Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Pezet „Muzyka Rozrywkowa” (reedycja 2018)

„Muzyka Rozrywkowa” znów trafi na półki sklepowe.

Opublikowany

 

Pezet

Data premiery: 30.11.2018

Wytwórnia Koka Beats prezentuje nowe wydanie kultowego albumu Pezeta pt. „Muzyka Rozrywkowa”. Album wzbogacony zostanie o drugą płytę, na której znajdzie się aż 13 remixów. Premiera odbędzie się 30 listopada 2018 roku.

– „Muzyka Rozrywkowa” to dla mnie bardzo ważna płyta. To moja pierwsza świadoma i ryzykowna zmiana stylistyki, okupiona wiecznym narzekaniem ortodoksów. Z perspektywy czasu bardzo lubię tę płytę, dobrze wspominam pracę nad nią, chociaż nie przepadam za okresem w moim życiu, który ta płyta opisuje. To był bardzo imprezowy czas. Wielu zarzucało mi to, że treść tego albumu jest bezrefleksyjna i nawet przez chwilę im uwierzyłem, ale nie jest tak. Słyszę to szczególnie dobrze właśnie teraz po latach – mówi Pezet.

– Dziś już paru rzeczy bym w ten sposób nie napisał, bo były to wersy powiedzmy „wywożonego gnoja z podwórka”. Jest też na tym albumie bardzo dużo, bardzo prostych hedonistycznych i wulgarnych tekstów o mocnym imprezowaniu, ale cóż zawsze było coś pociągającego w przekraczaniu granic i szybkim życiu chociaż definitywnie, w tej formie nie jest to żadna wyższa wartość. Były rzeczy, które w tym mocno lubiłem, niektóre lubię nawet do dziś, choć staram się od nich stronić, ale przede wszystkim dla mnie na prowadzenie wysuwa się w treści tej płyty pewna gorzka refleksja, gdzieś z tylu wciąż słychać, że to wszystko ja tak naprawdę lubię, że jest jakiś powód dla którego tak się stało, coś innego musiało się w moim życiu nie udać i wszedłem w ten chory świat, totalnego melanżu, szybkiego seksu, nieprzespanych nocy bo czułem, że nic innego, ważniejszego, lepszego wie ma szansy mnie spotkać. Cieszę się bo moim zdaniem to zgorzknienie słychać. Co poza tym? To świetna jak tamten czas produkcja Szoguna. Bardzo udana warstwa muzyczna w której czerpał trochę z southowego rapu, ale nie wyszło z tego totalne xero, wyszło za to coś super. Do tego jeden z najlepszych beatów Kociołka. Nic dodać, nic ująć – dodaje.

W 2007 roku „Muzyka rozrywkowa” dotarła do 5. miejsca listy Olis w Polsce. Nagrania uzyskały także nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku Hip – hop / R&B.

Reedycja zawierać będzie drugą płytę z remixami, których autorami są: Sempu, Tasty Beatz, L PRO, Szogun i PLN.BEΔTZ, a gościnne zwrotki dograli Wuzet, Flint i Żaru (ParExcellence). Pierwsze 500 płyt zakupionych w preorderze będzie dodatkowo posiadać autograf Pezeta.

Tracklista

CD 1
1. #1
2. Halo
3. Na tym osiedlu
4. Lubię
5. Nie tylko hit na lato
6. Pezet jak…
7. Niegrzeczna
8. Noc i dzień
9. Mam ten styl
10. Pornogwiazdy
11. Lojalność?
12. Sexmisja
13. Czterdzieściprocent
14. Takie jak ty
15. Gdyby miało nie być jutra

CD 2
1. Nie tylko hit na lato Sempu remix
2. Na tym osiedlu Tasty Beatz remix
3. Czterdziesciprocent Tasty Beatz remix
4. Noc i dzień L PRO remix
5. Lubię Szogun remix
6. Lubię Sempu remix
7. Gdyby miało nie być jutra Sempu remix
8. Gdyby miało nie być jutra L PRO remix
9. Lojalność Tasty Beatz remix
10. Lojalność PLN BEATZ remix
11. Lojalność Szogun remix
12. Lojalność PLN BEATZ remix
13. Lojalność Sempu remix

Popularne