Sprawdź nas też tutaj

News

Peja apeluje o pomoc dla chorego chłopca

„Będę dozgonnie wdzięczny”.

Opublikowany

 

peja z dzieckiem chorym

Znany ze swojego zaangażowania w rozmaite akcje charytatywne poznański raper Peja tym razem osobiście apeluje o pomoc dla rocznego Tobiasza. Ryszard Andrzejewski (prawdziwe nazwisko artysty) na swoim facebookowym profilu bardzo szczegółowo i emocjonalnie opisał sytuację, w której znajduje się Tobiasz.

Poniżej zamieszczamy pełny wpis rapera (zachowano oryginalną pisownię).

„„Kochani! Chciałbym Wam przedstawić maleńkiego Tobiasza. To wyjątkowy chłopiec, który od niedawna z pewną regularnością odwiedza nasz dom. Pomimo szeregu najcięższych schorzeń (Encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna, MPD – Mózgowe Porażenie Dziecięce, WNM – Wzmożone napięcie Mięśniowe, Padaczka lekooporna, karmiony sondą do żołądkową) dzielnie znosi trudy codziennej egzystencji nawet gdy jego uśmiech zwiastuje czasem rychły atak padaczki, którego byłem również świadkiem. Tobiasz bardzo słabo widzi ale bardzo dobrze reaguje na dźwięki. Lubi te same piosenki, które śpiewałem z moją córką kiedy była w jego wieku. Tobiasz jest też bardzo podobny do naszego Huga. Gdy dowiedzieliśmy się, że przechodzi rehabilitację u tej samej „cioci” co nasz syn – który z powodu obniżonego napięcia mięśniowego solidnie przepracował 8 miesięcy by samodzielnie stanąć na nogi moja żona postanowiła napisać do tych dzielnych ludzi jakimi są bez wątpienia rodzice Tobiasza.

Mama chłopca Karolina dała się zaprosić na kawę i w ten sposób cała trójka odwiedziła nas po raz pierwszy. Moja refleksja jest taka, iż ludzie, których nie dotknęło podobne nieszczęście nie mają pojęcia z czym się tak naprawdę borykają ludzie, których każde 24 godziny zaplanowane jest wyłącznie w celu opieki nad chorym dzieckiem. Dzieckiem wyłącznie zdanym na osoby trzecie – najbliższych. Tych, dla których on jest ich całym światem. Dzieckiem wobec, którego mieli tyle planów, które miało się bawić, rozrabiać, hałasować, stroić miny i mieć swoje humorki. Tymczasem Tobiasz jest całkiem innym dzieckiem. Oprócz szeregu ograniczeń nie potrafi dać najbliższym choćby kilku sygnałów więcej w postaci reakcji na daną sytuację – więcej radości, więcej uśmiechu, spontanicznych bobasowych reakcji, które znamy tak bardzo podglądając swoje pociechy. Nie wiemy co tak naprawdę czuje sam Tobiasz ale wiem, co czuję kiedy biorę go na ręce i przytulam. wie to również moja żona i zazdrośnik Hugo widząc, że mama opiekuje się jeszcze jednym małym chłopczykiem. Spytacie mnie dlaczego o tym piszę. Otóż postanowiliśmy się zaangażować w pomoc dla Tobiasza i jego rodziców, którym zdarza się czasem przespać w ciągu tygodnia limit, który niejeden leń wyczerpuje zaledwie w dobę.

Pomoc to również rozmowa ale i poświęcenie tym ludziom uwagi, na którą w pełni zasłużyli. Ich życie diametralnie się zmieniło odkąd urodził sie Tobiasz. Ojciec chłopca chodzi do pracy jak każdy prawdziwy mężczyzna a cały wolny czas poświęca na opiekę nad synem. Dodam, że chłopiec jest u rodziców non stop na rękach. W grę nie wchodzi wózek. Już po kilku minutach Tobiasz odczuwa mega dyskomfort. Całe szczęście, że ojciec Tobiasza to dość postawny facet. Kiedy tak leży sobie przewieszony prze ramię Krzysztofa i po swojemu gaworzy jest to piękny widok. Z jaką czułością można zajmować się dzieckiem, które całe życie będzie zdane na swoich opiekunów. Jeśli kiedyś spotkacie Karolinę i Krzysztofa uśmiechnijcie się do nich. Wystająca rurka z tego małego noska czy grymas na twarzy nie powinien nikogo odstraszać. To po prostu takie dziecko – jak nazwała profil na instagramie mama Karolina. Dziś chciałbym Wam tylko powiedzieć, iż cieszę się z tej znajomości. Cieszę sie na kolejne spotkanie. Być może jeszcze przed koncertem, na który zaprosiliśmy całą tę wspaniałą rodzinę. Podczas koncertu będziemy zbierać pieniążki aby Tobiasz miał szansę na opłacenie rehabilitacji, ponieważ bez tego będzie się usztywniał coraz bardziej w związku z napięciem mięśniowym, które jest tak wyczuwalne. Gdyby ten mały wojownik miał szansę na dodatkową opiekę w postaci wykwalifikowanego personelu a jego mama i tata mogli poczuć się przez chwilę jak żona i maż czyż nie byłoby cudownie? Marzenie.

Pisałem na samym początku o wyjątkowości Tobiasza. Dla mnie to najważniejsza postać festiwalu, który ruszy za dwa tygodnie. Od 2014 roku każdy premierowy koncert, z nową płytą poświęcony jest osobom potrzebującym. Głownie to chore dzieci. HIP HOP FEVER 2 to impreza Tobiasza. Pisząc tę słowa słyszę za ścianą krzyki dzieciaków. Kolejna aferka, którą zapewne wykręcił mój półtoraroczny syn. Niech krzyczy, niech tupie nóżką i rzuca zabawkami. Niech ryczy, niech nie śpi po nocach chcąc czytać bajki lub bawić się samochodzikiem. Niech sprawi, że będę apatyczny i zmęczony. Że od tych hałasów rozboli mnie głowa. Że po raz kolejny nie przetłumaczę któremuś z potomstwa, że nie tędy droga by w akcie bezsilności pod nosem wycedzić przez zęby jakieś slangowe zaklęcie. Niech się dzieje. To tylko rzeczy i sprawy, o których rodzice Tobiasza nieustannie marzą. Jeśli zechcecie nam pomóc okazując swoje wsparcie będę dozgonnie wdzięczny. Rychu.”

Link do zbiórki: Dzieciom.pl
Bilety na Hip-Hop Fever 2: Ticketos.pl

Przypominamy, że impreza Hip-Hop Fever 2 organizowana przez Peję odbędzie się 21 września w poznańskiej Arenie. Tego samego dnia przypada premiera najnowszego albumu artysty o tajemniczym tytule „G.O.A.T.”, który został stworzony w kooperacji z wrocławskim producentem Magierą.

 
15 komentarzy

15
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Jadzeg

I to się ceni, wykorzystywać swoją sławę do pomocy innym czyniąc dobro, a nie zdobywać sławę czyniąc zło. Raper z Rysia średni ale chociaż cos dobrego z zenujacego rapu przychodzi.

MOSIEK KACZYŃSKI

JA MAM GO ZA HIPOKRYTĘ, ALE ŚWIETNA ODPOWIEDŹ NA PŁYTĘ WIEPRZA Z DISSAMI. KLASA. BRAWO PANIE RYSIU

Jebadułko Wiesław

RYSKOWI MOŻNA WIELE ZARZUCIĆ
ALE SERDUCHO TO ON MA
I DOBRZE WIE TO JEST MIEĆ DZIECI
I ZAWSZE RYCHU STARA SIĘ POMÓC.

VenoM

Serducho to ma ale wtedy kiedy zbiera się smród nad jego pustą banią… kiedyś stykło że robił głośny beef a teraz wystarczy jego fotka z jakimś chorym kaszojadem.

Dandyz

Dystans jaki dzieli mnie do muzyki Rycha jest dużo za duży, ale szanuje bardziej niż te resztę śmiesznej sceny, która odwala kompletny szajs.. Brawo Rychu – na coś się przydajesz nie jak reszta śmiesznych raperzyn.

Fufacz

Nikt nie pomoże, obecnie na topie jest pomoc biednemu bonusowi rpk i jego dzieciaczkowi

DlaczegoPejaKurwąJest?

W momencie w którym tdf wydaje erratę na fizyku…

Pen Air

„Tych historii chyba nie będzie opowiadał, bo to rzuca zupełnie inne światło na jego gangsterskie powiązania, których przecież nie ma. (śmiech) Poza tym każdy chyba widzi, że wypowiedzi i działania Peji oparte są na socjotechnice. Zauważ, że kiedy znajduje się w krytycznej – lub niewygodnej PR-owo – sytuacji, to wrzuca zdjęcia z pomocy chorym dzieciakom albo foty z rodziną. To już u niego standardowa akcja. Musiał przeczytać jakąś książkę w jeden weekend, na sto procent.”

sebix

przy okazji cos dla siebie bo do nowego agenta nie zaprosili i pieniedzy malo

WEK44

Czyń dobro i się tym nie chwal

Wasz ziom Ten

dokładnie. Różal to sam. pierdoli farmazony jak on to nie pomaga. Próżny typ…

Jesteś zerem

A jak ma tłuku rozpowszechnić tą akcje, żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy? Myślenie nie boli.

Eldoradom

Niech mu sam pomoże śmierdzel

IhaaaKoniuKurwaaa

No właśnie pomaga i apeluje o pomoc do społeczeństwa. Co kurwo boli?!

IhaaaKoniuKurwaaa

cię

Popularne