Sprawdź nas też tutaj

News

PLK o swoich polskich korzeniach i Paluchu

„Mam silne powiązania”.

Opublikowany

 

plk

Dokładnie przed rokiem po raz pierwszy napisaliśmy o PLK, czyli francuskim raperze, który ma polskie korzenie. „Polak, który robi milionowe wyświetlenia na francuskiej scenie” – tak brzmiał jeden z pierwszych wpisów w polskim internecie o tym raperze, który spotkał się z dużą popularnością m.in. w serwisie Wykop. Dziś o PLK wiemy znacznie więcej, a on sam podzielił się ze słuchaczami kilkoma ciekawostkami na swój temat.

Jestem PLK. Z Polski

No nie do końca tak. PLK urodził się w 1997 roku, ale nie w Polsce tylko w Paryżu. Raper zapytany o to, skąd wzięły się jego polskie korzenie odpowiedział: – Połowa mojej rodziny pochodzi stamtąd, a mój dziadek jeszcze tam mieszka, więc mam silne powiązania – stwierdził artysta w rozmowie z Newonce.

Raper ma więc w naszym kraju rodzinę, ale wciąż nie wiemy np. czy któryś z jego rodziców jest Polakiem.

PLK z niedźwiedziem
PLK z niedźwiedziem, który pojawił się na okładce płyty „Polak”

Nawiązania do Polski

PLK podkreśla, że jest Francuzem, ale dzięki polskim korzeniom w jego twórczości możemy dostrzec bardzo wiele nawiązań do naszego kraju. Nie wstydzi się on pokazywać na klipach Białego Orła i biało-czerwonej flagi, a jego pseudonim to skrót od słowa „Polak”. Najnowszy album rapera zatytułowany po prostu „Polak” nawiązuje okładką do polskiej flagi (biało-czerwona kolorystyka i niedźwiedź). Zagraniczne media opisujące nowy album rapera wspominają też o jego polskich korzeniach. – To bardzo popularne w Polce zwierze – opisuje serwis newzikstreet.com w kontekście okładki albumu. Portal zwraca również uwagę, że front płyty nawiązuje do polskiej flagi.

Jak PLK poznał Palucha?

Czerpiący inspiracje m.in z francuskiej sceny Paluch pojawił się gościnnie na albumie „Polak”. Obaj panowie zaprezentowali wspólne nagranie „Gozier” we francuskiej radiostacji Skyrockfm robiąc niezły ogień. W ramach barteru PLK pojawił się na nowej płycie Palucha „Czerwony Dywan” w numerze „Sidła”. Jak doszło do ich współpracy? – Znałem go z pseudonimu, więc kiedy zaproponował mi współpracę, to od razu miałem na to ochotę – mówi PLK w rozmowie z Newonce. – Jestem bardzo dumny z brzmienia, które udało nam się wspólnie uzyskać. To dla mnie zaszczyt mieć go na albumie – dodał.

Warto przy okazji odnotować, że producent Chris Carson współpracujący z Paluchem ogłosił jakiś czas temu szeroką i długofalową współpracę z PLK.

Paluch i BOR Records oraz PLK ze swoją ekipą we francuskiej rozgłośni

Co PLK wie o polskiej scenie?

Raper, który do tej pory znany był głównie na francuskiej scenie powoli staje się rozpoznawalny również na polskim podwórku. Oprócz nagrań z Paluchem PLK wystąpił także na festiwalu w Płocku i zapowiedział, że jeszcze przyjedzie do nas pograć na żywo. No właśnie, a co raper wie o naszej scenie? – Śledzę ją z daleka, nie mówię płynnie po polsku, więc nie jest to łatwe. Ale bardzo podoba mi się energia, która tam jest, a przede wszystkim sposób, w jaki niezależni artyści radzą sobie w biznesie i podtrzymują więź ze swoimi fanami – wyjaśnia.

Na koniec przypominamy naszą recenzję albumu „Polak” (8.5/10), który niedawno zdobył we Francji złotą płytę sprzedając się w 50-tysięcznym nakładzie.

plk zlota plyta
PLK ze złotą płytą za album „Polak”
 
24 komentarze
24 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Cin3k
2 lat temu

No kuhwa faktycznie niedźwiedź to w ciul popularne zwierzę w Polsce XDDDDDDDDDDD W każdym zoo da się go spotkać

Rene
2 lat temu
Reply to  Cin3k

Jeżozwierz….no taki duży jeż

Odb
2 lat temu
Reply to  Cin3k

Paluchu swoich o korzeniach i PLK polskich

finito
2 lat temu

Polak – PLK
Robak – RBK

TYGA BONZO
2 lat temu
Reply to  finito

Stad pewnie tylu polskich raperów sponsoruje ReeBoK

No to niezly artykuł
2 lat temu

Kurwa jak to się stało, że nie wiecie czy któryś z jego rodziców jest Polakiem ? Trudno jest mieć połowe rodziny z Polski a nie mieć rodzica z Polski. Kto to pisał XDDDDD

JANusz PAWulon DWójA
2 lat temu

Co to za nowe chujowe komentarze. Jebać glamrap.pl, napisałem wcześniej posta pod tym newsem a te kurwy go usunęły. Jebać cenzurę!!

Mod Def
2 lat temu

Jego dziadek mieszka w Polsce ale nie wiadomo czy jego rodzice to Polacy

włodi
2 lat temu

szat ap

by włodi.

Kokoli
2 lat temu

Mega fajny ten misiu na okuładce, nie wiesz o czym jest bohater artykulu to zamknij mordz bo to najlepiej wychodzi a on 50 tysiecy tego muzyki. No i dodac nie zapomnic mozna o tym polak urodzony francuz ale wazne dziadek noe mam sily na to pouczcie sie francuskigo jenzyka to zamkbiecie paszcze esaaaaa

Szanowny doktor paolontolpgii
2 lat temu
Reply to  Kokoli

Ten pan ma racje.

Włodi
2 lat temu

Ten pan co mowi ze ma racje tez ms racje elo

Wasz ziom
2 lat temu

Starszą pewnie jebał jakiś algierczyk stąd te korzenie…

ddd
2 lat temu

spierdalaj. nie zarobisz tu

ProfesorNauk
2 lat temu

Śmieszny tytuł. „..o polskich korzeniach i paluchu”. Widzę tu jakąś głębszą metaforę i podwójne dno. Mianowicie. Korzenie są dla drzew tym czym dla ludzi stopy. Dąb Bartek o swoich korzeniach i paluchu u prawej stopy co mu się grzybica na pazur na nim rzuciła. Hah. Mnie śmieszy!

wi fiii
2 lat temu

PLK twoja stara to typowa polska kurwa, kundlu

egzotyczna przygoda

ProfesorNauk
2 lat temu
Reply to  wi fiii

Na dodatek pewnie nieruchoma kłoda a miłość francuska to zero emocji i inwencji z jej strony.

Odsap asap
2 lat temu
Reply to  ProfesorNauk

profesołpołyk przejales schede po psychicznym debilu cyzdzym ? Gratulacje, wychuśtasz się tak jak on. Widzę że piszesz jak to dupki są klodami, a może to ty i twój 5cm zaganiacz to problem, ja jakoś nigdy nie narzekalem więc to ty jesteś zjebem, wchodzisz w dupke a ona się pyta czy już ? Jebac cie kurwo

TYGA BONZO
2 lat temu
Reply to  wi fiii

Już chuj w to. Dobrze, że nie z ciapatym albo jakimś Algierczykiem piąta woda po kisielu.

ProfesorNauk
2 lat temu
Reply to  TYGA BONZO

Odsap asap nie sądzę żebyś kiedykolwiek ruchał. Srasz się do mnie pod większością postów czyli musisz być mocno zakompleksiony i w życiu pewnie nawet nie zagadałeś do laski. Do laski to możesz conajwyżej klęklnąć cydżemu albo innemu lil pee

Odsap asap
2 lat temu
Reply to  ProfesorNauk

Przecież to ty się srasz pod każdym postem do 95% raperow więc sam sobie cisniesz tym wpisem wyżej. Jebal cie aidsol cydzy.

ProfesorNauk
2 lat temu
Reply to  Odsap asap

I chuj Cie to obchodzi. Cwelu..

Adam
2 lat temu
Reply to  wi fiii

To jedna z tych akcji gdzie życzę Ci abyś beknal za takie słowa A starzy nie pomogli Ci z kolegium czy odszkodowaniem..

M__B
1 rok temu
Reply to  wi fiii

chuj ci w dupe

Popularne