Sprawdź nas też tutaj

News

Płatny Youtube – to musiało się wydarzyć

Ogromne zmiany w największej filmowej platformie na świecie.

Opublikowany

 

W tym roku firma Google postanowiła zrobić porządki ze swoimi serwisami i aplikacjami. Ogromne zmiany pojawiły się też na Youtube – wprowadzone zostały dwie nowe usługi Youtube Premium oraz Youtube Music Premium. Jeżeli nie wiedzieliście, że Youtube może być płatny, już wiecie. Otrzymaliśmy nowe możliwości i funkcje, ale na razie nie mam dobrych informacji dla polskich użytkowników.

Youtube Music Premium

Google rezygnuje powoli z usługi Muzyka Google Play na rzecz Youtube Music Premium. To płatna usługa, dzięki której mamy dostęp do muzyki bez reklam. Pojawiła się też pożądana przez wielu funkcja słuchania muzyki w tle (bez otwartej aplikacji). Ponadto możemy pobierać utwory, aby słuchać ich offline wtedy, gdy nie mamy dostępu do sieci. Płatna subskrybcja kosztuje 9,99 dol. miesięcznie. Usługa jest na razie dostępna w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia, Meksyk, Korea Południowa, Austria, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania, Rosjia i Kanada. Tradycyjnie już zabrakło Polski. Według zapowiedzi dostęp dla nas ma się pojawić w niedługim czasie.

Youtube Premium

To także nowa usługa od Google (dawniej Youtube Red), która posiada wszystko to, co Youtube Music Premium, ale dodatkowo użytkownicy otrzymują dostęp do wideo bez reklam, pobierania filmów do pamięci urządzeń mobilnych, by móc je oglądać w przypadku braku dostępu do sieci (maks. do 30 dni od pobrania), możliwości słuchania utworów w tle (bez otwartej aplikacji), a także dostęp do świata produkcji YouTube Originals – to oryginalne seriale i filmy tworzone przez popularnych twórców na Youtube oraz filmy i seriale, w których występują nagradzani aktorzy.

Youtube Premium kosztuje 11,99 dol. miesięcznie. Za 2 dol. więcej, niż Music Premium otrzymujemy więc dużo bardziej rozszerzony produkt. Niestety, tak jak w przypadku Music Premium, usługa ta nie jest jeszcze dostępna dla klientów z Polski. Youtube jednak już zapowiedziało rozszerzenie tej listy o kolejne kraje.

Co obejmuje usługa Youtube Premium:

 • Filmy bez reklam: oglądaj miliony filmów bez reklam
 •  Pobieraj filmy i oglądaj je offline: zapisuj filmy i playlisty na urządzeniach mobilnych, by odtwarzać je offline
 • Odtwarzanie w tle: możesz odtwarzać filmy, kiedy korzystasz z innych aplikacji lub ekran Twojego urządzenia jest wyłączony
  YouTube Music
 • Dzięki nowej, ulepszonej aplikacji YouTube Music możesz jeszcze łatwiej poznawać świat muzyki
 • Muzyka bez reklam: słuchaj milionów utworów bez reklam
 • Pobieraj muzykę i słuchaj jej offline: zapisuj utwory i playlisty w aplikacji YouTube Music, by słuchać ich, gdy nie będziesz mieć dostępu do internetu
 • Odtwarzanie w tle: możesz odtwarzać utwory, kiedy korzystasz z innych aplikacji lub ekran Twojego urządzenia jest wyłączony
 • YouTube Originals – Oryginalne filmy i seriale tworzone przez Twoje ulubione gwiazdy
 • YouTube dla dzieci – Aplikacja YouTube dla dzieci umożliwia odtwarzanie bez reklam i w trybie offline
 • YouTube Gaming – Aplikacja YouTube Gaming umożliwia odtwarzanie bez reklam, w trybie offline i w tle
 • Muzyka Google Play – Dołączona bezpłatnie

Obie usługi są dostępne zarówno na komputery stacjonarne jak i smartfony. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na uruchomienie ich w Polsce.

 
9 komentarzy

9
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Charakterniak

Spoko ale co to ma wspólnego z rapem? bo nie wiem bo Malik tam z Abstrachujkami coś robi czy jak?

gdsgdsg

a dla biedaków cebulaków dalej będzie normalne youtube dostepne ? i tak adblock jebie te ich reklamy w dupe i narrra

Charakterniak

będzie dostępny, ten cały premium to taki troche netflix, ze masz dostęp do dodatkowego materiału, i nic więcej, tyle że aplikacja na androida pozwala ci na zminimalizowanie youtube i możesz słuchać sobie muzyki normalnie.

gsdgdsg

a do tego są aplikacje ,zeby sobie wyłączyć ekran i słuchać playlisty 🙂

18:43

Dokładnie

Charakterniak

są owszem, ale te aplikacje są chujowe i się psują bądź zawieszają, ale można normalnie ściągnąć plik .apk, nazywa sie Youtube Red, i jedyny minus jest taki że apka jest zmodyfikowana i jak wiadomo ze płatna usługa dopisana do konta, nie można się zalogować.

śmiało
aleminowość

O, ku@##a odtwarzanie w tle. Działa od zawsze na Fire Fox. Podaje magiczny sposób bierzesz swój tablet, ustawiasz poziomo wciskasz play i zanim zacznie odtwarzać wciskasz krzyżyk od nowej karty. Zalecany tryb incognito:)

Nathan

A wiecie, że to taki news sprzed 2 lat? 😀

Popularne