Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Piotr „Magik” Łuszcz „Excalibur” (książka)

Zapowiedź pośmiertnej książki członka Paktofoniki i Kalibra 44.

Opublikowany

 

magik bottle

Data premiery: 4.04.2022

„Excalibur” nie jest książką biograficzną Piotra Łuszcza, czyli rapera Magika z Paktofoniki. To analiza tekstów rapera, również tych nigdy niepublikowanych, które są omówione przez ekspertów. W książce znajdą się również wypowiedzi osób związanych z Paktofoniką i Kalibrem 44. Wydanie będzie wzbogacone o zdjęcia z sesji zdjęciowej w Katowicach.

– Fragmenty zapowiadające książkę Excalibur Piotra „Magika” Łuszcza, która ukaże się w Biurze Literackim 4 kwietnia 2022 roku. – możemy przeczytać na stronie Biura Literackiego. Udostępnione na razie fragmenty ograniczają się jednak jedynie do opublikowania tekstów kawałków „Nowiny” oraz „Nie ma mnie dla nikogo”.

Magik – urodzony 18 marca 1978 roku w Jeleniej Górze, zmarł 26 grudnia 2000 roku w Katowicach. Jeden z najważniejszych polskich raperów, autor i współautor kilkudziesięciu tekstów pisanych dla Kalibra 44, którego był członkiem w latach 1994–1998, oraz na potrzeby Paktofoniki, której był współzałożycielem i w której tworzył od roku 1998 do śmierci w 2000 roku. Należał do stowarzyszenia PROPS Entertainment zrzeszającego artystów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Wraz z Kalibrem 44 był dwukrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk. Pośmiertnie nagrodzony, w 2001 roku, Fryderykiem za album Kinematografia Paktofoniki w kategorii „album roku – hip-hop”.Popularne