Sprawdź nas też tutaj

News

Pih wypuszcza limitowaną whisky

Nowemu produktowi towarzyszy premiera singla.

Opublikowany

 

pih whisky
fot. Marcin Kendra

Pih podjął współpracę z dystrybutorem wyselekcjonowanych alkoholi DMS Barrels. Na rynku ukazała się limitowana edycja whisky „Sweet Empire” sygnowana logiem rapera.

Trunek „Sweet Empire” promowany przez Piha jest dostępny w limitowanej ilości 357 butelek. Koszt butelki 0,7l w Domu Whisky to 249 zł. Do każdego zamówienia dorzucany jest nowy singiel rapera na płycie CD „Łzy Boga”. Utwór pwostał specjalnie na potrzeby promocji nowego biznesu Piha.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Niespodziewane słowa Zbuka o Grande Connection

„Niech nagrywa o mnie jak najwięcej”.

Opublikowany

 

zbuku grande connection

Jedni raperzy krytykują działalność Grande Connection, ale są też tacy, którzy uważają, że jest ona potrzebna. Do tej drugiej grupy osób zalicza się również Zbuku.

Grande poświęcił swego czasu kilka minut na „wyjaśnienie” Zbuka. Przede wszystkim śmiał się on z jego lirycznych umiejętności i pisania tekstów. Co na to raper?

– Żyjemy w takich czasach, że bardzo łatwo jest kogoś obśmiać. Tak jak mówię, mam dystans. Oglądałem ten filmik Grande Connection i nie mam z tym problemu. On też robi robotę – mówi Zbuku w rozmowie z Szalonym Reporterem.

– Nie mówi się o ludziach, którzy są słabi, tylko czepia się tych, którzy są silni. To mały kamyczek do mojego ogródka, więc niech nagrywa o mnie jak najwięcej odcinków, bo ludzie potem chcąc nie chcąc sprawdzą dwa-trzy numery – dodaje.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Zbuku wziął pod wątpliwość słowa Grande odnośnie rzekomego ghostwritingu: Zbuku: „Żaden raper, którego znam nigdy nie kupił tekstu”


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Sarius atakuje Żabsona. „Czy ktoś tu poprowadzi Żabkę w Opocznie?”

Nowy konflikt na scenie.

Opublikowany

 

Przez

sarius żabson

Żabson ma kolejnego wroga. Po Fagacie, która atakuje go co kilka tygodni, tym razem rapera z Opoczna wyjaśnia Sarius. Częstochowski raper nie ma najlepszego zdania na temat szefa Internaziomali.

Sarius zaczepia Żabsona w singlu

Sarius opublikował fragment nowego kawałka, w którym atakuje Żabsona. Nie ma tutaj strzałów w powietrze, bo Internaziomal jest wymieniony z ksywki.

– Nie mam już żadnych idoli, choć są zdrowi i cali. Tak jak moi słuchacze też na zwrotki czekałem. Co bym zrobił, gdy przez moment byłbym ziomalem jak Żabson, usunął z płyty typa o imieniu Sarius. Współczuję ludziom, którzy tego nie ogarną / Współczuję sobie, że chciałem wejść w to bagno. I to jest prawda – zawsze jechałem z elitami. Sarius wieśniak – przez przypadek na fali – nawija Sarius.

Raper podpisał snippet równie zaczepnie: – Czy ktoś tu poprowadzi Żabkę w Opocznie, zanim zrobię to ja (Dobry Chłopak)? – zapytał, nawiązujac do Żabsona i jego rodzinnej miejscowości.

Sarius potwierdza, że nie lubi Żabsona

Kiedy jeden z fanów zauważył, że Sarius wbija szpilę Żabsonowi, ten mu odpisał: – Typ zasługuje na porządną akupunkturę – skomentował artysta.

Za co Sarius nie lubi Żabsona, tego nie wiemy. Jest to dziwne, bo w 2021 roku raperzy współpracowali przy kawałku „Pierwszy track”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Jeżeli pomawiacie Dziarmę, to szykujcie się na pozwy sądowe

„Nie będę się z nikim wyzywać online, ani pisać dissów”.

Opublikowany

 

Przez

dziarma

Chwilę po tym, jak Adi Nowak ujawnił, że został w przeszłości zarażony chorobą weneryczną od znanej raperki, Dziarma zagroziła, że za pomówienia będzie pozywać do sądu.

Adi Nowak ujawnił dzisiaj, że został w przeszłości zarażony wirusem HPV, czyli chorobą weneryczną przenoszoną droga płciową. Raper miał się nią zarazić od raperki, której ksywki nie ujawnił. Trzy godziny po jego wpisie Dziarma dodała taki statement na Threads:

– Wszyscy chorzy psychicznie ludzie z mojej dalekiej przeszłości, którzy mnie pomawiają… szykuję pozwy, stać Was? – napisała.

– Ostatnio chyba najlepiej robi się publicity wycierając sobie mordę moim imieniem. Nie będę się z nikim wyzywać online i rzucać ksywami ani pisać dissów, bo szkoda mi na was energii. Dalej sobie będę żyla moim pięknym wychillowanym lowkey żyćkiem i pisała pioseneczki o miłości, a was niech k**wa ta nienawiść zniszczy od środka – dodała.

Słuchacze łączą te dwie historie. W przeszłości Dziarma i Adi Nowak nagrali wspólny numer „Placebo”.

Wpis Dziarmy o pozwach


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Adi Nowak o zarażeniu się wirusem HPV od… znanej raperki

„Badajcie się i kochajcie ostrożniej aniołki”.

Opublikowany

 

Przez

adi nowak

Z okazji międzynarodowego dnia świadomości o HPV, Adi Nowak poinformował, że tą chorobą weneryczną zaraził się od koleżanki po fachu.

– Też jeszcze nigdy nie wspominałem o wirusie HPV nabytym w relacji z taką tam raperką więc mogło Wam umknąć. Dziś dzień wspaniały, by to wyjawić. Badajcie się i kochajcie ostrożniej aniołki – napisał raper, nie ujawniając, o którą raperkę chodzi.

HPV to wirus brodawczaka ludzkiego. Jest jedną z najczęstszych infekcji wirusowych, przenoszonych głównie (choć nie tylko) drogą płciową.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Dwie raperki wśród najczęściej streamowanych w Polsce

Słuchamy coraz częściej kobiet.

Opublikowany

 

Przez

leosia

Spotify odnotowuje duży wzrost słuchalności artystek i ujawnia te najczęściej streamowane w 2023 roku

Z roku na rok popularność polskich artystek w kraju rośnie, co nie umknęło uwadze wielu słuchaczy. W ciągu ostatnich pięciu lat (od 2018 do 2023 r. włącznie) streaming rodzimych artystek na Spotify wzrósł o niemal 800%, a rozpoznawalne twórczynie takie jak sanah, Daria Zawiałow czy Young Leosia znalazły się w czołówce zestawienia najchętniej słuchanych artystek na platformie. Spotify, jako czołowy serwis streamingu audio, odegrał kluczową rolę we wzmacnianiu obecności artystek w branży muzycznej, między innymi poprzez programy takie jak EQUAL Polska, uruchomiony w kwietniu 2021 roku, który znacząco zwiększył rozpoznawalność lokalnych artystek pośród użytkowników platformy. Do programu EQUAL Polska Spotify zaprosiło dotychczas ponad 30 ambasadorek, między innymi Sarah James, Darię Zawiałow, sanah, Brodkę, Margaret, VTSS czy LUNĘ, tegoroczną reprezentantkę Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Dzięki globalnemu zasięgowi Spotify, lokalne artystki mogą zdobywać szeroką rozpoznawalność również poza Polską. Według danych platformy, ich utwory stają się coraz częściej streamowane za granicą. Od 2018 roku słuchalność polskich artystek na platformie na całym świecie wzrosła łącznie o niemal 400%. Najczęściej słuchaną, polską artystką w 2023 roku na Spotify poza granicami naszego kraju była Hania Rani, utalentowana pianistka, kompozytorka i wokalistka jednocześnie. Drugie miejsce zajęła tu sanah, a podium zamknęła Daria Zawiałow. W zestawieniu nie mogło również zabraknąć Dody, popowej artystki obecnej na rodzimym rynku muzycznym od ponad 20 lat i posiadającej sporą rzeszę fanów poza granicami Polski. Zaskoczeniem dla niektórych może być 5. miejsce zestawienia, na którym znalazła się jazzowa wokalistka Basia. Swoją karierę rozpoczęła jeszcze w latach 80., a do dziś jest swoistą ikoną muzyki w Polsce. Listę zamyka VTSS, polska DJ-ka robiąca karierę na międzynarodowej scenie muzyki techno.

Znaczący wzrost słuchalności artystek w branży muzycznej w ostatnim czasie udowadniają również wyniki badania przeprowadzonego przez USC Annenberg Inclusion Initiative przy wsparciu Spotify. Zgodnie z wynikami, artystki objęły prawie 41% listy przebojów Billboard Hot 100 w 2023 roku.

Najczęściej streamowane artystki w Polsce w 2023 roku

  • sanah
  • Daria Zawiałow
  • Young Leosia
  • bambi
  • Doda
  • Kaśka Sochacka
  • Brodka
  • cyrko
  • Sylwia Grzeszczak
  • bryska

Najczęściej streamowane polskie artystki za granicą w 2023 roku:

Hania Rani
sanah
Daria Zawiałow
Doda
Basia
Sara James
bryska
Rosalie.
Sylwia Grzeszczak
VTSS


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Raper z USA nagrał z Fagatą, bo to jego ulubiona raperka

O tym artyście było ostatnio głośno w naszym kraju.

Opublikowany

 

Przez

fagata

Kiedy Fagata przekrzykuje się z Oliwką Brazil, a ich konflikt być może przerodzi się w beef, dowiadujemy się, że Lil Gnar jest fanem współpracowniczki Malika Montany.

Lil Gnar dość często przylatuje do Polski, a jego ostatnia wizyta skończyła się małym skandalem. Zapozował on z flagą Polski, którą pomazał markerem, stojąc na wypiętej dziewczynie, z której zrobił sobie podstawkę. Okazuje się, że Gnarski jest wielkim fanem Malika Montany, Maty oraz… Fagaty.

Fagata wykorzystała ten fakt i razem z Lil Gnarem nagrali wspólny utwór „Kubki”. Jego premiera ma się odbyć 6 marca. Obecnie na TikToku można nagrywać filmiki pod fragment tego numeru.

@fagatkaaa

Tutaj z gory nie slyszeeee

♬ KUBKI – Fagata & Lil Gnar


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)