Sprawdź nas też tutaj

News

Peja: „Kto nie zna twórczości Biggiego, nie powinien być raperem”

Takich ludzi Poznaniak nazywa „pozerami”.

Opublikowany

 

Peja

Dzisiaj, 31 października kończą się w Poznaniu 3-dniowe warsztaty rapowe, producenckie oraz graficzne, które odbywają się w ramach akcji Druga Strona Ulicy „Sztuka Niepodległa”. Z okazji tego wydarzenia Marcin Moj z Freshmag przeprowadził z jednym z wykładowców – Peją – wywiad, w którym poruszono wiele ciekawych wątków.

Raper został zapytany m.in. czy frustruje go kierunek, w którym poszedł hip-hop? – Muzyka nigdy nie była dla mnie powodem frustracji. Raczej fałsz i populizm. Zaklinanie rzeczywistości lub pisanie jej na nowo. Pierd*lone zakłamanie i obłuda. Farbowane lisy, sfabrykowane biografie i niekończący się farmazon. Style w muzyce? Niech sobie będą najróżniejsze. W każdym z nich mamy wirtuozów i tandeciarzy. Tak było w latach 90., tak jest i teraz. Śmieszą mnie tylko wypowiedzi raperów, którzy użalają się nad dzisiejszym hip-hopem, że stał się popem. K*rwa, kolesie sami do tego doprowadzili w sposób świadomy lub nie. Wystarczy posłuchać płyt i zobaczyć te wszystkie niby innowacyjne kompozycje. Potem siedzi jeden łeb z drugim i pi*rdoli kocopoły, że to poszło w złą stronę i nic się nie da zrobić oprócz zaakceptowania takiego stanu rzeczy. Nie trzeba było kserować nowej francuskiej fali albo tych najch*jowszych tematów, które popełniono w Ameryce. A tak do wiadomości – rap zastąpił pop już na początku lat 90. Zniknął Michael Jackson, pojawili się Dre i Snoop, więc to pi*rdolenie, że rap to teraz pop wynika wyłącznie z niewiedzy idoli naszych młodych słuchaczy – tłumaczy.

Jakiś czas temu Lil Yachty stwierdził w wywiadzie, że nie potrafiłby wymienić nawet pięciu numerów Biggiego. Jaki stosunek ma do tego Peja? – Jak już powiedziałem, wszędzie są wirtuozi i tandeciarze. Są młodzi, kumaci goście i są zj*by totalne. Ja oczywiście jestem za rozwojem i wiedzą. Ktoś, kto nie zna twórczości Biggiego, nie powinien być raperem. Takich ludzi od zawsze nazywałem pozerami – uważa Poznaniak.Peja wskazuje, że są młodzi raperzy z roczków 90-tych, którzy interesują się rapem z lat, kiedy się urodzili. Za przykład takiego rapera Rychu podaje Śliwę.  – Gadanie, że świadomość raperów i słuchaczy skończyła się na rocznikach urodzonych w połowie lat osiemdziesiątych to jakaś z ch*ja wyssana teoria. Albo chcesz się rozwijać i poznawać korzenie, albo jesteś częścią mody i bezmyślnie konsumujesz. Wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia. To indywidualna sprawa każdego z nas. Dla jednych muzyka to styl życia albo nawet całe życie dla innych melodyjka pod wpi*rdalanie porannych płatków. Słuchałem rapu jako 12-latek i nie było wtedy gimnazjów. Dziś byłbym gimbusem z definicji. Albo raczej patologicznym chłopaczkiem z Jeżyc (śmiech) – dodaje.

Cały wywiad jest dostępny tutaj.

 


22 komentarze
22 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Twój Starry Potter
4 lat temu

Rychu ma przynajmniej sztywnego chuja, nie to co wieprz impotent.

Andżej
4 lat temu

Dobrze, że się przyznałeś, że gustujesz w chujach.

Cb rg
4 lat temu

Sprawdzałeś ustami czy męska cipą?

Raper
4 lat temu

Nic dodać nic ująć

Rpss
4 lat temu

No i pozamiatane

nonny95
4 lat temu
Reply to  Rpss
FLAK WIEPRZA
4 lat temu

JA PIERDOLE TEGO WIEPRZA JUŻ TOTALNIE POJEBAŁO, DZIAD ZIDIOCIAL NA STAROŚĆ
NIE DOŚĆ ŻE PROBLEMY Z FLAKIEM WIZYTY U UROLOGA
TO POPATRZCIE NA JEGO INSTAGRAM – ZDJĘCIA KABANOSÓW W BUTACH, KOTKI, FOTY JEGO ZDAŁNIONYCH GIERMKÓW ALBO JARANIE SIĘ TYM ŻE WPIERDALA KAWIOR O KAŻDEJ PORZE
IQ NA POZIOMIE MOICH SKARPET STOJĄCYCH W KACIE, SUGERUJĘ KURWA JAKĄŚ TERAPIĘ

halun
4 lat temu

peja props

halun
4 lat temu

peja p[rops

Peja farmazon
4 lat temu

„Muzyka nigdy nie była dla mnie powodem frustracji. Raczej fałsz i populizm. Zaklinanie rzeczywistości lub pisanie jej na nowo. Pierd*lone zakłamanie i obłuda. Farbowane lisy, sfabrykowane biografie i niekończący się farmazon”

y multi feat Peja
y igi feat Peja

RIP PEJA

cydży
4 lat temu
Reply to  Peja farmazon

CIEKAWE KURWA CZY IGA I MULCIAK ZNAJA DYSKOGRAFIE BIGIEGO? PYTALES ICH PENERZE PRZED PRZYSTAPIENIEM DO FEATU.

00:12 i 17
4 lat temu

14:23 7

ddd
4 lat temu

KOLEJNE MĄDROŚCI FILOZOFA RYSIA. BEKA

Yanko
3 lat temu
Reply to  ddd
Major
4 lat temu

Pierdolony hiphop co ma klimat ninety nine. Tylko trap

administracjakrajowaelo
4 lat temu

mam rozumieć że igifigi zna ?

Wątpie

✉  ン✌ IGUŚ
4 lat temu

„Nic mnie tak nie śmieszy jak instagramowe klauny
Powiedz mi kurwo co masz poza parą zdjęć
Na szczęście mojej mamy bliżej jestem sześciu zer
Twoi ludzie nieszczęśliwi jak nikt, ja robię ogień w każdym studio
Możesz mówić mi BIG”

Szmalenberg
4 lat temu

chuj mnie obchodzi opinia menela alkusa ; – ) pozerem to jestes ty nagrywajac z igim.

miki
4 lat temu
Reply to  Szmalenberg

Huj to nas obchodzi twoja opinia dziadu.

Pavlush
3 lat temu
Reply to  Szmalenberg

Tutaj też są raperzy http://aging-genes2014.com

Trotylolo
4 lat temu

No wreszcie coś mądrego od rysia ale i tak hejt za hipokryzje i akcje w Zielonej Górze przez która zajebali na Rap Gre (festiwal HH)

Popularne