowiem w dorobku naprawdę imponującą kolekcję platynowych płyt. Dzisiaj raper zaprezentował kolejne wyróżnienia, które otrzymał. Wydany w 2016 roku album „Ostatni krzyk osiedla” zdobył potrójnie platynową płytą, a wydana rok później „Złota owca” zdobyła podwójną platynę. Oba albumy łącznie sprzedały się w 150 tysiącach kopii.

Raper czeka na kolejne wyróżnienia

Nie zapominajmy też, że ostatni album Palucha „Czerwony dywan” z grudnia ubiegło roku ani na krok nie odstaje od jego poprzednich płyt pod względem popularności. Na chwilę obecną sprzedał się on w 60-tysięcznym nakładzie zdobywając podwójną platynową płytę. Raper jest jednak pewny, że krążek uzyska potrójną platynę dlatego nie składa jeszcze wniosku o przyznanie wyróżnienia w formie fizycznej. – Podwójna platyna za „Czerwony Dywan” już jest ale czekamy na potrójną – poinformował.

Ile trzeba sprzedać nośników, żeby otrzymać wyróżnienie?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi. Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta. Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 300 tysięcy zł, Platynę – 600 tysięcy i Diament – 3 mln.

 
15 komentarzy

15
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
WIESŁAWA_MAGNUSZEWSKA

CZY KTOŚ MOŻE MI WYTŁUMACZYĆ FENOMEN PALUCHA? PYTAM SERIO! NIGDY GO NIE SŁUCHAŁEM, DWA DNI TEMU DOSTAŁEM ZA FRAJER CZERWONY DYWAN. STEK POPULIZMOW I OPOWIEŚCI JAK ON TO NIE LUBI FEJMU I PIENIĘDZY? TO NA CHUJ SIĘ CHWALI 3XPLATYNA I NOSI OKULARY ZA 5 KOŁA? SKĄD TAKI FANBASE? O CO CHODZI?

BruntanyMarek

FANBASE SIĘ ZJEBAŁ KIEDYS MIAŁ NORMALNY I BYŁO GIT ALE KIEDY PRZYSZŁY WIELKA KASA NAGLE FEJM HAJP I FANBAASE ZWIĘKSZYŁ SIĘ O MILION PROCENT

A WIADOMO JAK TO JEST LUDZIE CIE KOCHAJĄ I NIE WAZNE CO NAGRASZ I TAK CIE KOCHAJĄ I SPRZDAŻ ZNOWU 2 X PLATYNA …

Z OSTATNIJ 3 PŁYT MÓŻNA BY ZROBIĆ 1 DOBRĄ PŁYTE TAK Z 12 KAWALKÓW …..

Wasz Ziom

Slucham rapu od czasow jak jeszcze zyl 2Pac I nie pojmuje tego fenonemu. Akord chyba sprawia ze jest wszedzie wiec ludzie sluchaja tego co akurat modne

ProfesorNauk

Kurwa nie no bo kiedyś truski jak nawijali że bieda to nie pokazywali płyt. Zresztą każdy raper to hipokryta i jedno mówi w tekstach a drugie robi tak na prawdę a czasami na jednej płycie są wersy co się nawzajem wykluczają wielkie mi halo. A Paluch robi po prostu dobre nuty. Jest to rytmiczne, na czasie. I nie ma gościa co poleci tak elegancko na niektórych bitach jak on.

Odb

Paluch pochwalił się wypróżnieniami

lol

niech sobie kurwa jeszcze loda zrobi

Hej

On woli te płyty oblizywać niż siura

Wasz Ziom

Jakis on jest kurwa biedny umyslowo. Typowy pozer co ma w dupie wyswietlenia ale jedyny jego argument na to ze jest „dobry” to sprzedarz plyt. Zapomnial juz ze polski sluchacz ma huja w uszach.

BruntanyMarek

PALUCH NIE WAZNE CO NAGRA POPROSTU MA TAKI HAJP ŻE NIE WAZNE CO NAWIJA I TAK SPRZEDAZ OD HUJA PŁYT

CZYSTY PRZYKŁAD PYRY LUBIĄ DUŻO SOSU …

KIEDYS NAPIERDALAŁ ŻYCIÓWKI NA SWOICH PŁYTACH I LUDZIE SIĘ Z TYM UTOŻSAMIALI I DOPRACOWYWAŁ PŁYTY NA MAKSA

A TERAZ MA TAKI FEJM ŻE MA WYJEBANE ….. ZROBIŁ Z SIEBIE KRÓLA RAPU BOR NAJLEPSJI I WSZYSCY NAJGORSI OCZYWIŚCIE …..

dwulicowych grzebaluch

Na trackach nawija, że ma wbite w wyróżnienia, ale ciągle pucuje się z tymi płytami. Ma chyba jakiś fetysz na tym punkcie. Niby wyjebka, ale ciągle o tym gada i wrzuca nowe fotki.

DAWID

I beka z kolesi którzy hejtuja typa za to że ma okulary za 5 koła. Życzę wam żebyście wszyscy w takich chodzili

KRISTAPS PORZINGIS

TEGO CHUJA TO KURWA SZCZERZE NIENAWIDZĘ

DAWID

Siemanko po tym co tutaj czytam podpisuje się pod pewnymi słowami „miarą sukcesu w tym kraju jest ilość hejtu”

TheBill

W DUPIE MAM PALUCHA

xRxxxx

ODWOŁUJE

Popularne