Sprawdź nas też tutaj

News

Pih: „Na wykłady przychodziłem w dresie Moro Sport”

Fragment wywiadu z książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”.

Opublikowany

 

fot. Jacek Kuropatwa

Znamy już pełną obsadę czwartego tomu książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”, który ukaże się na rynku za niespełna dwa tygodnie. Imponujący zestaw gości (m.in. Avi, DJ Decks, Małpa, Słoń, VNM) uzupełnił Pih. Białostocki raper i autor wielu klasycznych nagrań kilka lat temu niejako zainspirował tytuł książki, a dziś staje się jej integralną i bardzo ważną częścią.

Wywiad z artystą został przeprowadzony w trakcie dwóch spotkań na przełomie czerwca i lipca w Warszawie oraz Białymstoku i trwał łącznie ponad pięć i pół godziny, co przełożyło się na 24-stronicowy materiał o objętości ponad 53 000 znaków. Podczas rozmowy Pih opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, pod wpływem jakiego wydarzenia napisał „Na dachu bloku”, co należało do jego obowiązków w czasie pracy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, dlaczego w pewnym momencie chciał pójść na egzorcyzmy oraz pod jakim względem „Kwiaty zła” były nowatorskie.

– Na pierwszym roku [studiów] chodziłem w jesionce, nosiłem teczkę. Podobało mi się to, a poza tym powaga instytucji wymagała pewnej elegancji. Im bardziej jednak rosło moje rozczarowanie prawem i im bardziej moja kariera w rapie zaczęła się rozwijać, tym mniejszą wagę przykładałem do studiów. Gdy wyszła »Wielka niewiadoma« JedenSiedem, wyprowadziłem się do stolicy. Ukończyłem studia dzienne, ale miałem indywidualny tok nauczania. Jak przyjeżdżałem na wykłady, to już bez teczki, za to w dresie Moro Sport” – wspomina Pih we fragmencie wywiadu, który został dziś udostępniony na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

Z pełną treścią rozmowy będzie można zapoznać się już 29 października, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”. Czwarta część książki kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów czy wydawców.

Pełna lista rozmówców: Abradab / Avi / DJ Decks / Emade / Falcon1 / Gruby Mielzky / Juras / Jakub i Paweł Krok / Małpa / Marta Nizio-Siara / Pih / Słoń / Soulpete / Tymon / VNM.

23 komentarze
23 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Rap Dinozaur 86
7 miesięcy temu

PIH wywarł chyba największy wpływ na etap mojego hip hopowego dorastania, (razem z Molesta Ewenement), jego twórczość była zawsze dla mnie bardzo mądra, słowa pomagały w wielu sytuacjach.

Jakkolwiek by to nie brzmiało uratował mnie nie raz i prowadził w różnych mniej lub bardziej ważnych wyborach życiowych. Najbardziej cenię płyty „boisz się alarmów” oraz „o nas dla was” czy „krew pot i łzy”.

Mistrzowski głos z charyzmą i odpowiednim tonowaniem szeregu przeplatających się nietuzinkowych rymów z przesłaniem. Stary dobry przemyślany rap trafiający w punkt.

Rozmawiałem w życiu na żywo z „kilkoma” mni. (Wilku, Eldo, Tede, Sokół itd) prawdziwymi polskimi raperami z Pihem też po koncercie w Szczecinie rok 2006. Kiedyś oni byli młodzi i prawdziwi nie chodziło tylko o sos lecz o przesłanie o zapisanie się w historii polskiej muzyki wtedy słuchacz się liczył i identyfikował się z artystą..

A teraz ktoś nagra dwu minutowy numer na autotune, zrobi tatoo na ryju i wielce curwa mać raper szok

Książe Hołota
7 miesięcy temu

jprdl jaki kozak z pihuja, w dresie na wykłady chodził, prawdziwy hib hob haha…

Rysiek Peja Przykład Geja
7 miesięcy temu

Wiadomo, nie ma miękkiej gry. Prawdziwi ulicznicy chodzą na wykłady w dresach.

JangMulti
7 miesięcy temu

Wow, ten to jest dopiero buntownik, w kosciele pewnie czasami nie idzie po oplatek.

niuskulowa ciota w rurkach
7 miesięcy temu
Reply to  JangMulti

nawet 2 razy jechał bez biletu na wykłady,jebaniutki wie co to życie na krawedzi

pih to pedal
7 miesięcy temu

A teraz każdy ma na ciebie wyjebane farfoclu bo robisz sobie zdjęcia z transem pedale jebany.Tfuu jebac cie do spodu

Ipkins
7 miesięcy temu
Reply to  pih to pedal

Nie prawda, dla mnie pih to topka

Anal Trump
7 miesięcy temu

Gimbaza w szkole, nowych artykułów brak, więc pora na nowy, merytoryczny wątek: wolicie w dupę czy w mordę? Ja, jak mój nick wskazuje, wolę w dupala.

Peja chłopak Tedeja
7 miesięcy temu
Reply to  Anal Trump

Tu nie ma wyboru! Zasada jest prosta i jedyna ! Z dupy do ryja, z dupy do ryja

Wu - forever
7 miesięcy temu

Prawo skończył, a wy na utrzymaniu starych hahahaha.

KazdyPrawilniakKoledzeKoniaBuziąWali
7 miesięcy temu
Reply to  Wu - forever

Nie mierz wszystkich swoją miarą, piwniczaku xd

Ropuch
7 miesięcy temu
Reply to  Wu - forever

skończył prawo, a zarabia na promowaniu tranzoli. Według ciebie to jest przykład do naśladowania?

KazdyPrawilniakKoledzeKoniaBuziąWali
7 miesięcy temu

„Białostocki raper i autor wielu klasycznych nagrań kilka lat temu niejako zainspirował tytuł książki, a dziś staje się jej integralną i bardzo ważną częścią.” – to nie jest hip-hop… Kurwa no weźcie już chłopa przestańcie kopać xd niżej nie będzie xd

Peja chłopak Tedeja
7 miesięcy temu

Jebany wariat! Jaja z bursztynu tacy ludzie mają!! Do proboszcza jak chodził wieczorami to skrapiał rowa tabasco żeby klecha sięgnął piekła za życia! Żadnych granic, adrenalina to danie główne w ciągu dnia! Szok.. i ta jazda na ręcznym do gejowskiego porno z albańskim królem w roli głównej!! Inni zapomnieli a on semperfiutelis zawsze IKONA!!

Artur z Mojesza
7 miesięcy temu

Fan transów. Buahahahaha. Wal się na ryja, psichuju.

Wykałd
7 miesięcy temu
JeffOne to marka
7 miesięcy temu

S K U N K X LS K U N K X LS K U N K X L

https://youtu.be/JY-8PDMgObU

Popularne