Sprawdź nas też tutaj

News

Peja: „Popowe bity to teraz hip-hop”

Raper mówi o braku skillu i edukacji dzisiejszych artystów.

Opublikowany

 

Peja

Podczas wizyty w Stanach Peja odwiedził także chicagowską rozgłośnię radiową Polski.FM. W kilkunastominutowym wywiadzie Peja opowiedział o swoich początkach w rapie i początkach hip-hopu w Polsce, a także o różnicach pokoleniowych i odwiecznej wojence nowej szkoły ze starą szkołą.

Poznański raper wyjaśnił, że dzieli muzykę wyłącznie na dobrą i złą, nieważne czy to oldschool czy newschool. Mimo panującej błędnie opinii, Peja nie ma z gruntu złego zdania na temat nowej szkoły. – Jest sporo utalentowanej młodzieży – przyznaje, ale zaraz dorzuca. – W naszych czasach jest też masa naśladowców i bezpłciowych imitatorów.

Wszystko się rozwinęło, dostęp do muzyki za pomocą Internetu jest niebotyczny, oni kompletnie nie mają pojęcia o wielu sprawach, bo się nie edukują. Nie ma edukacji słuchacza, wykonawcy nie są wyedukowani i tak naprawdę jest wiele miejsca dla pozerstwa, dla imitacji, kopii, dla braku skillu. Tak naprawdę to jest smutne, że możesz postawić na wizerunek, możesz być off beatowy i to nie dlatego, że sobie tak założyłeś, tylko dlatego, że nie potrafisz wejść w beat, nie potrafisz nawet czwórki nawinąć bez cięcia. To dzisiaj jest nazywane rapem. Popowe bity to teraz hip-hop – wyjaśnia.

Raper tłumaczy, że widzi w newschoolu fajne rzeczy, ale jest też „maasa shitu”. – Tak samo jak za czasów boom bapowych klasyków też była masa shitu i nieporozumienia. Każda era rapu, nie tylko w Polsce, będzie miała “wack rappers”, bo to nie są nawet MC’s – mówi.

17 komentarzy
17 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
3 lat temu

Ryszard racja. Kurwiorze nie wiedzą skąd się hip hop wywodzi nie znają klasyki i pewnych reguł a nazywają się raperami. Wszystko przez nowoczesne kurestwo. Nie wszystko nowe oznacza postęp

Wykałaczka
3 lat temu

A z igim nagrywa xddd

quebokonfident
3 lat temu

Bardzo słusznie, bardzo mądrze mówisz. Wiem, że to o mnie. Jestem jebanym no-skillem i od dzisiaj zmieniam ksywe na wackonafide

Moj stary
3 lat temu

Masz racje peja. Jutrzejszy news: Young Igi feat. Peja – lego

horny twoja stara
3 lat temu

jakby się zobaczył 20 lat temu w swojej stylówce z tą brodą i czapeczką hugo boss to sam sobie by zajebał chyba

Andżej
3 lat temu

Niech mu ktoś w końcu powie, że ta menelska broda wygląda tragicznie, rozumiem, że jest moda, no ale kurwa bez przesady, żeby nosić brodę, trzeba mieć jakiś sensowny zarost, albo przynajmniej ładnie go regulować u barbera. o chyba, że wszyscy w otoczeniu boją się krytykować Rysia Pysia, bo reaguje na wszystko agresją. Czekam na minusy od opłaconych/wolontariuszy z sekty.

Keczup
3 lat temu

Ty pseudo prawilniaku, ciągnij pałe, wypad do TVNu. Hipokryta, nowa qrwa z TVNu

narrator
3 lat temu

uwaga wysyp hejtów na Tedego i miliony plusów i propsów dla patusa za 3…..2…..1….
opłacona armia prostytutek za chwilę wkroczy.

epoka lodowcowa
3 lat temu
Reply to  narrator

a ty tede dalej płaczesz że przegrałeś beef z rysiem? xD

narrator
3 lat temu

pudło, debilu

dramatno
3 lat temu

Masz być kurwa ekspertem w jechaniu po ksywach

Arni
3 lat temu

HWDPeji

cidzy
3 lat temu

i pejek jest jednym z nich tzn z tych wack rappers, ale przystojny mimo wszystko jest z brodą, owaliłbym mu pęto

Oskar
3 lat temu
Reply to  cidzy

Chcialbym by Ryszard dawal mi klapsy w moje ulane owlosione dupsko i pytal mnie jego seksownym glosem „Who is your Daddy?”

Jan Korsarz 2
3 lat temu

kiedyś to było xDDDDDDD

Ajsmen
3 lat temu

Rychu geja hipokryto bylej jestes i bedziec wack mc

ZSRR CCCP
3 lat temu

HIP HOP WYMYSLIL PEJA

Popularne