Sprawdź nas też tutaj

News

PLK: „Chciałem pokazać całej Francji, że mam polskie korzenie”

Raper opowiada o swojej płycie i Polakach mieszkających we Francji.

Opublikowany

 

PLK

W październiku minionego roku do sklepów trafił długogrający album młodego francuskiego rapera z polskimi korzeniami „Polak”. Krążek, którego okładka nawiązuje do polskiej flagi okazał się być dużym sukcesem. Sprzedał się w 50-tysięcznym nakładzie i zdobył złotą płytę. PLK przyznaje, że nie spodziewał się aż tak dobrego odbioru.

„Jestem dumny, że mam polskie korzenie”

W najnowszym wywiadzie PLK wyjaśnił skąd pomysł, żeby nazwać album „Polak”. – Chciałem nazwać album „Polak” tak jak moja ksywa. Miało to potwierdzić i wyjaśnić raz na zawsze kim jestem i jakie są moje korzenie – mówi raper w rozmowie z RapFrancuski.pl. – Jest to coś z czego jestem mega dumny, co od małego mi powtarzano. To był dla mnie pierwszy duży krok do powiedzenia tego, pokazania moich polskich korzeni w całej Francji. Mimo, że niestety nie mówię w tym języku, ponieważ tak było w domu i mówiliśmy po francusku, ale mimo to jestem z tego dumny – dodaje.

Polski patriota

PLK przyznaje, że chce być reprezentantem polskich imigrantów we Francji, bo również ma polskie korzenie. – Czuję dumę wiedząc, że jest nas tutaj tak dużo. Jak byłem mały nie spotykałem zbyt wielu ludzi z polskimi korzeniami, było ich kilku, ale nie stanowiliśmy żadnej dużej grupy. Cieszę się więc, kiedy widzę, że tak naprawdę jest nas we Francji całkiem sporo. Jesteśmy potomkami imigrantów. Są Afrykańczycy, Hindusi i jesteśmy my. mamy obowiązek dołożyć swoją cegiełkę i powiedzieć, że jesteśmy tu – wyjaśnia. – Być wydany we Francji i zobaczyć w sklepie CD z barwami Polski na półce to mistrzostwo. Od razu rzuca się to w oczy, to coś wspaniałego – dodaje.

Warto odnotować, że PLK jeszcze przed wydaniem albumu „Polak” pokazywał się na tle polskiego godła i biało-czerwonej flagi.

Okładka z niedźwiedziem

Na okładce albumu „Polak” raper pojawił się w towarzystwie niedźwiedzia. Skąd taki pomysł? – Niedźwiedź pojawił się na okładce, żeby pokazać siłę. myślę, że to szlachetne zwierze – mówi raper. – Może nie jest specjalnie polskie, ale szlachetne i silne i dlatego chciałem je mieć na okładce. To trochę zwariowane – dodaje.

PLK Polak okładka płyty PLK - "Polak"
Okładka płyty PLK – „Polak”

Polacy we Francji nie trzymają się razem?

PLK mówi, ze cieszy się, że we Francji jest wielu Polaków, ale gospodarze wywiadu zauważają, że polscy imigranci we Francji nie są jednak tak zjednoczeni jak inne społeczności np. Algierczycy. – Rzecz w tym, że w rzeczywistości jesteśmy trochę mniejsza społecznością niż te, o których wspomniałeś. Problem polega na tym, że przez większość czasu nie mówimy po polsku ponieważ jesteśmy dziećmi drugiego pokolenia. Z tego powodu zebranie się razem jest dużo trudniejsze. Myślę, że to jest głównym problemem, a społeczności, o których mówisz są dużo młodsze we Francji – wyjaśnia raper.

Obecnie PLK promuje swoją nową płytę we Francji oraz w Polsce. W marcu raper wystąpił razem ze Szpakiem w warszawskiej Progresji.

 
21 komentarzy

21
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
SEKSON

Jak to jest plk mieszka we Francji i z dumą mówi o Polsce choć tak naprawdę mógłby ją obszczac, podczas gdy polscy raperzy (z trudem to napisałem) jak gural plują na nasz kraj lewackimi uwagami.

Git

Polac Ci mistrzu

WiemZeOnNieCzytaKomemtowNaGlamrapieXDDD

RÓB „POLAK” NAPISY DO KAWAŁKÓW W JĘZYKU POLSKIM TO ZDOBĘDZIESZ WIĘKSZĄ RZESZĘ FANÓW. JA Z CHĘCIĄ CHCIAŁBYM WIEDZIEĆ O CZYM NAWIJASZ ALE Z FRANCUSKIEGO TO JEDYNIE „ŻELIPAPĄ”. WIADOMO,ŻE MOŻNA W TRANSLATORZE COŚ ROZKMINIAĆ ALE NADAL NIE BEDZIE TO RZETELNE I NIE W CZASIE RZECZYWISTYM. A ZA KAŻDYM RAZEM LECIEĆ ZA TEKSTEM TO PADAKA.

TenTypMezo

Niby polak a chuja potrafi gadać po polskiemu

Odb

Francuski korzeń pokazał całej Polsce linie PLK.

Jajeczny

PLK: „Chciałem pokazać całej Francji, że mam polskie jajka.”

elo

Ale PLK to szanuję!

szalone ucho eldoki

ty kurwo

huj

CHODZI TYLKO O HAJS

Trystydycymyt

Patriota, ale po polsku ni hu hu.
Taki bardzieł pół-patriota.

piesciejebal

ale Ty jesteś niedojebany

coś jak

nie jest z Madrytu, a wielki kibic Realu (przykład)

Trystydycymyt

„Patriotyzm – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęci ponoszenia za nią ofiar i gotowości do jej obrony. Charakteryzuje się przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby, poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub nawet życia.”

No i teraz powiedz mi kim on kurwa jest. Patriotą czy może raczej koniunkturalistą?

Pozdro nara i pies cię jebał

ProfesoorNauk

Mówicie że Białas z SB to nowa szkoła a on pod koniec 90-tych odpierdalał takie klasyki. Przyjrzyjcie się! To bez kitu on!
https://youtu.be/hgGFl5Pzuvk

Belmondo Informator

Ty cwelu zajebany frajerze, nie wycieraj sobie mordy Polską, bo nie masz z nią nic wspólnego. Nie urodziłeś się w Polsce, nie mieszkasz w Polsce, nie rozmawiasz w naszym języku. Jesteś Francuzem i wypierdalaj do swoich francuskich braci w turbanach i z dzidami rzucajacymi w samoloty.

Tajger z tej stony

Wez sie nie obsraj pajacu, 3/4 twoich ziomkow pewnie siedzi w UK i Holandii.
Ich dzieci kim beda? Wyjeb to biedne myslenie z glowy.

dzban

Ty kurwo jebana i co z tego że siedzą w uk i holadi? Przynajmniej mają hajs a Ty bedziesz jebany przez kolegów żuli spod rzabki, elo frajerzyno

Belmondo Informator

Morda frajerze, to nie jest żaden Polak.

ebebebe

Ale szambo na glamrapie ostatnimi czasy w komentarzach. Aż wstyd, że wchodzę na tą stronę

Analny

PLK: „Chciałem pokazać całej Francji, że mam polskie korzenie”. A przy okazji to nie tak dawno temu ktoś napisał mi analny komentarz że jestem zniszczony na tej analnej stronie a tu taki chuj! Mnóstwo analnych ziomków na glamrapie sie mną inspiruje albo daje mi analne propsy, wielkie analne pozdro dla nich!

Analny

*PLK: „Chciałem pokazać całej Francji, że mam analne korzenie”

Popularne