Sprawdź nas też tutaj

Opublikowany

 

Takie coś napisałem, nie wiem co dalej, zróbmy coś z tym – powiedział Deep i tak zaczęła się przygoda Tadeusza w tradycyjnym dla hip-hopu storytellingu. – Zwrotki pisaliśmy chronologicznie, jedna po drugiej bez żadnego planu. Deep nie widział, jak rozwinie się historia, dopóki nie usłyszał mojej zwrotki, a ja nie wiedziałem, jak pokieruje ją dalej, dopóki nie dał mi posłuchać kolejnej swojej i tak aż po zaskakujący finał i pointę. Eksperyment uważamy za wielce udany – dodał Hans.

„Tadek Paliwoda” to kolejny singiel z albumu Pięć Dwa „Czyste Szumienie”, który ukaże się 7 września. Animację stworzyła Strefa57, a udźwiękowienie autorstwa Pięć Dwa sprawia, że teledysk nabiera bardziej bajkowego charakteru.

Pięć Dwa „Czyste Szumienie” – powrót po 4 latach

Znany z eksperymentów i eklektyzmu duet powraca po 4 latach przerwy z nowym rapowym albumem. – W stylistyce polskiego hip-hopu, który wychował całe pokolenia młodych ludzi, można nadal, wciąż na nowo i bez końca, odnajdywać świeżość – mówi Hans. „Czyste Szumienie” to ciekawe spojrzenie i oryginalne pomysły, a warstwa muzyczna i tekstowa jest, jak zawsze w Pięć Dwa, treściwa i sycąca. – Życiowa i twórcza dojrzałość, chwile powagi przełamuje poczucie humoru, bezpretensjonalność i właściwy dystans do siebie i świata – dorzuca Deep.

Pośród zmieniających się trendów, Hans i Deep czują się doskonale idąc własną wydeptaną ścieżką, świadomie i konsekwentnie, nie uciekają od współczesnych brzmień i jednocześnie czerpią całymi garściami ze źródeł tej muzyki.

Premiera albumu „Czyste Szumienie” została wyznaczona na 7 września 2017 roku. Za dystrybucję odpowiada wytwórnia My Music.

 
3 komentarze

3
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
zetker

Progres w chuj, mam nadzieję, że poziom się utrzyma.

click
brunetka23

dobrze, że włączyłam to dzisiaj, bo po sobotniej imprezie, słabo by weszło.

Popularne