Sprawdź nas też tutaj

News

„Patointeligencja” Maty hymnem szkół?

Dyrekcja Batorego mówi o skandalu, co spotyka się z ostrą reakcją znanej pisarki.

Opublikowany

 

mata sbm label

Teledysk do „Patointeligencji” zrealizowano m.in. na dziedzińcu warszawskiego liceum im. Stefana Batorego, o którym rapuje Mata w singlu zwiastującym płytę „100 dni do matury”. Dyrekcja placówki jest oburzona klipem i całą sytuację określiła zaś mianem „skandalu”, bo nie wyrażono zgody na wykorzystanie wizerunku szkoły.

Sam jestem „batorakiem” i jestem oburzony. Gdybym oglądał klip od drugiej minuty, wszystko byłoby w porządku. Tekst jest krytyczny, owszem, ale to wyraz artystyczny. Natomiast zestawienie tego tekstu z wizerunkiem szkoły jest oburzające. Nikt nie został w Batorym złapany pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Nie spotkałem się z pozytywnym komentarzem ze strony absolwentów liceum. Chłopak, który występuje, jest dorosły, może robić, co chce, ale składał przyrzeczenie zobowiązujące do przestrzegania pewnych wartości. – skomentował wicedyrektor LO Krzysztof Ściechowski w rozmowie z Gazeta Wyborczą.Stanowisko szkoły spotkało się z ostrą reakcją pisarki i felietonistki Manueli Gretkowskiej. Zasugerowała ona, że „Patointeligencja” powinna być hymnem szkół.

Liceum Batorego protestuje przeciw nieuprawnionemu użyciu „jego wizerunku” do Patointeligencji. Dyrekcja konsultuje się z prawnikami. Ktoś narzygał na dziedziniec prestiżu i trzeba to uprzątnąć, poperfumować obłudą. Patologią jest zakłamywanie prawdy, a nie rapowanie o niej. Na tym polega nowa szczerość, dzieciaki nap*lają prawdę o syfie, w którym tkwimy. Zrobił to chłopiec nie z blokowiska, tylko z elity. Ale elita nie jest lepsza od patologii, tylko umie lepiej to ukryć, bogaciej.

Patointeligencja nie uraża wizerunku szkoły, ona go obnaża. I do tego wzywa się prawników?! Cała Polska jest za fasadą niewygodnej prawdy. Na tym polega dramat, że nie umiemy się z nią zmierzyć. Czy to ogłupiały suweren, wykastrowana opozycja, katolicy, kobiety. Zadowalamy się udawanką, a gdy chłopak to ujawnia, staje się kozłem ofiarnym. – napisała Gretkowska.Nie wiem, co się ślubuje w szkołach, ale powinno się zmienić szkolne, wzniosłe hymny, na Patointeligencję, prawdziwy tekst z melodią naszych czasów. Dyrekcjo Batorego, zamiast pozywać „Patointeligencję”, powinniście być z niej dumni. Nie zdołaliście zatłuc w Macie inteligencji, odwagi, talentu. Gratuluję sukcesu pedagogicznego. – dodała.

22 komentarze
22 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
___________
2 lat temu

Ta Gretkowska jest tak samo jebnieta jak reszta tych homo raperów!

WnukTedego
2 lat temu
Reply to  ___________

W jednej z książek ( o jej romansie z Żuławskim) pisała że chciał jej włożyć butelkę w dupę .

Najebany kucyk tańczy w GoGo
2 lat temu
Reply to  WnukTedego

No ty kurwo nie podszywaj się pode mnie

zxc
2 lat temu
Reply to  ___________

A ty i 57 łapek to tworzycie te śmieci które zalewają rynek hh i póxniej komentujecie jakie to wszystko hujowe

PejaTVN
2 lat temu

ja pierdole banany rapuja a Wlodi nagral z Young Igim… chyba czas aby przestac publicznie sie przyznawac do sluchania rapu, jebac polski rap !!!

Richardo Carvalio
2 lat temu
Reply to  PejaTVN

Polski tak ale zagraniczny jest ok. Nawet w samej Europie na znaleźć wiele fajnych wyjonawców jak Organism 12, Waving the Guns czy Raf Camora.

pacino aldente
2 lat temu
Reply to  PejaTVN

nagral dla promo i defjam mu pewnie tak powiedział ,że bedzie „nowoczesnie”

grubo było smarowane
2 lat temu

Bard, wieszcz, mistrz, wizjoner…kto jeszcze? Hahaha. Co oni wciągają przez turbo inhalatory to nawet nie chcę wiedzieć

Carolus Rex
2 lat temu

Jebać ten cały syf.

kompromitacja po całości
2 lat temu

Dobrze, że już nie słucham tego gówna zwanym rapem! Co tu się odpierdala…dramat kurwa. Powiedzieć o tym „wstyd” byłoby komplementem.

Aaaaa
2 lat temu

Juz nie sluchasz, a jednak na glamrap Cie przywialo. Rzadko sprawdzam mlodych chłopaków, ale jego tekst jest dobry, kontrowersyjny i szczery- taki jaki kiedys byl rap. Bez pie*dolenia opowiedzial o tym, z czym sie spotkal, a ludziom z poza środowiska szczeki opadly i gitara. Rap wciaz ma moc

Kkk
2 lat temu
Reply to  Aaaaa

Ja też juz nie slucham tego ścierwa wlasnie przez wszechobecne w tym nurcie pedalstwo, a na glamrap wchodzę gdyż jest to ostatni bastion wolności słowa w internecie.

Trystydycymyt
2 lat temu
??????????
2 lat temu

Do jakiej elity kurwa jego mać?

drk
2 lat temu
Reply to  ??????????

Żydokurwakomuny

Odb
2 lat temu

„Patogówno” Maty hujem szkół

Muki
2 lat temu

Starego maty niech zatrudnia.

obeszczaniec
2 lat temu

Przecież wiadomo, że ta Mata koloryzuje. Coś tam gdzieś tam usłyszał, dorysował i wielka kontrowersja. smutne i zarazem zabawne jest to, że niektórzy naprawdę muszą mieć nudne życie i szukają w tym niewiadomo czego

sdsaaaa
2 lat temu

Po części ma rację, ale chyba ktoś kurwa nie rozumie że lepiej uczyć w szkole idei niż patologii i promować ćpanie/picie i gówno w mózgu. Starsi odbierają to inaczej, młodsi jako wzorzec bo: na pewno ma rację bo jest na internecie i robi teledyski…
A prawda jest taka że jest pierdolonym bananowcem i nawija o wszystkim i niczym… zupełnie jakby chciał się wkupić w łaski rapu, ale nie bardzo wie o czym ma nawijać… bo nie oszukujmy się, w bogatych domach niczego nie brakuje, a rap to sztuka dla wybrakowanych, gryzących się z tym problemem i radzących sobie z prozą życia codziennego.

Kogutek
2 lat temu

ta jasne hymn szkoł

Twój Stary
2 lat temu

Baby Mata słucha patointeligencji: https://www.youtube.com/watch?v=7iK44Cy9Xs8

jebac pseudograjkow
2 lat temu

ja pierdole ale ta polska jest zasciankowa i malomiasteczkowa, randomowy gnojek nagrał o cpaniu w srodowisku bananowej elity i od razu kazdy musi wyrazic swoje chuja warte oburzenie. 90% ludzi w tym kraju to debile z mentalnoscia wioskowego moralizatora. jebac

Popularne