Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Peja „2050”

Rozgrzewka przed „Black Albumem”.

Opublikowany

 

peja 2050 okładka

Data premiery: 27.03.2020

Peja zamierza wydać w 2020 roku długogrający „Black Album”, ale zanim to zrobi na rynku ukaże się EP-ka „2050” nagrana z Magierą. To wydawnictwo ściśle limitowane do 5020 sztuk. Jak wyjaśnia raper, na nowym projekcie usłyszymy starego, dobrego Rycha.

Nowy krążek nawiązuje do roku 2050, czyli daty wyznaczonej jako czas, w którym zmiany klimatyczne będą już nieodwracalne, a co za tym idzie – świat zacznie popadać w ruinę. Nie będzie to jednak muzyka o ekologii czy ratowaniu planety. Raperzy wpadli na pomysł, by stworzyć futurystyczny klimat i wybiec trochę w przyszłość.

Oddajemy głos Peji:

„Przedstawiamy Wam oficjalny front okładki zbliżającego się krążka 2050. Nasz mini album wyprodukowany wespół z Magierą ukaże się w limitowanym fizycznym nakładzie 5020 sztuk już 27/03/20. Epka, którą wspólnie zrobiliśmy dostępna będzie jedynie na stronie www.pejaslumsattack.com aż do wyczerpania zapasów. Nie będzie żadnego dotłaczania, wznowień etc – trochę strzelamy sobie tym w kolano, bo materiał jest mocny, równy i chwyci za serca naszych najbardziej zatwardziałych wyznawców a co za tym idzie sprzedażowo moglibyśmy zaszaleć. Dla spóźnialskich pozostaną odsłuchy na yt i różnych platformach streamingowych. Aby nie dać się zwariować traktujemy to jako Warm Up przed zapowiedzianym długogrającym krążkiem o nazwie Black Album. Wracając do tematu. Sama nazwa inspirowana jest zagrożeniem spowodowanym zmianami klimatycznymi przewidzianymi na rok 2050. Innymi słowy tytuł można tłumaczyć jako Zmianę klimatu. Zmiana klimatu? Muzyka? Flow? Teksty? Energia? Na to nie jestem sam w stanie odpowiedzieć, bo nie ja będę oceniał to co zrobiliśmy. Myślę, że fani starego Rycha nie będą zawiedzeni – a będzie to stary, dobry Rychu w swojej sile wieku plus… No właśnie – nie będę spojlerował retoryki ani tematów głównych tzw. dzieła:) I choć zmiana klimatyczna wiąże się z niebezpiecznym dla Ziemi ociepleniem, paradoksalnie my klimatu na płycie NIE ZAMIERZAMY OCIEPLAĆ. Co się za tym kryje? Będę chujem i zostawię Was z tym aż do premiery. Namiastką EP-ki jest kawałek w Imię zasad, który prawdopodobnie ukaże się w wersji DELUXE – tego typu edycję przewidujemy w ilości 2020 (a jakże) egzemplarzy. Pozostałe 3 koła to wersja STANDARD. Jeśli dożyjemy to w 2050 roku każdy z nas będzie liczył sobie po 74 lata. Życzę nam abyśmy tworzyli z Tomkiem aż do samego końca:) Pierwsze 20 lat współpracy już za nami.

Okładka autorstwa Boomskiego koncepcjonalnie wpisuje się w zamysł tytułu. No dobra… Trochę ujawnię. To nie będzie płyta o ekologii czy ratowaniu planety. Wymyśliliśmy z Marcinem pojechany, futurystyczny klimat wybiegając nieco w przyszłość. Każdy z Was może dowolnie zinterpretować cover. Oczywiście nie da się uniknąć nawiązań do Wuhan czy Blade Runnera ale to świadomy zabieg. Myślałem nawet nad jednym orientalnym podkładem. Jako delikatne nawiązanie do estetyki jaką proponujemy. Jest nawet temat. W końcu sztuki walki nigdy nie były mi obce:) Start preorderu 14/02/20. W następnych dniach podamy dokładną godzinę i wszelkie niezbędne informacje. W momencie uruchomienia preorderu poznacie najpewniej gotową track listę (tytuły poszczególnych kawałków wciąż pozostają niewiadomą) i wszelkie niezbędne informacje na temat muzyki oraz wersji krażków wraz z pakietami. Tego dnia ruszy również preorder reedycji kultowego albumu Peja/Slums Attack – N.O.J.A. Nie wkurwiajcie się za bardzo, że wielkie odliczanie zaowocowało tylko i wyłącznie premierą projektu okładki:) Warto czekać – a ja z chęcią będę obserwował narastająca gorączkę. Jak na razie klimat mamy srogi. Pozdro – Rich.”

Tracklista

TBA

Utwory

TBA

Artykuły

  1. Peja wyda „Black Album”
  2. Peja podsumował ostatnich 10 lat swojego życia

Popularne