Sprawdź nas też tutaj

News

Peja o Tede: „Nigdy nie podam mu ręki”

Poznaniak ocenił też Young Leosię, Kizo i Malika Montanę.

Opublikowany

 

13 lat temu rozpoczął się beef Tedego i Peji i do tej pory nie znalazł on swojego zakończenia. Między raperami wciąż trwa konflikt, a poznaniak twierdzi, że nigdy nie poda swojemu rywalowi ręki, bo jest on dla niego skończony w „ludzkim wymiarze”.

Peja: „Tede nigdy nie będzie moim kolegą”

Peja był gościem podcastu Wojewódzkiego i Kędzierskiego dla Onetu. W połowie wywiadu gospodarze zapytali go o beef z 2009 roku, który nigdy się nie zakończył. Rychu stwierdził, że dla Tedego ich konflikt jest trampoliną do ciągłego bycia na świeczniku. – Ja nie poświęcam na myślenie o nim nawet 10 sekund – tłumaczy. – Nie jest moim kolegą i nigdy już nie będzie. Na taki epitet jak „k*rwa” zapracował przede wszystkim nie jako autor dissów na mnie, tylko robiąc zupełnie inne rzeczy – dodaje.

peja tede
Tede i Peja /fot. archiwalne

Fani obydwu raperów, którzy mieli nadzieję, że podadzą sobie oni kiedyś rękę na zgodę będą niestety zawiedzeni. Poznaniak nie widzi cienia szansy, żeby pogodzić się z TDF-em. – Nie jestem osobą, która publicznie roztrząsa te sprawy. Dla mnie ten typ jest skończony w ludzkim wymiarze. Nie ma szansy na to, żebym kiedykolwiek podał mu rękę, bo kieruję się troszeczkę innymi zasadami – zadeklarował Rychu.

Peja o Maliku Montanie, Young Leosi i Kizo

Wojewódzki zapytał Peję również, do którego z tej czwórki artystów: Sobel, Malik Montana, Young Leosia i Kizo jest mu najbliżej. Raper odpowiedział, że do szefa GM2L, bo go poznał osobiście, jest on sympatyczny i nawzajem się szanują. – Fajny, przedsiębiorczy koleś, mądry i rozgarnięty – uważa.

– Young Leosia też jest sympatyczna. Pewnie da się lubić – mówi o Leokadii Ryszard. – Sukces Kizo jest niepodważalny w kategorii mainstreamowego popu – dodaje.

Rychu powiedział też, że zaimponowała mu produkcja trasy Quebonafide. Opowiada też, jak wyglądało jego trzeźwienie, czy pamięta czasy stadionowe i na jakim etapie zakończył edukację. Którą pracę wspomina najgorzej? Czy zdarzyło mu się coś ukraść? Którzy raperzy obecnie robią na nim wrażenie? To też rozmowa o tym, jakim jest tatą, co teraz zrobiłby inaczej i czy jest szczęśliwy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Sentino chciał dojechać Kaczego Proceder w Hiszpanii

Czym zawinił mu warszawski raper?

Opublikowany

 

sentino kaczy

Od byłego współrapcownika Sentino dowiadujemy się, że Sentino przed dwoma laty miał rzekomo planować „dojechanie” Kaczego Proceder, który pojawił się w Hiszpanii.

Od kilku dni jesteśmy świadkami dużego konfliktu Sentino z Nitrozyniakiem. Panowie wyciągają na siebie wszystkie możliwe brudy. Streamer podzielił się też pewną ciekawostką, jak to Alvarez planował zemścić się na Kaczym Proceder.

Sentino vs Kaczy Proceder

Kaczy aktywnie uczestniczył w beefie Step Armii na Sentino, więc ten mógł mieć do niego pewne obiekcje. Miały one się uaktywnić podczas wizyty warszawskiego rapera w Hiszpanii.

– Dlaczego ja z tego człowieka mam bekę? Bo zawsze, co by nie mówił, to było kłamstwo. Pamiętam jak wysłał do mnie wiadomość i zdjęcie. To był Kaczy Proceder. Nagrał on klip w Barcelonie i spotkał się tam z jakimś chillijczykiem. I Sentino do mnie napisał, że dojedzie tego Kaczego i go rozpi*rdolą, bo to zniewaga, że do Hiszpanii przyjeżdża ktoś taki jak on i jeszcze śmie pokazywać się na tle chillijskiej flagi. Mówił, że Hellsi mu nie odpuszczą i tego typu wywody robił – wspomina Nitro.

Publicznie propsował Kaczego

Przed dwoma laty Kaczy faktycznie nagrał klip na tle chillijskiej flagi z MK47. Przypomnijmy, że Sentino jest synem chilijczyka, więc stąd wzięło się jego przywiązanie do tego kraju.

Warto też wspomnieć, że rok przed wizytą Kaczego Sentino pozytywnie wypowiadał się na jegotemat w związku z dissem Step Armii. – Jedyną osobę, którą traktuję poważnie w życiu realnym, z tego całego dissu jest Kaczy. A poza nim, to właściwie była to kwestia marketingowa. Oni byli wkrwieni, oni mieli prawo być zdenerwowani. Tak samo jak ja miałem prawo być zdenerwowanym. To jest kuwa przeszłość i nie mam osobiście do nikogo z nich żalu – mówił w 2021 roku Tatuażyk.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

W Słupsku protestują przeciwko Kubańczykowi

„Promuje narkotyki i patologię”.

Opublikowany

 

Przez

kubańczyk

Dzisiaj, 23 lutego Kubańczyk ma zagrać koncert w Słupsku. Wokół tego wydarzenia pojawiło się wiele chaosu, ponieważ część mieszkańców uważa, że raper promuje patologię i chce odwołania występu.

Nie chcą Kubańczyka w Słupsku

– Kubańczyk to raper, który sławę zdobył dzięki współpracy z youtuberami o pseudonimach Lord Kruszwil i Kamerzysta. Prowadzili wspólnie kanał z filmami o treści demoralizującej młodzież. Po zbanowaniu kanału na youtubie Kubańczyk poszedł w muzykę rapową i freakfighty. W utworach i publicznych filmach promuje zażywanie narkotyków i patologię – alarmuje lokalne media mieszkaniec Słupska.

– Media powinny nagłośnić sprawę, na co są wydawane publiczne pieniądze. Argument, że nad budżetem głosowali mieszkańcy nie jest moim zdaniem przekonujący ponieważ ludzie głosowali nad koncertem dla młodzieży nie zdając sobie sprawę co promuje proponowany artysta – dodaje.

Rzecznik miasta się z tym nie zgadza

Rzecznik prezydent Słupska Monika Rapacewicz, nie zgadza się ze słowami przeciwnika koncertu.

– Kwestia organizacji wydarzeń kulturalnych czy sportowych, szczególnie w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego, jest szczególnym przypadkiem propozycji od mieszkańców i dla mieszkańców Słupska. Pamiętajmy, że wnioskodawcy składając pomysł do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego mają już wizję realizacji działania przez podmiot, który będzie wykonywał to działanie. Prowadząc działania promocyjne i agitujące za danym pomysłem dokładają wszelkich starań ku temu, żeby to ich projekt zwyciężył pokonując kontrpropozycje. Podobnie miało to miejsce w przypadku omawianego koncertu. Wnioskodawcy już na etapie składania projektu podali do publicznej wiadomości, że koncert, którego organizację przewidywaliby dla realizatorów zadania na miesiąc luty 2024, będzie odbywał się z udziałem dwóch muzyków: Mezo i Kubańczyka – mówi rzecznik Rapacewicz.

Wszystko wskazuje na to, że koncert Kubańczyka w Słupsku odbędzie się zgodnie z planem.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Nie tylko oldschool. Znamy pełny line-up domówki u O.S.T.R.-a

Imprezę poprowadzi CNE.

Opublikowany

 

Przez

20 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się druga edycja 120 Rap Fest – największej domówki w Polsce, organizowanej przez O.S.T.R.! Lista gości prezentuje się imponująco, a organizatorzy nie ograniczyli się tylko do artystów kojarzonych z oldschoolowym rapem. Bilety są dostępne tutaj.

Lineu-up:

O.S.T.R. / MOLESTA / ELDO / PEJA/SLUMS ATTACK / JWPBC / POLSKA WERSJA / K.A.S.T.A. SKŁAD / DONGURALESKO / POKAHONTAZ / SARIUS / ASSTER

Imprezę poprowadzi CNE. W pierwszej edycji 120 Rap Fest wziął udział komplet 12000 fanów.

– 120 Rap Fest to największa rapowa domówka w tym kraju. W kwietniu 2024 r. powtarzamy ten manewr, organizując imprezę dla fanów prawdziwego hip-hopu. Jaram się i zapraszam wszystkich do mojej kochanej Łodzi. Jedna miłość – komentuje O.S.T.R.

120 Rap Fest to jedyny planowany na 2024 r. koncert artysty w Łodzi, dlatego dokłada on wszelkich starań, by było pod każdym względem wyjątkowe. O.S.T.R. podkreśla swoją miłość do rodzinnego miasta, organizując wydarzenie, będące okazją do celebracji wspólnej pasji.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Medium wraca czy to fałszywy alarm?

Tajemnicze wideo na profilu rapera i data 29.02.

Opublikowany

 

Przez

medium
fot. Konrad Kaczmarkiewicz

Medium jako ,,Odkrycie Roku 2011 r.” i uczestnik pierwszej edycji Młodych Wilków wydał w legendarnej wytwórni Asfalt Records dwa bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy albumy, a następnie zniknął z mediów na jakiś czas by pojawić się ponownie już pod nowym pseudonimem z jakim kojarzony jest do dziś.

Na przestrzeni ostatnich lat utrwaliło się powiedzenie ,,Medium wróć”, które fani rapera dodawali pod każdym nowym teledyskiem Tau. Czy tym razem wraca naprawdę, a może to tylko fałszywy alarm? Przekonamy się 29.02, bo taka data widnieje w wideo dodanym na fanpage Medium nieużywanym już od dekady.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Peja twierdzi, że wyzerował swoje konflikty. A co z Paluchem i Tede?

Poznański raper mówi, jaki status mają jego beefy.

Opublikowany

 

Przez

peja

Peja pogodził się z Liroyem, Waldemarem Kastą, a ostatnio także z DJ Decksem. Jak twierdzi, wyzerował swoje konflikty. Co jednak z Paluchem i Tede?

– Ja myślę, że z Paluchem nie mam jakiejś aż takiej mocnej sytuacji i to jest dla mnie sytuacja na ten moment w ogóle nie eskalująca. Ani mnie to grzeje ani mnie to ziębi. Coś tam było, ale to nie jest rzecz, na którą poświęcam więcej niż te 2 minuty tutaj – mówi Rychu w rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak i Gabi Drzewiecką. – A na tego drugiego nie poświęcam nic. Jego nie ma w mojej przestrzeni – dodaje, mając na myśli Tedego, z którym nie zamierza się pogodzić.

Raper przekonuje też, że raczej przymuje rekę na zgodę. – Jeżeli wychodziło, że to była bzdura, to nie było personalne i było niepotrzebne, to warto wyciągnąć rękę. Albo jak ktoś wyciąga do mnie rękę, to warto ją podać. Nie pamiętam, że jak ktoś do mnie wyciągnął rekę, to bym się nie pogodził – tłumaczy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

NLE Choppa na Polish Hip-Hop Festival Płock 2024

To jeden z najlepszych raperów świata.

Opublikowany

 

Przez

W tym roku Polish Hip-Hop Festival — największy i najważniejszy hip-hopowy event w Polsce — obchodzi dziesiąte urodziny. Po pierwszych doskonale przyjętych ogłoszeniach nadszedł czas na odsłonięcie kolejnej zagranicznej karty. Jest nią jeden z najlepszych raperów świata, czyli NLE Choppa. Bilety na festiwal są dotępne tutaj.

W dniach 4-6 lipca w Płocku odbędzie się wielkie święto hip-hopu nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Polish Hip-Hop Festival zagrają m.in., PRO8L3M, Malik Montana, Young Leosia i Bambi. Ważnym wydarzeniem eventu jest powrót zagranicznych gwiazd na płocką plażę. Pierwszym ogłoszonym zachodnim raperem jest Lil Pump. Dzisiaj dołącza do niego inna sława, czyli NLE Choppa.

Prawdziwa koncertowa bomba

NLE Choppa urodził się w Memphis i mocno inspiruje się lokalną sceną. Zasłynął wydanym w 2019 roku singlem „Shotta Flow” oraz dobrze przyjętym w środowisku albumem „Top Shotta” oraz serią „Cottonwood”. Współpracował m.in. z takimi artystami, jak Roddy Rich, Lil Baby, Chief Keef oraz Malik Montana, z którym wystąpił w utworze „Ostre pestki”.

Każdy z jego numerów notuje milionowe wyświetlenia, a kilka z nich w serwisach streamingowych osiągnęło ponad 500 milionów odsłuchów. Koniecznie trzeba odnotować, że każdy koncert NLE Choppa to istna bomba i wyjątkowe przeżycia. Wulkan energii i wielkie show — to najlepiej opisuje występy rapera.

Nowa edycja to jeszcze więcej możliwości

Uczestnicy Polish Hip-Hop Festival zobaczą cały przekrój hip-hopowej sceny. Festiwalowicze posłuchają artystów związanych z najpopularniejszymi obecnie stylami, jak drill i trap, aż po klasyczny rap. Na scenach nad Wisłą zagoszczą największe gwiazdy, jak i dobrze rokujące młode talenty. Kolejni artyści w line-upie będą sukcesywnie przedstawiani w następnych tygodniach, również ci zagraniczni.

W Płocku ponownie swoich rozmachem będzie imponowała scena główna, strefy merchandise i gastronomiczna będą bogate i różnorodne, a pole namiotowe zyska dodatkowe udogodnienia.

Bilety na festiwal i na pole namiotowe są już dostępne w sprzedaży na Biletomat.pl. O kolejnych artystach i atrakcjach będziemy sukcesywnie informować, zachęcamy do śledzenia kanałów festiwalu w mediach społecznościowych.

O festiwalu

Polish Hip-Hop Festival, odbywający się na nadwiślańskiej plaży w Płocku, jest najbardziej prestiżowym festiwalem hip-hopowym w Polsce. Od 2013 roku, festiwal przyciąga tłumy fanów hip-hopu, oferując niezapomniane wrażenia muzyczne i szeroką gamę atrakcji. W tym roku obchodzi swoją dziesiątą edycję.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)