Sprawdź nas też tutaj

News

PLK o swoich polskich korzeniach i Paluchu

„Mam silne powiązania”.

Opublikowany

 

plk

Dokładnie przed rokiem po raz pierwszy napisaliśmy o PLK, czyli francuskim raperze, który ma polskie korzenie. „Polak, który robi milionowe wyświetlenia na francuskiej scenie” – tak brzmiał jeden z pierwszych wpisów w polskim internecie o tym raperze, który spotkał się z dużą popularnością m.in. w serwisie Wykop. Dziś o PLK wiemy znacznie więcej, a on sam podzielił się ze słuchaczami kilkoma ciekawostkami na swój temat.

Jestem PLK. Z Polski

No nie do końca tak. PLK urodził się w 1997 roku, ale nie w Polsce tylko w Paryżu. Raper zapytany o to, skąd wzięły się jego polskie korzenie odpowiedział: – Połowa mojej rodziny pochodzi stamtąd, a mój dziadek jeszcze tam mieszka, więc mam silne powiązania – stwierdził artysta w rozmowie z Newonce.

Raper ma więc w naszym kraju rodzinę, ale wciąż nie wiemy np. czy któryś z jego rodziców jest Polakiem.

PLK z niedźwiedziem
PLK z niedźwiedziem, który pojawił się na okładce płyty „Polak”

Nawiązania do Polski

PLK podkreśla, że jest Francuzem, ale dzięki polskim korzeniom w jego twórczości możemy dostrzec bardzo wiele nawiązań do naszego kraju. Nie wstydzi się on pokazywać na klipach Białego Orła i biało-czerwonej flagi, a jego pseudonim to skrót od słowa „Polak”. Najnowszy album rapera zatytułowany po prostu „Polak” nawiązuje okładką do polskiej flagi (biało-czerwona kolorystyka i niedźwiedź). Zagraniczne media opisujące nowy album rapera wspominają też o jego polskich korzeniach. – To bardzo popularne w Polce zwierze – opisuje serwis newzikstreet.com w kontekście okładki albumu. Portal zwraca również uwagę, że front płyty nawiązuje do polskiej flagi.

Jak PLK poznał Palucha?

Czerpiący inspiracje m.in z francuskiej sceny Paluch pojawił się gościnnie na albumie „Polak”. Obaj panowie zaprezentowali wspólne nagranie „Gozier” we francuskiej radiostacji Skyrockfm robiąc niezły ogień. W ramach barteru PLK pojawił się na nowej płycie Palucha „Czerwony Dywan” w numerze „Sidła”. Jak doszło do ich współpracy? – Znałem go z pseudonimu, więc kiedy zaproponował mi współpracę, to od razu miałem na to ochotę – mówi PLK w rozmowie z Newonce. – Jestem bardzo dumny z brzmienia, które udało nam się wspólnie uzyskać. To dla mnie zaszczyt mieć go na albumie – dodał.

Warto przy okazji odnotować, że producent Chris Carson współpracujący z Paluchem ogłosił jakiś czas temu szeroką i długofalową współpracę z PLK.

Paluch i BOR Records oraz PLK ze swoją ekipą we francuskiej rozgłośni

Co PLK wie o polskiej scenie?

Raper, który do tej pory znany był głównie na francuskiej scenie powoli staje się rozpoznawalny również na polskim podwórku. Oprócz nagrań z Paluchem PLK wystąpił także na festiwalu w Płocku i zapowiedział, że jeszcze przyjedzie do nas pograć na żywo. No właśnie, a co raper wie o naszej scenie? – Śledzę ją z daleka, nie mówię płynnie po polsku, więc nie jest to łatwe. Ale bardzo podoba mi się energia, która tam jest, a przede wszystkim sposób, w jaki niezależni artyści radzą sobie w biznesie i podtrzymują więź ze swoimi fanami – wyjaśnia.

Na koniec przypominamy naszą recenzję albumu „Polak” (8.5/10), który niedawno zdobył we Francji złotą płytę sprzedając się w 50-tysięcznym nakładzie.

plk zlota plyta
PLK ze złotą płytą za album „Polak”
 
24 komentarze

24
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Cin3k

No kuhwa faktycznie niedźwiedź to w ciul popularne zwierzę w Polsce XDDDDDDDDDDD W każdym zoo da się go spotkać

Rene

Jeżozwierz….no taki duży jeż

Odb

Paluchu swoich o korzeniach i PLK polskich

finito

Polak – PLK
Robak – RBK

TYGA BONZO

Stad pewnie tylu polskich raperów sponsoruje ReeBoK

No to niezly artykuł

Kurwa jak to się stało, że nie wiecie czy któryś z jego rodziców jest Polakiem ? Trudno jest mieć połowe rodziny z Polski a nie mieć rodzica z Polski. Kto to pisał XDDDDD

JANusz PAWulon DWójA

Co to za nowe chujowe komentarze. Jebać glamrap.pl, napisałem wcześniej posta pod tym newsem a te kurwy go usunęły. Jebać cenzurę!!

Mod Def

Jego dziadek mieszka w Polsce ale nie wiadomo czy jego rodzice to Polacy

włodi

szat ap

by włodi.

Wasz ziom

Starszą pewnie jebał jakiś algierczyk stąd te korzenie…

Kokoli

Mega fajny ten misiu na okuładce, nie wiesz o czym jest bohater artykulu to zamknij mordz bo to najlepiej wychodzi a on 50 tysiecy tego muzyki. No i dodac nie zapomnic mozna o tym polak urodzony francuz ale wazne dziadek noe mam sily na to pouczcie sie francuskigo jenzyka to zamkbiecie paszcze esaaaaa

Szanowny doktor paolontolpgii

Ten pan ma racje.

Włodi

Ten pan co mowi ze ma racje tez ms racje elo

ddd

spierdalaj. nie zarobisz tu

ProfesorNauk

Śmieszny tytuł. „..o polskich korzeniach i paluchu”. Widzę tu jakąś głębszą metaforę i podwójne dno. Mianowicie. Korzenie są dla drzew tym czym dla ludzi stopy. Dąb Bartek o swoich korzeniach i paluchu u prawej stopy co mu się grzybica na pazur na nim rzuciła. Hah. Mnie śmieszy!

wi fiii

PLK twoja stara to typowa polska kurwa, kundlu

egzotyczna przygoda

ProfesorNauk

Na dodatek pewnie nieruchoma kłoda a miłość francuska to zero emocji i inwencji z jej strony.

Odsap asap

profesołpołyk przejales schede po psychicznym debilu cyzdzym ? Gratulacje, wychuśtasz się tak jak on. Widzę że piszesz jak to dupki są klodami, a może to ty i twój 5cm zaganiacz to problem, ja jakoś nigdy nie narzekalem więc to ty jesteś zjebem, wchodzisz w dupke a ona się pyta czy już ? Jebac cie kurwo

TYGA BONZO

Już chuj w to. Dobrze, że nie z ciapatym albo jakimś Algierczykiem piąta woda po kisielu.

ProfesorNauk

Odsap asap nie sądzę żebyś kiedykolwiek ruchał. Srasz się do mnie pod większością postów czyli musisz być mocno zakompleksiony i w życiu pewnie nawet nie zagadałeś do laski. Do laski to możesz conajwyżej klęklnąć cydżemu albo innemu lil pee

Odsap asap

Przecież to ty się srasz pod każdym postem do 95% raperow więc sam sobie cisniesz tym wpisem wyżej. Jebal cie aidsol cydzy.

ProfesorNauk

I chuj Cie to obchodzi. Cwelu..

Adam

To jedna z tych akcji gdzie życzę Ci abyś beknal za takie słowa A starzy nie pomogli Ci z kolegium czy odszkodowaniem..

M__B

chuj ci w dupe

Popularne