Sprawdź nas też tutaj

Opublikowany

 

Prezentujemy video z realizacji nagrania wersji live utworu Złowo z albumu „Słowowtóry” Pjusa z gościnnym udziałem Abla i Rosalie. Nagranie powstało na potrzeby filmu Untiteld w reżyserii Daniela Jaroszka.

„Na początku było słowo – Złowo – jeden z najwcześniej napisanych na Słowowtóry numerów. Zmieniałem tu producentów, wykonawców, koncepty, bo szukałem i… finalnie wszystko oddaje zamysł, szczególnie że duet artystów jest jak opisywany świat – bieguny, pokusy są różne, one dopiero tworzą całość.” – mówi o samym utworze Karol Pjus Nowakowski.

Dlatego autor całego filmu “Untitled”, Daniel Jaroszek, wymyślił, by zawrzeć w nim utwór obrazujący Karola i jego rzeczywistość. I to w wersji live! Mieliśmy nową muzyczną wersję, przygotowaną przez zespół muzyków zaangażowanych w projekt Albo Inaczej, na nowo nagrane wokale (jak live to live!), świetne zdjęcia, więc postanowiliśmy do i tak już mocno rozbudowanej płyty Słowowtóry dodać kolejny sposób jej odczytywania. Można? Można!

 
13 komentarzy
13 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
djdecks(@djdecks)
3 lat temu

to Abel jednak nagrywa z kimś innym niż Tede

GANDZIOR
3 lat temu

DLACZEGO PISZĄ O TAKIM GÓWNIE NA PORTALU POŚWIĘCONYM „KULTURZE HIP-HOP” ? JAKIŚ DWÓCH PAJACÓW I BRZYDKA RURA CO WYGLĄDA JAK CHŁOP TYLKO MĘCZĄ LUDZI KTÓRZY PRZEZ PRZYPADEK NA TO TRAFIĄ… TYLKO HEWRA I MOBBYN

djdecks(@djdecks)
3 lat temu
Reply to  GANDZIOR

morda kloszardzie

_aqq_
3 lat temu

głąby nie pamietajo :)))

Stary Świat − określenie wprowadzone w Europie w okresie wielkich odkryć geograficznych dla kontynentów znanych Europejczykom bezpośrednio lub z relacji już od starożytności, czyli Europy, Azji i Afryki.
Pierwszą parą Hodowców byli Samael i Lamashtu
podzielili Stary Świat na strefy wpływów:
– Lamashtu: Europa, Anatolia i północna część Azji
– Samael: Afryka i południowa część Azji
Zwierzęcym symbolem Lamashtu jest królowa pszczół, a Samaela lew.
https://glamrap.pl/spinache-reality-goscie-oraz-nowy-klip/

Lew reprezentuje nie tylko władzę cywilną, ale i wojskową. Dla Pólnocy symbolem potęgi wojennej jest orzeł.

https://cff2.earth.com/uploads/2018/03/26173455/Newly-discovered-ancient-lions-were-as-tall-as-humans-850×500.jpg

_aqq_
3 lat temu

Orzeł to ptak solarny, symbol wszelkich bóstw niebios, słońca, majestatu, autorytetu, władzy duchowej, wniebowstąpienia, zwycięstwa, odwagi, dumy, siły.
We wszystkich wierzeniach jest wrogiem węża; w ikonografii często portretowany jest z wężem w szponach.
Jako symbol najwyższej władzy i zwycięstwa stał się naturalnym emblematem bóstw wojny, na przykład asyryjskiego, babilońskiego i kananejskiego boga słońca Ninurty; jest także symbolem Marduka, babilońskiego boga burz przynoszącego błyskawice i życiodajny deszcz.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/118757/zwierzeta-symboliczne-i-mityczne

Podstawową cechą orła jest przynależność do żywiołu powietrza (skrzydła).
Orzeł stał się emblematem Ninurty i Marduka nie tylko ze względu na waleczność i majestat – obaj bogowie są silnie powiązani z wiatrami, burzami i pogodą.
https://glamrap.pl/olis-quebonafide-detronizuje-tedego-i-wraca-na-sam-szczyt/

http://dinoanimals.pl/wp-content/uploads/2013/10/Orzel-przedni10.jpg

_aqq_
3 lat temu

Dwugłowy orzeł stał się dla emigrantów symbolem ojczyzny, którą musieli opuścić.
Stał się również symbolem ich honoru i godności, bo woleli opuścić ojczyznę niż złamać przysięgę braterstwa i rozpocząć walkę zbrojną (która notabene zdziesiątkowała by populację żeglarzy).

http://earthbeforeflood.com/images/2eagle3.jpg

http://symboldictionary.net/library/graphics/symbols/hittiteeagle.jpg

https://philosophyofmetrics.com/wp-content/uploads/2017/06/Hittite-Seal.jpg

Personifikacją dwugłowego orła jest bóg Janus o dwóch twarzach, czczony przez potomków emigrantów.

Janus – jedno z najważniejszych bóstw staroitalskich czczone w starożytnym Rzymie. Był bogiem wszelkich początków, a także opiekunem drzwi, bram, przejść i mostów, patronem umów i układów sojuszniczych.
Zdaniem religioznawców był prastarym bogiem Latynów z okresu przedetruskiego.
Imię jego kojarzono ze słowem ianua (brama, drzwi, wejście) i z czasownikiem irruo (wchodzić, wjeżdżać)[a]. Pośrednio tłumaczy to ścisły związek łączący go z Portunusem (synem bogini Mater Matuta), również uważanym za opiekuna przystani i portów, strażnika bram i drzwi, podobnie przedstawianego z kluczem w dłoni.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Janus_(mitologia)

_aqq_
3 lat temu

Głąby już wiedzo, że starożytna Mezopotamia prowadziła ożywiony handel z dwoma sąsiadującymi ośrodkami cywilizacyjnymi na Północy #Ufa #Czelabińsk. Wiedzą też, że między bratnimi ośrodkami doszło do rywalizacji ekonomicznej.
———————–

Symbol dwugłowego orła, który w tym czasie zaczął pojawiać się na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza na terenach Hetytów (związanych z żeglarzami z Ufy), oznaczał prawo do reprezentowania interesów całej Północy.

————————

Powstanie nowego szlaku handlowego Wielki Step – Iran https://glamrap.pl/po-n-w-a-i-tupacu-powstanie-filmowa-biografia-outkast-to-dobry-czas nie tylko ograniczyło dochody żeglarzy z Niziny Wschodnioeuropejskiej; Ariowie postanowili zmonopolizować handel między Północą i Południem.
Do rozpadu koegzystencji europejskich żeglarzy (haplogrupa R1b) i azjatyckich myśliwych (haplogrupa R1a) doszło pod koniec XIII wieku p.n.e.
Niemal wszystkie klany zapakowały swój dobytek na konie i łodzie i opuściły tereny Niziny Wschodnioeuropejskiej, szukając nowych siedzib #wyjść trzaskając drzwiami.
Mieszkańcy zlewni Morza Kaspijskiego i Morza Czarnego wyruszyli wzdłuż zachodniego wybrzeża Morza Kaspijskiego. Pochód dziesiątek tysięcy ludzi wywołał ogromną destabilizację starożytnego Bliskiego Wschodu, znaną jako najazd Ludów Morza.
https://glamrap.pl/olis-peja-wprowadza-do-zestawienia-3-plyty/

_aqq_
3 lat temu

Historically, the single- and double-headed eagle emblems signified major symbols of power. Their origin is from Mesopotamia in the 4th millennium BC and later in the 2nd millennium BC they were used by the Hittites in Anatolia. The eagle symbol was used by many people including the Ancient Greeks and Romans. Later again, the single- and double-headed eagle symbols were used by the Seljuk Turks (and other Turkmen) and the Byzantine Palaiologan dynasty (1261–1453) as their emblems.
https://pontosworld.com/index.php/history/sam-topalidis/634-the-single-and-double-headed-eagles-in-pontos

ale to już jest bzdura:
The double-headed eagle symbol probably has its origins in Mesopotamia from the 4th millennium BC as the lion-headed bird-bodied god Anzu. This bird may have transformed to a double-headed eagle in Assyrian culture after the Sumerians. This symbol came to Anatolia by Assyrian merchants (Himmetoğlu 2017).

Ptak Anzu symbolizował wojowników z Północy, którymi dowodził władca z Południa. Obyczaj mający korzenie w starożytności, ale praktykowany również później #mamelucy #janczarzy.

https://www.cichw1.net/seafapics/zubird592fcompb.JPG

http://www.mesopotamiangods.com/wp-content/uploads/2014/08/3b-Anzu-seal.jpg

_aqq_
3 lat temu

Miło mi w każdym razie poinformować, że właśnie została nawiązana współpraca między Valhallą i Samaelem :)))

https://mfas3.s3.amazonaws.com/objects/SC296466.jpg

_aqq_
3 lat temu

a przy okazji :)))

przypominam zdarzenie z 2018-07-23:
100-kilogramowy głaz oderwał się od Ściany Płaczu – świętego miejsca modlitwy dla Żydów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Głaz runął prosto na miejsce wspólnej modlitwy. Rabin Ściany Płaczu nazwał to najbardziej niezwykłym wydarzeniem od dziesięcioleci.
Do zdarzenia doszło dokładnie następnego dnia po Tisha B’Av, żałobie upamiętniającej zburzenie Świątyni Jerozolimskiej.
https://glamrap.pl/pszona-mob-pico-bello/

i późniejsze o dwa dni, które z opóźnieniem przedostało się do wiadomości publicznej:
W środę, 25 lipca meteor wielkości małego samochodu poruszający się 12 razy szybciej od pocisku spłonął nad Grenlandią. Jego wybuch nastąpił niedaleko bazy sił powietrznych Thule, która posiada system wczesnego ostrzegania przed pociskami rakietowymi. Niewiele brakowało, by rozpętała się III wojna światowa…
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/tajemniczy-wybuch-nad-grenlandia-to-nie-iii-wojna-swiatowa/qmtx1ty

narkotix
3 lat temu
Reply to  _aqq_

WYPIERDALAJ ŚMIECIU Z TYMI LEKCYJKAMI DO WUJKA HISTORYKA

Rafał
3 lat temu

Popularne