Sprawdź nas też tutaj

News

Peja, Kali i Nizioł z kolejnymi wyróżnieniami na koncie

Raperzy mają powody do zadowolenia.

Opublikowany

 

Nizioł / fot. instagram.com/niziol_official

Związek Producentów Audio i Video ogłosił nowy zestaw albumów, które osiągnęły próg sprzedażowy uprawniający do przyznania złotej płyty. Z dniem 1 lipca 2019 takie wyróżnienia zostały nadane trzem rapowym albumom, za którymi stoją Peja, Nizioł oraz Kali.

Nizioł ze złotą płytą: „Idziemy za ciosem”

15-tysięczną sprzedaż przekroczył m.in. album „Pretekst 2” Nizioła, który ukazał się w 2016 roku. – Idziemy za ciosem. Oficjalnie „Pretekst 2” pokrył się złotem. Dziękuję Szwedowi za współpracę przy albumie. Dobra wróżba na przyszłość. Step Records za dystrybucje albumu oraz gościom, którzy dograli się do tej płyty. Teraz czas na następne złote solo. Więcej niebawem – napisał na Instagramie Nizioł. Przypomnijmy, że raper ma już na koncie złotą płytę za album „Pretekst” oraz złotą płytę zdobytą z zespołem Syndykat.

Peja, Kali i Popek również ze złotem

Oficjalnie złotą płytę przyznano także albumowi Peji „25 Godzin” oraz Kaliemu i Magierze za „Chudego chłopaka”. Powody do zadowolenia może mieć również Popek, bo jego klubowy singiel nagrany z DJ Omenem „Welcome in the hell” również uzyskał status złotej płyty. Obecnie utwór ma ponad 20 milionów odsłon na Youtube.

Wyróżnienia dla singli

Kryteria przyznawania wyróżnień dla muzyki cyfrowej zmieniły się 1 marca 2017 roku. Wprowadzono kryterium dochodowe. Oznacza to, że wydawca musi udowodnić, że zarobił na każdym singlu. W przypadku złotej płyty dla singla, musi on zarobić 20 tys. zł, co jest równoznaczne ze sprzedażą 10 tys. unitów.

Złota płyta (digital single) – dochód 20 tys. zł (= 10 tys. unitów).
Platynowa płyta (digital single) – dochód 40 tys. zł (= 20 tys. unitów).
Diamentowa płyta (digital single) – dochód 200 tys. zł (= 100 tys. unitów).

Wyróżnienia dla płyt

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.
Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.
Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 300 tysięcy zł, Platynę – 600 tysięcy i Diament – 3 mln.

 
21 komentarzy
21 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
siemson
1 rok temu

jaka gruba pizda ten nizioł

Odb
1 rok temu
Reply to  siemson

Kali kolejno wyróżniać konto Peja i Nizioł

Krzysztow Krafczyg
1 rok temu
Reply to  Odb

Pod małym głazem nie ma dużego węża

Dystymiczny Jamnik
1 rok temu
Reply to  siemson

Najgorzej, że do tego zakłada obcisłe koszulki jakby był modelem Celvina Kleina, przygłup wygląda jak Janusz z Radomia, co ojebał kilo najtańszej kiełby na obiad od Grażyny i zapił trzema Harnasiami, myśląc, że jest cool.

Kozojebca
1 rok temu

15 tysi w 40 mln kraju. Wow

Wasz ziom
1 rok temu

Do tego ten niziol i jego cala ekipa to naćpane kmioty. Gdzie nie pójdą to się pucują że oni są szajka itp. A zachowują się gorzej niż chamy z remizy. Kto miał z nimi przyjemnošć to wie jakie to buractwo…

PUH
1 rok temu
Reply to  Wasz ziom

No ale robią coś i mają sałatę a ty biedna kurwo piszesz komentarze na podrzędnym poratlu. Żryj gruz. Jesteś chuj wąchaj gnój.

Wasz ziom
1 rok temu
Reply to  PUH

Hajs który przepierdalają na koks przywieziony w dupsku mużyna z senegalu. Pogadaj z kolegami z uk o samarach jebiących gównem. Jeszcze pakują to do nosa. Życiowe przegrywy nie gangsterzy. Wszyscy wjebani w cocolino. Jeden melanż z tymi troglodytami mi wystarczył. Rap się skończył wraz z wjazdem firmy i całej tej naćpanej dresiarni…

falcone1988
1 rok temu

A przyśpiewki weselne wieprza kiedy będą wyróżnione ??

ErnestoHemingłaj
1 rok temu

Zlota plyta jest za 20 tysiecy dochodu? w 2 miesiace tyle zarabiam. Myslalem ze zlota to jest jakies osiagniecie a nie bazarowa sprzedaz plyty kilku ciecia.

eddie
1 rok temu

Niziolek to idol patologii wyspiarskiej. Bez jezyka, pieniedzy i perspektyw. Taki Peja 100 lat temu. Flow slabszy niz woda ze spluczki. Powinien nagrac featuring z innym wackiem malolatem K2.

Wasz ziom
1 rok temu

Słucham rapu od 96roku i nie rozumiem jak tych 3 typów zrobiło karierę. No skills at all.

Stary tedego
1 rok temu
Reply to  Wasz ziom

Srak

Wasz ziom
1 rok temu
Reply to  Stary tedego

Twojemu synowi nie staje kutas, a ty siedziesz na glamrapie. Ogarnij się bo chłopaka ładująw dupsko a temu nadal nie staje. Może przeszkadza mu stulejka ktorej nabawił się jeszcze przed kupnem foranera jak mu siorpałeś…

Andżej
1 rok temu

Jak można mieć taką sylwetkę, na dodatek tak dobrać sobie koszulkę xd. A niby ulicznicy stawiają wysoko kulturę fizyczną.

Gej Okej
1 rok temu

NEWS Peja, Kali i Nizioł z analnymi skutkami ubocznymi w odbycie

Popularne